Pomáhajú vám partneri alebo manželia?

bobulka34
8. okt 2007

mam pocit, ze vsetky moje kamaratky a kolegyne maju stopercentnych muzov, ked mi rozpravaju ako stale prebaluju, kupu atd, tak si myslim, ze ja mam doma lenivca. Minule mi dokonca kolegyna hovorila, ze ona doma vela spinkala, lebo vyrabala mliecko, ja nemam cas ist niekedy ani na wcko. ako je to uvas?

mirininu
8. okt 2008

Ahojte,

tak ja mám tiež super manžela. Pomôže keď môže. Tiež si ho s malým veľmi cez týždeň neužijeme, ale keď príde tak pomôže. A cez víkend vstáva v noci namiesto mňa , postará sa - okúpe, nakŕmi, prebalí... . Vie všetky domáce práce i keď žehlenie mu veľmi nevonia... hlavne vie variť, čo ma veľmi teší. Myslím, že sa nemám na čo sťažovať aj keď je niekedy lenivý... ale to asi každý máme občas slabšiu chvíľku 😉

amatula
8. okt 2008

ahoj.tak moj mi pomoze,ale radsej pouzije take argumenty ze on to tak nevie,ze ja to viem lepsie,bla bla bla.Niekedy som na vsetko sama a da sa.ale niekedy mi to dost lezie na nervy.Tak spravim humbug a musi minimalne navarit 😝

dididi30
8. okt 2008

mne velmi pomaha manzel, aj ked so synom mi toho moc nenapomaha, ale snazi sa....zato dceru mi pekne vybavi a uprace, aj navari ked treba 🙂

bambusko
8. okt 2008

mne sa pacilo v septembrovom cisle casopisu dieta, bol tam odstavec o ulohe otca vo vztahovej vychove, ale vseobecne vzate, myslim, ze by to malo platit pri akomkolvek type vychovy:

"ulohou otca je starat sa o potreby matky, lebo ta ma tendenciu ich zanedbavat a uprednostnovat potreby dietata. otec ma pomahat, aby bola medzi potrebami rovnovaha a zaroven, aby mala matka moznost odpocinut si a tym ju chranit pred syndromom vyhorenia"

moj zaver - takto sa sprava muz zrely na partnerstvo a rodicovstvo

zuzka.sk
9. okt 2008

Haha , no ja sa zabavam normalne na tejto teme. My sme mali v poslednej dobe kazdodenne hadky a to len preto, ze vo mne to vrelo, ked moj manzel neurobil co som povedala a to HNED. Povedal, ze jemu uz potom staci sa len na mna kuknut a presne vie, co si myslim. A potom mi to robi na truc, aby bol doma cirkus 🙂 Potom vecne udobrovacky, ja uz na to kaslem, ja si doma porobim, co treba, som totalny magor na poriadok, to je treba podotknut, a vsimla som si, ze ked nepindam, manzel urobi aj sam niektore veci. On to vie, len sa mu nechce a to je velky rozdiel. Nic ich netreba ucit, robili to aj sami, ked nas nemali a pokial nie, videli ako to robili ich mamy. Len bohuzial su to lenivci a potrebuju oddychovat, ked pridu z prace, potrebuju si sadnut k pocitacu, lebo to je ich oddych a hobby a hotovo. A ked my pindame, beru to ako sucast manzelstva, ze ved jasne, zeny pindaju, to prejde a nemusia zase nic robit. Ja som na 50% zlavnila zo svojich predstav a poziadaviek, viem, ze existuju aj muzi, co robia vsetko ako zeny, s jednym takym som zila, ale zase mozno keby sme boli manzelia, zacne sa spravat ako 90% chlapov a bude prdiet na vsetko. Treba im otvorene povedat, toto a toto od Teba ocakavam, prosim Ta povysavaj, prosim Ta uloz toto atd, normalne polopate, samych ich nenapadne nic. Cest vynimkam, aj moj muz ma niekedy svetle chvilky a napadne ho sameho ale to vtedy nechapem, uzivam si to. Pochvalim ho v nadeji, ze mu to snad zostane ale neeee. Takze ... uz sa nesnazim o nejaku vychovu, to uz zanedbali ini 🙂

3558
17. okt 2008

bambusko presne tak 😵 😵 😵

zuzka.sk aj ja mam takeho muza, ze mi pomaha so vsetkym okolo domacnosti, ale kkupanie maleho a prebalovanie je vylucne moja uloha.inak navari, uprace, pokosi, vlastne uplne vsetko 😀

anickaajanko
19. okt 2008

ahojte
no moj je uzasny
az ma sokoval
robi vsetko kolo maleho okrem kupania to sa boji
ale vodicku pripravi premiera on osusku pripravi
dokonca zehli
netusila som ze bude tak pozorny
mam v nom velku oporu
😉

avanka
19. okt 2008

Anickaajanko, aj moj manzelik je taky, dokonca u nas kupe len on, pokial nema zrovna poobednu 🙂
Prve 2 mesiace po porode (sekciou) dokonca v noci vstaval k malemu, prebalil mi ho a len podal na kojenie 🙂 ale uz to od neho nechcem, chodi predsa do prace a ma pravo na oddych a spanok
Nastastie Lukasko je dobry chlapcek, vstava niekedy raz, maximalne vsak 2 krat za noc a aj cez den krasne spinka

anickaajanko
19. okt 2008

aj moj vstaval a prebaloval
dokonca s nim chodil po izbe viac ako hodinu a to o 2 hodiny vstaval do prace
teraz ho uz aj ja necham pospat
je fakt zlaty
teraz spia spolu na posteli obaja na brusku takí sú chutní

bihan
19. okt 2008

Pomáha a veľmi 😵 Pokojne mu môžem nechať malú a viem, že sa o ňu postará (aj keď ju občas zabudne prebaliť, lebo som mu to nepovedala 😅), domácnosť zvládol dva mesiace aj bezomňa a keď príde z práce, tak si berie malú, lebo vie, že si od nej potrebujem oddýchnuť. Pri kúpaní to máme na striedačku - jeden kúpe, druhý číta rozprávku, keď ideme na výlet, tak mi "kradne" kočík, lebo je hrdý tato. Nemohla som si vybrať lepšie 😵

lucinka1104
19. okt 2008

Mne manžel pomáha uplne so všetkým, nemá problém urobiť čokoľvek , či okúpať a prebaliť malého, alebo umyť riad či poévešať prádlo. Akúrat kojiť musím sama 😀 , ale nie mám vinikajúceho manžela , otca svojo úžasného syna, veľmi si ho vážim a milujem za všetko čopre nás s Lukynkom robí.
Bihan nie su bratia 😀 malá ma je rozkošná a má prekrásne meno

katmi
19. okt 2008

bambuska tak potom som stastna zena,lebo podla toho,co si napisala mam doma presne takeho muza 😉

lucinka1104
19. okt 2008

katmi no asi nás je viac 😉

martina1206
20. okt 2008

Ahojte, môj manžel v noci stáva, ked malý plače a spraví mu mlieko. Mna už potom nechá aby som ho nakrmila, tatino zatiaľ zabúva. Chystá na kúpanie, chodí s malým na prechádzky, len prebalovať sa mu nechce. Ale raz to skúsil, boli sami, malý sa pokakal a okakané bolo všetko jak sa prebalovali, ale zvládli to 🙂 . Môžme byť radi, že máme takých manželov, nie všetky majú to šťastie. 😖

emjee
7. nov 2008

chymenitta33 • 1d • Dnes o 22:25
Ahojte

založila som túto tému aby sme sa stretli viaceré také ženy, ktoré su natom rovnako ako ja. Aby sme sa mohli vyrozprávať a poradiť..

zrzuska • 1d • Dnes o 22:39
no hura ze som ta nasla

chymenitta33 • 1d • Dnes o 22:43
no super))

zrzuska • 1d • Dnes o 22:46
chym vies co ma najviac hneva? ze ked si predstavim ze to takto pojde dalej par rokov (co ja si myslim ze to uz dlho nevydrzim takto) a ked si predstavim ako si sedi v bare a pije a rozprava.... ja neviem ale podla mna raz sa stane to ze stretne nejaku a bude......

chymenitta33 • 1d • Dnes o 22:46
je to celé nanič. Ako keby viem ako sa zmení, ako mu bude všetko lahostajné tak by som s ním nikdy nič nemala

zrzuska • 1d • Dnes o 22:48
presne to vravim aj ja. u nas to bolo tak ze ja som dieta chcela prva a on dlho nie (dva roky), potom sme sa raz rozpravali a kedze som mala problemy tak sme to nechali na nahodu. no a je tu ameli.
uz vtedy som sa mala rozist ked ja som dieta chcela a on nie
a tiez kebyze viem ake to bude tak by som to veru urobila

zrzuska • 1d • Dnes o 22:49
a ja mam este to zle ze tu byva jeho stara mat. a kebyze sa rozideme a ameli by k nemu chodila urcite tak verim tomu ze stara by ju tak zmanipulovala proti mne ako aj jeho ked bol maly. preto aj jeho rodicia odtialto odisli pred dvomi rokmi
tak aj toho sa ja bojim kebyze odidem od neho

chymenitta33 • 1d • Dnes o 22:50
No ako ja viem že je to smutné ale ked už nevládzem a povem že iné chodia do fitka alebo tak že nech je s ním tak povedal že ved ty si ho chcela!!:-/ako nato, bezabudnem...je to pravda ja som ho velmi chcela keď prvé som stratila tak som chcela
Ale tak však vtedy súhlasil tak neviem ako niekedy fakt keby mám kde ísž tak idem
No tak ale máme krásne detičky aspon to ma drží pri živote)

chymenitta33 • 1d • Dnes o 22:54
Ale micka to aj u nás je tak svokra. ako odišli sme od nej tak že po celej dedineže som jej ukradla syna a vnuka
To je sila to je čo za bosorku?

zrzuska • 1d • Dnes o 22:55
chym aj mne raz povedal ze ty si ju chcela. jak som sa dorevala kvoli malej ako to mohol tak povedat

aj ja by som sla kebyze mam ako a kde. ale dostat sa z dediny. a ktovie ci by mi dal auto ked je sluzobne. asi tazko. a malu neviem ci by som mu zverila. skoda ze sa budi tak rozne.

chymenitta33 • 1d • Dnes o 22:58
no aj ja ja si pripadám nenormálna ked jeden den nerevem kvôli niečomu

ja furt..lenže mna je lúto bársčo!
No lenže ja by som najradšej niekde mimo, lebo tu ma všetci poznajú a budem matka roka že som neni doma(

zrzuska • 1d • Dnes o 22:59
ja neviem ci to musia byt v kazdej rodine taketo
no a tato ked bol drahy maly a aj jeho sestra tak im vravela ze ich mama je kur.... chapes? proste ju hnusne osocovala a iba co detom motala hlavu. tak ja som si povedala (a to som bola este len tehu) ked mi to jeho sestra povedala, ze tak teda moje dieta moze akurat tak vidiet a to je vsetko.este malu nemala ani na rukach a tiez je velka chudinka na dedine ale to nikto nevidi co za zlo sposobila v draheho rodine ja si nedam od nej. hned by sa starala. vsak som si gulu na dvere musela dat lebo si vosla ako sa jej pacilo a iba dobre.

chymenitta33 • 1d • Dnes o 23:05
No dobre si urobila, bosorka stará..hento je najhoršie ked by velice niekto rád komandoval, všetko a všade ksycht pchala//no to je teda...
Ale neboj všade je niečo len niekto sa hrá na dokonalú rodinku a velice tuti muti

majcik
7. nov 2008

Mne manzel pomaha v ramci moznosti ... staviame dom a kazdu volnu chvilku stravi tam ... a popritom este chodi do prace na smeny... ale ked moze, malemu sa venuje

superdievca
15. feb 2011

Tak sem teda skáčem z mojej témy Koľko vám pomáhajú oteckovia?, ktorú zamkli. Táto debata sa nehýbe od roku 2008 - takže najvyšší čas znova ju oživiť 🙂 Baby píšte, je to fakt zaujímavé, poučné - človek si to vie potom lepšie uvážiť, čo žiadať a čo nie, či byť spokojná a či nie...

bebaka
15. feb 2011

Som nová.Moj mangel mi "nepomáha", robí len to čo musí, a preto som sa počas rodič.dovol.dala na brigádu a starať sa musí on.Ako, také veci ako kúpanie je u nás jeho robota, ale zase nekúpeme každý deň,takže to zvláda.Ale ked som v robote aspon vie čo to je. A to máme doma hyperaktív.Miša, ktorý vyžaduje sekundovú pozornosť.Ale ked som doma tak je to všetko na mne.Podľa mna je to v génoch jeho otec bol taký istý, dokonca moja svokra/ktorá je SUPER/,hovorí že on /svokor/ neurobil vobec nič. Tak som rada že ten moj urobí aspon niečo.Ja si myslím že je to o nás babách - buď sa prisposobime alebo nie.Aj ked na druhej strane poznám páry kde sa prisposobili chlapi.Takže je to len a len na nás...

lenusiknr
18. feb 2011

ahojte, uz dlhsie rozmyslam ako je to v inych rodinach.. moj muz mi sice co to pomoze no nejak mi to nestaci.. uz som si zvykla, ze uspavanie je len a len na mne, vstavanie k malickemu tiez, muz sice robi 1krat v noci mliecko ale to len preto, ze vacsinou maly place a ja ho musim pestovat.... kupe ho s tym problem nema.. ale nevie sa s nim poriadne zahrat, von ho nezobral ani nepametam, teda min. tyzden a to chudacik kubenko reval ako tur takze boli za 5 min,naspet.. okolo domacnosti robim vsetko ja.. on umyje riad raz za uhorsky rok, niekedy mi pomoze so zehlenim -tak dva krat do roka a aj to po par ozehlenych veciach vacsinou povie, ze nevladze... pride z prace a je unaveny.. lenze aj ja som unavena... najviac ma hneva, ze kubenko neni nanho zvyknuty, je zavisly odomna...mozno keby sa mu viac venoval ked bol mensi by to bolo lepsie.. chyba mi chvila pre mna.. on ma sice posiela nech idem, vraj sa onho postara lenze viem ze maleho vecer neuspi.. a aj cez den s tym bude problem... no tak potom chod... ☹viem ze su muzi kt. nepomozu absolutne nic takze by som mala byt asi spokojna 🙂
a moj muz zarobi priemer a robi od 7 do 16...

rora
2. sep 2011

Ja mam len jedinu odpoved - absolutne nepomaha. s nicim.... ☹ len dufam ze s narodenim malej sa to trochu zmeni inac ma asi slak trafi....

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?6e6db450331afb61c79c2cc9df0bc4c6

lenka112
16. sep 2011

Ahoj, môj manžel je s tých lepších prípadov, pomáha s malým ako len vie. Zakaždým sa snaží či už okúpať, nakŕmiť a tak podobne a ja len dufam, ze mu to vydrží čo najdlhšie 🙂

andrejka1974
18. sep 2011

ahojte ja sa nestazujem hoci cez tyzden som na deti sama muz robi od 6.00 a domov prichadza o 18.30 takze rano sa ani nevidime on vstava o 5.00 ja az o 6.45 rano deti vychystam do skoly najmensiu do skolky som zena v domacnosti vsetko ostatne si porobim navarim nakupim upracem pobede sa naucim s detmi do skoly s malou idem von a vecer ju okupem a pockame na tatinka vecer si dame s tatom kavu porozpravame sa a postupne ulozime deti mala je v postielke uz 19.30 dovtedy sa hraje s tatom cez vikendy je to ine ja si rano pospim a ked mala vstane skor manzel ju zabavi chodime spolu na prechadzku na ihrisko manzel ju zoberie aj niekedy sam von ked sa mi nechce uprace pohra sa s detmi mne to vobec nevadi ze mame na seba casu menej ale niekto musi aj zarobit peniazky

kburgerin
16. okt 2011

stastne zeny ze vam muzi pomahaju .......................

fandan
21. okt 2011

Tak toto je zaujimava tema, kedze sa hodlam zalozit nieco podobne, ale o financiach, tak aj sem rada prispejem. Momentalne je modry konik mojou poslednou utechou, ze sa mi podari v rodine vyriesit problem.
Mne manzel doma s nicim nepomaha mame dve deticky 7,5 rocne. Syn a dcerka. Na vsetko som sama, na deti, na domacnost, momentalne pracujem na zivnost doma a tym padom z domu ani nevypadnem - uz mi z toho pomaly aj hrabe.....Manzel cely den v praci, ak nie tam tak na fuskach - ale nemusešl by byt, je sam sebe panom v tejto oblasti, a preto sa on stale vyhovara, ze ked tolko robi, nepotrebuje doma robit nic, ze je to moja robota. Ale ja rovnako pracujem, vediem domacnost, nakupy - ani neviem kedy sme boli naposledy nakupovat spolu, stale vlacim velku ikeacku tasku nakupu domov ja sama. A s detmi som tiez len ja, naozaj si niekedy pripadam ako slobodna matka bez manzela - jediny rozdiel je, ze ja slobodna nie som a este mi aj hovoria co mam robit! Pomahaju vam aj tak vytazeny manzelia? Normalne zavidim tie prispevky co tu citam, mne sa o takom len sniva asi a zacinam uvazovat, ze som nieco spravila zle. Som na to teraz velmi zle, naozaj na dne a neviem co bude. Je tu rec najma o financiach, tak neivem ci to pisat sem, alebo radsej otvorim novu temu. Jedno viem, ze potrebujem pomoc a rady, lebo si sama uz neviem poradit bohuzial.

sue13
16. nov 2011

Ked citam vase prispevky tak zistujem ze som stastna zena... Moj manzel pomaha od mojho tehotenstva zo vsetkym co moze... Dcerka ma uz skoro 3 rocky a vie ma zastupit uplne vo vsetkom. 😵
Myslim si ze to dost zalezi od toho v akom duchu bol nas partner vychovavany, k comu bol vedeny...
Len tazko sa to da zmenit, vidim to na kamaratkach 😒 Ale ak sa o to snazite moc Vam drzim palce!!!! 😉