Prečo sa musím trápiť? Poradíte mi?

lussy23
18. sep 2009

Porozprávam vám môj príbeh.
Nemala som ani sedem rokov, keď mi zomrel otec. Pár dní na to, dostala moja mamina mozgovú porážku, načo neskôr zomrela. Do opatery si ma vzala sestra a švagor.
Odtvtedy šiel môj život dole vodou. V škole sa mi začali posmievať, strácala som kamarátky.
Našťastie s učiteľkami som si ako tak rozumela. Tešila so ms ana Strednú, dúfala som, že tam už budú rozumnejšie deti. mýlila som sa. Robia mi tam zle ešte viac. Minulý rok sa to dalo ešte vydržať. Ale potommi naša majsterka prvýkrát vynadala. Nepochopila som princíp váženia s miskou, ktorý spočíva v tom, že k váhe suroviny treba prirátať aj váhu misky. Napríklad: Potrebujem 200g múky. Miska má 200, takže váha musí ukazovať 400g. Majsterka mi vynadala a vyhrážala sa mi, že ma vyhodí a nechá ma umývať riad. Otvtedy mi stále nadávala. Pre každú hlúposť. V škole mi začal brať veci. A začali mi robiť zle aj vonku. Rada s ahojdám na húpačke, upokojuje ma to. lenže jeden chalan to stále zdvíha. Cez prázniny ma priviazali šnúrkami o žrde preliezačky a triasl is tým. Skoro som spadla. tento školský rok je to ešte horšie. majsterka je ešte horšia. V štvrtok mi bolo na praxi zle a ona ma posielala k doktorke. pričom som ani nevracala , nič. Nuž som jej doniesla pečiatku od lekárky. Ona mi ju neuznala a dala m idve neospravedlnené hodiny. A to nie je všetko. Taktiež sa stará do mojej rodiny. 10júla sme museli ísť na prax. ja som však nemohla. Sestra Denisa musela odísť s Filipkom k doktorke, jej manžel bol v práci, nuž som sa musela starať o sestry. Keď som to majsterke vysvetlila, vynadali mi a pochválila sa, že má 13 ročnú neter, ktorá hravo postráži svojho brata. je to hrozné, všetci sa mi posmeivajú, majsterka si na mňa zasadla. Nikto mi neverí. Majsterka ma pokladá za retard..... decko, ktoré nevie ani nič vybaviť. Mám jednu, jedinú kamarátku.
Dnes som iba dačo rozprávala a jedn aspolužiačka ma chcela podnúť nožom. Poradíte mi ,čo mám robiť?

megi93
20. sep 2009

Psychológ je to najlepšie, čo môže urobiť. Jednoznačne. Nie všetci sú zlí, možno máš ty zlé skúsenosti s nejakým nei zrovna odborníkom, ale nie všetci sú takí. Väčšinou to psychológ rozoberá nadlho, ale vždy pomôže...teda ak ten dotyčný človek chce, aby mu pomohli.

angyalok
20. sep 2009

Tak prvom rade keby moja sestra mala taky problem ako ma tunak dotycna tak sa nezachovam tak ako jej sestra.Ja by som okamzite isla do tej skoly za riaditelkou sa porozpravat.Hránila by som ju,a nie tak ako tu pisala ze ked jej sestra isla domov zo skoly tak isla hned na net a zavrela sa v izbe.Keby moja sestra alebo hoci kto by sa spravala takto hned by som vedela ze ma problem a isla by som za nou sa porozpravat aj keby sa somnou nechcela hovorit do vtedy by som chodila za nou,a nie sa nato tesit ze ma kamaratku ktorej sa doveruje a jej hovori vsetko.Ja teraz nechcem strasit jej sestru ale mala som aj ja kamaratku bola moja najlepsie kamaratka bola mi ako sestra,ona takisto mala vseliake problemi aj s rodicmi atd a ona taktiez doverovala iba mne s rodicmi vobec nekomunikovala,svoje problemi hovorievala mne a ja som jej chcela ale nemohla som pomoct bohuzial a nakoniec spachala samovrazdu ☹ a bola aj za psychiatrickou ale hovno jej pomohla fakt ze aj jej sa vyrozpravala ale bolo to nanic a kazdy tyzden k nej chodila ale bolo to nanic.Ja si myslim ze ona potrebuje ovela viac starostlivosti nez dostava,nech ju ta sestra pozve na prechadzku a tak sa k nej priblizit alebo ist niekam len ony dve na par dni niekam jej by to aj lepsie padlo ako chuderku tahat niekam k psychiatricke.A mojej kamaratke to bolelo naozaj najviac ze jej matka ju radsej zobrala k psychiatricke ako keby sa onu zaujimala viacej.

etuska
20. sep 2009

maznacik-suhlasim.
ano-tam ide o to-ze Lucka tej psychologicke mozno porozprava viac ako sestre.Neznamena to,ze k sestre nema doveru-len potrebuje niekoho nestranneho.

Luci-na tvojom mieste by som fakt skusila navstevu psychologa,ak z toho nebudes mat dobry pocit-tak tam viac nemusis-ale za skusku to stoji 😉

A suhlasim aj s tym ze sikanu treba riesit razne cez riaditela a pisomne-aby bol doklad-nech sa to nesnazia ututlavat.majsterka si da potom uz pozor na jazyk a myslim ze aj decka skrotnu-toto si nesmie nikto dovolit-urazat a vyryvat do slabsej povahy 😖

shaarka
21. sep 2009

angyalok, mas jednu zlu skusenost a ziadne dobre. to ta velmi ovplyvnilo. dokonca pises velmi naivnym sposobom. ak by si sa o psychologiu a terapiu ako taku zaujimala viac, nedovolila by si si takto pisat. 😒

dokonca nie som za, aby isla luckina sestra za riaditelkou do skoly. tak ci tak sa to roznesie a potom bude mat lucka este vacsie peklo. nie je na osobitnej skole, zatial nema ziadnu diagnozu, ma 17 rokov a taketo veci by sa mala naucit riesit celkom sama.
prave preto odporucam psychologa.
ak jej sestra nieco vo vychove zanedbala, ak si myslela, ze vsetko pojde normalne, bola to chyba. lucka uz od zaciatku, ako sa o nu sestra zacala starat, potrebovala odbornu psychologicku pomoc.
nevadi, da sa to napravit v urcitej miere aj teraz. len sa lucka musi rozhybat a nenechat viac riesit za seba svoje problemy jej sestrou, riaditelkou, ponosovanim sa na koniku, atd...

womenne
21. sep 2009

angy neznamena že ked tebe nepomohli nepomožu jej 😉 ved načo su potom na všetko zvany psychologovia?Ja mam snimi teda nie osobnu skusenost ale cez brata,jeho dostali z alkoholizmu za čo som im fakt vdačna.
Tvoje prispevky su od veci ved ona nieje dospela ale dieta ktore dokonca prišlo o rodičov.Ona sa stym nevie tak poprat ako možno ty,ved nema žiadne skusenosti.A neviem kolko maš rokov ale decka na škole vedia byt hnusne a poslednych par rokov sa to zhoršuje....

Tiež neviem či je najlepši napad ist za riaditelom ak už ano tak to spravit anonymne proste sa snim dohodnut nech nepovedia konkretne meno ale nech spravia nejaky oznam,profesorky nech ohlasia na triedach že otom vedia a ak to neskonči bude a to riešit....My sme to takto mali na škole oznamene viackrat aviem že 2x to nakoniec skončilo vyhadzovom.ostatne sa ukludnilo.Ono ak by ste išli priamo za dotyčnymi určite by sa to ešte zhoršilo.

maznacik007
21. sep 2009

angyalok... ako nehnevaj sa mna uplne zaraza ako rychlo dokazes sudit a odsudit.. ci uz jej sestru ci psychologov..

oni obe prisli o rodicov.. a isto to nebola prijemna skusenost... ja jej davam klobuk dolu ze sa stara nielen o svoje deti ale aj o svoju sestricku uz tolko rokov.. a ze sa jej snazi pomoct...

a to co pises o tej kamaratke.. no comment... davat tu za priklad.. kamaratku kt. nesla k psychologovi ale radila sa s tebou a potom spachala samovrazdu.. tak to je hadam ten najlepsi priklad toho ze prave ta pomoc odbornikov je dolezita... a ak jejnevyhovoval jeden psycholog bolo treba hladat ineho.. a samozrejme v takych pripadoch sa terapia ma tykat aj rodicov.. atd.. no fakt ako podla toho sporstredkovaneho tazko sudit..

a zhodou nahod.. poznam jedno dievca.. kt. prave psycholog pomohol... a napriek tomu ze mala samovrazebne skolny a pokusy.. dnes zije a ma krasnu rodinku...

za tym ze treba ist za riaditelom si stojim.. on si musi urobit poriadok... ak nebude ochotny alebo schopny.. treba ist dalej... ako podla mna on je zodpovedny za svojich zamestnancov a ziakov.. a on to ma riesit.. nie Lucka ... ono ak sa chce vsetko sa da... ono nejde o to ze sa to roznesie.. nech sa to len roznesie.. aspon si na to daju pozor.. a samozrejme ruku v ruke s tym musi ist praca s psychologom.. rozvijanie zalub.. stretavanie sa s kamaratkami.. isto aj tam sa daju najst normalne dievcata.. kde byva... proste je tam suhra okolnosti... kt. treba riesit.. naraz.. ale jednoznacne treba dat najavo ze si to nenecha.. a ze to neostane nepovsimnute.. a na to su tam ti dospely...

lussy23
autor
21. sep 2009

Angyalok- prečo súdiš moju sestru? Ja som jej o tých problémoch nepovedala, ist by šla skôr. Okrem toho má ešte tri deti.
Ešte tá naša majsterka vyhráva rôzne diplomy, aj v televizí býva.

macka01
21. sep 2009

no len preto že je v telke sa jej netreba báť,nech si je.A treba to riešiť v škole so vštkými kompetentnými počnuc triednou,majsterkou,iaditeľom,toho nemožno vynechať pri takýchto trabloch.Na mnohých školách priamo pôsobia školský psychologovia,u vas taký nie je?