Robia vaši muži okolo domu?

lara81
20. apr 2019

Ahojte. Poprosím o radu čo robiť. Môj muž sa stal neskutočne lenivým. Vkuse sedí na mobile a hrá hry a keď prehrá "milióny" tak potom je aj nervózny na nás. Ide o to, že on je šikovný. Všetko vie robiť. Ale nerobí nič. Na Vianoce sme sa presťahovali do bytu ktorý prerabal 4roky. Ešte nie je všetko hotové ale dá sa tu existovať. Od Vianoc ho prosím aby urobil dokončovacie práce. Áno, keď príde z práce tak ho neruším. Ale ak má voľno, chcela by som aby urobil niečo drobné (nalepiť lišty, namontovať bodovku, upratať náradie...) Ale nič. Nič sa nepohlo. Akurát dal zarubnu do kúpeľne a dvere stále nemáme. Teraz bol vyše 2tyzdnoc doma. Každý deň sme sa hádali lebo som od neho žiadala aby niečo spravil konečne. Vyvrcholilo to dnes, keď som ho požiadala aby odložil náradie zo stola, aby sme mali kde jesť keď prídeme z kostola. Ešte sa na mňa vykrical že ja nerobím nič. Pritom som od rána varila všetko na veľkú noc. Už nemám síl na to že on vkuse sedí na mobile a ja s deťmi musím všetko sama. Ani von ich nezoberie. Pol dňa som preplakala lebo som chcela urobiť deťom radosť, že budú mať svoje košíčky s vajíčkami čo maľovali. No nemala som už chuť niekam ísť keď som vedela že doma ani nebudem kde mať rozložiť košík. Náradia sa nemôžem ani dotknúť lebo potom je znova zle keď nemôže niečo nájsť.Ja už ani neviem akú radu chcem. Mali sme veľkú krízu, kedy sme skončili na súde. Ešte stále môžem požiadať o termín na rozvod. Takého muža nepotrebujem. A najviac mi vyčíta prečo som šla s deťmi autom na hotel kde zadarmo mali tvorivé dielne, maľovanie maxivajicka, maľovanie na tvár... Ani kávu som si neobjednala aby nepovedal že minam a už že benzín minam.. Sú tu nejaké žienky, ktoré takéto správanie akceptujú?

zuzanka.zuzu
20. apr 2019

raz by som upozornila, aby si spratal náradie, lebo ho vyhodím von oknom.
druhý krát by letelo naozaj (aj drahé, to je jedno).
ako tretie by letel manžel, pokiaľ by na mňa zvýšil hlas.
ale na toto nemá každá odvahu/možnosti/iné výhovorky....

lara81
autor
20. apr 2019

@zuzanka.zuzu no je to jeho byt. Kúpil ho tesne predtým než sme sa spoznali. A keďže má všetko profi náradie tak letela by som ja.

laska201
20. apr 2019

Joj moj muz dnes oskrabal a namaloval stropy,zajtra chodbicky na bielo,povesal mi zaclony.Do obeda behali po meste detom botasky kupit a trochu este co to dokupit.Pred zahradku dokoncil,dom kompletne vsetko porobil sam vo vnutri.Naozaj ked ma takto volno a hlavne cez jar,leto,jesen maka okolo domu a beha s nami ked mame prehliadky s detmi po lekaroch.dokonca aj tento stvrtok ja v robote a muz po nocnej siel s malym na kontrolu na chirurgiu siel si lahnut az pomaly o 2 takze super vyspaty na dalsiu nocnu.No je otec ako sa patri aj manzel.

zuzanka.zuzu
20. apr 2019

@lara81 chápem... tak nech mu to jeho náradie perie, varí, žehlí, vysáva, utiera prach, občas podrží....
kam vy ženy na takýchto chudákov chodíte?
nie je v poriadku ak pol dňa kvôli HOCIKOMU plačeš, vôbec nie je v poriadku ak plačeš kvôli manželovi a je úplne zle ak ho to nezaujíma a ešte ti aj naloží kvôli benzínu že míňaš ☹

dopolbokaodrata
20. apr 2019

@lara81 by som si zaplatila hodinového manžela čo by to spravil miesto neho
A skúsil by mi vyblakovat že míňam. Keď nie je ochotný on, niekto iný bude. Ale myslím, pokiaľ to nie je totálny chuj, že by zapracovala chlapska jesitnost a hned by montoval a lepil.

eliska13
20. apr 2019

@lara81 asi ste na tom súde pre niečo boli....a asi sa nič nezmenilo.Nerobila by som drámu preto, že je lenivy, lebo ženy často vidia chyby, všetko čo treba spraviť, ale aby vyčítal program detom to je už veľa.a kedy z práce, keď ho nemôžeš rušiť?za 2 t toho mohol stihnúť dosť.Vies....niekedy sme hlúpe a všetko robíme my, pokým si varila mohol ísť s deťmi von, a nie, že ty varíš, do kostola, s deťmi a on nevie čo od nudy, tak sa hra

thoughtfulweirdo
20. apr 2019

Môjmu sa tiež nechce. Bývame v novom byte rok a nemáme lišty v spálni, dvere na skrini, už dva mesiace ho naháňam pozrieť sa na kvapkajuci radiátor, umývadlo som silikónovala ja, lebo by to nebolo nikdy... Ale on rozhodne nesedí na gauči, väčšinou napríklad umýva riady on, vysáva, veľa sa stará o dcérku, bráva ju von, ak ho poprosím, tak aj navarí alebo urobí hocčo iné. Takže problém nevidím ani tak v tom, že tvojmu sa nechce pracovať na byte, problém vidím v tom, že sa nezapája do chodu domácnosti vôbec nijak. Neviem ti poradiť nič iné okrem otvoreného rozhovoru, ale veru si neviem predstaviť, že by som niečo také mala doma.

jayoshko
20. apr 2019

Moj partner po prestahovani do domu tiez velmi pohodlne vsetko riesil. Na vsetko bolo cas..neslo iba o prace okolo domu ale aj napr starostlivost o psov.. Vsetko flakal.. Vela sme sa hadali a ked nepomahalo, zaviedla som pravidlo ked nerobis ty nebudem ani ja, cize nebolo upratane navarene zbalila som dceru a sla k mame.. Po dvoch rokoch je to lepsie, sam od seba uz daco porobi.. Ale stale to nie je akoby malo.. Je to boj

oslo1
20. apr 2019

Prosim ta, to co mas za muza, ked preraba byt 4 roky? To co tam obkladal stropy jednocentovkami?
Ja som si sama prerabala dvojizbak, vratene zavesenia kuchynskej linky, polozenie podlah a zavesenia (samozrejme aj odrezania dveri) za slobodna. To vsetko pri full time robote a velmi vela nadcasov tiez.
Teraz mame s muzom dom, ten byt sme doprerabali spolu (resp potom uz moj muz) a tiez sme ho na funglicu cely prerobili. Samozrejme sme tu cely cas byvali. Zvladli sme to do 2 rokov aj vratane zahrady. Teraz sme tu uz 3 rok, mame drobca. Muz posledny rok zhodil pristavbu a postavil novu. Je tam aj kupelna a dielna. Kludne pozri na modrej streche, aby nebolo, ze tu trieskam z brucha, mam tam fotky aj z bytu a aj z domu prerabky.
Tvoj muz sa tam do toho bytu asi iba chodil zasivat a hrat svoje hry.
Naradie by som mu dala do krabice a vysypala do postele, nechna nom spi.
Mam kamaratku, co jej muz uz vyse roka robi detsku izbicku, doteraz nie je urobena a to nehovorim o nefunkncej umyvacke.
Nemohla by som byt s takym nemoznym chlapom. Ja som tiez zena cinu, preto aj od mojho muza, ked uz sa na nieco podujme, ocakavam urcite vysledky.

eliska13
20. apr 2019

@lara81 a tú poslednú vetu nemyslíš vážne?také správanie sa nedá akceptovať možno chvíľu, ale dlhodobo nie, lebo vlastne žiješ sama s deťmi.

sense
20. apr 2019

Moj muz pracuje od 9.00-13.30 a od 17-22.00... Su dni kef neurobi nic a dni ked porobi aj to co nie jevtrebw....a rano kym ide do prace sa postara obdceru a odvezie ju do skoly...ked treba nalozi dobpracky, vyberie umyvacku atd... Dnes mal volno a hoci ho od stvrtku ho boli zub rano odviezol obe auta do servisu na vymenu gum, potom nakup lebo bude dva dni zavrete, poobede pokosil a vyniesol to do bio odpadu... Ale je pravda ze dcere sa moc nevenuje,teda akobybsim chcela ale zas nikto nie je dokonaly...a chapem ze ho nebavi hrat spoloc.hry al sediet ba ihrisku...

deti95060810
20. apr 2019

hm, tvoj mm si asi myslí že keď je majiteĺom bytu tak on nemusí robiť nič a ty si jeho otrok...
kvôli čomu ste boli na súde? rozvod? a dôvod na rozvod? vieš, lebo niektorí ľudia sa nezmenia nikdy - ak ti niečo vadilo, tak to ti bude vadiť aj o 5 rokov....
môj mm dnes pracoval von - napr. ukladal tehly - praskla paleta, umýval auto, a popritom aj dohliadal na dieťa... potom sa ma prišiel opýtať dnu že či niečo nepotrebujem pomôcť...

margotka33
20. apr 2019

@lara81 tak máte byt, nie dom.. Keby ste mali dom, to by mal prácu okolo domu. Neviem si predstaviť ako by to vypadalo, keď nie je schopný odložiť náradie po sebe.

lara81
autor
20. apr 2019

@deti95060810 vtedy sme bývali u mojej mamy. Tam jedine vymenil sprchovu batériu inak nič aj umývadlo som tmelila sama čo ešte kritizoval ako krivo a nedobre. Ja som písala žiadosť o rozvod lebo posledný polrok to bolo hrozné. Odsudzili sme sa úplne az na mňa dvihol ruku. Tak som ho vyhnala z maminho bytu a o deti sa nezaujímal dva mesiace až kým ma jeho rodičia nevolali na návštevu a potom hneď mu mamička volala aby prisiel. Vlastne od decembra som mu dala šancu nech sa spamätá, papiere sú stále na súde Dva mesiace bolo ok a už znova mi vyčíta že minam peniaze (jemu nestačí obyčajný vysávač, musel kúpiť z najvyššej rady za 250€, má viac náradia ako majstri ale nepoužíva ho atd. Ale ja minam . Pritom kupujem iba potraviny.) On je strašne spomalený. Oženil sa pred 40tkou, všetko robí po termíne. Posiela ma nech idem s deťmi ráno na 6 do kostola kde omša bude 2hod. Čo z toho budú mať. Ráno plasenie, budenie, zima. Vždy sme chodili v sobotu poobede na 15min. Deti sú ešte malé nevydržia byť ani tých 15min stať ale aby si to postupne vsugerovali o čo ide. Nestačí keď len ja im porozprávam. Dcéra sa veľmi tešila že si zoberie košík so svojimi vajíčkami. Tak to na mňa doľahlo lebo keď vstala na obed hneď šaty zobrala že môžeme ísť :( a keď sme prišli z toho hotela tak doniesli výkresy, vajíčka, zajačika čo sme tam robili a on mi už začína ešte aj benzín vyčítať čo nestál ani 1€ na tú cestu tam a späť.

lara81
autor
20. apr 2019

@margotka33 áno byt. Zle som sa vyjadrila a neviem to upraviť. No on má toho náradia toľko že všade kde sa pozriem je náradie. Celý balkón (nemôžem vešať prádlo), postele, gauč, skrine, v detskej, na chladničke, v pivnici všade. K tomu je ešte chronický zberač, ktorý nič nevyhodi,lebo čo ak sa mu ten hrdzavý klinec či storočný hrdzavý hriankovač niekedy zijde -_- klincov pritom má jak v zeleziarstve a hriankovač máme nový, ktorý ani nepouzivame

mala_hobitka
20. apr 2019

@lara81 Pokračuj v súde. Jeho evidentne nezaujímaš ani ty ani deti. Ak na teba zdvihol ruku tak nechápem prečo si sa kedy vracala. Je to hajzel.

lara81
autor
20. apr 2019

@mala_hobitka iba kvôli dcére. Neskutočne na ňom lipne od narodenia. Malá len 3 roky a zle znášala odlúčenie od neho. Doteraz má následky.

margotka33
20. apr 2019

@lara81 Tak veľa šťastia a pevne nervy. Inak zo skúseností Ti poviem, že on sa nezmení.

alex49
20. apr 2019

malá ešte len bude mať následky, ked bude roky vidieť ako sa ocinko správa k mame. Si svojprávna žena, ktorá si zaslúži normálneho slušného muža. Otcom ostane, aj ked spolu vy dvaja nebudete.

ragulca
20. apr 2019

@lara81 môj tiež neurobí nič... cez týždeň je mimo a víkend prelezi na gauči... max ide do obchodu... tiež som na všetko absolútne sama- 2 deti, 3 psy a ku všetkému sme sa dopracovali k dvojkolajnej výchove. Ja zakazem, on dovolí... a to ja mám vážne zdravotné problémy... som z toho unavená a znechutená...

simca06022011
20. apr 2019

Ja by som mu vyhodila mobil a nie náradie.... A skúsil by dačo povedať. Môj to robí tiež, odkedy sme v dome a pridali sa aj kamaráti. Nuž u nás sa preberie keď niekoho zavolám abhbto urobil...

simca06022011
21. apr 2019

@lara81 btw čím dlhšie budeš čakať aj chces odísť tým horšie. Pre dieťa aj teba. Bojíš sa vlastného chlapa v byte, bojíš sa mu upratať veci... Veď to je do plaču. Ja prídem, vyhodíme do smetiaka všetky haraburdy, ani sa netravim mu to oznámiť. Nebude mi hádam dieťa po smetisku behať... A v 99% si to ani nevšimne. Na náradie má jedno miesto, haraburdy neskladujem a ešte máme pikošku - oblečenie všade . Raz išlo do vreca a pivnice... Druhý raz do smetneho koša.. teraz má tak málo veci že to už pozbierame do prania raz dva 😁

mala_hobitka
21. apr 2019

@lara81 Myslím, že väčsie následky bude mať ak bude vyrastať v prostredí kde žena a matka je za handru a nemôže mužovi ani pípnuť - chceš aby aby takýto vzor rodiny prebrala ako normálny alebo aby videla silnú mamu ktorá si seba váži a toto naučí aj deti? Ak sa rozvedieš tak ty s ním. To nemení nič na jeho otcovstve. Ak je dobrý otec bude ním aj potom. Ak je mizerný otec bude mizerným aj potom - to je na ňom nie na tebe. Nenič si život, ak nemáš deti sobeckej rozmaznanej povahy tak to neskôr pochopia.

sense
21. apr 2019

Dokonci ten rozvod deti su este male zvyknu si , ved on otcom moze byt aj nadalej.... horsie ako vyrastat v neuplnej rodine je vyrastat v rodine kt. je pokope lenpreto aby sa nepovedalo.... nenic si pri nom zivot a nedavaj svojim detom priklad ze zena a manzelka je nic len obycajna handra kt. musi skakat ako chlap piska...

janickacrazy
21. apr 2019

@lara81 Najsmutnejšie na tom celom je ako sa správa k Vašim deťom, ved im nedopraje ani hlúpy výlet takmer zadarmo, to vypovedá o jeho charaktere viac ako nejaké náradie kade-tade porozkladané. Moj muž má tiež kopu náradia v komore a aj inde, ale deti pravidelne berie na výlety, aby mali radosť, aj ked sa mu nechce niekedy, teraz sa išiel s malým bicyklovať, lebo nanho robil očká, že chce ísť von. Vy máte oveľa vačší problém ako to, že je lenivý, jednoducho na Vás kašle. Na tvojom mieste sa vrátim pekne naspať k mame a pokračujem s rozvodom.

evaachesa
21. apr 2019

Zavolala by som si niekoho na dokoncenie bytu a bolo by mi jedno ze sa bude oduvat kvoli peniazom. Naschval a s potesenim by som to urobila nech vidi aky je neschopny muz. Tak isto by som mu prestala varit, prat, zehlit. Nech sa stara a potom otvara usta. A ak to nic nezmeni na jeho spravani, obnovit sud a dovidenia.

romiada
21. apr 2019

@lara81 Tvoj muž ma v prvom rade iny problem....zavislosť na mobile, hrách 🤔 skor to je asi pričinou tej lenivosti, odkladania veci.
Inak to skladovanie veci doverne poznam 😏 to su take typy ľudi - Češi ich nazyvaju "vetešníci". Moj otec je ten typ.....to máš vopred prehraty boj na cely život. Viem kolkokrat mame praskli nervy že tamto alebo hento nie je furt urobene a stale sa len hromadia veci. Až my s brachom keď sme povyrastli tak sme kolkokrat dostali "šajbu" že ide sa upratovať a vyhodiť nepotrebne veci. Aj to velakrat potajomky a vyhodiť to aby otec nevidel....lebo on bol schopny isť naspäť to vybrať z kontajnera🙈. U nas teraz ako tak zabrala až važna choroba maminy.....že nech vypraceme konečne jeho bordel z balkona aby si mala mama kde v pokoji vypiť kavu ako snivala 😕. Normalne sme ho citovo povydierali že ked sa vrati mama z nemocky nech to je tip top. A to ma tiež kolkokrat chytil rapel že všade su klince a šrobiky v teglikoch od jogurtu nastrkane.... so smiechom cez slzy vravim že u našich doma je rozmontovany cely Titanic

deti95060810
21. apr 2019

@lara81 to nie je človek...ale idiot....bude to len horšie a horšie.... máš kde odísť? lebo on ťa má vážne len za slúžku.... on môže všetko a ty si ako jeho poddaná.... zasekol sa niekde v 17 storočí. Ešte by som skúsila sa porozprávať s jeho rodičmi - nech vedia čo robí , ako sa správa, nech vidia čo vychovali.... 😉

katarinamarkova
21. apr 2019

@lara81 zavolaj suseda..znameho...hodinoveho manzela...nech porobi co treba ...just v čase keď on je doma 😊 pochval ho za robotu uvar kavu 😊

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz