Prechádzky v mrazoch s 11 mesačným dieťaťom

nasta197
4. feb 2012

Chcela by som vedieť ako dlho môže byť vonku 11mes. dieťa na takýchto mrazoch napr ked je vonku -10 až -15 ???

michaela.g
4. feb 2012

@nasta197 no citala som ze ak je -10 a menej tak radsej von ani nechodit, a ked tak nanajvys 30 min.
Ale neviem ci to plati vseobecne, alebo len pre uuuplne malinke babatka...

martinkatinka
4. feb 2012

Už tu bola jedna podobné téma.
Ja s malým nechodím, bola som raz, keď bolo - 10 a natrela som ho aj krémikom, ale prišli sme domov trošku omrznutí a to sme boli len pol hodinky a navyše máme aj soplíky, takže teraz nechodíme...
MAlý nechce ležat v kočíku, chce mať vystrčenú hlavu, takže by celý omrzol a keď fúka vietor, tak aj prefukol, takže radšej nejdeme... Inak chodíme každý deň, s výnimkou mrazov ako teraz a keď silno leje, tiež sme nešli... ale keď snežilo, to sme boli.....

phillippa
4. feb 2012

do jedneho roka vraj len do - 5 ale podla mna to zavisi celkovo od pocasia, napr ked fuka vietor pocitovy chlad aj pri -2 je pvela vacsi ako ked je bezvetrie a slnecno a -8.

marry26
4. feb 2012

ja mam rovnako stare dieta a chodim aspon raz za den, cca pol hodinu, do obchodu alebo len tak, dobre ju obleciem a ona je tiez spokojnejsia. Ked mi zaspi v kociku, uz sa neprechadzam, lebo je zima mne, ale ju odstavim v gazaži (byvam v RD) a tam spinka 🙂

janinah
4. feb 2012

11 mes. by som do tej zimy určite neťahala,treba brať do úvahy aj pocitovú teplotu...

p.j.jacky
4. feb 2012

Som pozerala tv program "ranajky s novou" tv Nova a tam hovorili,ze by ludia vobec nemali chodit von ak nemusia do -10 a uz vobec nie deti a ak predsa len,tak musia mat sal cez usta aj nos aby nedychali ten ladovy vzdych.
Moja dr mi povedala ze maximalne do -5.
Tiez doma tvrdneme a je to na nervy,ale autom prejdeme k mojim rodicom,nech mame zmenu. 😉

apoloma
4. feb 2012

v takychto mrazoch urcite s dietatom malym nechodit von

mirka285
4. feb 2012

nechapem naco sa tato otazka stale riesi,kto chce ist von,ide,kto nechce,trci doma!!kazdeho vec

35slavka
4. feb 2012

ahojte ja mam 8 mesacnu dceru takze radsej nechodit ,lebo tiez som mala dilemu ci ist alebo nie minule som bola vonku a prisli sme domov a cela precikana bola urcite zo zimy....

bastilly
4. feb 2012

My chodime aspon na 20-30 minut, maleho otuzujeme od 2 mesiacov, cize nema problem , jasne , ze nepehanat, treba pouzit kvality kremik, natiahneme kuklu, ciapku,a ideme.Ale to zavisi aj od dietata, ci ste ho babusili , alebo otuzovali....

majka1981
4. feb 2012

my chodime za kazdeho pocasia dva krat denne von (len ked je chory - co ale tuto zimu na stastie casto nebolo - tak vtedy chodime menej). minimalne pol hodinku, ked takto mrzne, tak to kombinujem s obchodom. treba dobre obliect, natriet tvar a riadit sa podla toho, ci sa dieta dobre citi - akonahle zacne plakat a neda sa upokojit, tak ist domov.
ked sa nechodi von, tak sa neda vybudovat immunny system a doma obidvom zacne sibat.

zuzana17
4. feb 2012

keď už tak max. pol hodiny

teada
4. feb 2012

11 mesacne je uz velke dieta, poriadne ho naobliekaj natri a nachvilu vybehnite.nebojsa, bude odolnejsie.potom nanho fukne a bude to chore hned..nachvilu mozes, viem o mamickach co im deti zaspali v takych mrazoch a nechali ho tam spinkat dve hodiny..to by som nerobila ale aj moj maly a deti vseobecne sa im lepsie spinka aj dycha..nachvilu, chod, nic nepokazis

evuliatko_tn
4. feb 2012

myslim ze na 10-15 minut ist s dietatkom von by nemal byt problem, samozrejme ho treba dobre obliect, salik, capicka a rukavicky nesmu chybat🙂 tak si aspon zvykne, drzat ho stale vo vnutri nerobi dobre, aspon mne tak nas detsky lekar povedal, pokial nema horucky a vonku nie je extra silny vietor, tak von s nim...