Manžel ma ponižuje v materstve

dominika_klara
13. dec 2017

Posledné obdobie sa toho zomlelo strašne veľa.Strasne veľa zlého.
A ja som už unavena.
Posledné obdobie mi manžel dáva najavo,ako sa neviem postarať o našu dcéru.Vo všetkých smeroch.V roznych situáciách.Je predčasná .V 33tt.je strašne placliva

Posledna miniatúrna kvapka pretiekla,,keď som dcéru držala v náručí a upokojovala som ju,lebo dostala v noci záchvat plaču(posledne noci veľmi zle spí)manžel mi ju vytrhol z rúk,že ju neviem upokojit.On vie lepšie....A že všetko robím naschvál....
???
Mala kvapka v oceáne .Ale ja som už vybuchla.
Mali ste aj vy taký problém?

tabakmirka
13. dec 2017

Nemali sme našťastie takýto problém a ani si neviem predstaviť akoby som to zvládla. Asi by som sa zbalila a odišla. Keď sa toho veľa hromadí, tak takáto vec je ozaj poslednou kvapkou. Manžel ak keby si ani len neuvedomoval, čo všetko robíš, čo všetko si obnáša byť matkou.

kikundela
13. dec 2017

Mne moj hovori ze pozri ako ich vychovavas.hlavne vtedy ked ho starsi nepocuvne na slovo.je s nimi malo tak mi nema co hovorit ako ich vychovavam.myslim ze dobre.on ani nevie kde maju nase deti svoje veci.a to byvame v jednoizbaku.nevie kde ma maly pyzamko,nevie kolko sirupu mu ma dat a pritom to ma aj na krabicke napisane.nevie dokopy nic.ale ja ich zle vychovavam 😀
Najprv ma to stvalo.ze sa staram som s ními vacsinou sama.a on mi povie ze ako su vychovani.a jeho jediny vychovavaci prostriedok je krik a dat na zadok.
Ale teraz mu povie nech ich vychovava sam ked si mysli ze to zvladne lepsie.kludne.nech sa stara.a uvidi.

emilia25
13. dec 2017

Tak nam tiez idu zubky a mala je mrchava aj v noci ale muz sa na to nikdy nestazuje aj sam ju na ruky zoberie potom zas ja dokonca ani vtedy ked mi do 2 rana plakala a muz uz o 4 rano vstaval do prace dokonca este aj mna ukludnoval lebo som skusala vsetko a aj jeho som posielala vedla do detskej nech aspon trochu pospi a povedal mi ja som bol tiez pritom ked sme ju splodili tak ti budem pomahat.toto ale musi byt aj na nervy co ma pomoct tak este klincuje klincek po hlavicke sak zena znesie.

prevenar
13. dec 2017

opat sa raz ukazuje, ako je extremne dolezite vediet si vybrat zivotneho partnera.

jasminet
13. dec 2017

a upokojil ju teda pan manzel?

viellik
13. dec 2017

Nemáme to takto doma pravdu povediac si ani neviem prestaviť, že by to takto fungovalo.. Ja by som asi vybuchla oveľa skôr ako ty.. By som mu hneď povedala nech sa teda celý deň stará on keď to vie lepšie ako ty.. Aj ju potom utíšil či nie?

2zuzanka2
13. dec 2017

Mne to raz urobila svokra keď maly plakal ale bez tých slov že to je neviem ale i tak sa má to dotklo (ale to je iný level jednoducho svokra 😂 ) no keby mi to manžel urobil tak neviem čo by som urobila,našťastie môj taký nieje a keď čítam aké problémy majú ženy so svojimi mužmi tak môžem len ďakovať bohu že môj taký nieje 😉

moonlight1210
13. dec 2017

@dominika_klara a podarilo sa mu ju nakoniec ukludnit?

nase druhe bolo (a stale je) velmi fnukave, placlive. a ked som skusala ja upokojovat, uspavat, tak to teda trvalo (a mala som nervy, lebo starsie sa dozadovalo pozornosti a domacnost stala). ale ked ho vzal mm, tak sa ukludnilo za chvilu.

Dokonca mi povedal, ze nevie, co robim ja, ale u neho sa upokoji rychlo (co bola pravda). najprv som to (posilnena hormonmi) brala ako neferovost a zurila a hadala sa a plakala.

potom som si uvedomila, ze je to vlastne vyhra. on ukludnuje, ja si porobim nieco ine a nelietam za dietatom stale a netravim s nim hodinu-dve, nez sa ukludni.
takze neskor, ked spustilo, som ho rovno posielala s takym tym milym prosebnym úsmevom (a ocenujucim pohladom), ze chod ty, tebe to ide lepsie. alebo rovno, ze nech si aj on chvilku plni otcovske povinnosti, ja mam este inu pracu.
nakoniec to este rad nechal mne, ked sa zlakol, ze mu to prischne (nie, zeby to robil nerad, uzival si s drobcami, ale zase aby to bola povinnost na pravidelnej baze, to uz prrr.)

takze sa upokoj. predychaj. miesto vybuchu a osobného vztahovania na seba, ako neschopnu mater, nahod milu prekvapenu tvar, obdivny pohlad a chval, chval, chval ako mu to ide, aky je skvely otec, ako ho mala lubi, ake ma s nim puto, atd, atp.
a jeho hlasky, ze ty si neschopna, jednym uchom dnu, druhym von. vsak dcerka podrastie, bude kludnejsia, bude aj maminkina, nic sa neboj, za par mesiacov to uz bude cele inak.

a ked spusti o tebe pred niekym, ze ako on to zvlada a ty nie, tak len usmev a prikyvni, ze ocenujes, ako si plni svoje otcovske povinnosti a pomaha ti pochval ho pred druhymi, ze je uzasny otec, ze nechapes, ako mu to ide, ze ini chlapi to s detmi nevedia. ze si kolkokrat ustata, co sa nabehas okolo drobca a ako dobre ti padne, ked aj on sa zapoji... a ty mas trochu casu na ine veci alebo na seba.
(namiesto: "A prosim ta, co tu trepes! Kto sa o nu staram den-noc, co? kto k nej vstava kazde dve hodiny? ty len z postele hucis, ze reve. Raz si ju popestoval a uz ides o mne hovorit, ze...!" pekne kludne povedz: "Nahodou, ja som rada, ze si ju vezmes, postaras sa. Aspon si zatial upracem kuchynu. mohol by si to robit castejsie." ... Ked ti ju vychyti z ruk, ze ty to nevies, tak namiesto vybuchu povedz: "vsak skus. ja budem len rada, ked to nemusim robit iba ja. vsak aj ty si otec."
rozhodne sa nezacni pred druhymi hned urazene priet, ze aj ty si mama a robis toho vela. a dokazovat, co kedy ty a co kedy on. iba si vyperies rodinne pradlo na verejnosti na skvele pobavenie ostatných (a to aj keby ta chapavo tlapkali po pleci. ver tomu, ze si im spestrila den a este vas rozoberu za chrbtom.)

alebo ho predbehni a vopred pochval.
pekne ho odstav diplomaciou.
len toto musis v sebe nastavit. musis sa posunut zo vztahovacneho modu: uraza ma, ze ma oznacuje za neschopnu matku a zubami-nechtami sa branim a dokazujem, ze ja mam hodnotu, do modu: obratit tie veci vo svoj prospech.

wikiwiki
13. dec 2017

Hlavne sa treba upokojiť. Ani si poriadne neuvedomujeme, ako aj malý náznak našej nervozity vie zamávať s dieťatkom. Chlapi si z toho nerobia taký stres ako my a preto sa im koľko krát podarí rýchlejšie dieťatko upokojiť 🙂

lavieenrose
13. dec 2017

chapem ta ze sa ta to dotklo ale taketo situacie vypate sa stavaju..mne moj muz nechrstol nic take do tvare ked bola mala mimino ktore bolo treba nosit nonstop v satke..ale uz su to dva roky co som doma a teda za tie dva roky sa z toho dietata nevyklul anjel..je to ponorka hlavne ked dieta ma na salame a vyvadza stale nieco..davam si magnezium aby som aj ja mala na salame a nevyvadzala z kazdeho rozliateho pohara alebo z jedla pohadzaneho na zemy...ako tu uz bolo napisane vyssie zapoj muza rafinovanym sposobom do bezneho fungovania..kocik do ruky a cauko vidime sa za dve hodiny..alebo nech kupe mimco on...a mala ma teraz kolko mesiacov ? a kedy ti placka ? mozno by sa s tym daco dalo spravit

candii
13. dec 2017

Poznam, tiez muz vela krat povedal ked som bola po porode, nevyspata, unavena, poporodna depresia a on mi vykrikoval ze som sa nikdy nemala stat matkou, ze to nezvladam.. nepotesi. Nikdy taky nebol, vzdy mi bol oporou ale materstvo zmenilo aj jeho. Stal sa z neho arogantny sebec.. a v podstate ho uz ani neriesim. Ked mi uz nieco podobne povie vobec sa ma to nedotkne.. nuz ludia sa menia.

elysiacik
13. dec 2017

Na rovinu by som mu povedala, že takto sa ku mne správať nebude a keď si myslí, že vie všetko urobiť lepšie nech to teda robí, aj mesiac v kuse a potom uvidí aké je to vyčerpavajúce a ešte keď do teba niekto stále hubuje, že nie si dobrá matka, nesmieš si nechať skákať po hlave

meusicka
13. dec 2017

@dominika_klara mrzi ma to, co pises, zial niekedy je zivot pes a ludia si myslia, ze vedia vsetko lespie ako my.
som zvedava, ci sa tvojmu muzovi podarilo babo upokojit.
mimochodom, pokial si ty sama nervozna, tak babo to citi a potom je aj ono nervozne.
skus obcas dat malu aj muzovi povarovat a nech si to sam vyskusa.

deti95060810
13. dec 2017

môj mal tiež blbé rečí, ale len dovtedy kým som nešla do nemocnice s najmenšou. doma som mu nechala 3 deti....každý deň volal kedy už konečne prídem, lebo sa zblázni - z detí.
Takže neboj, veľmi rýchlo by zistil čo je to materstvo keby zostal s deckom doma sám....

hettinka
13. dec 2017

@dominika_klara nie nemala, hoci asi každú rodičia sa niekedy pohádaju kvôli deťom. Asi by som išla niekam na pár dni načerpat sily a nechala dieťa oteckovi. Keď mysli, že sa vie postarať lepšie ...

katarinamarkova
13. dec 2017

@dominika_klara otázka: keď ti ju vtedy zobral z rúk, upokojil ju? hneď? po čase? vôbec?

eludka
13. dec 2017

@dominika_klara no a podarilo sa mu to? ked je taky frajer, nech pokracuje a Ty naberaj sily

17alisha
13. dec 2017

V tom momente by som dvihla telefon, ze sa vraciam do prace a manzel nastupuje od dalsieho mesiaca na matersku.