Pomoc gemblerom

emale
27. okt 2008

Ahojte,
môj problem sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznamil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemal a musel si na to požičať, aby ich vrátil. Išlo o 200 000 Sk. Myslela som vtedy že zinfarktujem. Ale so situáciou som sa najak popasovala, našla som si brigádu lebo inač by sme neprežili.On bol totiž nezamestnaný. Stale čakal na nejakú slušnú prácu, ale ta neprichádzala, a pracu za 15 tis odmietol. Zas musím povedať že má naviac... ale zlostilo ma to, že nepracuje a neprispieva do rozpočtu..Možno aj to bolo takým spúšťačom problému.Chcel rychlo zarobiť,a splatiť dlh. Tak som krásne splacala pôžičku a ešte dobre dlho aj budem(e) dnes už pracuje..O par tyždnov na to som zistila že sa nam stracaju peniaze z učtu a nemalé. Vtedy pod natlakom mi priznal, že je hračom. Mal už nejaké dlhy a nemalé išlo o nejakých 50 až 60 tisíc. Vtedy už mal par terapii za sebou lebo sam videl ako je na tom,tak ho tajne vyhľadal a navštevoval... Sľuboval mi vtedy, že pochopil celú pointu automatov a skončil s tym....Dala som mu šancu... Pomyslela som si, zvladneme to... No vtedy som si priznávam, neuvedomovala vážnosť situácie...nemyslela som, že je to taka zakerna zavislosť. A hlavne čo bola chyba, stale sme mali spoločný učet...
Leto sme prežili, zliepaním mojich ušetrených penazí...kalkulovaním.. sem tam aj on niečo doniesol....ale bolo to strašné. Spoločnosť som radšej nevyhľadávala, lebo nemala som na to prostriedky a platit som si nemienila dávať . V auguste raz v podvečer sa to znova prevalilo, sam sa priznal, že zas podľahol ale že sa z toho dostane.. a bla bla.... Vtedy prehral 30 tis. Bolo mi strašne. Všetko sa vo mne miešalo...Plakavala som zo zúfalstva. To sme si už zas museli pozičať. A tak som chodila pravidelne do banky, kontrolovala kazdú korunu...Nenormálne to bolo vyčerpavajúce. Neprešlo ani par tyždnov a on si urobil dalšie dlhy a sporadicky, si do automatu hodil a samo že prehral. Vybral si drzo z bankomatu peniaze aj napriek tomu, že uvedomoval že ja sa o tom dozviem....Išlo o dalsích 50 000,-. Neuveritelne....Aj som to intuitívne citila, že sa niečo deje... ale ked to tak dokonale skrýval. Skratka žila som s nim v jednej domacnosti a nevidela som to. Tento víkend sme mali zas ako už po niekolky krat jeden z važnych rozhovorov ale dnes už viem, že bol posledný tohto typu . Dala som mu poslednú šancu. Priznal si svoju chybu, dnes už navštevuje zas terapeuta.Toho čo predtým.... Ja som si urobila sama učet, na ktorý on nemá prístup ale vie o nom...Vie aj, že ak sa to zopakuje, je nášmu vzťahu koniec. Našťastie detičky nemame, hoci veľmi po nich túžim...Uvedomil si...hm aspon to tak tvrdí..... čo všetko napachal. A teraz sa tak tvari, že ho to trapi, lebo chce niečo vo svojom živote dosiahnuť... a dal mi slovo chlapa že za touto etapou života je veľká BODKA. Snád mu ten terapeut pomôže...a hlavne pan Boh... ale bojím sa budúcnosti. Neviem čo prinesie a najhoršie je to, že ja už nevladzem a neverim mu... stale rozmyslam kde asi je, či nenarobil dalšie dlhy.... Neviem čo mam urobiť aby sa z toho dostal,kolko mu mam davať penazí, aby zas nenapozičiaval..., ale aby mal pocit že mu verím. Nalomilo to nas vzťah, intímny život atd. Nechcem sa s nim rozviesť, lebo viem že nemôže za to,čo napachal a stale ho ľúbim... ale ked to nepojde....ale on absolútne odmieta rozvod..
Naozaj neviem ako mam postupovať, aby som zas neurobila nejakú chybu.. Prosím Vás, ak máte niekto skúsenosti s touto novodobou chorobou , poradte mi a budem vdačna aj za všetky názory. Dakujem.
E.

kveta
1. jan 2009

Emale, nezabudni svojím blízkym povedať o gamblerstve. Ako sledujem počínanie Tvojho manžela, on je schopný aj Tvojej rodine naklamať a postaviť ich proti Tebe, že Ty môžeš za rozvod a aký je on dobrý. Povedz blízkym pravdu a možno si ušetríš ich nátlak proti rozvodu a podobne... A nezabudni rýchlo zrušiť bezpodielové spoluvlastníctvo, lebo Ty budeš spoludlžníčkou dlhou, ktoré on ešte narobí... Mimochodom, prekvapuje ma, že od krstnej nepýtal peniaze. Priam sa mi tomu nechce veriť...

palcek12345
15. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

eliion
1. jún 2009

To ,čo odpovedá Palček 12345,nehnevaj sa, ale ja sa tvojej manželke nedivím,s takým ako si ty žijem 15 rokov, iba sľubujete,klamete, vymýšľate fantasmagorie. Uznávam nechýba vám šarm a dar reči obalamutiť všetkých okolo seba. Dokážete si vytvoriť vlastnú pravdu z klamstva ,ktorého ste iniciátori. A vaše rečí ,že sa nedarí, zlá investícia-pravda - je to lepšia výhovorka ,ako ked si máte priznať ,že ste chorí. Najhoršie na tom je to ,že ničíte všetko okolo seba, a aj tých čo vás milujú,tak ako dokážete človeka presvedčiť ,že slnko nie je žlté ,ale že je na sto percent modré ,tak presne viete zmeniť vaším blízkym farbu života,z krásnej žltej na neznesiteľnú sivú.Vieš si jednoducho chorý ,si gemblér,a nechceš si to priznať,vieš čím som s manželom dlhšie, zisťujem, že ľudia ako vy sa nemenia, a my ostatný iba mlčky trpíme......Ozaj na konci listu si to opäť otočil na seba, a opäť chceš urobiť zo seba obeť , manželstvo by nemalo byť o obetiach ,ale malo by byť o kompromisoch,to je rozdiel ,a ešte posledná vec,nechápem prečo lásku meníte za hlúpe stroje.

elen7
6. mar 2010

Ahojte,som na materskej a niekedy mám čas,tak si čítam diskusie,aj staršie.... Chcem reagovať aj na túto. Súhlasím so všetkými,ale len z polovice.Najviac asi s emilyz. Všetko má dve strany.V kostole každý sľubuje manželský sľub a pri prvom probléme naň zabúdajú.Hneď rozvod...Podľa mňa tam nebola veľká láska.Emale tvoj postoj sa mi zdá trochu povrchný.Má to nejakú príčinu,že odchádzal od teba z domu a chodil hrať.Keď je muž spokojný je rád doma pri žene.Samozrejme platí to aj opačne. Uvediem aj ja príklad z môjho blízkeho okolia: Kamarátkin manžel tiež hral a prehral veľa,nabral pôžičky,prišli aj o byt.A majú aj deti.Bol mesiac na liečení.Potom odišli celá rodina do Anglicka.On má dve roboty ona na polovičný úväzok.Nemá čas ani myslieť na automaty...Pôžičky už majú splatenú,teraz zarábajú na byt... Celý čas stála pri ňom a podporovala ho.Sám by asi bol stratený.

dsnadja
6. mar 2010

takže vlastne za všetko može žena??!!pretože ak su chlapy nespokojny, tak musia hrať,slopať, kurviť sa a proste kde sa da odrbavať svoju ženu??ked sa neciti spokojny prečo nezačne chodiť do posilnovne,alebo na futbal alebo si nenajde nejakeho konička??keby toto robili ženy vždy, ked su nespokojne,tak to by tento svet už asi ani nebol....teda nehnevajte sa na mna,ja chvala bohu nemam skusenosť a ani ju nechcem mať,ale ja by som napriklad určite nečakala takto dlho 100%...pri prvej prehratej vyplate by mohol baliť kufre....to čo je za človeka čo prehra byt,auto alebo barsčo a ohrozi existenciu rodiny??? a ešte ten emalin hovnival spočiatku ani nepracoval lebo mal na viac ako na 15000cove vyplaty???no hlavne že jeho žena musela aj brigadovať kvoli nemu.....jedna zlata pani(vdova) z dediny musela predať rodinny dom,ktory postavili spolu s mužom aby zaplatila dlhy svojmu synovi,a aj zať hraje bolo to niečo cez milion....to je čo??by som ho dobre nakopala do riti,lebo ine si ani nezasluži....a mama byva v maličkom 1 izbovom byte ktory ma ako prenajaty od dediny....prepačte že sem pišem takto neslušne,ale pri takychto temach mi to inak neide....

filipal
7. mar 2010

dsnadja, mas uplnu pravdu a tvoje rozhorcenie je na mieste. gamblerstvo je zavislost, nieco ako narkomania..
ale jedinec, ktory touto zavislostou trpi, sa musi chciet vyliecit predovsetkym sam. musi podstupit liecenie, odvykaciu kuru a abstinovat, ako tu dievcata spominaju.
takyto clovek je schopny stiahnut ku dnu celu rodinu. prehrat byt a vsetok majetok.
nema to nic spolocne so spokojnostou so svojou partnerkou, ako spomina Elen.
Elen, ano, slubovala mu manzelka v stasti aj nestasti....to znamena, ze keby mal autonehodu a zostal na vozicku,
tak by ho neopustila. ale neznamena to, ze sa ma zena nechat psychicky, fyzicky, ekonomicky tyrat.
su iste hranice, ktore by sme si ako zeny mali ustriehnut a nenechat sa znicit.
v tomto pripade, sa Emale rozhodla uplne spravne. len ho mala opustit uz skor. ked jeden z partnerov nechce, druhy sa moze aj postavit na hlavu, nic nezmoze....

dsnadja
7. mar 2010

sväta pravda filipal...aj ja som zastancom toho že netreba sa za každu prkotinu rozvadzať,aj mi sme mali problemi väčšie,menšie,museli sme si na seba zvyknuť proste už mame čo to za sebou,teraz budeme prestavovať dom,aj to su stresi a nezhodneme sa vo všetkom a podobne.a aj nešťastie keby sa stali jasne že to zvladneme či už nedajboh chorobu,stratu zamestnania atd,ale je iste že su veci ktore nestrpim:alkohol,gamblerstvo,drogy,klamanie a nechuť pracovať!a toto vie aj moj muž,a vedia to aj svokrovci.proste jasne pravidla ktore dodržiavame obaja. tam kde či už žena alebo chlap prehra 50000 nas automatoch tam neni o čom rozpravať a hlavne ked už nie prvy krat slubuje a že vraj chodi na liečenie ha ha ha...minul vyplatu a nemyslel na rodinu,z čoho bude žiť ta rodina?čo budu jesť?ako sa zaplatia šeky?no hlavne že sa on citil uplne fasa na par minut pri automate.ked človek nechce sam od seba tak to nema cenu.....aj aj ty čo chceli nie su vyliečeny LEN abstinuju,a stači trauma alebo seria neuspechov a zase v tom idu....

dsnadja
7. mar 2010

to som fakt napisala ja to mi(všetci)s mäkkym i??!!!no katastrofa!!!

len.petra
7. mar 2010

Ahojte, u nás v rodine tiež máme gamblera, je ním môj otec. Začalo to smrťou mojej maminy, keď otec unikal do iného sveta a to k rulete a automatom. Dokázal za necelý rok prehrať celé sestrine a moje dedičstvo po mame a to 5 miliónov. ☹ Mali sme ich mať na vlastné bývanie a neostal nám ani cent. A ku všetkému sme na to prišli až keď sme si skoro byt kupovali. Priznal sa nám k tomu až o 5 minút 12. Ani vám nebudem hovoriť, ako som sa vtedy cítila, nedokázala som tomu uveriť. Ale neotočili sme sa mu chrbtom, snažili sme sa ho pochopiť, aj keď sa každý deň obávam, či sa to nevráti. Sľuboval nám, že s tým prestal, ale to nikto nevie. Náš vzťah sa dosť naštrbil a to nehovorím o dôvere, tá sa vyparila. Bohužiaľ sme nikdy nemali taký vzťah, že by sme si všetko hovorili a dokázali otvorene rozprávať. To ma dosť mrzí. Ja len dúfam, že sa to nebudeopakovať, ale ako tomu zabrániť? 😒

filipal
8. mar 2010

Petra, pokial sa nepojde tvoj otec liecit, opakovat sa to bude. moze sa dostat do takych dlhov, ze este aj od
teba ich pridu nejaki mafiani vyberat.
sustredte sa so sestrou na to, aby ste ho dostali nejako na liecenie. ale pozor, ambulantne v tomto pripade nestaci! to ta teda obdivujem, ze si ho este podrzala! neviem to pochopit, ako moze uz taky starsi clovek podlahnut gamblerstvu....asi to musi v cloveku driemat uz dkhsie a v zatazovej situacii sa to prejavi.
fakt ti prajem z celeho srdca, aby sa vam podarilo ho z toho dostat....

dsnadja 😀 😀 😀 v zapale diskusie sa to stava!

ygreen
8. mar 2010

emale: gratuluji k nejlepšímu rozhodnutí jaké jsi mohla udělat. Jsi velmi inteligentní žena atvůj EX je obrovský sobec, s ním by jsi mnoho štěstí nezažila. Tak ti přeji v nové začátku vše nej a nějakého parádního a spolehlivého chlapa a kupu dětiček 😉 😵

dsnadja
8. mar 2010

FILIPAL 😀 😉

dsnadja
8. mar 2010

len.petra ja ťa fakt obdivujem,ja by som asi ťažko chapala keby moj otec prešpasoval 5 melonov 😠 ,ako fakt teda nemyslite si nie som chamtiva ani lakoma ale za to ste mohli mať obe domček a to pekny.....a pokiAl sa nelieči (NIE AMBULANTNE)TAK 100%neprestane ☹ ,ja viem je to ine ako vyhodiť mangela lebo je to tvoj otec a ani ti nehovorim že ho maš vyhodiť to nie....ako tak rozmyšlam nezavidim ti a ani neviem čo by som urobila,fakt neviem......ja viem len to že sa z toho sam nezostane....ked ešte mate niečo čo sa da spenažiť treba to prepisať na vas dve myslim byt,dom,pozemky.ked prestal nebude to prenho problem a ked sa bude zdrahať to urobiť tak už budeš vedieť čo je vo veci....velmi sucitim so všetkymi ktore toto preživaju,ludia si važia každučky cent a hlavne teraz,a takyto hulvati to len tak preflakaju.....ty kokos že 5 milionov....fuuu až mi zle prišlo.....my si ideme brat 1milion na prestavbu a budeme to splacať minimalne 20 rokov.....

len.petra
8. mar 2010

Baby fakt si myslite, ze by sa mal ist liecit? Ale to by pravdepodobne prisiel o robotu a dozvedela by sa to rodina a to som mu slubila, ze to ostane len medzi nami. Ono totiz sa na to cele prislo tak, ze to dedicstvo bolo na "akoze" terminovanom ucte a po piatich rokoch sa nam malo vyplatit, lenze na ziadnom terminovanom ucte koruny ulozene neboli. Uz sme skoro podpisovali kupnu zmluvu na byt a potom sa priznal. Plakal a povedal, ze tazko zniesol maminu smrt (rakovina), ja som mala len 21 rokov ked nam umrela, takze som ho chapala, nezvladol to. Beriem to ako jednorazovu zalezitost, byt je napisany na neho, slubil, ze po predaji domu jeho mamy nam peniaze vyplati, malo by to byt teratz na jar, mam si to nejako poistit? Alebo ho nejako prinutit napisat byt na nas so sestrou? Keby nahohou? 😒

filipal
8. mar 2010

Petra to urcite! ak uz ho nema zalozeny. je to tvoj otec, ale ber ho ako pacienta. nemozes mu uz po tom co vam urobil verit ani slovo. ked prehajdakal vase peniaze, tak mal hned prepisat byt na vas. spojte sa so sestrou a prinutte ho. inac ten majetkom schmatnu nejaki mafiani! preto maju niektori ludia tolko penazi....dokelu!!!
ze od jedneho cloveka sa da zarobit 5 milionov....teda, dobre!!!!
a este ho kryjes aj pred rodinou.... fakt ta obdivujem, ze si taka nesebecka....
vies ale ide o to, ze tie peniaze aj tak nezostanu jemu....
jeeeej, rozum mi z toho stoji!

dsnadja
9. mar 2010

no podla mna preflakať 5 melonov nie je jednorazova zaležitosť....aj ty si určite ťažko niesla smrť tvojej mamky a začala si niečo taketo robiť???asi nie....dobra vyhovorka je vždy dobra....teda podla tvojho otca.....

emale
autor
9. mar 2010

Ahojte priatelia, velmi dlho som nebola na tejto stránke... chcem sa Vám ale všetkým poďakovať za príspevky k tejto téme a aj všetkým ktorí mi písali do IP.
Po dlhšom čase sa s Vami chcem podeliť s mojim dnes už doriešeným problémom. Môj posledný príspevok bol v januári 2009. Na toto obdobie veľmi nerada spomínam. V januári som podala výpoveď z vtedajšej práce a v marci som sa odsťahovala od exmanžela, z mesta v ktorom som mala priateľov, prácu a všetko ostatné... Nechala som mu zariadený byt,aby nemal problém... Síce sľúbil mi, že mi za nábytok a všetko ostatné dá polovicu, no uvidíme....V máji som sa rozviedla. Bolo to pre mna veľmi ťažké a bolestivé, kto neprežije nepochopí. Ale nedalo sa ináč...
Začala som od piky, doslova od nuly, v novom meste...štartér bol velmi ťažky. Zijem na druhom konci republiky, našla som si hned po rozvode slušnu prácu čo je základ úspechu, mam prenajatý jednoizbový byt ktorý som si v rámci svojich možností zariadila a môžem povedať že žijem.
Je mi ľúto, že môj manželský život stroskotal, pretože ja som mala dobrý základ myslím citový.Milovala som ho a dokázala by som pre neho urobiť všetko. Lenže na lásku a manželstvo treba dvoch a človeka neprerobíte... Tiež som veriaca a brala som si ho na celý život ale ked raz niekto neni rodinny typ ked ma rad bariky,kamaratov a k tomu sa pridaju hracie automaty....... Neni o čom. Aj v manžestve sú nejaké hranice pod ktore sa nesmie ísť.Príspevky typu "V kostole každý sľubuje manželský sľub a pri prvom probléme naň zabúdajú.Hneď rozvod..." ako uvádza elen7. K tomu len tolko: Kto neprežije, nepochopí a dobre sa tomu hodnotí kto ani netuší aky novodobý problém mnohých ľudí to je.... Ale aj to je názor... Som vďačná za všetky... Chcem len na záver povedať priatelia, že tento problém v tejto spoločnosti tu je, a mozno tieto riadky v tejto chvíli čita niekto kto prežíva to čo ja kedysi a nevie čo dalej.... možno jej (mu) tieto riadky pomôžu, napovedia niečo. Mne vaše príspevky pomohli... Tento problém treba riešiť a radikálne, terapeut a natvrdo. Pretože čím viac odpustíte vráti sa to v negatíve.
Majte krásny pohodový večer 🙂

dsnadja
10. mar 2010

emale...gratulujem a prajem ti vela sily do noveho života,a prajem ti aby si si časom našla spolahliveho partnera ktory si ťa bude važiť a milovať teba(nie automaty,alkohol atd.),ja viem že je to sklamanie,ale čo narobiš.....držim ti palce a posielam velke objatie.....

filipal
10. mar 2010

Emale, vyborne si to zvladla! 🙂 🙂 🙂
musis byt silna zena, ked si to dokazala. zacala si novy zivot. malokto ma na to odvahu. radsej cely zivot narieka, stazuje sa, trpia jeho deti, ale nic neurobi....
aj ja ti prajem, aby stretala uz len ludi, ktori za to stoja! takych si zasluzis. 😵

sisa777
10. mar 2010

Neviem ako dlho ste spolu. Ale ja byť na Tvojom mieste už dávno ho kopnem do zadku, prepač viem, že ho ľúbiš. U mna by určite zvíťazil rozum nad citmi. Predpokladám, že si ešte mladá a celý život máš pred sebou, nemáte spolu deti takže o to je to ľahšie. Táto závisloť sa velmi tazko lieči a fakt ju prekonajú len najsilnejsi. On ked sa uz niekolkokrát pokúšal skoncovat a stale sa k tomu vrátil, tak klame nielen Teba ale aj sám seba. Daj si rozdeliť majetok a odkladaj si peniaze ale tak aby o tom nevedel. Hlavne sa zabezpeč, keby došlo k najhoršiemu. Porozmyšlaj, ci mu budes trpiet, alebo začneš nový život, kde ešte určite stretneš novú lásku. Zivot je velmi kratky na to, aby si roky skušala , či sa to zlepsí. A potom zistiš, že mas 50 a nič si si neužila len trpela.

martinka17
15. mar 2010

emale
je super, že si tému takto dokončila. Som stráášne rada, že si ten rozvod dotiahla do konca a našla v sebe silu na rozvod. Fakt je to super. A veľmi držím palce, aby si už takého úbožiaka nestretla. 😵

elen
ako ti tu napísali, ak si neprežila,m tak to nepochopíš. Ja som niečo také prežila, ja chápem. 😔

ka131
8. apr 2010

Ahojte.
Som rada že je takáto téma. Našla som sa v nej. Zažívam niečo podobné. S manželom som 4 roky a mali sme sa ako prasata v žite. Mali sme všetko, kde bývať, veľa peňazí, autá, len detičky nám chýbali. A pred 5 dňami som zistila že môj, milujúci a skoro dokonalý manžel - tak o ňom všetci rozprávali je gemblér a prehral všetko čo sme mali a urobil dlh 100 tis. A to prehral 700 tis. A myslím že aj viac, zarábal dobre až nad priemer a všetko zahodil len tak. Som rozhodnutá na 99 percent že je koniec. Mám kde bývať, dobrú robotu, a možno sa na mňa šťastie usmeje. Panbožko asi vedel prečo nám nedal detičky. Snažím sa byť silná aj ked niekedy to na mňa dolahne. Ale život ide ďalej.

janula34
8. apr 2010

Ka131 - drzim ti palceky, aby vsetko dobre dopadlo, ja som bola na tom podobne az na to ze ja som dieta mala a musela som hlavne kvoli malej. U nas bol jeho dlh okolo 1,5 mil ak ratam aj peniaze ktore si pozical na zaplatenie dlhov. Musela som sa odstrihnut od neho, bolelo ma to, najma vsetci to tusili a len ja som sa to dozvedela posledna. Ja som mu uz neverila a bohuzial ked nebola dovera nemalo to vyznam. Ono ta to bude boliet ale musis hladiet do buducnosti.

ani3012
30. júl 2011

poprosím niekoho,kto má skúsenosti ,ako začať s liečením gamblérstva...kamoška má problém s manželom, on sa chce dať liečiť,ale že v BB je to zrušené....ako dlho sa čaká napr. na prijatie do takého liečebného zariadenia ?
a kde všade sa môže obrátiť o pomoc ? ďakujem

ani3012
30. júl 2011

nikto nevie poradiť ? Aj cez IP ak chcete....

tina2104
3. júl 2013

@sestri ahoj a mohla by si mi povat kde sa liecil?my mame doma taky isty problem s nasim ockom..

sestri
8. júl 2013

@tina2104 myslím, že v Banskej Bystrici v nemocnici.

cecil36
8. júl 2013

@tina2104 aj moj ex sa liecil v BB. Ale akosi nepomohlo 😀

sheima
21. júl 2013

Tohle je těžké...a já po vlastních zkušenostech bych utekla od takového člověka než tě zrujnuje,usouží.....neznám nikoho kdo se vyléčil.....
Když si na tu dobu vzpomenu na ty odporné lži a vše kolem.....ještě teď je mi do pláče....

sheima
21. júl 2013

@eliion Souhlasím se vším co jsi napsala!