Pomáhajú vám partneri alebo manželia?

bobulka34
8. okt 2007

mam pocit, ze vsetky moje kamaratky a kolegyne maju stopercentnych muzov, ked mi rozpravaju ako stale prebaluju, kupu atd, tak si myslim, ze ja mam doma lenivca. Minule mi dokonca kolegyna hovorila, ze ona doma vela spinkala, lebo vyrabala mliecko, ja nemam cas ist niekedy ani na wcko. ako je to uvas?

miriam25
19. júl 2008

ja sa ospravedlnujem, ze si neprecitam vsetky 4 strany, co ste popisali, ale nemam tolko casu 😅
ja len tolko, ze sice nemam 100 %-neho chlapa doma, ale ked je doma, tak mi pomaha ako sa len da. Cez tyzden ho maly takmer vobec nevidi ( a v poslednej dobe naozaj vobec), ale zato ked je s nami doma, tak mi pomoze navarit, vyvesi pradlo, ide so mnou s malym na prechadzku, hra sa s nim doma, vynesie smeti, nemozem nanho v tomto povedat vobec nic zle.

andrii
19. júl 2008

zuzka, to je pekné, že sa manžel tak rozodol a že si to úživate. dobre robíte, pretože deti rýchlo rastú a už nikdy to také nebude ako teraz. Ale nie každý si to môže dovoliť. Máloktorá rodina si môže dovoliť to,že je doma aj mamka aj ocko. Ten môj mi veľa nepomáha, pretože je doma minimálne,ale keď príde domov niekedy skôr,iba umyje ruky a už niečo robí, pomáha mi.Niektoré veci u nás som za tých 12 rokov robili iba párkrát, napr. umývanie spoloč.priestorov v paneláku, kúpanie a masírovanie detí,keď boli celkom malé. Nechty im strihá doteraz. Chodí s dievčatami na kúpalisko, klzisko a pod.Takže,keď sa tak nad tým zamyslím,tak aj ja mám doma 100% chlapa,lebo pomáha maximálne,ako môže. Až sa niekedy čudujem,lebo príde z práce veľmi unavený a je na ňom vidieť,že by si niekedy iba tak ľahol pred telku a ležal.

zuka
19. júl 2008

Podla mna je 100% chlap ten, ktory aj po praci zene pomoze, lebo to znamena, ze si vazi jej "pracu" doma...

andrii
19. júl 2008

zuka presne tak. Možno ani nazáleží na tom,ako veľa pomáha a čo všetko robí, ale že sa snaží pomôcť a robiť vždy,keď je doma,že?

manchiny
19. júl 2008

ahojte ako to tu tak čítam , je mi do plaču. podla tohto mám ja doma nejak tak 30% chlapa ☹

anavila
19. júl 2008

no ja mam manzela uplne superrrrrrrrrrrrrrrr, toho najlepsieho akeho som si mohla kedy vysnivat.🙂
vsetko mi pomaha, snazi sa aj ked niekedy nevie ako ale velmi chce a velmi sa snazi. Lubim ho

anyjelyk
21. júl 2008

Ahojte. Ako tak čítam vaše príspevky, tak neviem kam mám toho môjho chlapa zaradiť... 😖
Na jednej strane je super - nefláka sa nikde po vonku (max. previezt sa na bicykli s kamarátom a zájde do posilovne), nefajčí, nikto do neho nedostane ani kvapku alkoholu
a na druhej strane príde domov, pustí správy a počítač, naje sa a to je tak všetko.
Som rada, že ho mám doma ale čo z toho keď je v tej izbe ako ja a malý a komunikuje so mnou iba o jedle a čo bolo v práci..?
Malého si vezme na ruky, dá mu najesť, v ojedinelých prípadoch dokonca prebalí a 2x už aj kúpal, ale všetko sa to deje až po tom čo narobím krik. Ešte sa nestalo, aby sa ponúkol, že ho povaruje.Ani nekočíkoval. Vždy je s malým iba v mojej prítomnosti. Odkedy sa Jakubko narodil, ešte nikdy nebol odo mňa dlhšie ako 3Omin. Závidím vám čo bývate sami. My bývame u svokrovcov, dokonca v jednej izbe s 24ročnou sestrou môjho drahého, ale úplne všetko robím sama + musím dávať pozor, aby my svokor(doteraz nechce uveriť, že malý NAOZAJ vidí😠 ) neustále nechytal malého zablatenými rukami zo záhrady...

silvia123
21. júl 2008

Anyjelyk, to akoooo? v jednej izbe so švagrinou??? to si neviem predstaviť, veď vám to musí narúšať totálne manželský život. Tvoj manžel by to mal začať riešiť, myslím, že takto sa býva veľmi ťažko. Naozaj ťa obidvujem, že to dokážeš vydržať. My momentálne tiež bývame u svokrovcov, máme vlastnú izbu, a aj tak mi to ide niekedy riadne na nervy, takéto bývanie, ale tento rok sa sťahujeme do vlastného domu, tak sa rada. Držím palce, aby ste si čo najskôr zriadili vlastné bývanie 😉

anyjelyk
21. júl 2008

Ahoj Silvia..ďakujem za podporu.. to vieš, že mi to ide riadne na nervy, je síce pravda, že švagriná je doma, len od piatku do pondelka, lebo chodí na výšku, ale aj tak je to o hubu..
o našom súkromí ani nevravím..my vlastne žiadne ani nemáme. Cez týždeň chodí môj z práce unavený a hneď ako ľahne zaspí a keď je konečne víkend, je tu jeho sestra. Okrem toho u svokrovcov sa niečo ako "klopanie" nepoužíva a berú to tak, že keď bývame v ich dome, tak majú právo nám kedykoľvek vstúpiť do izby😖 . Aj keby som si na toto všetko niekedy dokázala zvyknúť, to že mi zakaždým zobudia malého neprekusnem.
Neviem sa už dočkať vlastného bývania, ale momentálne je to z jeho platu + mojej materskej v nedohľadne 😢

silvia123
21. júl 2008

Máš to teda ťažké, aspoň si skús zaviesť nejaké pravidlá pre akú-takú ochranu svojho súkromia a manžel by ťa mal v tom podporiť, poprípade sa s rodičmi porozprávať. Mne tiež svokra vletela do izby aj keď som kojila ale keď mi raz vletel svokor že chce kľúče od auta, taký krik som narobila, že či mu šlo len o to aby ma videl holú alebo čo... a podobne ešte pár narázok som zo seba vypotila, že sa až červenal a odvtedy som povedala, že do našej izby sa bude klopať a basta a mám pokoj. Na každú "hlúpu" otázku som odpovedala tvrdo a nekompromisne a teraz nás rešpektujú a nemáme to zlé, ale svoje je len svoje...

horallka
21. júl 2008

Anyjelik,
takých mužov alebo partnerov, ako máš ty- máme väčšina. Nemôžu byť dokonalí a ja ani neverím takým rečiam, že mám doma 100percentného chlapa a pod. Môj je napr. tiež super, pomôže aj s varením, aj s malým, ženské práce mu síce moc nevoňajú ako je upratovanie, vysávanie, utieranie prachu, a žehlenie ale snaží sa v iných oblastiach, napr. vynesie smeti, vyvesí prádlo, ide voziť malého a také drobnosti.Okrem toho chodí do práce a ja mu verím, že je z nej aj vyšťavený a potrebuje si aj oddýchnuť, takže určite nechcem po ňom aby robil všetko.
Témy o spolužití so svokrovcami a švagrinami už tuším na koníkovi boli vytvorené niekokokrát- skús pohľadať a prečítať si,čo píšu iné dievčatá, možno sa ti trochu uľaví. Ja svokru našťastie nemám a svokra takého, že ho ani nevidím- žije v Čechách a našťastie nás neotravuje. Ale mala som svokru- z prvého manželstv a dobre viem, o čom hovoríš.
Drž sa.

anyjelyk
21. júl 2008

horallka: Díky. popozerám 😉

silvia123: aj tebe ešte raz díky.budem musieť niečo podobné podniknúť...

sandrika
21. júl 2008

Aj môjmanžel, keď je s nami doma mi veľmi pomáha, robí do 15,30 a rovno letí domov, aby bol s nami, s kamarátmi sa prestal stýkať , nie preto, že nemôže ,a le vraj nechce, chce byť s namilebo len pri nás je mu dobre...

lenna1
22. júl 2008

No ahojte, ja som to mala doma všelijaké,bývame u našich tak,keď som prišla z pôrodnice dom,tak mi musela so všetkým pomáhať mamina,lebo som na tom nebola najlepšie(ťažký pôrod) a môj mužík sa len kukal a kukal. ☹ Neskôr keď som už bola ok, tak mi to začalo vadiť, maličkú dával len odgrgnúť tak som mu to povedala a teraz už aj kúpe aj prebaluje,chodí na nákupy,kočíkuje aj keď to nie je často,ale robí tak 45%... tak som zatiaľ spokojná...Myslím si, pokiaľ má žena takýto problém je dôležité rozprávať sa o tom. Muži sa niekedy boja, pokiaľ je dieťa ešte veľmi maličké,ale keď si zvyknú tak budú mať spolu oveľa pevnejší vzťah ako tí, čo to majú na háku...

jeny
22. júl 2008

Ja sa pridavam k tým šťastným ženam 🙂 moj muž tiež pomaha hned ako pride z roboty,v noci vstava k malej aj napriek tomu ze do prace vstava uz o 6hod,od narodenia kupeme spolu,chodi s nami aj na vysetrenia k pediatricke,prebaluje,krmi skratka vsetko, sice nevari ani nezehli ale zas robi vsetky chlapske roboty a este umyva okna 😉 Je skratka uplne super a som šťastná že ho mame.

capricieux
22. júl 2008

ahojte, tiez sa chcem s vami podelit o svojho uzasneho manzela 🙂 tiez chodi po praci hned domov, pomaha od tej chvile ako pride s malym, ja mam chvilu cas pre seba, navari, pozehli, operie skratka vsetky domace prace su u neho v pohode
a velmi nas ma rad a aj my jeho 🤐

spathiger
23. júl 2008

Tiez pochvalim...aj o polnoci! ... Moj zvlada vsetky domace prace, ked treba.. Varenie mu ide perfektne.. (s radostou prenechavam..aj deti su spokojnejsie).. Perie pracka, ja len vlozim pradlo.. Povesia, pozvesia, zatial nezehli, ale to ani ja, pokial nemusim .. Umyje riad, poutiera, umyvacka riadu je len jeho hracka, povysava, poupratuje, uci sa s detmi, vie okupat aj prebalit malickeho, hra sa s nim, kocikuje.. Nakupovanie je jeho hobby (ja nemam pomaly ani sajnu kolko co stoji).. Ak som na nieco zabudla, nech mi je odpustene.. Proste zvlada vsetko, co sa domacich prac tyka a co ja nestiham. Jedine v noci nevstava k malemu, ale to po nom ani nechcem. Napokon dojciaci manzel, to by uz bolo asi privela..

susika
27. júl 2008

ahojte.pekná téma. tak sa pridávam.my máme tatina, ale robí preč, tak som s malou aj 3 mesaice sama doma, ale ked príde, moc sa mu neche s nami. ane nevie, čo malá papoaá, neprebalí, o kupaní ani nevravím a ked bola menšia o vstávaní v noci to bolo tiež len na mne.bývala som vyčerpaná, ale von zasa len sama, alebo ked šiel, tak len vtedy, ked ja. sám nikdy.mna to dosť mrzelo, lebo ked som videla tie šťastné ´páriky. aj dnes som bola sama zasa a to mi už v stredu konečne po 3 mesaicoch došiel domov. malá je od vtedy umrnčaná, mrzutá, asi že nový človek v byte, nemože si ho pamätať a ešte si to zlyznem ja, že som nervozna, lebo mi nehce pekne papať a to už konečne bolo na dobrej ceste.takže stíham ešte menej, ako ked som s malou sama. teraz sa s malu snaží trochu "hrať", tak, že jej pustil zvonkohru, ale to ju nebaví,t akže sa ťahá za mnou.....

takže závidím všetkým , čo majú 100% tatka.

tamia
27. júl 2008

spathiger,
ako to všetko tvoj drahý stíha popri práci? A čo potom robíš ty 😉 , vymenovala si snáď všetky domace práce....
(aj ja chcem takého.... 😀 😀 😀 ) vychovala si si ho tak, alebo bol taký...

spathiger
27. júl 2008

😀 tamia... ja som už len na parádu 😎 ... Ale niééé, nie je to so mnou také zlé 😵 ... Napísala som, že zvláda všetky domáce práce (keď na to príde), nie, že ich robí výlučne sám... My to máme pekne podelené, navzájom si pomáhame, ale nie v tom zmysle, že ja som varil včera, ty budeš dnes a pod. Nerátame si kto toho koľko urobil. Isté veci robíme spoločne, iné podľa času, chuti, nálady, momentálneho stavu. No nakupovať fakt nemusím... iba ak topánky 😀 . A.... tak dobre ho vychovali jeho rodičia... ja si ho už len dolaďujem 😀 .

agnes28
7. okt 2008

práve som objavila túto tému... no ja som dosť zúfalá a neviem ako riešiť našu domácnosť. môj partner doma maximálne povysáva, keď doňho dostatočne hučím tak umyje schody a stará sa o kvety, na to som ja ľavá 😉 ale inak - no bieda. všetko je na mne, to by mi ani tak nevadilo, ale čo ma štve, je že si nevie po sebe upratať, necháva šaty po byte, keď ide večer spať, ponožky si vyzuje v obývačke a nechá ich doslova naprostred miestnosti takže o ne zakopnem! o umývaní riadu nemôže byť ani reči, on to neznáša. to by som tiež prekúsla, keby aspoň bol schopný dať špinavý tanier do drezu ☹ baby dajte nejaké rady, ako sa s takým chlapom popasovať. ja nie som veľký diplomat, väčšinou to v sebe dusím a keď už toho mám po krk, tak naňho nakričím, čo samozrejme nemá žiadaný efekt 😒 s malou sa zahrá, ale len keď sa mu chce, prebalil ju za celú dobu asi trikrát... ani na prechádzky s ňou nechce chodiť, je mu to trápne... jeho argument je že on maká v práci a doma si chce oddýchnuť. ale podotýkam že má medzi smenami 5 dní voľno!!

macaeliska
7. okt 2008

tak toto by si moj muz riadne vyzral. Az teraz vidim, ake mam doma zlato. Netvrdim, ze upratuje alebo neviem co, ale s malou je akoby zrasteny. Pomaly si myslim, ze keby mal mlieko, tak ma kludne odstavia! to je dvojka. A co sa tyka tvojho muza, tak to dusenie v sebe ti nepomoze. Treba mu to hovorit kazdy den a kazdu chvilu, pokial si to neuvedomi. A ak on chodi do prace a chce si oddychnut, tak ked pride domov, kludne mu daj najest, usmievaj sa na neho, nechaj ho hodinku oddychovat. Ty zatial nakrm malu a dones ju ockovi do izby. Potom sa pekne zober a chod na hodinku von. Neboj sa. On jej nic neurobi, je to jeho krv! Aj ty si v praci a mas ju 24 hodin denne. Tak aj ty si chces aspon hodinku oddychnut. urob to, pretoze s tymi chlapmi je to ako s malymi detmi. Pokial im budes ustupovat, dovtedy sa nic nezmeni. Toto iste robil moj brat svagrinej a ta sa jedneho krasneho dna tak nahnevala, ze prestala varit, upratovat a vobec spavat s bratom v jednej izbe! Vraj aby ho nevyrusovala pri oddychu 😀

tomaskokat
7. okt 2008

žE SA CHLAPOVI NECHCE, to pochopím ale že sa hanbí s kočíkom na prechádzku???? No neviem.... čo by povedal keby si sa hanbila ísť sním ty (mužom ) na prechádzku. Moje zlato je až niekedy prehnane aktívny. Najviac ma vie vytočiť ked si spokojne sadnem že mám upratané, môjho osvieti a začne preberať šuflíky. Tu rada asi neexistuje treba počkať kým dorastie k zodpovednosti 😅 . Dúfam že sa dočkáš......

zuzka1.
7. okt 2008

Ahojte baby, tak sa pridavam aj ja!
Moj manzel nerobi ziadne dmace prace, obcas vynesie smeti, ked ho poziadam, nevari, nevesia pradlo, nevysa, ani neumyva podlahy, ale zato sa o nasho maleho od narodneia ukazkovo stara.Prebaluje od prveho dna, kupe od 10.teho dna, maly ho uplne zboznuje a odkedy nekojim,mam obcas pocit, ze ma moji chlapi ani nepotrebuju. Manzel je super, 3-4x do tyzdna chodime spolu na prechadzlky.zvlada vsetko hravo, ved je to aj jeho dieta.Manzel je zivnostnik, pracuje doma, takze sme vsetci traja stale spolu!Ked je maly nespokojny, aleob umrncany, ohlasim manzela, nech si spravi prestavku a ja v klude spravim co potrebujem a ocko sa potom vrati k praci.
😀

majula009
7. okt 2008

agnes28, a spol.
Caute, tak ja nemozem povedat zeby mi nejako užasne moj partner pomáhal, ale v podstate mi pomáha až prilis ako to tu čítam. Minimálne aspon v tom ze si po sebe vsetko uprace, naplni umývacku, vylozi umývacku, a povesa aj pradlo ked treba. Vyhadzuje smeti.Neuklada si veci do kominka ale spinave hodi do pradelneho kosa, povabera si z vackov vsetko- cize nemusim prehladavat vacky, nakrmi ryby,uprace postel kazde rano- teda svoju stranu, a robi mi kazde rano caj a ked spolu ranajkujeme robi ranajky aj mne. Nakupovat nenakupuje, to robim ja, ale ked treba nieco tak skoci do obchodu sice s komentárom ale skoci, a co sa tyky malej tak v ramci casu ktorý na nas ma, tak mi pomáha s kupanim ked je vtedy doma, dokonca ju aj sam okupe, kremikuje ju, a oblieka. velmi mi pomoze tym ze jej spieva ked je nervozna, nosi ju a zabava ju. Najlepsie je ked sa s nou posadi pred akvarko, to je vtedymala ticho aj polhodinu.
Niekedy mu musim povedat prosim ta možeš? Ale inokedy sa sam spyta ci mi ma nieco pomoct. A pomaha mi HLAVNE v tom ze ked nestihnem cez den navarit tak mi urobi veceru, podotkynam varenu. Vari výborne, aj ked narobi bordel v kuchyni tak ho vzdy po sebe uprace, akurat linku lestim ja lebo to mu nejde....
Podla mna to musi mat chlap v krvi aby taketo veci robil, resp. musi tak byt vychovaný z domu. Predtym co som mala partnera. jedinacika tak si nebol schopný ani len wc po sebe umyt...akože dost zle....A za 7 rokov som ho nebolqa schopna prerobit...Napr prisiel domov a tak ako stal si vyzliekol gate a len z nich vystupil a nechal tak, to ste este nevideli.......takze dost ocenujem ze ten moj teraz je taký aky je aj ked má dalsich 100 inych chýb..... 😀

martija
7. okt 2008

tak sa pridam aj ja a "nazalujem" na toho mojho.Je lajdak,ale tiez pomaha,ako sa da,a ako sa mu chce.Kuchyna je vacsinou jeho,a teraz starsi syn.Takze mladsieho este ani raz neprebalil,neprezliekol,nielenze neokupal,ale ani s kupanim nikdy zatial nepomohol a ked ho raz maly zbadal,tak sa rozplakal 😅 ,ale uz je to tazsie s dvoma detmi,vlastne som rada,ze je to tak ako to je,maleho bez slov mi zoberie z ruk a ponosi - zo zaciatku sa radsej neprihovaral,aby maly nedostal sok 😀 ,so starsim sa prehra a jemu sa aj venuje,babo je na 99 percent na mne.

heppu
8. okt 2008

no nas ocino sa krasne stara ked je domka, hraju sa, prebaluje o sto sest, kupe, chysta papanie a aj v noci nema problem nakrmit tak som spokojna aky je uzasny

agnes28
8. okt 2008

no nevravím že sa malej vôbec nevenuje, keď je doma chce si ju užiť, ale odtiaľ potiaľ. keď má náladu tak sa s ňou bavká... mňa irituje keď ja makám, niekedy neviem čo skôr a on leží na gauči pri telke, alebo spí... tiež by som uvítala keby sa niekedy ráno o malú postaral aby som sa mohla trochu dospať. kojím takže v noci vstávam ja, a okolo piatej šiestej s malou vstaneme, ja sa jej venujem, a on si pospí aj do deviatej ☹ keď sme spolu začali žiť, viete čo mi povedal? vraj si ho mám vychovať, no ja som mu vtedy povedala že dospelého chlapa už ťažko prevychovám keď je z domu takto zvyknutý... teraz mi tvrdí že on potrebuje aby sa oňho niekto staral 😠 niekedy by som mu najradšej jednu tresla... nevravím že nič nespraví, ale musím mu to otĺkať o hlavu... nie je tu taká čo by svojho napravila? poraďte niečo 😉

trixi
8. okt 2008

ahoj agnes, ja som toho svojho trosku vycvicila (nie napravila). To sa neda, a hlavne sa to neda vo vyssom veku. Ale daju sa vycvicit 😀 . Pri troske snazenia a nasich dobrych nervov sa to da 😉 . Neobide sa to bez frflania a obcasnych hadok (hlavne ak ho kritizujem), ale ide to. Nas tatino sa minuly tyzden rozhodol, ze povysava. Bolo to od neho pekne, ale ked som prisla domov, skoro ma natiahlo, pretoze som mohla vysavat znovu. Neudrzala som sa a miesto pochvaly som ho skritizovala. Urcite si viete predstavit ako to dopadlo. Tatino bol urazeny a ja nastvana. Potom som si to vycitala, ze radsej som si mohla zahryznut do pery ako nieco povedat. Ale nakoniec nasa hadka skoncila tak, ze tatino prislubil, ze sa vysavat nauci 🙂 a ja som slubila, ze ho nebudem kritizovat 😠 (neviem ci to dodrzim 😀 ).

martina.d.
8. okt 2008

mne manžel nepomáha vôbec (teda ak nepočítam, že občas okúpe malého). Ja som si už zvykla. 😉 🙂