Pomáhajú vám partneri alebo manželia?

bobulka34
8. okt 2007

mam pocit, ze vsetky moje kamaratky a kolegyne maju stopercentnych muzov, ked mi rozpravaju ako stale prebaluju, kupu atd, tak si myslim, ze ja mam doma lenivca. Minule mi dokonca kolegyna hovorila, ze ona doma vela spinkala, lebo vyrabala mliecko, ja nemam cas ist niekedy ani na wcko. ako je to uvas?

katusha
8. okt 2007

tak ja sa nestazujem, mne drahy pomôze kolko vladze, aj ked niekedy s frflanim ale predsa 🙂
ked treba, malu prebali, nakrmi, parkrat ju aj kupal. doma mi tiez pomôze povysavat, niekedy aj navari, chodi na nakupy (samozrejme s listockom 😀 ), alebo ideme nakupit spolu.
na prechadzky s malou chodime najradsej spolu, mna to samu moc nebavi 😅 .
baby, co pisete ze vam chlapi nepomôzu, je to skoda ☹ mne ked nechce nieco pomôct tak si to vydupem a hotovo a urobi to, aj ked nie je nadseny 😀

milhaus
8. okt 2007

teba aspon pocuva ked si to vydupes ale malu okupe vždy ked je tu, ja ju potom iba oblečiem a nakremujem

maminka07
8. okt 2007

My sa s manzelom stale hadame na tom, kto bude viac s malou, ked ideme vonku, chceme kocikovat obaja 😀, no a potom sa dohodneme ze ja kocikujem od tade po tade a potom sa vymenime.Ked sa ide kupkat tiez sa hadame kto je na rade 😀 😵 Velmi ho ľúbim a lepšieho manzela a tatka pre dietatko si neviem ani len predstavit.cmuuk 🙂 A taktiez prajem vsetkym maminkam aby mali takeho muza ako mam ja, no nie kazda ma take stastie... pekny den Vám všetkým

tomik5
8. okt 2007

Ahojte! Musí to byť ťažké, ked muž nepomáha. Ten môj sa hrozne snaží, nemá problém prebaliť, ísť na prechádzku, okúpať malého, navariť. Uff niekedy mám pocit, že by som to všetko sama ani nezvládla. Tak totálna spokojnosť 😀 😀 😀

iva25
8. okt 2007

Ahojte! Tiež som na tom ako niektoré z Vás, manžel pracuje v zahraničí a keď dojde na dovolenku, nemá času na našu malú, ešte ani raz ju neokúpal, nenachoval, neprebalil a tiež keď si potrebujem odbehnúť, tak počujem a dlho budeš? Ale hlavne že je "veľmi dobrý ocino" pred ostatnými.
Vďaka za to, že mám mamku...

uhlikova09
8. okt 2007

Viete,ta šokova terapia,ja neviem či by som bola velmi spokojna,keby som vedela ze je s nim sam,asi by som pretelefonovala tolko co za cely zivot nie 😖 😖 😖

adkag
8. okt 2007

tak moj drahy mi velmi pomaha, prebali bez problemov, kupeme spolu, ani si neviem predstavit sama kupat,ked sa maly meta. v noci sa snazim nechat ho vyspat, lebo vstava rano do prace a v sobotu do skoly, ale vzdy sa ponukne,ze ho da odgrgnut a tak.ale nebudim ho,ja vstavat musim,kedze kojim, tak naco budeme buntosit obidvaja. v nedelu rano si berie maleho on, a ked pisem ze rano,tak myslim aj o 5-6 a je s nim,ja sa vyspim aspon do pol 8. veru si neviem predstavit,zeby nepomahal,neviem ako by som to zvladla.

katka432
8. okt 2007

babule,ja si neviem ani predstavit,ze by mi nepomahal...ked je dakedy 3tyzdne prec a ja som sama tak sa idem zblaznit....a som vtedy veeeeeelmi vycerpana,takze viem si predstavit ako to je ked ste nato same...a podaktore sa musite starat este aj o manzela... 😖

cat
8. okt 2007

tigri 😀
uz davno su prec casy kedy muz pomahajuci zene doma bol oznacovany za tutmaka ci podpapucnika 😀 Praveze normalny chlap pomaha a berie manzelku ako rovnocennu partnerku a nie sluzku ci pestunku..
Ja mam kamosku co pomaly muza aj obuva, nechapem ju a viem ze je nestastna no moze si zato sama, on si ju vobec nevazi a ona cele dni doma maka ako fretka.. 😖 nechapem.

jesenka
8. okt 2007

co sa tyka toho kupania : ja som nariadila hned po navrate z porodnice : ja krmim, ty kupes. A vymenit si to nemozme (kojim). A bolo. 🙂

katka432
8. okt 2007

he verim tomu,ze moj muz by ju aj nakojil keby mohol... 😀 vnoci sme vydy stavali spolu a podal mi ju neh jej dam papat,potom si ju vzal kym si grgla a ulozil ju......(teda dakedy som to robila aj ja,ked sa chcel vyhajat,...aby som zasa nevyzerala,ze ja nic nerobim,hehe 😀 )teraz,ked nekojim,vstava vecinou on.ale ked to robi rad a vyhovuje mu to,tak mu to ved nebudem zakazovat,robi to dobrovolne,sam odseba... 😉

bleskovka
8. okt 2007

no baby, niektore mate fakt zlaticka doma, a to som si myslela, ze taki chlapi, co robia vsetko v domacnosti, neexistuju. Moj je taky lepsi priemer v tomto, ale nestazujem si. Nastastie mame dobre dietatko, je to take slniecko, co vela neplace. Ja som 600km od domu, takze sme na vsetko dvaja. Muz urobi velky nakup, vynesie smeti, umyje riad (mame umyvacku 😀 ), umyje podlahu a povysava a urobi vsetky chlapske roboty. S malym sa vie zahrat, popestovat ho, ale prebalit ani za svet, pri kupani maximalne asistuje. Papat davat nemusi, kojim, takze aj vstavam v noci. Na prechadzky chodime dost spolu, ale v poslednom cas mu doslo, ze by som mohla mat aj ja pre seba chvilku, tak mi ho berie von sam. Ale teraz to bude uz len cez vikendy, kedze chodi domov z roboty o 18.00... Ale vravim, ja sa z maleho tesim a v podstate si vychutnavam aj to, ze sa mozem venovat domacnosti. Ale ked mam pocit, ze je toho na mna moc, poviem mu to a poprosim ho o pomoc, vtedy urcite neodmietne.

tigri
8. okt 2007

katka, ja som minule aj muzovi povedala, ze ked dcerka nebude hladna a bude chciet len zaspat na prsniku, tak mu ju dam...len aby potom chlpy nevypluvala 😀

dorotka
8. okt 2007

no u mna je tiez mlieko prvorade a aj ked to tu niekedy vyzera ako po bombe ked som unavena tak si s malou lahnem ked som unavena
mne muz pomaha aj ked v noci k malej nevstava len ju tisi kym sa ja pred kojenim napijem vody a teda ani do prebalovania sa nehrnie ale ked pride z prace tak sa jej venuje on aj cez vikend pomaha s upratovanim a kupanie je jeho zalezitost no a pri umyvani riadov sa striedame
napriek tomu pocas dna mam aj ja problem ist na wc ked ma mala horsie dni a aj pri hrani musim pri nej sediet

lienka79
9. okt 2007

moj manzel super pomaha...od narodenia, ked som odsavala mliecko, ho prebaluje, ja som zatial sla odsavat,ani neod sagvam uz a stakle vstaval.Treaz uz drobec prespi do rana.
Inak chodieva s malym stale na prechadzky, v kociku,aj klokanke, vikendky to je samozrejmost..ja varim, upratujem..
domacnostou ho preto moc nezatazujem, som rada,ze zabavi malewho

katka432
9. okt 2007

babule,ta to je super ake mame doma poklady 😀

uhlikova09
9. okt 2007

Poniektore 😀

lucinka82
10. okt 2007

Ahojte, ja sa tiez nemozem stazovat. Moj manzel je zlaty, ked sa potrebujem ucit, lebo este chodim dialkovo do skoly, tak maleho postrazi, ide s nim von, okupe, prebali..Sice mu to ide pomalsie, ale da sa 🙂
Ked som uz unavena, v noci k nemu vstava, a ja si mozem pospat. Takze fakt je zlaty...

bibinka
10. okt 2007

aj ja musím pochváliť svojho manžela. od narodenia prvého dieťaťa mi veľmi pomáhal- s kúpaním, prebaľovaním, varením aj upratovaním. a takto to pokračuje i po narodení druhého dieťaťa. z práce chodí na nákupy alebo si urobíme taký "výlet" po tesku, Bille atď s obomi deťmi. keď príde z roboty, malý po ňom skáče, nedovolí mu ani najesť sa . takho berie vonku, domov prídu vždy až po 2 hod. ja si zatiaľ toho menšieho nakŕmim, okúpem, venujem sa i domácnosti, navarím atď. naozaj sa nemôžem sťažovať. neviem, neviem, akoby som zvládla dve deti tak rýchlo po sebe 😀

tamarka
10. okt 2007

ja tiež musím toho môjho pochváliť. Pomáhal perfektne pri obidvoch, a aj pomáha. Veľakrát mi povedal, aby som zostala doma, aby som si oddýchla, že on pôjde s nimi von, mne to ale väčšinou nedalo, bolo mi ho ľúto, predsa unavený z roboty. Je fakt super. Lepšieho muža a otca si ani nemôžem priať. Poznám baby, ktorým chlap príde domov a ani poriadne nepozdraví už sedí pri počítači, alebo uteká do krčmy za kamarátmi.

katka76
11. okt 2007

moj sa boji este prebalovat a aj kupat, tak ho do toho nenutim, pomaha vsak pri tychto cinnostiach
co je vsak uplne super, vie sa s detmi pohrat, vziat ich von a pomaha mi pri vareni
inac ako sam raz povedal, chlapi sami od seba nevidia a nevedia, ze maju pomoct, staci im to vsak povedat. tak ja hovorim 😀 , usetrim sa tak stresom z nestihaciek a pripadnych nedorozumeni.

zani
16. júl 2008

Ahojte dievcata,chcela by som sa aj ja pripojit do tejto temy.Som uz nenormalne zufala z mojho muza,neviem kam na pomoc,jednoducho nemozem od neho ocakavat pomoc co sa tyka dietata a malickosti co by mi ulachcili zivot a su si myslim samozrejme,aspon pre mna.Ja uz neviem co by na neho platilo,ale ani pekne ani skaredo to s nim nejde.Mame skoro 18 mesacneho synceka,ja som s nim doma a muzova vyhovorka je ze on uz doma nic nemoze lebo je unaveny z prace.Ja sice od neho nechcem aby mi vysaval,pratal,varil,len tolko aby isiel maleho uspat vecer ked mna este caka zehlenie alebo odpratal veci za sebou,ktore vyberie a neda spat na miesto.Prosim poradte mi co s takym chlapomi....

womenne
17. júl 2008

zani no ja neviem ja mu to prosto poviem aon ide ale on je snami len cez vikend,velmi sa snaži,od malinka mi hrozne pomaha,sam doknca kupal,mlieko chystal a uplne sa dokazal po starat o naše dvojičky.Ja si myslim žeto zavysi od povahy chlapa,niekto k tomu proste nema a nijako ho nedonutiš,skušala si snim pokecat?napr.moja švagrina ta nevie nič,a moj brat-su v rovnakom veku jemu občas nechasm malych kedpotrebujem na poštu alebo niečo kupit.viem že sa postara.Ono chlapi to je tema nekonečna,oni si myslia že ked zarabaju tak domanemusia ani pohnut prstom 😒

jahodka11
17. júl 2008

no aj ja musim pochvalit mojho manzela, robi uplne vsetko 🙂 dokonca lepsie prebaloval ako ja....ked bol danielko malicky, ja som sa ho bala chytat a manzel nie 🙂 co sa tyka upratovania, tak aj upratuje, napr umyvanie kupelky a wc - to je jeho parketa, ja vysavam a utieram prach.....aj ked len niekedy....manzel sa snazi robit to sam.....ale mna to aj bavi, len toho casu mame menej 🙂 nakupy a prechadzke s malym - to je samozrejmost.....jedine, co nerobi, je varenie....ked tak "len" griluje 🙂 dobre som sa vydala 😉

titkovamiriam
17. júl 2008

tak ten moj pomaha ako moze a ked ma cas,uprce aj riad umyje,pokazene opravi 😀 ,no ja mam velku pomoc aj v starsich detoch,babkach,dedovi a bratovi 😀 vsetci sme pokope v jednom velkom dome a je to fajn 😀

bystricanka
17. júl 2008

môj mi pomáha len cez víkendy, kedže chodí na týždnovky. Ale pomáha vždy. Vysáva, navarí, umyje riady, aj okná ked je treba, operie...no proste robí všetko čo treba. A som rada, že ho mám...a nevymením ho 🙂

zebricka
17. júl 2008

Zani, tak to ja by som tomu mojmu velmi rychlo vysvetlila, ze mna este caka kopec prace, ale ze on len lezi pred telkou a presne tak isto moze lezat v spalni, kde aspon bude travit cas s dietatom a nie tupo civiet do bedne.... nebudete to radi pocut, ale ako ste si ich naucili, tak mate..... ked sme zacali spolu zit, tak som mu vysvetlila, ze u nas nebyvaju ziadni trpaslici a ze skratka nebudem robit veci, ktore povazujem za samozrejmost - odpratat si po sebe riad, nenechavat po byte pouzite oblecenie a podobne.... myslim, ze sme sa slusne pochopili, obaja sa v ramci moznosti snazime tomu druhemu vychadzat v ustrety....

lila794
17. júl 2008

Moj mi este predtym ako odide do prace urobi ranajky, vysterilizuje odsavacku... 😀 aj obed sa niekedy chyti robit, aj plienky mi raz pozehlil - poklad 🙂

kuky8
17. júl 2008

mne moj pomáha vo všetkom, o čo ho požiadam, ešte aj o psa sa postará 😀 ˇ
Jedine z čoho má stres je, keď idem na chvíľu niekde z domu... vtedy je prvá otázka: je napapaný? A dosť? 😀
Už sa mu stalo, že ako 3-mes. ričal 15 minút od hladu, kým som stihla dosť domov... to bol na nervy ešte druhý deň 😉

kuky8
17. júl 2008

a všetkým maminám, ktoré su bábätká sami, prajem veľa, veľa síl.