Prečo chodí moje štvorročné dieťa spať tak neskoro?

shazia12
30. nov 2013

Ja tomu nechapem neviem preco chodi spat neskoro ..

mima4
30. nov 2013

chodi?
Ja ked som bola mala, 19:30 sa mi zavreli dvere na detskej a bud som spala alebo pozerala do plafonu, alebo ucila svoje gumene zvieratka ...
Treba davat dieta prvidelne v istu hodinu spat, ked nebude spat, nebude, ale urcite nedovolit mu behat po dome, pozerat TV a podobne...

zahradka76
30. nov 2013

stvorrocne dieta uz vsetko chape, takze treba dat spat a hotovo. A ked vymysla, tak si treba urobit s nim poriadky. 🙂

pimpulienka
30. nov 2013

Lebo je tak bohužiaľ naučené..

lejlla
30. nov 2013

u nas sa tiez chodi spavat 20:00 musi uz lezat v posteli a zvacsa do 15min zaspi...spinkavame tak od mala.nedovolim mu uz pozerat telku,ani nepocuvam jeho vymyslance...jednoducho vie ze to tak ma byt.

marissenka
30. nov 2013

to je kedy neskoro?u nas je neskoro o 21,00...o 20,00su v posteli a niekedy 20 min,niekedy aj hodina a spia.. 😀 poobede chodia spat o 12.00.mozno posunut pooboedny spanok,alebo vynechat.nas tiez 4-rocny si ale potrebuje schrupnut,lebo potom na vecer je s nim na nevydrzanie...

zuzanockamt
30. nov 2013

o ktorej chodi spat? ... kedy rano vstava? ... spi poobede? ... pre moje dieta je neskoro okolo 21:30-22:00 😀 ... cez vikendy chodi spavat neskor

cmulinko
30. nov 2013

chodi? ja som si myslela,ze 4 rocne deti sa este davaju spat a necakame,kym sa sami rozhodnu,ze je cas uz ist 😅

tamarka
30. nov 2013

Všetko je to o rituáloch a pravidelnosti. Nepovoliť, trvať na presnom čase. Moje baby sú už síce staršie, takže cez víkendy už povolujeme posunutie večierky, ale v týždni sú medzi 20:00 a 20:30 v posteliach. 😉

rakywanda
30. nov 2013

lebo mu to dovolíš / toleruješ !!!!

evickapooh
30. nov 2013

@pimpulienka nie je to pravde ze preto lebo tak je naucene... @zahradka76 ked vymysla treba s nim urobit poriadky<? vau toje ale postoj ja som moju vacsiu davala spat o 20. az 20,30 a este o 22 bola hore ....nevymyslala!lezala ticho posteli ...nevyvadzala...ale nespala!!!!a pri tom chodila do skolky a ani tam nespala...moja Noemka chodi spat teraz uz o21 a to je uz pokrok,zas moja Lea chodi spat o 20 lebo je uz hotova a pri tom spinka aj v skolke...takze tak...kazdy mame svoj bioritmus niekto potrebujee viac niekto menej spanku...uloz ho vcas do postielky...skus mu precitat vecernu rozpravkou,ale dbaj na to aby si t pomaly tichsie a monotonne...pri tom maj zapnute len male svetlo na nocnom stoliku...dobre je ak je klud v dome resp v byte...aby nebolo pocut telku z vedlasej izby(potom uz mozes zapnut ked uz zaspal.)..,,,,resp ziadne zvuky ktore by ho mohli vyrusoovat....ja ta chapem ze robis starosti... dieta potrebuje dostatok spanku ale aj dostatok pohybu ,pobytu na cerstvvom vzduchu...atd.....ak si myslis ze vsetko robis spravne tak skus patrat po psych. pricine...mozno on sa boji zaspat lebo sa boji spat sam,no to plati len ak nespi s v tebou...neviem napisala si strasne malo ..proste sskoro nic lebo aj to ze neskoro chodi spat je relatibne...

andrejka1974
30. nov 2013

to je tak ako dieta naucis u nas je pravidlo , najmensia ma 19 mesiacov chodi spavat o 18.30-19.00 , 5 rocna dcerka ide od 19.00 do 19.30, muisi byt vtedy uz v postieli, obcas si pokeca s mladsou dcerkou, ale do 20.00 obe spia, starsie deti 13 a 15 rocni vecierka o 21.00 , musia ist spat a njstarsi ten uz ma 20 dokial bol na strednej skole vecierka pocas skolskych dni o 23.00 , teraz sam zalahne skor, ked rano musi vstavat, a ked skolu nema tak rad ponocuje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a treba na tom trvat, u nas sa proste povie vecierka, zhasne sa svetlo zavru sa dvere a musi sa ist spat, dcerky su pod dohladom pocujem ich cez vysielacku 🙂 🙂 🙂 🙂

fomarik
30. nov 2013

no, asi nemá zaužívaný režim. Ja som na režime drilovala už skoro od perinky ( obrazne povedané). 19.00 -kupel alebo krátka sprcha, 19.30 - kakao , 19.45 - v postielke, tam poviem našu básničku, pomodlíme sa, jedena uspávanka a dovi -dopo. Dcérka vie, ž e sa má buvať.

katka1981
30. nov 2013

Co znamena neskoro? Spi este cez den? Kedy vstava? A niektore nazory ozaj jak teta z Hornej Dolnej. Skoda reci.

xenicka13
30. nov 2013

Moje baby spia poobede 2,5 hodiny, či uz v škôlke alebo doma a pred deviatou večer nikdy nezaspali

milota164
30. nov 2013

dieta chodi spat podla toho ake ma ritualy a ako je naucene....

standu
30. nov 2013

My mame rezim, ja chcem mat aspon vecer chvilu klud takze moje deti su do 20.00 v posteli. ked sa naspi poobede v skolke, tak sa stane, ze zaspi az o desiatej, ale len zriedka inak lezi v posteli. max 2x vylezie curat nic viac. ale poviem, chcelo to dril, my mame trocha problem s vyzadovanim si pozornosti a tak, takze sme striktni v takych veciach. keby som ju nedala, sama by sa do postele nevybrala hadam ani o polnoci;)) takze tiez mi vyvstava otazka, akoze chodi neskoro spat?? vycikat, umyt zuby, obliect pyzamo, citame rozpravku, pusinka papa. a uz o tebe nechcem vediet 😉

red_kika
30. nov 2013

ma maly ma 9 mesiacov a od prveho dna co sme dosli z nemocnice mame v tu istu hodinu vecierku.
cca 19.45 vana, 20.00 mliecko a hned do postielky, dvere zavriet a hotovo.
sem tam sa este stane ze zaplace, ale povacsine hned zalahne.
presne ako pisu baby, treba pevny rezim.
uprimne povedane, nechapem ako niektore mamicky mozu povewdat, ze je 22.00 a moje dieta nechce este spat. toto moze napisat len niekto to si nespravil rezim a dieta si s nim robi co chce.
moj nazor

tova
1. dec 2013

@red_kika aby ti druhe dieta neotvorilo oci a budes vidiet ake to je ked dieta nechce zaspat, a kludne preplace aj 2 hod. vkuse.

lizatko1009
1. dec 2013

Moj ma tiez 4 r a chodi spat vtedy kedy sa vypyta, neriesim to, nevadi nam to, ponoektore prispevky zjedli mudrost sveta a z teba chcu urobit neschopnu co si nevie urobit poriadky, moj je od narodenia spachtos a velky ked chodi do skolky cez tyzden sa okupe okolo 19:30 dostane granko, este si pusti rozpravku, ked chce ist spat, Sam vstane, len povie, ze ide spinkat, da pusu a ide do ozvy, alebo si lahne k nam na gauc a hned zaspi a vikendy? Tiez ako chce Sam, dnes to bolo o 22:30 a co? viem ze vstane okolo 9 pol 10 nam to vyhovuje, v skolke Spi, doma cez vikend nie.

iljanka
1. dec 2013

Len taka otazocka... Co robite s tymi detmi, ked su hore az do 23.00 ? Venujete sa im alebo len pozeraju telku (s vami na gauci) ci su same niekde v kutiku a cakate, kedy ich to samo odvali ?

zeytin
1. dec 2013

My sme asi taky priemer, obe ukladáme o 19:45, s tým, že do polhodiny, max do hodiny už spia. Dieťa sa dá naučiť na režim a treba byť neústupný... a keď sa im nechce, tak poviem, že nemusia ešte spať, ale MUSIA ležať v posteli. Tiež máme svoje "večerné rituály".

.. ale neviem ich naučiť spať samé, musím s nimi ležať, lebo by mi behali za nami do obývačky, že sa samé boja 🙂 Ja mam skôr ten problém, že mladšia vstáva každé ráno okolo 5tej ☹ Dnes trhla rekord - 4:15 bola pri mne, že "mamina vstávaj, už je ráno" a už nezaspala... ležali sme ešte, ale už iba vymýšľala.

rozpravka774
1. dec 2013

Mam 5r drobca,uz davno na obed nespavame,skusala to vselijak i si s nim lahla,no ziaden vysledok.No vecer si pozrieme rozpravku,pred 20h sup do postielky,lahnem si k nemu a do 10 min.odspinka. 🙂))

teruliatenko
12. dec 2013

Boze ja mam ten isty problem, dvojrocny spi od 20.00 a 4 rocny niekedy o 22.00 idem sa zblaznit, spolu nemozu lebo sa biju ako cez den tak aj vecer a pritom starsi vkuse polihava, ma klud, pokoj, vysvetlujem, ale uz ma to stve.,,,,,dik

tilly24
12. dec 2013

asi nie je unavena ked spi v skolke, nasa spi v skolke astaci jej taky hodinovy spanok poobede a tym padom vecer nie je unavena azaspi az okolo desiatej, cez vikendy ju spavat poobede nedavam, a vtedy zaspi o tej osmej

lenuska6666
12. dec 2013

cez tyzden ked chodime do školky tak vstava o 6.00 v skolke pospi tak 30min. a večer o 20.00 je tuha ale ked je vikend tak ju nenutim spat lôebo vstava az okolo 9-tej a poobede si pospi aj 3hodiny takze marne byx som sa ju snazila uspat o 20.00 ,tiez sa sama vypyta ked chce spinkat ale dlhsie ako do 23.00 som neni ani ja hore takze potom chodime aj spolu a spi hned ako padne do postele....

azbestica
12. dec 2013

@red_kika som pozerala ci do tejto diskusie vobec prispiet kedze mam iba jedno 18 mesacne dietatko....teda si myslim ze nemam osobne skusenosti zo zaspavanim 4 rocneho dietata, ale potom som si precitala tvoj prispevok a nedalo mi 🙂
ako som spominala mam 18 mes. dcerku tiez od narodenia chodi spat okolo 2000, ale mali sme pred 3 mesiacmi obdobie ze sme sa mohli aj na hlavy vsetci posatavit a dcerka nezaspala skor ako 2130 a to bolo vynimocne vacsinou zaspala o 2200 az 2300 ....a vidis nepomohol ani rezim ani ritualy pred spanim. Teda na to ze mas jedno 9 mesacne dieta mas prilis radikalny (nekompromisny) názor.

veronikabv
12. dec 2013

@red_kika napis sem ked bude tvoj maly starší ci bude spinkat podla tvojich predstav

emkab
12. dec 2013

waw...po 10 mesiacoch vychovy jedneho dietata mat pocit, ze som plne kompetentna hodnotit a kritizovat ine matky...skutocne by som chcela mat take sebavedomie, zivot by bol iste jednoduchsi @red_kika 😉

@shazia12 tazko povedat, kedze nepises viac, ci mate problemy so spankom od narodenia alebo sa nieco zmenilo v poslednom case... a taktiez neviem, co myslis tym neskoro...ci si sa napr. nestretla s privela supermamami, ktore sa dusuju, ze ich dieta zaspava same o pol siedmej a tebe sa zda, ze ta osma hodina, kedy zaspava tvoje dieta je strasne neskoro... 🙂

ja viem, mozno prehanam, ale myslim, ze pri niektorych tych prudko mudrych, poucnych, tolerantnych a odbornych prispevkoch sa to strati 😀