Prečo sa chcem hneď rozchádzať?

pocahonntas
8. jan 2015

Ahojte baby, prosim o rady vas, ktore mate pekny vyrovnany vztah alebo tie ktore zazili nieco podobne ako ja a vyriesili to.

nerozumiem odkial prameni toto moje spravanie, ktore v danej chvili neviem ovladat. mala som dvoch vaznych priatelov a pri kazdom som sa pri nejakej nezhode alebo hadke chcela hned rozist. pritom som mala bývalého vtedy rada a mam aj tohto terajsieho ale proste nastve ma niecim a hned chcem rozchod a myslim to v tu chvilu vazne, vtedy rozmyslam tak ze ked maju byt probelmy tak to radsej hned ukoncit ako neskor v pripadnom manzelstve rozvod. moji rodicia su rozvedeni a vyrastala som s otcom. mozno aj toto zanechalo nejaku stopu a odzrkadluje sa to teraz v mojom spravani vo vztahu. nechcem trpiet a preto som to riesila tak radikalne, ale dlho ten rozchod nevydrzal, neskor som sa aj tak vratila k priatelovi. mam 28 a myslim ze je to uz vek kedy by sa zena mala spravat rozumnejsie a zodpovednejsie a preto ma tieto moje "skraty" velmi trapia, myslim ze mam aj posunute hodnoty co sa tyka vztahu, vela veci beriem na lahku vahu, typu ze "ved a co najdem si ineho", "ked nebude hento a tamto splnat tak sa s nim rozidem", proste ako keby som ochladla a vo vztahu dost rozmyslam namiesto aby som citila....nebola som vzdy takato, stale snivam o niekom koho som zatial nikdy nestretla, vsade pocuvam ako nikto na svete nie je dokonaly, kazdy ma svoje chyby (ja tiez samozrejme) ale ked ma nieco nastve tak nemam k druhému uctu, ako keby som si partnera nevazila a to sa mi nepaci, pretoze mam dojem ze si neviem vazit skoro nikoho nie len partnera. tuzim k muzovi vzhliadat ale zatial som takého muza nestretla ktoreho by som si pre nieco vazila...som asi dost narocna co ja viem. prosim ako sa prebrat????? ako sa pozerat na svet lepsim spôsobom a vazit si ludi? mozno by to mal byt príspevok pre psychológa ale skusim stastie aj u vas. vdaka za kazdy komentar, ci uz negativny alebo pozitivny.

irusa
9. jan 2015

no si na dobrej ceste ako ostať sama...... pravdepodobne si samoľúba..... myslíš hlavne na seba .... no a vo vzťahu to takto nefunguje.....

natalym
9. jan 2015

Koľkým tuto vypisujeme: začni myslieť konečne na seba. Nie je na tom nič zlé, myslieť na seba.
Veď miluj blížneho svojho ako seba samého. 🙂

radulienka7
9. jan 2015

Este si nestretla naozajsku lasku podla mna.

mala_hobitka
9. jan 2015

@pocahonntas Tak chyba je vzdy na oboch stranach. Ak keby jeden bol uplny sviniar tak chybou druheho je to ze k tomu bol slepy a hluchy. Ani jeden z vas si zrejme vztah nevazi, tento konkretny vztah.

simculllka
9. jan 2015

@pocahonntas ahoj, nechce sa mi citat, co ti tu ine baby radia, ale ako keby som citala o mojej mame..ma 18 rocny vztah a za kazdu blbost sa so svojim priatelom rozide, v podstate uz sa rozisli asi 1000 krat prinajmensom..celkovo vidim, ze k nemu nema ziadnu uctu,no proste troska mi to pripomina to, co pises ty..vies, no mne sa tak vidi, ze by si potrebovala nejakeho starsieho muza, mozno hladas niekoho ako otca, neviem..ale v kazdom pripade, musis si uvedomit, ze vo vztahu je potrebna tolerancia a ucta k druhemu cloveku, ak toto nemas vo vztahu..mozno to pride vekom, mozno potrebujes proste nejakeho uplne ineho chlapa..a inak, poviem ti, ze sme rovnako stare a pred dvoma rokmi som aj ja bola taka, ze je mi jedno, ci som s niekym, a celkovo som bola taka ina, ale potom som stretla mojho muza a proste je to super...mozno len potrebujes najst nejakeho cloveka, ktory ti "sadne"...podla vsetkeho si taky dominantnejsi typ, tak urcite by som hladala nejakeho seberovneho..neviem, ci som poradila, asi ani moc nie, dufam vsak, ze najdes to, co hladas a budete spokojni obaja..🙂

lamarlene
10. jan 2015

psycholog..alebo pekny hajzel. tipujem ze teba este nikto neposlal do teplych krajin a nic zlom,ale niekto obcas potrebuje prefackat. nehovorim to proti tebe, tiez som mala podobmy problem a az po pade na..usta, som sa naucila vazit si co mam. horsie bude ak nikoho takeho nestretnes. potom uz asi naozaj len ten psycholog, ale samej ti k nemu nepomoze ked budes ćodit lebo ty es kde je tvoj problem, skor pocas vztahu. vela stastia, nech skoncis s tym pravym 🙂

alaguema
10. jan 2015

vyrastať s otcom pre dcéru nie je ideálne. Možno chýbal a stále chýba ženský vzor, ako sa chovať vo vzťahu ako žena, ako vnímať muža. Riešení je hneď viac...psychológ, regresná terapia, vzťahová terapia...