Pomáhajú vám partneri alebo manželia?

bobulka34
8. okt 2007

mam pocit, ze vsetky moje kamaratky a kolegyne maju stopercentnych muzov, ked mi rozpravaju ako stale prebaluju, kupu atd, tak si myslim, ze ja mam doma lenivca. Minule mi dokonca kolegyna hovorila, ze ona doma vela spinkala, lebo vyrabala mliecko, ja nemam cas ist niekedy ani na wcko. ako je to uvas?

nenka83
8. okt 2007

ahoj bolulka tak ja mozem povedat ze toho 100% doma mam! dnes ma nechal spat do pol deviatej, zobra si rano malinku, prebalik, dal sirupcek, bo je chora, uvaril cajik, znovu uspal.inac kupe, kocikuje, no proste je super! asi by som sa hnevala keby taky nebol, vsak je to jeho babo!

miminka
8. okt 2007

bobulka,no ja nemam 100%,ale ani nemozem povedat,ze by nepomahal.
dokaze sa postarat,ale taktiez chce mat aj pokoj.najhordie na tom je to,ze on ho chce mat vtedy ked ja padam dole nosom a potrebovala by som aby mi pomohol s malym.
prebalovat ho prebaluje aj sam od seba
kupat okupe,ale je radsej ked kupem ja.ked nieje v praci tak je pri kupani.
no a celkom rad ide aj s malym sam von,ale radsej je ked sa ideme spolu prechadzat.
tak ale niekedy ma ide rozhodit ked malemu treba spravit papat(lebo uz nekojim),prebalit a dat na poriadok a k tomu mi muz povie daj mi papat.

jzfr
8. okt 2007

ahoj Bobulka - aj ja som na svojich drobcov takmer celkom sama
muz je stale v praci (odchadza rano o pol deviatej, vrati sa okol tretej poobede a potom znova odchadza na vecernu sichtu (o piatej) az do polnoci ☹ )
a ked mi sem po porode dosla svokra "pomahat" - tak som sa starala este aj o nu 😠
ale za to, ked mam muza doma, tak ho najprv necham vyspat a potom , ked je oddychnuty - ho nechavam sameho doma s detmi a ja si idem von vyvetrat hlavu a kupit to co mi treba (nakupy, niekedy kozmetika, niekedy kadernik..... - to zase viem, ze sa o babatka postara 🙂 ) - to si vyhradim take 2-3 hodinky len pre seba 😉
prechadzky a kupanie je vylucne na mne - ale o ostatne sa delime (aspon zcasti - bud navari, alebo operie, nakupi - a uz sa stalo, ze si aj v najvacsej nutnosti musel ozehlit, kedze ja som kojila 😀 )
a od nikoho pomoc cakat nemozem - som vyse 2000 km z domu 😔

hore hlavu - da sa to zvladnu, len si postupne s dobcekom musite najst svoj rytmus 😉
drzim palce

lindda
8. okt 2007

no ahojte tak aj u nas sa niekedy stane,ze pomoze,ale skor som na vsetko na takych 90% sama ☹
myslim,ze to pre muza nieje az take zaujimave to mimi az ked si s nim budeoc kopat do lopty tak to bude ok 😀 😀
a co sa tyka prebalovania tak tak moj muz by sa asi povracal 😖 ked sa nino pokaka tak mi krici ze mam sms ku u nina 😀 😀

nenka83
8. okt 2007

joj jzfr ty mas dvojcatka.tak robotky raz tolko.ja som s manzelom spokojna.tiez chodi do prace, est emaka na stavbe, no o malu sa postara, a mala ho zboznuje najviac zo vsetkych.teraz mam skolu tak manzel ju zoberie von a ja sa ucim a ked som v skole tak pomoze babka.inac mam malinku cely dne ja a mnzel ked nie je mimo.no zas ja mam malinku velmi dobru tak nikdy som nejako nemala pocit, ze "boze berte ju" 😀

miminka
8. okt 2007

jzfr tak to ta teda obdivujem s dvojickami a sama.
uz tam nemas svokru?bo ja byvam momentalne u svokri,ale ideme kupovat ´
byt tak sa velmi tesim.lebo ona je ta najhorsia jezibaba aka len moze jestvovat.

nenka83
8. okt 2007

miminka preco je svokra jezibaba? nevychadzate? ja mam velmi dobru svokru.my tiez zatial byvame u rodicov, mojich.

miminka
8. okt 2007

mo ona nam robi naprieky kedze nikam inam nemozme ist zostali sme zatial u nej kym nekupime byt.no a v piatok som nasla total nadrogovaneho svagra tak si vies predstavit ako sa tam super byva.sme v 4-izbovom byte ja,maly,muz (v jednej izbe)svagor,svagrina

nenka83
8. okt 2007

ja tak to je nic moc ti poviem,tak rychlo prec odtial...

miminka
8. okt 2007

ani mi nehovor.aspon ze ten moj muz da na mna a nie na svokru.fakt keby nieje taky aky je tak sa so mna stane cvok

jzfr
8. okt 2007

nie 😉 - svokra teraz presla ku jej dcere 😉 - 4.10. sa jej narodil druhy chlapcek - tak teraz pomaha u nej - ale tam tusim skutocne daco robi - manzel vravel - ze minule zehlila

ale ja som rada, ze uz u nas nie su - aj ked svokor nam namontoval skrinky pre babatka kedze manzel nestiha 😝 )

jzfr
8. okt 2007

miminka - zlateho manzela mas - uz mate bytik vyhliadnuty?
dufam, ze sa vam tam skoro podari vystahovat - uvidis niet nad to byt vo svojom 🙂

miminka
8. okt 2007

hej kupujeme byt v ktorom som ja vyrastala.
moji rodicia kupuju dom v nedalekej dedinke ale to sa teraz este len zacinaju vybavovat papiere a kym sa nasi nastahuju,to este nejaky ten mesiac potrva.
no a potom konecne budeme ok
my sme s muzom byvali v podnajme rok,tak viem ake to je ked byvame sami.je to super.ja som dufala,ze tam budeme uz na vianoce no bohuzial nie.

alex21
8. okt 2007

Tak ja mám doma muža total lenivca. Jediné čo ho zaujma je comp a ked mu niečo vyčítam tak mi povie že musí zarábať peniaze. Len keby som zrátala hodiny čo odrobí v práci a potom doma čo je na počítači tak na hodinu by mu vysiel podpriemer.
Babetko zatial len čakáme ale môj muž sa varenia nechytí lebo má vraj pri varení zimomriavky, žehliť netreba ved saty sa aj tak pokrčia pri nosení a povysávat stačí raz za mesiac a to zvládnem aj sama. Ale na druhe strane teoriu ako sa mám ako tehotná šetrit ovláda dokonale. To mi stále rozpráva aby som oddychovala ale on nanajvíš povysáva ked mu už poriadne dohovorám. A samozrejme na nakupy tiež chodim sama lebo on nevie čo chcem.
Už teraz som zvedavá ako to bude ked bude mimi s nami a niekedy ma z toho chytá hrôza.

miminka
8. okt 2007

zaujimalo by ma ake by to bolo keby zil svokor.

jzfr
8. okt 2007

Alex - muz vie citat? - ja posielam svojho do obchodu s listockom 😀 (ale moze kupit aj ine - to, na co ma chut - takze sa mu to aj rata a najviac sa tesi, ked sa mu podarei najst nejaku drobnost detickam 😉 )

andy.a
8. okt 2007

mne muž pomáha v tom,že chodí s deckami von..ráno sa malá veľmi skoro budí,ja ju často kojím aj v noci a tak on s ňou ide ráno hore,aby som si ešte na hodinku zdriemla..prebaliť vie..okúpať vie len syna,kúpe ho asi od 2,5 roka..
variť-kedysi dávno ,pradávno varil,teraz už veľmi dávno nie..žehliť ani za svet nebude,veď to nie je chlapská robota 😠 ..občas povysáva,asi tak raz za pol roka,aj to mu musím povedať,kde sa aktuálne nachádza vysávač..a ešte robí veľké nákupy.. 😉

väčšinu času som malými sama,lebo muž chodí z práce neskoro večer a robí často aj víkendy a sviatky..

angua27
8. okt 2007

tak ja mám doma toho 100%. niekedy mám až výčitky svedomia, koľko doma porobí. komplet upratuje (utieranie prachu, umytie kúpeľne, vysávanie, zotretie podlahy), vie variť a to veľmi dobre. jediné, čo zostalo mne, je žehlenie. s malým mi takisto pomáha. keď plače, zoberie ho na ruky, pomáha mi pri kúpaní, v noci k nemu vstave a snaží sa ho utíšiť. ešte neprebaľoval. ale to mi nevadí. robí toho pre nás veľa. chce, aby som oddychovala, nech mám mliečko a zvládam cez deň malého. nakupovať chodíme spolu (vtedy strážia starý rodičia). zvládol by to aj sám, ale rada raz za týždeň výjdem medzi ľudí.

katka432
8. okt 2007

babule,ja mam uzesneho manzela,ten mi velmi pomaha...v noci k malej vstava,krmi ju ,kupe,prebaluje,chodime von spolu.....no niekedy si myslim,ze robi toho viac ako ja... 😀 ale on sa z toho tesi,takze je to okk...aj domace prace robime spolu,takisto navari,jedine co je uplne namne je zehlenie,ale to je uz len taka malickost 😀

mucino
8. okt 2007

ahojte moj manzel mi tiez pomaha,najma v noci,aj cez den,ale radsej mam ked si vsetko urobim sama ,myslim s malickou,a co mi najviac vyhovuje,je,ked s nou ide von,v tedy si bud oddychnem alebo pospim 😝

alex21
8. okt 2007

jzfr čitat vie. Len to tak dopadne že som mu kazala kupit pochutkovu smotanu lebo som chcela varit a zabudla som si ju kupit a este sa ma sam pytal že či taku čo vždy kupujem tak som mu povedala ze hej a este som mu povedala v akom býva baleni a v akej farby a on sa vrátil a doniesol mi tri druhy lebo nevedel ktoru budem chcieť. 😀 Tak to mas tak u nas s nakupmi.

uhlikova09
8. okt 2007

Ahojte,tak moj manžel mi vobec ale vobec od narodenia s malym nepomaha,niekedy sa citim tak že ani vydata niesom,lebo som fakt na maleho sama,a ak potrebujem ist na wc a poviem mu nech ho postraži pride otazka-a ty kde ides?co ides robit?musela si mi ho tu davat?dlho budes? ufff keby som bola vedela co som si to vzala,a hlavne je ze ked ideme po meste a stretneme niekoho on sa chvali aky je on vzorny tatko..... 😖 viete si to predstavit?

cat
8. okt 2007

katka 432- akoby som citala o mojom chlapovi 😀 fakt vsetko okrem zehlenia..

jzfr
8. okt 2007

Alex ☹ 😠 😀 😀 😀
no co s nimi?!!!

cat
8. okt 2007

uhlikova09 a bavila si sa s nim na tuto temu?? chlapi funguju na priame prikazy.. 😀

andy.a
8. okt 2007

inak,mne oveľa viac s malými pomáha moja mama ako manžel..

stela3
8. okt 2007

moj partner pomaha absolutne vo vsetkom vratane nocneho vstavania aj ked to niekedy neni potrebne,nebolo to vzdy taketo ale po rozhovore pred par mesiacmi je to ok.jednoducho skus svojmu partnerovi vysvetlit zopar veci a pokial rozmysla tak to pochopi a zacne ti pomahat zatial vela stastia

tigri
8. okt 2007

Uhlikova, takehoto chlapa by som riesila sokovou terapiou...normalne by som odisla z bytu prec na par hodin a nechala ho sameho s dietatom...ved je jeho, tak mu snad neublizi 😉

ja mam podobneho chlapa ako katka a cat...navari, pusti pracku (naplnit ju musim ja), vyvesia, prebali dcerku, okupe, uspi, ponosi, zahra sa s nou, nekrmi (zatial vyhradne kojim), umyje riad, poupratuje, nakupi, vynesie smeti, ale nezehli (to asi muzi fakt nenavidia)
a este ja aj technicky typ (PC a elektronika) a zrucny v domacnosti, naposledy zbuchal botnik a vymenil celu kuchynku dosku aj s drezom...
ale cepovala som si ho, odkedy sme spolu...
a nie je to ziaden tutmak, ako by si niekto myslel, ale sebavedomy sexi chlap 🙂

dobromila
8. okt 2007

ja som si vybrala velmi dobre 😉 Manzel je uplne uzasny, porobi vsetko, okrem zehlenia. Nakupovat som od porodu bola s nim len asi 5x, on vsetko zabezpeci, cestou z prace, nalozi do auta a privezie. Maleho v pohode prebali, pokocikuje, zabavi a keby bolo treba, tak urcite aj okupe sam, ale zatial len asistuje 😵

adetka
8. okt 2007

moj manzel vie Mirku postrazit (hrat sa s nou), prebalit a nakrmit 🙂 ... sam s nou von nejde... vraj sa pri kocikovani citi trapne... aj ked ju raz mal kocikovat po meste, kym mi spravia v kadernictve vlasy, tak s nou isiel radsej k byvalym kolegom... nech sa s nou zahraju 😀... v noci k nej nevstava (kedze ja spim s malou v detskej izbe a on v spalni), kedze pracuje aj 18 hodin denne... nekupe ju, ale s pripravou na kupanie mi pomoze...

za to vsak pravidelne nakupuje, umyva riad (asi 3 krat za tyzden 😀 ) a v poslednom case aj povysava (kedze nechce ist kocikovat 😀 )...

nestazujem si... 😎 ...asi by mi aj vadilo, keby mi ju stale bral 😀