Potrebujem nestranný názor

renkafn
25. máj 2014

Na začiatok sa chcem ospravedlniť,že vystupujem pod novo založeným nickom,ale nemôžem takéto veci nateraz riešiť,pred toľkými priateľkami,ktoré mám pod svojím stálym nickom.Len na vysvetlenie,že nie je to žiadny vymyslený príbeh.
Každá z nás máme nejaký ten problém so svojím partnerom-väčší,či menší.Ja už dlhšie bojujem,trpím,riešim a stále som v takom začarovanom kruhu a dospela som do bodu,keď sa potrebujem poradiť aj s inými nielen tými čo sú v mojej blízkosti.
Na úvod asi toľko,že sme 4-členná rodina,deti sú školopovinné,ja vzhľadom na to,že manžel pracuje 3,5 roka v Rakúsku,som zamestnaná na skrátený uväzok,nakoľko teda deti sú v takom veku,žeby som ich ešte nemohla nechať doma poobede ani v noci samé.
Niekoho ďiaľka zbližuje,no ja ako spätne pozerám nás asi rozdeľuje.Problémy sa začali takmer hneď ako manžel začal pracovať v zahraničí.Išiel tam pracovať aby sme si zlepšili rodinnú situáciu,vedel,že keď odcestuje ,všetko ostane na mne-deti,domácnosť,či ochorejú,alebo hocičo iné,že si budem musieť nájsť prácu len takú ,aby sa to dalo zvládnuť.Od začiatku nás vydeľuje z peniazmi-s rodinnými prídavkami a to čo zarobím mám tak cca 400 €,no a on nám zo svojho platu (do 2,000€) prispeva tak 300-400€-nepravidelne samozrejme,niekedy pošle a niekedy nie,to som vypočítala taký ročný priemer..Ja viem je to krásna suma,samozrejme pokým nás niečo nečakané neprekvapí tak sa dá aj ušetriť.No ja z tejto sumy hradím úplne všetko komplet oblečenie pre derti počas celého roka,ešte ani raz deťom nekúpil v Rakúsku ani ponožky,maximálne tak nejaké drobné sladkosti.....platím samozrejme aj jeho všetky šeky,naposledy aj pokutu za prekročenie rýchlosti.No a ide o to,že zrovna minulý týždeň nám nám rachla pec na vykurovanie a bude treba kupovať novú,povedal mi,že on nemá na to,že som si mala ušetriť,strašne ma to neviem či nahnevalo,ale teda z jeho príjmu nám prispeva "omrvinkou",on si veľkú časť necháva pre seba a ešte čaká že z toho ušetrím?!Prístup k jeho účtu nemám.Viem ,že mnohé napadlo hneď slovo rozvod,ale ja to ešte takto razantne nechcem riešiť.No ale riešili by ste v mojom prípade výživné počas trvania manželstva?Vzhľadom k tomu že teda neprispieva pravidelne,napr.teraz mi poslal zo svojho účtu v marci 600 €,apríl nič,máj zatiaľ ešte nič-nikdy neviem čo mám očakávať.A myslíte ,že by mi to vôbec dopadlo dobre?Nevysmiali by ma na súde-keď vlastne ý priemer je ako tak v pohode?Toto z tou pecou nebola jediná vec,bolo ich viac,takže nejdem na to zbrklo-to bola už vec čo ma dorazila.S ním sa na túto tému nedá absolútne-hneď vyskakuje ako čert.Mala by som to teda skúsiť podať?

moonlight1210
28. máj 2014

@alice107 ze ty zakazdym a kazdemu nezabudnes pripomenut tvoju odbornost, ked ti nieco vycita. 🙂 a aj to, ze nie je hoden tvojej urovne a pohladu tvojich oci. 🙂

alice, ak si odbornik, tak taka vec, ako casova naslednost pripadu ti nemoze (vlastne nesmie) uniknut.
sudim podla toho, v akom odbore si svoju odbornost definovala v inom blogu (o islame vs. ine nabozenstva).

a ja nie som len tak hocikto - ja som velmi vzdelany laik. 🙂 takze hod rec a uvidis, ze ti budem stacit. 🙂

marthuska
18. jún 2014

@froschka presne toto aj mna napadlo, nech zbali kufre a sup ho za muzom aj s detmi, za chvilku budu sprechovat a hotovo

isis
18. jún 2014

@renkafn
preletela som vsetky prispevky v rychlosti. Mna by vazne zasiahlo taketo muzove spravanie, urcite by som sa chcela s nim porozpravat a to viackrat a dorazne by som ho ziadala o rozhovor. Ak by sa vykrucal, nechcel by sa rozpravat a pod...uz z toho by som bohuzial chapala, ze vlastne mu to takto vyhovuje. Je jedno z akych dovodov, ci tie peniaze mina len na seba, milenku alebo co... KAzdopadne by som si chtiac nechtiac musela uvedomit ze deti aj ja ako manzelka uz zrejme nie sme na prvom mieste u neho a podla tohto by som sa zariadila...Toto pisem este velmi mierne slova, v realnom zivote by to bolo asi horsie... Snazila by som sa zariadit co najskor tak aby som bola ako tak sebestacna aj s detmi a povedat mu aj o rozvode...s tym rizikom ze by mi mozno povedal, ze dobre ked chces rozvod budes ho mat...Viem je to neprijemene, ale s takymto muzom by som nemohla zit....

lenbea
19. jún 2014

rodina má byť spolu. nechcete ísť tam? deti možno nechcu, ale zvyknu si. a ak by s tým on nesúhlasil, tak niečo nie je v poriadku. alebo skusiť aspon ten sud. uvidíš, čo Ti povie. aspon bude prispievať pravidelne.

bibika55
20. jún 2014

@renkafn Pozerajte na potreby detí.Keď on neberie ohľad,pretože okúsil silu a množstvo peňazí,tak neberte ohľad ani vy.Už len to, že nemáte prístup k jeho účtu o niečom svedčí.Aby ste vyťažila čo najvyššie výživné potrebujete mať jeho výplatné pásky.Chlapi to obyčajne robia tak,že sa dohodnú so zamestnávateľom na nízkom príjme.A často uspejú.

janinna11
20. jún 2014

@renkafn ahoj, necitala.som diskusiu, len sa obavam, podla toho, co si pisala, ci nema nahodou v rakusku iny zivot, druhu rodinu, viem, ze to.znie strasne, ale.vezmi si, ze ani domov poriadne nechodi, nevenuje.sa nikomu z rodiny a tebe prispieva smiesnu sumu na jeho vlastne deti! Bud ma inu rodinu, alebo to mina na nejake lacne potesenie alebo je gambler, aj to je mozne, vela ludi to pohlti... Zelam ti vela stastia v rieseni konfliktu a vela odvahy, nenechaj sa nim zastrasit 🙂 Je to predsa len "chlap" a ty si ŽENA s velkym Ž a bravurne vsetko sami s detickami zvladate 🙂 Si skvela a nenechaj sa psychicky deptat od manzela. Kludne pisni ip, ked sa budes chciet porozpravat 🙂