Pomáhajú vám partneri alebo manželia?

bobulka34
8. okt 2007

mam pocit, ze vsetky moje kamaratky a kolegyne maju stopercentnych muzov, ked mi rozpravaju ako stale prebaluju, kupu atd, tak si myslim, ze ja mam doma lenivca. Minule mi dokonca kolegyna hovorila, ze ona doma vela spinkala, lebo vyrabala mliecko, ja nemam cas ist niekedy ani na wcko. ako je to uvas?

milhaus
17. júl 2008

manžel mi s malou viac pomahal ked bola male babo, teraz sa s nu maximalne pohra na chvilku a potom ruči že mu ju stale davam ale ved ona sama za nim ide ked ho vidi len hodinu denne okrem nedele kedy je väčšinou doma alebo u rodičov a nie s nami

wali
17. júl 2008

moj drahy sa tiez snazi pomahat ako sa da, ale u nas je to zase tak, ze sa vzdy snazi po praci ist este von na zahradu a nieco porobit okolo domu, takze tiez nie je stale s nami, ako by som ja chcela. ale ked potrebujem a poviem mu, nie je problem. pripadne mu my "pomahame" na zahrade 😀
zani, na tvojom mieste by som mu jednoducho zavelila, ze nech urobi toto a toto a pokial to neurobi, tak by som nanho kaslala - ziadna vecera, ziadne vyzehlene veci pre neho atd., ved to vazne nestihas bez jeho pomoci! 😠

zanetak
17. júl 2008

Ahojte
tak môj manžel je celý deň v práci a večer keď príde domov, tak okúpe malú, potom sa s ňou pohrá a niekedy keď už nevládzem tak aj navarí a chodí so mňou pravidelne nakupovať. Takže asi je na 100%. A dokonca sa stíha hrávať aj na počítači. 🙂

elize
17. júl 2008

ak sa s chlapom neda po dobrom, musi to ist po zlom.
Ja som mojmu manzelovi vysvetlila ze nie som ziadna sluzka, "ty chodis do prace a si tam 10 hodin denne a ja sa staram o maleho 24 hodin denne + domace prace. Nie je to nepomer? Domace prace si podelime a vecer ocakavam pomoc aj s drobcekom. V noci samozrejme preberam stafetu ja aby si sa vyspinkal do ruzova, ale inak co sa tyka domacich prac - "fifty fifty". Nastastie pochopil. 😀

Zani, urcite s nim musis hodit rec. Ak nepochopi strajkuj! Ale musis vydrzat. Ja neznasam neporiadok a o dva dni by som to urcite vzdala ☹

mucha
17. júl 2008

tiez mam super muza, nejakeho lenivca by som si ani nezobrala... 😀 Ked potrebujem, pomoze mi vo vsetkom, poumyva riady, pozameta, povesia alebo pouklada pradlo a dokonca vie a rad vari... 😨

ivka144
17. júl 2008

No, tak mpoj muz pracuje 12-16h denne, pride domov ako zbity pes, niekedy ani nestihne maleho a niekedy ani mna. Pracuje aj v sobotu, aj ked menej. Prebali, ked mu prikazem a ked je zle s malym, tak zvladne niektore prikazy - navarit kasu, doniest nieco a pod. Inak spolu kupeme. Kocikovat nebol nikdy, len velmi vynimocne ak sa podari, ze spolu ideme. Domace prace - precisti sifon vo vani a kedysi aj povysaval, ked som do neho dzubala dostatocne dlho a vynesie smeti. Nikdy nevari, neperie, nezehli. Babky nam velmi pomahaju.

mucha
17. júl 2008

ivka, no ale to bude aj tym, ze tak vela pracuje... moj muz robi do piatej a vikendy ma volne. v robote je za pocitacom, takze sa fyzicky nenadrie, tak moze cosi porobit doma... 😒

andrii
17. júl 2008

ivka144 to sme na to presne rovnako, čo si tu napísala, akoby som to písala ja. Keď je doma, v rámci možností pomôže, okúpe malého, dá deťom večeru, ale väčšinou už aj ja spím,keď príchádza domov. Ešte niekedy zoberie deti niekde na kupko alebo pod. Ak ťa to ukľudní, tak ja mám tri deti a všetko musím zvládať sama.

Manžel robí tak 16 h. denne, soboty točí svady,takže nedeľu doobedu prespí a poobede ešte ide na nejakú fušku. Čo však robil doma vždy, to bolo kúpanie detí, ostrihanie nechtov (to robí doteraz),spoločné nákupy so mnou a poumývanie spoločných priestorov v paneĺáku ak na nás vyjde rad. Teraz v utorok to umýval o pol siedmej ráno, predtým,ako šiel do práce.

Inak ho "vidím" iba potme,keď príde domov. Ja sa často smejem z toho,že sa najčastejšie "vidíme" po telefone.

nikusska11
17. júl 2008

ahojte.mozem sa pridat.?aj tem moj pracuje 12-14 hod.pride domu naje sa a niekde zmizne.samozrejme ked mu nestihnem skryt kluce.cez vikendy si stalenieco vymysli len aby nemusel byt s nami.a ten nas manzelskz intimny zivot tiez nie je ruzový.niekedy iba raz za dva tyzdne.povedzte mi naco si muzi zakladuju rodiny ked sa potom o ne nestaraju?

ivka144
17. júl 2008

No to je sila. Som myslela, ze len moj muz sa zblaznil. Podla mna je chore tolko robit. Moj muz teda tiez nerobi fyzicky, ale vela sa nabeha hore dolu, ked vybavuje veci a ma vela stresu, takze je uplne mimo, ked dojde. Ale to sa neda dlhodobo takto. Niezeby sme zili v prepychu, ale aj tak by som ozelela cast prijmov, keby nam len viac pomahal.

nikusska11
17. júl 2008

presne tak.si zoberte.on to raz bude lutovat ked bude mat peniaze ale ziadne zazitky s detmi.sak tí nasi chlapi ani nevidia rast deti.nechapem ich.

bzucinka2
17. júl 2008

zani, ja taky problem nemam, mne ten moj pomahy vzdy ked moze, alebo ked to potrebujem, aj v pondelok, ked som chytila vyrozu a hnackovala som od polnoci spolu s vracanim, tak sa o neho cely den staral 🙂

ale moja kamoska, ktorej muzicek doma nic nerobil to poriesila tak, ze prestala varit, upratovat, zehlit, prat, proste nerobila nic, len sa starala o malu, tej navarila, oprala aj ozehlila. vydrzalo to jej muzovi asi tyzden a potom prisiel na to, co vsetko treba urobit a ked chcel aby bolo navarene, tak kym varila, musel byt s malou, alebo kym zehlila, isiel s nou von, ak nie, musel by varit prat, zehlit on, a o nej to fakt zabralo 🙂

zani
18. júl 2008

Dobre ranko dievcata,bzucinka je to dobry napad,co urobila tvoja kamoska aj ja si hovorim,ze nieco podobne by som mala urobit a strajkovat.Ked pride z prace unaveny este sa da prepacit,ze nic nerobi,ale ked ma volno v sobotu a nedelu a len sa vyvaluje pre telkou a pocitacom,tak sa mi to hrozne vadi.Akokeby som mala jedno velke decko,s ktorym sa este viac nazlostim ako s malym.Mam pocit,ze nevie pochopit,ze sme v jednej domacnosti 2 dospely a 1 dieta,ktore nie je tento krat on.A bzucinka si rpiamo z LV?

mirka_mt
18. júl 2008

Ahojte
Vidím, že sa môžem k vám pridať. Zatiaľ nemáme dieťa, ale aj tak si myslím, že aj muž by si mohol podieľať na chode domácnosti. Ini robia v zahrade, alebo majú rôzne fušky, ale môj nie, a tento týždeň sme mali konflikt na túto tému. Ale pochopenia som sa nedočkala... včera aj prádlo nechal na žinke, ked prsalo 😠 a ja som nebola doma

dididi30
18. júl 2008

mne moj manzel velmi pomaha, on toho hadam viac zvladne ako ja 😀 ale len co sa tyka deti, ja zas vsetko ostatne a naraz, ...varim , maly mi mrnci, upratujem s malim na ukach.....
inak to je s tymi muzmi hrozne, dokazu robit jednu ved, dve veci nedokazu, to je ich nevyhoda.....ale moj sa snazi, aj to pradlo sem tam zo snur pozbiera 😀

andrii
18. júl 2008

No, ako vidím, niektoré to nemáte práve najlepšie. Nehovorím,keď muž pracuje tak jasné,že nemôže pomôcť,ale keď je doma celý deň a nehne ani prstom, to by som narobila riadny rozruch. Ten môj je doma veľmi málo,ale keď je doma,tak sa snaží pomôcť,čo najviac,až mi ho je niekedy ľúto,že je celý deň v práci a neoddýchne si ani trochu. Keď už je fakt veľmi unavený,tak sa stará aspoň o malého - prebalí, pohrá sa s ním. Aj to je pomoc.

dididi30, veru máš pravdu,chlapi nedokážu robiť viac,ako jednu vec. Keby sme tak my robili,tak raňajkujeme asi večer,že? Hlavné je,že sa snažia, to ich treba pochváliť, lebo nabudúce nebudú mať záujem.

danu
18. júl 2008

ja mam partnera (nezobrali sme sa hoci sme spolu uz 13 rokov) a neviem si ho vynachvalit. Ked pride z prace hned sa venuje malej i ked je unaveny kupe ju od narodenia cez vikend ani neviem ze mam dieta 😅 Vie varit, zehlit, upratat, som rada ze takeho chlapa mam doma a vazim si ho za to 😵

petruci6
18. júl 2008

jej danu tvoja mala sa narodila v den mojich narodenin,bude to super baba 😉 😀

marorlinko
18. júl 2008

ja mam doma toho 100% som rada,ze ho mam, vela pomoze,ked nie je v praci, okupe maleho,ked ja robim nieco ine, oni sa sprchuju spolu a potom ho okupe este, maly sa tesi z toho maju zabavu, prebali ho, vezme ho vonku, dakedy je s nim dlsie vonku, aby ja som si mohla odpocinut., hraju sa spolu, moj tiez vie opravit vsetko a tiez je pc profesional, da mu aj najest, maly pri nom zje vsetko ,rad navari,nakupi aj napriek tomu,ze pride domov unaveny zprace vzdy pomoze, ked som chora,tak ma necha spat donesie mi d postele jedlo,caj a pod. s malym sa hraje,sak dvaja chlapi si maju co povedat.
som spokojna snim

mercy
18. júl 2008

Môj muž mi pomáha,koľko vládze.Teda podľa mňa nepomáha mne,ale robí to, čo uzná za vhodné,aby naša domácnosť fungovala.Tak nejak to vyšlo a zatiaľ je to ok.To znamená-ja vždy varím(lebo to ho nebaví 😀 ), on umýva riad a nakladá do umývačky(lebo to ho baví 😀 ), ja periem, on tiež(lebo to ho baví), ja žehlím, on nie lebo to vraj nevie. On vždy polieva kvety aj záhradu, ja kúpem a uspávam syna.Prebaliť nie je problém, ani ísť von. V noci nikdy nevstal, len v krízových prípadoch,ale ráno vždy vstane skôr než ja, uvarí mi kávu,uprace čo ej ešte treba...Dokonca mi chystá kabelku do práce 😎 A ozaj, nikdy neumyl kúpeľňu ani záchod,lebo to ho nebaví🙂Nakupovanie ho baví...atď.

zrzulka
18. júl 2008

co sa tyka domacnosti tak robi uplne vsetko🙂))ci uz zehli, upratuje, vari🙂)) podlahy mi dodnes nedovoli umyvat. to je jeho parketa🙂)) nakupy detto.
co sa tyka malej tak to robime vacsinu veci spolocne, predsa prve babetko tak sa obaja ucime🙂))) navzajom si radime🙂)) takto nam to vyhovuje a obaja sme spokojni🙂 a najspokojnejsia je nasa babika, ked vidi aky mame harmonicky vztah. na muza je uplne naviazana.
a potom mame veci ktore robi kazdy sam ako muz napriklad "obriadi" nasho domaceho milacika Rikiho. To ja na neho nemam cas vobec.
ja zase s malou cvicim vojtovku. Cez vikendy cvici obcas aj muz ale malo. on skor malu lutuje takze toto ostava na mne🙂 v tomto soém ja nekmopromisna pretoze viem ze to robim pre jej dobro, tiez mi je jej luto ale snazim sa byt "tvrda".

zrzulka
18. júl 2008

este co sa tyka prechadzok a strazenia. mala je zatial malinka takze na prechadzky chodime spolu. my sa nehadame o kocik.vela krat s astane aj to ze ja dam malu do satky ci nosica a muz tlaci prazdny kocik🙂)))Ale cez vikendy vzdy kocikuje muz, ved ja mozem v tyzdni. A to vtedy neda nikomu malu. On ju celkovo nerad dava z ruky ci uz mojej mame alebo komukolvek inemu🙂)) A co sa tyka strazenia. ja zatial nemam za potreby byt bez malej🙂 takze ked ideme na nakupy alebo pod tak ideme spolu s muzom a malou🙂On s nou bol sam tusim len raz. Ale verim ze by to zvladol na jednotku aj keby som mu ju "nechala". Urcite by si poradil.

anaid
18. júl 2008

Musim pochvalit mojho draheho, len co pride z prace vyfasuje malu a ja idem cvicit. Ked pridem je uz okupkana, napapana a caka uz len na pusinku odo mna na dobru noc. 🙂
Samozrejme, vsetky domace prace, kazdodenne varenie a pecenie mam na robote ja. Vsetko mame vyglancene, len zehlenie uz trochu flakam, radsej sa s Vivkou prechadzam. A vzdy musi byt v ladnicke odsate mliecko.

asitka
18. júl 2008

môj sa snaží...nakúpi...riad utrie...jedlo občas pripraví...s malou pomôže...s malým von zájde....no proste...viem, že sa snaží...aj keď občas by som uvítala aj viac iniciatívy....občas som už unavená....

katka25
18. júl 2008

Tak sa ku vam pridam aj ja. Niekedy mam doma 101% bajecneho chlapa a inokedy je totalny lenivec. Zehlit to zehli rad,varit vie nanajvis puding a parky. Najvecsie nervy mam ked mala place a on ju necha revat. Mam pocit ze ju nechce pri sebe,ale ako on tvrdi ze je to dobre ,lebo sa nenauci byt na rukach. Hups neskoro. Uz som si ju tak naucila. V noci ku nej stavam iba ja. On stava o 05:00 do prace .Rano asi raz vstal on aby som si mohla pospat. Na prechadzky s nou chodi aj prebaluje aj kupe. Ale najvac ma vie vytocit ked pride z prace a sadne hned k pocitacu. A vecer ked uspime malu mysliac si ze budema mat cas na seba si lahne a zaspi !!! A ja zostanem na sucho ☹ / Nevravim ze tak je stale,ale stava sa to. Ale aj tak sa staram o nu skora ja. Co uz. Taky su chlapy a tie zenske co tvrdia ,ze maju doma 100 % chlapa cely cas, neviem ci to tak naozaj je !!! Ale to je moj nazor takze ho nekritizovat !! 😝

danu
18. júl 2008

petruci6 to verim ze bude 😉

zuzka99
19. júl 2008

baby ja neznášam víkendy. to mám doma o jedno decko viac - manžela. v noci nevstal ani raz, ráno si poručil na raňajky praženicu z hríbami, najedol sa, tanier ostal na stole a išiel ďalej spať. ja musim všetko pospratovať, s malým sa hrať, sobotné upratovanie, ... sa na to možem

martina46
19. júl 2008

dievcata,
ja mam skveleho manzela. miluje varenie, tak to je na nom, ak ide prec, tak mi navari na 2-3 dni 🙂
a veeeeeeeelmi pomaha, on to ma rad. a ma pracu, kedy je dost doma, tak to aj kvoli tomu ide.
ja som lemra leniva, tak by som tu bez neho zhnila aj s malinkou chudatkom. 😀

zuzka99
19. júl 2008

tak moj hneď vstal, vraj mu bolo zle z hríbov, ostrihal malému nehty, pohral sa s nim kým sa osprším a zasadol k počítaču. malý zaspal, tak som ho vyhodila si aspoň zuby umyť nech pozriem MK

zuka
19. júl 2008

Citam tuto temu, odkedy ju bobulka zalozila a dnes som sa rozhodla, ze prispejem. Katka25, asi budem ta zenska, co tvrdi, ze ma doma 100%-neho chlapa... Ked sa maly narodil, moj muz odisiel z prace, aby mohol byt s nami doma. Teraz ma maly cez 7 mesiacov a stale je s nami. Velmi si to uzivame a maly je stastne dieta. Muz sice nevari, ale robi mi ranajky. Neperie, ale vesia... O maleho sa stara perfektne! Mame to fifty - fifty 😉
Prezivame velmi pekne obdobie. Je mi jasne, ze nie kazdy si to moze dovolit, ale ja som stastna, ze muz sa takto rozhodol. Maleho si velmi uziva a tiez vie, co to znamena starat sa...