Pre manžela je dôležitejšia práca ako rodina...

tamara3
20. okt 2009

Dobrý večer, musím sa konečne niekomu zdôverit. Už zopár týždnov ma trápi pocit, že pre MM je dôležitejšia práca ako rodina. Mame skoro ročného syna. MM podnika, velmi sa mu darí, zarába nadpriemerne, po finančnej stranke mame všetko. Ale citím, ako keby sa odcudzujeme. aj teraz sme sa kvôli tomu pochytili...ráno sa ani nevidíme, z práce chodí domov okolo 6-tej a potom ešte telefonuje, vybavuje maily...na malého si najde chvilku čas, možno tak pol hodinu, inak som s ním celé dni sama. Ked vidím ako ostatným maminám zoberú deti manželia na prechádzku poobede a oni si medzitým niečo porobia atd...ja tu nemám rodinu, kedže žijeme v inom meste ako moji rodičia, so svokrovcami nejako extra nevychádzame. mám pocit, že sa to zhoršuje, ja sa velmi trápim, ale on akoby si z toho nič nerobil. Ešte musím spomenut, že toto bol aj 1 z dôvodov krachu manželovho 1. manželstva, on stale v robote, odcudzli sa, začali sa hadat a teraz mám pocit, že sa nepoučil a...snažím sa byt silna kvoli synovi, ale kedže sa liečim aj na depresie, moc mi toto všetko na nálad nepridáva. budem rada, ak sa so mnou aspon niekto o tom porozpráva

maminuska
21. okt 2009

Ahoj tamarka, tvoj manžel chodí z práce aspoň o 18 hod večer, môj chodí až okolo deviatej hodiny. Nie teda vždy ale veľmi často, okrem toho ešte aj pracuje v CZ, t.z niekedy ho vôbec nevidím. Ja sama podnikám a mám na starosti dve deti + tretie na ceste.
Ak si vedela že to bol dôvod jeho krachu 1.manželstva, tak si s týmto vedomím aj do manželstva vstupovala. Ľudia sa málokedy výrazne menia.
Moja rada pre teba je - keď že sa máte finančne dobre, zaplať si občas opatrovateľku, zájdi do fintes, do kina, nájdi si kamarátky ( dá sa aj cez net ). Začni žiť svoj život paralelne vedľa muža, neviaž sa na neho.

moni83
21. okt 2009

Ahoj tamarka aj ja som to poznala kým manžel pracoval v istej firme. ☹ Doma skoro vôbec nebol keď niečo potrebovali doplniť alebo niekoho nahradiť vždy tam bol on. Z istej stránky to bola aj jeho vina . Potom to už tiež nezvládal tak dal výpoveď a tiež začal podnikať je síce skôr doma ale mi to stej finančnej stránky nemáme bohvieako ružovo. Ani predtým ani teraz ☹ . Tiež ti poradím čo maminuška ak máš finančné prostriedky aby si si zaplatila opatrovateľku tak si fakt vyraz niekde na taký menší relax, alebo aj niekde so synom na pár dní. 🙂 Skús sa aj s manželom porozprávať dohodnite sa ,že napr. niekedy cez víkend si zobere malého na prechádzku na ihrisko atď. Tak ti držím palce ozvi sa potom. 🙂

vefi89
21. okt 2009

tamarka, ja mam doma skoro to iste. neviem teda posudit, nakolko vazna je tvoja situacia. moj manzel ide do roboty o siestej, vracia sa o 18-tej, ale ako nahle pride domov, tak rovno do garaze a robi dalej. vidime sa fakticky len hodinu z dna aj to ked sa sprchujeme, alebo veceria.
ale mne osobne to neprekaza, nakolko mu volam kedy sa mi chce. ale ked sa mi narodi babo, asi sa aj moj postoj zmeni. jedina vec co mi teraz vadi je, ze osm cele dni sama doma a nemam co robit. ale ja mam aspon to stastie, ze s jeho rodinou vychadzam dost dobre, aj ked mame intrigi. a velkou vyhodou je, ze moj manzel je z troch deti a vsatci maju domi vedla seba. takze kedykolvek sa zoberiem a idem pozriet svagrine a ich decka.

cuchre
21. okt 2009

tami, rozumiem ti. u ans je to podobne, a myslim,ze aj vo vela inych rodinach. nas tatko tiez chodi s nami von len obcas. niekedy am to vytaca. na druhej strane viem, z esa snazi, aby sme boli zabezpecenia ze nas ma rad. s amlym sa pohra, miluje ho, spravil by pre neho vsetko. ale mam pocit, ze pre chlapov je dieta zaujimavejsie, az ked vaic vnima, da sa s nim hrat futbal a tak 🙂

macka01
21. okt 2009

tiež som na tom podobne,muž robí cely deň a keď je v CZ tak pár týždňov,tiež by sme ho chceli mať častejšie doma,no ja nepracujem,tak viem že to robí pre rodinu,má nás rád,my jeho.Ono to inač nejde,keď nebudú pracovať celý deň,nebudeme sa mať dobre.To je realita všedných dní takmer u všetkých.Musiš si rozmyslieť čo chceš,muža aby sedel pri vás oma,alebo aby ste mali všetko čo potrebujete.S tým sa treba zmieriť 😉

tamara3
autor
21. okt 2009

ahojte, maminuška, ten čas o 18 je len taký orientačný, chodí aj neskor a ak náhodou skor ešte odbehuje vybavovat...mna trápi hlavne to, že sa málo venuje malému, ani nebude vediet ako a maly vyrastie. Ale pokúsim sa trošku odpútat, pretože takto to k ničomu nevedie. Utešujem sa tým, že zachvilku bude malý chodit, nebude plienky atd. proste budem moct s ním hocikde vybehnut. A čo sa týka toho manželstva, to som sa dozvedela až po svadbe niektoré veci, takže na tom už nič nezmením.

neviem, čo ma na tom najviac štve, ale asi to, že nahananie sa za peniazmi je pre MM najdôležitejšie. Ja si tie peniaze vôbec neužívam, možno by som bola štastnejšia s menej peniazmi, ale viacej ako rodina.

moni, už som roumýšlala aj nad opatrovatelkou, len neviem či u nás nejaku schopnu zoženiem. Ja som dnes skoro odpadla vonku, taká som unavená. Malý skoro celý den preplakal, vôbec nespal. Už som padala z nôh.

cuchre, ked ja tomu už ani neverím, že sa to zmení, aj ked bude so synom potom už väčšia zábava. Myslím, že aj tak na neho bude mat menej času...

macka, vieš, len ja nemám ten pocit, že to robí až tak pre rodinu, skôr mi to pripadá, že si potrebuje sám sebe niečo dokazovat. Neviem, čím viac sa mu darí, tým viac chce. Ja chce aby bol s nami viacej doma, aj za cenu, že budeme mat menej penazí, pretože ked to tak musím na vysvetlenie povedat, keby teraz prestane robit, mame z čoho žit a aj naše deti ešte. Nechcem, aby to vyznelo nejako blbo, tak dúfam, že to pochopíte dobre.

macka01
22. okt 2009

a čo rozhovor?povedala si mu o svojich starostiach?neviem či take podstatné veci by sa človek mal dozvedať až po svadbe,čo ešte nevieš?...skús mu povedať o svojej nespokojosti,prípadne sa ho opytaj či chce,aby jeho druhé manželstvo dopadlo ako to prvé.

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamara3
autor
22. okt 2009

tak dnes sa dúfam v klude porozprávame, bez toho aby sme sa pochytili.
macka - povedala som mu o tom už viackrát, ale efekt to má vždy len párdnoví...to s tým manželstvom som mu tiež nejedenkrát povedala, ale mám pocit ako keby si je moc istý, že by som ho nebola schopná opustit.

reisi - no dúfam, že sa mi to nejako podarí zorganizovat, včera som sa aj s mamou bavila, že by som k nej išla na pár dní, aby si vyskúšal, aké je to príst domov, nemat navarene, byt sam v tom tichu. Možno by ho to trošku trklo, že tak môže raz dopadnut a tie peniaze mu nebudu na nič...on so svojou rodinou moc nevychadza, takže neviem, čo by mu zostalo okrem detí a zamestancov.

dai
22. okt 2009

tamara,
ono mozno zalezi od toho co si poznala... mne pride super prist z prace o 18-tej... predtym ako sme mali malu sme obaja robili v praci od nevidim do nevidim, teraz ja chodim okolo 17,30 - a som velmi rada ze sa mi to dari, manzel okolo 19-tej... samozrejme ze este aj on aj ja pracujeme doma - ja az ked ide malinka spat ( tento vikend napr. oba poobedne spanky a obe noci od nejakej 10-tej vecer do 3-tej rano ) manzel kedze ma klientov tak im je k dispozicii kedykolvek ( aj o 11tej vecer...) - tak to zial v tejto dobe chodi, ze ked chces mat nadpriemer tak musis nieco aj obetovat...

ked mala malicka 1 rok tak tiez vela toho sa manzel s nou nenahral - teraz je to uz uplne ine, rozpravaju sa vela, blaznia a tak...

to co ty popisujes mi skor pride ze sa citis zanedbavana a nie si moc spokojna na materskej - potom by som to asi riesila navratom do prace... tie pocity co mas mozno viac suvisia s tebou ako s tvojim manzelom ☹

bets
4. dec 2009

my sme este pred svadbou riesili, ako to bude s jeho pracou. povedal mi, ze si vybral smer, ktory si vybral a ze mu na tom velmi zalezi aj z pohladu lepsieho financneho ohodnotenia aj z pohladu vlastnej sebarealizacie... ja som teda isla do prace s tym, ze nejdem robit karieru -nemam k tomu ambicie, a nechceli sme odkladat rodinu...
kym som pracovala, tak to bolo ok, tiez som sa vrhla na pracu a zostavala aj do 21.00. potom prislo prve dieta (mali sme s nim vela problemov, prvy mesiac preplakalo, nemala som odvahu odchadzat na dlho von, lebo bola tvrdsia zima a dieta vydrzalo len 30 min. bez placu, ak sa mi ho podarilo uspat). a muz odchadzal ked sme este spali, prichadzal ked sme uz spali, spali asi tak, ze ja max v 20 min. intervaloch. v noci mi pomahal, ale bolo to chronicke nespavanie pre oboch. bolo to tazke obdobie, a ked uz to vyzeralo, ze uz bude lepsie, prislo dalsie tehotenstvo. dcera mala zase prevrateny rezim, cez den sa nedalo spat, lebo som sa venovala starsiemu... medzi tym vsak muz sam uznal, ze takto to tahat nemozme, zmenil pracu, uz mal aspon vikendy volne, ale tiez nechodil skoro domov....
boli aj vycitky, tazke obdobia, pocit samoty, odpoved typu, vsak sme o tom hovorili pred svadbou... zmierila som sa so situaciou a zacala pozerat pozitivne na ostatne veci, ze si vie zariadit nerusenu dovolenku, ze mi pomaha, ze mu na nas zalezi... nasla som si super kamosky, zacala chodit do detskych klubov a pod.
a teraz sam pochopil, ze sa takmer non-stop praca neda dlhodobo tahat, postupne zlavil, zistil, ze rodina "bezi" a on byval mimo diania, ze chce vidiet deti vystupovat, byt svedkom ich uspechov, riesit s nimi problemy. chodieva z prace sice okolo 19.00, casto ma aj potom ine aktivity, ale dokaze s detmi pocas dna odbehnut k lekarovi, prip. nieco ine sukromne vyriesit. vikendy travime spolocne a snazime sa ich travit zmysluplne.
po mojom navrate do prace je to uplne ine, uz nie som len s detmi a ked mi prideme o 17.30 domov a on o hodinu, hodinu a pol po nas, tak mi to tak nepride.
keby som mala ist znova na MD, uz by som si to inak zariadila, zariadila tak, aby mi hlavu zamestnavali ine aktivity. teraz napr. soferujem, co predtym nie, takze by som sadla s detmi/dietatom do auta a travila cas tak, aby to bolo prospesne dietatu aj mne.

zuza.m
5. dec 2009

no nečitala som si všetko ale tak tiež možem povedat to čo skoro každa baba.nauč sa byt nezavysla od muža,ked pracuje a bavi ho to v ostatnom si rozumiete tak na čo sa trapit.moj muž tiež podnika ked sme nemali maleho pracovali sme spolu.tears som s malym doma a muž pracuje sam.vždy je 3dni v tyždni preč upne a ostatne dni si vybavuje tovar alebo ine zaležitosti.a ked nahodou aj doma je tak pracuje na PC alebo len tak surfuje alebo kuka televiziu.argument je ten že si chce odychnut a tak sa aj tak väčšinu času venujem malemu sama. ,ideme si na dve tri hodinky von stretneme ine mamičky alebo ideme do mesta na nakupy.je to super relax pre mamičku a aj dieta je v cudzom prostredi ine ako doma.ked sa mate po finančnej stranke dobre tak tam nemaš čo riešit-je to ovela lepšia situacia ako keby nemate penazi a ešte k tomu muž je strčeny cele poobedie nejakom pohostinstve a nakoniec dojde domoc strieskany ako prasa z vašich poslednych korun.inak len maloktory otecko sa vie venovat malemu dietatku viac ako polhodinku.nemaju taku trpezlivost.ale určite si vyčlente aspon nejaky den v tyždni kedy sa vam bude venovat viac ako pol hodinku a ten venujte na prechadzky alebo spoločne chvile určite to pomože obom.ale netrap sa že sa vydite malo ,ma to aj vyhody aspon ste si vzacnejši .uživaj si života taky aky maš nadeleny uvidiš ked si zvykneš tak bude fajn

claudinka
12. dec 2009

tamarka drzim ti palceky, tiez nestiham citat, co ti kto odpisal, ale ja mam nieco podobne doma.. sice muzik ma smeny 10.30-19.00, casto chodi domov neskor a rano aj tak vzdy spi, takze z neho prakticky tiez nic nemame.. a bohuzial som si uz zvykla, vyhrazky, hadky, plac, nic nepomaha a ja to uz nemienim riesit.. on sam pride na to, ako o vsetok ten cas, ked maly posluchal a vsetko sa ucil, prisiel. Tiez si myslim, ze hlavne, ze mate co papat a nic Vam nechyba, lebo aj takych je vela.. viem, ze zabezpecenie nie je vsetko, ale ja si to vzdy poviem, ked pride neskoro a sadne pred telku namiesto toho, aby sa pat minut zahral s malym 😒 😠

paola.o1
14. dec 2009

Kazdy chce to co nema. Keby muzi sedeli doma a nebolo by co jest to by ste ich hnali do roboty🙂 Moj stary tiez robi jek streleny, uz ani neviem ze odkedy dokedy, lebo ked odchadza este spim a ked prichadza uz zaspavam🙂 takto robi od pondelka do soboty a v nedelu relaxuje. Ale - miluje nas a vyborne nas zabezpecuje, za co si ho hlboko vazim a na to ze budeme spolu travit cas si pockam do dochodku, vtedy tie zarobene peniaze konecne paradne roztocime🙂

mmart
29. dec 2009

Ahojte. U nas je to trochu opacne. Ja mam pracu (dalo by sa povedat, ze dve). Partner bol dlho bez prace, ak nepocitam drobne brigady. Skratka, nedari sa. Nebolo to vzdy tak. Teraz to bohuzial musim tahat sama.... Od noveho roka rozbieha jeden bznis, verim, ze sa to zrozbehne slusne, kazde podnikanie je riziko a teraz je len na nom, ci sa zacne darit. A potom budem mat problemy ako vy. (stale je v robote, ja sa tu sama s dietatom nudiiiim) Dalsia vec, ktora ma pomalicky zacina ubijat je, ze este nemam dieta. On ma z prveho manzelstva dospeleho syna. Ja straaaasne - neviete si predstavit ako - tuzim po babatku. Ked mu o tom poviem, opytam sa ho ci by chcel, povie: Ano, ale nie teraz ked sa nedari v praci..... Ja si stale myslim, ze by sme to zvladli, zvladaju to ludia v horsich situaciach ako sme my... Ach jaj. Bojim sa, ze ked budu "vhodne podmienky", uz sa nezadari. Mam 29 rokov, co mozno nie je az tak vela (ale na 1. dieta asi uz najvyssi cas), ale ja to skratka uz odsuvat nechcem.

suezana
29. dec 2009

Ahoj mmart, aj ja mám 29rokov, po dieťati som túžila od 19. 😉 a som celkom rada spätne, že prišlo až v 25. Predsa len je človek zrelší, teraz by som prijala aj 3, ale už vlastné mať pravdepodobne nebudem. Takže tú tvoju túžbu chápem. U nás to bolo tak, že 5rokov sme boli s manželom sami, bývali u svokrovcov, túžili sme po vlastnom byte, dieťatku. 5 rokov sme nemohli vybaviť úver, lebo sme nemali zmluvy na dobu neurčitú, ale príjem celkom slušný(nie nadštandardný) a potom naraz prišlo teh./pôrod, aj byt sťahovanie-ja som ostala na materskej, muž dostal novú robotu, hneď na neurčito, aj ja mesiac na to som otehotnela, zrazu nám všetko vyšlo...bolo to neuveriteľné, sťahovali sme sa do vlastného, malá mala 1a pol mesiaca. Ale potom prišla tvrdá realita. Mali sme všetko, len peniaze nie. Po 5 rokoch sa nám splnili najväčšie sny a my sme si ich nemohli vychutnať. Všetky peniaze išli na nevyhnutnosti a veru nám ani neostávalo na jedlo. Keď vydím fotky z toho roku, sme na nich s manželom štíhli ako nikdy 😀 , ale smutné boli naše hádky, nervozita, slzy,...Hlavne chlapi dosť zle znášajú, že sa ide v robote zodrať a za nič... 😢 Ja som ho takého nepoznávala,...Našťastie sme to zvládli, ale bolo to fakt ťažké, po 2 rokoch dal výpoveď a našiel si novú robotu. Pamätám ako doniesol 1.výplatu, položil ju na stôl a obaja sme sedeli a pozerali a nemali slov,...

mmart
29. dec 2009

Ahoj suezana. Ved prave tohto sa moj boji. Ze nebudeme mat ako dieta zabezpecit, ak by sme ho mali. Chapem ho. Nie som naivna ze sa da vyzit len z lasky a dieta nieco stoji. Len mam obavu, ze ked sa rozhodneme "ist do toho" a budeme ako tak zabezpeceni, ze to uz nepojde. Blbe predtuchy. Predstavujem si, ze popri dietati by som do istej miery vedela pracovat aj doma. Mam vlasntne zakazky, na ktore potrebujem len PC a telefon. Sem-tam niekde vybehnut, ale s tym by mi hadam pomohol. Lenze iba na tieto moje roboty sa neda spoliehat. (Nemusi to ist stale ako teraz.) Teda za predpokladu, ze ta jeho praca by bola stale na bode mrazu.

suezana
29. dec 2009

Áno, je to ťažké, ale ja som tiež skôr optimista, že peniaze boli aj budú 😉 a v podstate som ako dieťa, keď niečo chcem, chcem to hneď 😀 , nie som veľmi trpezlivá. Aj ja chcem dieťa, veľmi a hneď, idem obvolať kamošky, či nepožičajú 😀 nech sa má malá s kým pohrať 😀
Ale vážne, fakt je, že dnes nikdy nevieš, kedy a či sa vôbec podarí mať dieťatko. Je toľko veľa párov, čo čakajjú dlhé roky na bábo...

mmart
29. dec 2009

Tu na MK som sa docitala, ze niektore baby sa snazia roky a nejde to. Ja sa citim zdrava, nikdy som vaznejsie zdravotne problemy nemala, mam 2 surodnecov..... ale to nemusi nic znamenat. Vies co ma celkom tesi? Moja stara mam mala 1. dieta az v 33-ke (minule som si to tak ratala). V tom case to bolo mozno nenormalne, ja neviem. Viem vsak to, ze jej vek som nikdy niako nepocitovala, vzdy co si pamatam vladala a ako decka sme si ju fakt uzili. Nuz, asi by som si mala zacat odkladat peniazky, ak sa "pritrafi", aby sme mali rezervu 🙂

suezana
29. dec 2009

Jaj, to keby som ja vedela- odkladať peniažky- ☹ ako sa to robí? 😉 Alebo lepšie: kde sa to dá naučiť? 😀 😀
Ja miniem aj to, čo nemám 😒Už mám aj napísané na lístku medzi potravinami, dnes si kúpim knihu, lebo mi Ježiško nedoniesol a to sa ešte nikdy nestalo 😕

mmart
29. dec 2009

ani ja neviem odkladat, lahko sa to pise 🙂 ale mam zalozene ING konto (uz asi rok) a este je prazdne, tak planujem (zeby novorocne predsavzatie 😀 ) zacat odkladat

suezana
29. dec 2009

Pekné predsavzatie 😉

mmart
29. dec 2009

že 🙂 len ešte dodržať ho. to bude tazsie.

suezana
29. dec 2009

Vlastne by to bolo celkom jednoduché, keby bolo z čoho odkladať. Alebo, keby sme neboli takí nároční, že chceme mať všetko 😅 , čo vidíme...

mmart
29. dec 2009

mozno staci na zaciatok odkladat malo, co ta nezruinuje. A snazit sa peniaze z toho uctu nevytahovat 😎

suezana
29. dec 2009

My ideme do mínusu každý mesiac 😅 , ale keby sa chcelo .... ale to by som musela byť skromnejšia, menej štedrá,... 😀

virginia
14. jan 2010

Niektore prace sa nedaju robit polovicato. Proste to robis na plno t.j. 16 hodin denne, alebo si von z hry. Presne ako baby pisali, najdi si vlastny program, zabavte sa aj s dietatom, aby si mala dobru naladu. Dohodnite sa, ze vikendy su len pre rodinu, alebo aspon podsatna cast z nich. Inac, dnes vacsina ludi chodi z prace az okolo siestej, proste sa to inac neda. Dolezite je, aby ste si aspon obcas nasli cas len na seba a na spolocne dovolenky aj s malym.