Práva starých rodičov. Majú nejaké zo zákona?

terezka044
31. máj 2009

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ake prava maju stari rodicia voci vnukovi/vnucke?
Mozu si nieco vymahat sudnou cestou? (stretavanie sa, zverenie do opatery, alebo ine veci), na co maju narok?
Je mi jasne, ze otec ked plati vyzivne (ak nie su spolu s matkou manzelia alebo partneri), tak ma pravo stretavat sa s dietatom podla dohody alebo ako urci sud, ale ako je to so starymi rodicmi (ktori neplatia nic) ?.

dakujem

evin1982
31. máj 2009

terezka, pokial ja viem, tak stari rodicia nemaju narok na nic... musia sa spoliehat na to, ze im stretavanie sa s vnukom ci vnuckou umozni rodic, ktory sa o dieta stara.

terezka044
autor
31. máj 2009

tiez sa mi tak zda, ale potrebovala by som to vediet uplne na isto. kde to mam ked tak hladat? dakujem

cherries
31. máj 2009

terezka ja sim sa radila s pravnikom o tom , nemaju ziadne prava pokial si slobodna , je len na tebe ci to umoznis alebo nie , lebo sa mi dotycni vyhrazali tak to viem na 100 pro 😉

terezka044
autor
31. máj 2009

som slobodna, a nemaju prava ani ked je otec zapisany v RL? lebo aj mne sa vyhrazaju 😔 (akoze ja im nechcem branit v nicom, ja chapem ze to bude aj pre dieta dobre, ked bude mat starych rodicov, ale nie ze ONI si budu urcovat podmienky, to kde sme) 😖 😖

cherries
31. máj 2009

terezka nie nemaju aj ked je otec v rl , oni su malemu v podstate nic lebo si slobodna , terazka prid o 5 min do sobodnych mamiciek ti napisem co som si uzila a ti oradim oki
😉 😉

cherries
31. máj 2009

alebo radsej IP

terezka044
autor
31. máj 2009

dobre idem tam dakujem moc si zlata 🙂 🙂 potesila si ma velmi 😉

glizinka
31. máj 2009

Terezka starý rodičia nemajú na malého žiadne práva.Aj rodičia môjho ex si robili nároky stále vyvolávaju chcu malú vidieť proste NIE a hotovo.Videli ju raz a stačilo mi 😠 stále ma poučovala stará sriga ako mám čo robiť 😠

glizinka
31. máj 2009

Veď to asi poznáš aj ty 😠

terezka044
autor
31. máj 2009

glizinka tak tak 😠 😠 oka super, som rada. ze nemaju na nic pravo.
ja sa s nimi budem snazit udrziavat priatelske vztahy, ale ak bude jeho matka takato furia, tak kaslem na nich 😝
glizi neboj my si najdeme chlapov 🙂 ty mas ake vztahy s ex?

glizinka
1. jún 2009

Terezka ja nemám s nim žiadny kontakt.O malú sa nezaujíma nezaujímam sa ani ja o neho.

terezka044
autor
1. jún 2009

dobre robis, blbci su to 😔 😀

kathy232
4. jún 2012

prosím prečítrajte si aj môj príspevok na mojej nástenke a pomôžte mi ďakujem

mirka116
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariesi
7. jan 2013

pozri si § 25 a § 36 zákona o rodine

mirka116
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkave
20. jan 2013

@mirka116 no ved prave.nic tam take o nich nie je.je na tebe,ci dovolis stretavanie sa s nimi alebo nie.

mirka116
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenocka2
3. apr 2013

Ja mam nieco podobne mne strpcuje zivot byvala svokra uz 3 krat ku mne poslala socialku a pred vcerom my dcera povedala ze to uz ide riesit sudom aby mohla ju mavat na vykendy.Viem ze neuspeje pretoze som sa uz informovala a manzel pred tym robil 10 rokov na sude takze som spokojna.Ale ziadny stary rodicia nemaju pravo neboj sa su to len prazdne slova.

luci78p
11. máj 2013

@sasenocka2 a čo ako ta sociálka u teba riešila????so mnou začali tiež bývali svokrovci bojovať,mám strach....malá k nim nechce vôbec chodiť,včera ma svokor dokonca fotil na terase pri pohostinstve - ako neviem čo mi chce dokázať tým,že tam sedím 😝 nemala som v rukách žiaden alkohol,och.....mám nervy....ked sme boli spolu tak ju ledva pobavili a teraz niečo riešia

sasenocka2
11. máj 2013

Socialka iba prisla ku mne skontrolovala ako byvam ci mam poriadok ci je navarene ,kde mala spi,spytala sa ci mam nejaky alkohol doma vsetko bolo ok prvom rade musis mat poriadene, navarene a ziaden alkohol doma nemat a dieta tvoje aby malo kde spat a ucit sa neboj socialka tak rycho deti nebere to by si musela spat v uplnej spine dieta totalne zanedbane.

sasenocka2
11. máj 2013

@luci78p to tak byvala ked som bola tehotna tak ju nechceli povedali mu aby ma zhodil zo schodov aby bol pokoj a teraz sa idu vsetci posra...

mladababca
4. aug 2013

baby, mate starych rodicov?ja ano, a mala som s nimi super vztah.a vy? ako vidimm ste obycajne kozy, co okradate svoje deti ...cau

aduskatt
4. aug 2013

@mladababca bez urazok by to neslo?

sasenocka2
4. aug 2013

@mirka116 neboj nic nemozu spravit

babka111
7. aug 2013

@mirka116 dufam, ze mas dievcatko, ak mas ci budes mat syna, tiez sa ti to moze stat, ze ti jeho matka umozni len to co ty . precitaj si ,,rodinne konstelacie ,, od Helingera a pochopis, ze kazde dieta patri do oboch rodinnych systemov, ci sa ti to paci, alebo nie. na odopretie rodinnych vztahov musi byt naozaj vazny dovod.i ak sa to moze obratit proti tebe. dieta je bohate celou rodinou, nik kto ho miluje ho o toto bohatstvo nema pravo pripravit, ani matka a jej urazena jesitnos

janu44
2. mar 2014

baby, ja sa vám čudujem, aké ste úbohé, že píšete takéto blbosti, vidieť že nemáte iné vážne starosti! Jasné že dieťa potrebuje starých rodičov, či sú to rodičia matky alebo otca, veď je to od slova "rodič". Ani neviete ako ubližujete vlastným deťom! Pripúšťate aj takú vec, že raz Vám to tie deti vrátia? Aj vy raz budete starí rodičia, prajem Vám nemôcť vidieť svoje vnúčatko.....! Mirka 116 ďakujem, napísala si to múdro a krásne,dúfam, že to pochopia aj ostatné pomstychtivé mamičky.
Tiež mám syna a nedávno sa mu stalo to, čo viacerým... jeho partnerka denne plakávala, chcela mať s ním dieťa. Bývala u nás spolu so synom 3 roky, boli sme najlepšie priateľky, s mamou si tak nerozumela, ako so mnou tvrdila. Narodilo sa dievčatko , teraz má 2,5 roka, syn pracoval, aby sa mali dobre, mohli občas do reštaurácie, na zahraničnú dovolenku.a pod., varil, upratoval a pod. lebo ona nič nevedela. Zrazu sa z obyčajného dievčaťa stala sebavedomá žena a synovi oznámila, že s ním končí a ona má naviac. Posledné, na koho pozerá je jej dieťatko. To, že je na svojho otecka citovo naviazaná a tiež na jeho starých rodičov, s ktorými doteraz žila, ju nezaujíma. Jediné, čo ju v súčasnosti zaujíma je výška výživného a ako obísť súdne rozhodnutie a nedať malú oteckovi a nedajbože aby ju videli starí rodičia z jeho strany. Veď čo na tom, že nám roky nosili plné tašky a kupovali malej všetko ošatenie? Starí rodičia majú iba povinnosti ale práva žiadne! A vy si hovoríte matky? Ste fakt úbohé!

eva_solovicova
28. júl 2014

@janu44 ale vy ste mali pekný vzťah s vnúčikom ale sú starí rodičia, ktorí sú tak zakomplexovaní a tak zatrpknutí že vidia len seba a ako znepríjemniť život, nič iné!!!

michaela138
28. júl 2014

starí rodičia majú právo upraviť si stretávanie s maloletým, resp. môžu si taký návrh podať na súd. Primárne však súd bude riešiť to, či je to v záujme mal. dieťaťa, či má so starými rodičmi vytvorený vzťah, či otec dieťa starým rodičom niekedy nenosí (ak áno, v takom prípade to nie je opodstatnené upravovať). Vo všeobecnosti si však starí rodičia takýto návrh na súd podať môžu, málokedy to však súd upraví... nutné prihliadať na okolnosti prípadu.

michaela138
28. júl 2014

@terezka044 viď moju odpoveď vyššie