Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Precukrovaná svokra

cavallipalace
4. máj 2021

Ahojte, budem vdacna za radu, nazor. Moj muz je jedinacik, mame spolu 11m. syna. Ked sa narodil, svokrovci zintenzivnili svoje navstevy u nas, niekedy aj 3x do tyzdna. Po par mesiacoch som musela zasiahnut, muzovi som povedala, ze sice ich rada vidim, ale az tak casto nam spolocnost robit nemusia. Situacia sa ako tak upokojila, maly troska narastol, prisli prve spankove krizy atd. Vsetko sa tocilo/toci okolo dietata.
No k veci. Moja svokra je velmi mila osoba. VELMI MILA. Svojho jedineho syna cukruje, pusinkuje, ze mi je to niekedy neprijemne. No miluje ho az na smrt. No a presne tu je ten problem. Moja svokra chce zjest mojho syna. Ak mu neda 100 pusiniek behom jednej navstevy tak ani jednu. Mne je to uz naozaj neprijemne.
Navyse sa zacali mnozit otazky, kedy ho odstavim, ze by si ho zobrala na noc, nech sa vyspime. O tom ani neuvazujem. Ved je este malicky. Muz by so svojimi svokrovcami travil kazdy vikend, dokonca aj na vylety by ich braval s nami (ano, obcas, ale nie na kazdy). Ja som zase vdacna, za cas straveny len v trojici, pretoze muz pracuje do vecera a naozaj mame na seba cas len cez vikendy. Najhorsie na tom je, ze ta moja svokra je tak dobra, az mi ide na nervy. Ale este horsie je, ze moj muz je jedinym synacikom svojej mamicky a neda na nu dopustit.

eeffka
4. máj 2021

a od nas chces co? Vzala si si mamanka, budes trpiet kym neumrie.

ukulela
4. máj 2021

@cavallipalace buď rada, že je dobra. Čo sa týka pomoci, zaukoluj ju tak, aby to tebe vyhovovalo. K odstaveniu jej len povedz, že to urobíš, keď už malý nebude potrebovať. A ukončí debatu. A keď sa opýta druhýkrát, zdôraznil, ze je to tvoje rozhodnutie s otázka ti je nepríjemná. Ale naozaj buď rada, že môžeš mať pomoc a využi ju vo svoj prospech.

didi2102
4. máj 2021

@cavallipalace k odstaveniu by som povedala ,že až budem chcieť odstavíme, a keď odstavím nie,malý ku vám nepôjde spať ešte je maličký,potrebuje nás necítim sa nato,možno neskôr všetko pekne slušne,ak chce svokra viac jeho prítomnosti tak ide leto vy s mužom môžte ísť večer posedieť ju zavolať ku vám postrážiť,potom ju muž odvezie domov atď moja svokra nemá záujem to zase zabolí ale jasné aj mne by vadilo keby mi niekto dobre že nie oblizuje dieťa 😄😄😄

eeffka
4. máj 2021

@ukulela ja som mala taku svokru 🙂 teda este mam, dobreze s nami nechcela byvyt, skoncilo to tak ze som neprijemna nevesta na ktoru prehovoria obcasne lebo stekam jak strazny pes. Posledna kvapka pre mojho muza bola ked sa za nami dotrepali na dovolenku, ze "prekvapenieeeee" . Odvtedy nevedia kam a kedy presne ideme. ale obcas este zavolaju ze sme pred vasimi dverami prekvapenieeeee, naposledy som si to vychutnala ja 🙂 prekvapenieeeee nie sme doma a ani tak skoro nepridem 🙂

didi2102
4. máj 2021

@eeffka 😄😄😄😄😄😄👍👍👍👍👍

lylyjana
4. máj 2021

@cavallipalace co vlastne znamena malicky? Ma 6m alebo 2 roky? Tie navstevy obmedz, ak je svokra taka zlata, podla mna sa s nou porozpravaj a povedz, ze ich rada vidis, ale ze ked su tak casto u vas, tak nemate cas byt s muzom v trojici s malym a ona by to mala pochopit. To pusinkovanie - ved povedz, ze to nie je zdrave, moze na neho preniest nejake bacily, virusy (ehm coronu...)
a zas ak by siel na noc ku nim, prospelo by to aj malemu, mal by zazitok, a aj tebe s manzelom. Zas ani ty nemozes mat zo syna mamanka a byt na neho tak nalepena 🙂

didi2102
4. máj 2021

@cavallipalace alebo povedať niečo v zmysle že nech si svokra užije kľud lebo keď pôjdeš do práce,bude často chory nebude môcť byť vy s ním budú oni strážiť a nakoniec budú radi že majú kľuf a to je dieťa fakt v kuse choré,plus rôzne prázdniny atď načo človek nemá reálne toľko voľná

h2
4. máj 2021

Ach, zase téma o svokre. Nestará sa? Je zle. Stará sa? Je ešte horšie. Nepríde na návštevu? Je zle. Chodí pričasto? Zase je zle. Je to mrcha? Je zle. Je milá? Zase zle!
Ja neviem, čo by si chcela. Keď chodili príliš často, muž im to vysvetlil a chodili menej. Mne to práveže pripadá, že máš pohodových a bezproblémových svokrovcov. Iní by si stále chodili, ako sa im chce, alebo by sa urazili a neprišli vôbec. Aj muž sa mi zdá v pohode. Povedala si mu, že chceš, aby chodili k vám menej a zariadil to. Ja už vážne neviem, čo by tie nevesty chceli. Svokra je vždy zlá, môže sa aj na hlavu postaviť. (Ako matku syna ma to začína dosť znepokojovať.)

letfenixa
4. máj 2021

@cavallipalace odstavenie dieťaťa neznamená automaticky, že dieťa prespí u starých rodičov. Na to má čas, kým bude samé chcieť.

martina1201
4. máj 2021

@cavallipalace a čo tvoji rodičia? Chodia k vám tiež tak často? Nedá sa mužovi ukázať aké to je pomocou nich alebo na príkladoch známych že akože porozprávaš zo svojho pohľadu že niekoho matka sa takto správa a ten dotyčný to nezvláda a že uvažujem ako im pomôcť a či nemá nápad.....

katkati
4. máj 2021

Ja si myslím, že keď je naozaj dobrý človek, ako si aj ty písala, tak pochopí argumenty druhej strany, Slušne, príjemným spôsobom jej postupne dávkovať svoje predstavy a plány so synčekom tak, ako si to popísala tu. Nie mlčať a potom prežívať dusno pri každej návšteve.

oli18
4. máj 2021

Aká som šťastná, že nemám synov a nevystaté nevesty. Zapamätajte si, že s manželom si beriete aj jeho rodinu. Takže skúmajte aj svokru, nielen jej syna.😀

eeffka
4. máj 2021

@martina1201 to nevysvetlis neodstrihnutym jedincom, moja svokra doposial ze co nevezmeme moju mamu na dovolenku, ja aj mam zhrozene pohlady jedna na druhu 🙂 ( aj som sa jej pytala, a mi narovinu povedala ze nas ma po 6hod plne zuby) , ale asi chce aby sme zavolali ju. pritom moj muz ich ma na haku, keby som mu nepripomenula tak sa im ani neozve a ni ich nenavstivi, sme v 1 meste. Len moja svokra vidi jednu veeeeeelkuuu stastnu rodinu.
Deti mi uz odrastaju, teda aj to mensie takze prejdem na cisto formalne vztahy a uz sa nebudem ani musiet snazit, zasa aby som nevyznela ako taka krava... nemam problem konverzovat o pocasi a vareni ale o tom ako sa vola moje dieta, kam idem, co tam budem robit, co si za svoje peniaze kupim a co robim je len moja vec a moje rozhodnutie. a to ze ju neinfomujeme o nicom tiez.

surama
4. máj 2021

@h2 Asi si sa v tom nasla, ak reagujes tak podrazdene :D Ten zvlastny vztah medzi svokrou a nevestou tu bude vzdy, pretoze svokra ma nieco odzite, vlastne fungovanie, sposob zivota, zvyky, nazory atd. a nevesta ma zas svoje, nieco si prebrala od svojej rodiny a niektore zvyky a stereotypy si vytvorila vlastnym fungovanim, vlastnym zivotom. Problem casto vznikne, ked si obidve strany alebo jedna zo stran tieto prirodzene rozdiely neuvedomuju a uz je ohen na streche.

h2
4. máj 2021

@surama Môj syn má 9 rokov, takže asi ťažko. 😁 Dúfam, že ešte uplynie veľa času, kým zo mňa bude svokra, ktorú jej nevesta neznáša za to, že je príliš milá.

surama
4. máj 2021

@h2 No vidis, syn je este maly a ty uz to beries tak, ze ta raz bude urcite nevesta neznasat. Mne to pride trochu prehnane, ved to, ze niekto sa chce poradit, ako dany problem riesit, tak neznamena, ze svoju svokru neznasa.

Nam moja svokra dnes volala ci prideme na vikend, pricom svokor dnes ukoncil karantenu, lebo mal covid a svokra je v karantene do dalsieho utorka (je zaockovana, ale ako zdravotnik musi byt dlhsie v karantene). Napriek tomu, ze je v karantene, tak jej tam jej dcera privezie 3 vnucata na vikend. Ja koncim 5. mesiac tehotenstva. A teraz sa pozri na situaciu mojimi ocami nevesty, ze ja som tehotna a mam ist ku svokre, ktora je v karantene ( mna buduci tyzden cakaju 3 vysetrenia ohladom tehotenstva, kde podpisujem vyhlasenie, ze som s nikym takym nebola v kontakte) a este k tomu sa mam cely vikend starat svagrine o 3 deti (4, 5, 9 rokov), aby si svagrina anjelik doma oddychla.

Svokra sa na nas nahnevala, ze nechceme prist a zacala sa nam vysmievat, ze sa bojime covidu. Moj manzel sa nahneval az mu tlak stupol, ale snazil sa jej vysvetlit, ze to pre nas nie je bezpecne. Zbytocne. A to vychadzame inak super, nehadame sa ani nic, chodime im pomahat so vsetkym, sme uplne v pohode, ale uvadzam ti to ako cerstvy priklad, ze aj taketo situaciu sa stavaju, a napriek tomu som nikdy nepovedala, ze svokru neznasam. Ale tie rozdiely v zmyslani tu proste su a niekedy je ta frustracia uplne opravnena.

maciatkolulu
4. máj 2021

@cavallipalace ja nerozumiem, fakt sa bojím, čo mi dovlece syn. Stara sa svokra, zle je, nestará sa ešte horšie. Keď rezignuje, lebo ja by som sa teda vys..kaslala teda na to, keď mi ma diktovať, koľko pusieniek, návštev mam rozdávať vnúčat a tak. Teraz sa všetko točí okolo decká, ale ono to prestane, budete si reálne chcieť oddýchnuť a potom čo? Bude choré, pôjdeš niekedy v ďalekej budúcnosti 😂😂😂robiť a budeš potrebovať pomoc, potom čo? Ja by som sa tesila

h2
4. máj 2021

@surama Ale veď to je presne to, o čom som písala aj ja. Ty so svokrou vychádzaš, nemáte problémy a napriek tomu sa ona nahnevala, že nechcete prísť. Ale autorkina svokra sa nenahnevala, keď jej povedali, aby obmedzila návštevy. Poslúchla a návštevy obmedzila. Ale zase vadia pusinky. Ak by jej povedali, aby obmedzila pusinky, tak by to zrejme tiež urobila. A potom by zase vadilo niečo iné. Ja netvrdím, že autorka svoju svokru neznáša. Tvrdím, že má celkom v pohode svokru a aj tak jej niečo vadí. A tu som to už videla v XY diskusiách: svokra je zlá, lebo... (dosaď si úplne hocičo). Takže áno, mám isté obavy z budúcnosti. Že ako budúca svokra neodhadnem tú správnu mieru návštev, pusiniek, darčekov, záujmu, pomoci... aby prípadná nevesta bola spokojná a neohovorila ma na internetovom fóre. A či vôbec tá správna miera existuje, alebo budem za zlú tak či tak. 🤷🏻‍♀️

panelacikova
4. máj 2021

@lylyjana však píše, že má 11 mesiacov 🙄
@cavallipalace pozri, pokiaľ je naozaj, ale naozaj úprimne dobrá, tzn. že je dobrá aj k tebe a má ťa úprimne rada, tak to využi naplno, ako sa len dá. pokojne to dieťa postupne odstav, však má takmer rok.... a nech si zvyká na babku, ver mi, raz to oceníš. ale len za predpokladu, že je dobrá aj k tebe a má ťa naozaj úprimne v láske. ak je to len syn a vnuk, tak zatiahni ručnú brzdu čím skôr. ak je však úprimná, užívaj si s mužom, odbremeň sa, dávaj jej vnuka, viem o čom píšem 🙂 čím viac bude dieťa od teba, tým viac si ťa bude vážiť 🙂

bets
4. máj 2021

@maciatkolulu mohli by nám budúcim svokram založiť nejaký nový portal, aby sme aj my mohli vyplakávať, aké máme nevesty 🙂
Už aj mne vŕta v hlave, čo to bude byť svokrou. Mam pocit, ze nech budem akákoľvek, vždy bude niečo zle.

maciatkolulu
4. máj 2021

@bets dosť ma to desí. Ale tak ja som taka povaha, že ôk, ale potom smola...

maciatkolulu
4. máj 2021

@bets idem na dovolenku k moru, ôk, idem sama, pripadne s vnúčatá mi, ktorými matka, otec mi nebudú rozkazovať....moje peniaze😂😂😂, no moje, byt? No môj, čo s ním urobím, neurobím, moja vec, rovnako so svojím voľným časom... Keď ma záujmu seriály budem na nich cumiet aj 24 hodín denne a hotovo

elementissa
4. máj 2021

Fakt zacinam dufat, ze moj syn si najde chlapa..
VSEEEEEEETKO JE ZLE, svokra je ta najhorsia zo vsetkych all the time. Kokos

sirka9
4. máj 2021

@h2 ved ale o tom je komunikacia, nie? ked budes mat nevestu tak sa s nou otvorene mozes porozpravat o tvojich predstavach, jej predstavach a mozete hladat nejaky kompromis, ktory bude vyhovovat obom. preco sa bojis mikuláša v lete (obrazne povedané)?

luccija
4. máj 2021

@surama asi si dosť mierna osoba mne by to veľmi vadilo takéto správanie svokry.To, že je ockovana nie je vôbec žiadna záruka.
@h2 ženy sú majetnicke😜k deťom, mužovi, synovi je to úplne normálne.Kazda si bráni to svoje najmilšie až to je niekedy na škodu.Moji rodičia sa dodnes hádajú kvôli svokre a to sú 60 tnici😭
Ako niekto píše, keď je svokrat dobrá a pohodová treba to vyuzit vo svoj prospech.Ja som minule bola na dvore a počula ako tu mala suseda svokru a to nebolo iné len do deti dvojičiek hucala dajte babine pusinku, tu si sadkajte, prídete k babičke ona ma psíka aj si Vás nechám cez noc chudáci nevideli tie deti mesiace sú z iného okresu a tak som sa vzila do role, keď budem babka, že budem taká istá😉vždy lepšie ako takí starí rodičia čo o deti ani nezakopnu.ale sú ženy, ktorým to vyhovuje mať chladnejšie vzťahy je to ťažké celé to spolunazivanie

bets
4. máj 2021

@maciatkolulu ja to tiež tak beriem, moje územie, moje zvyklosti.
Budem tu pre mladych, rada sa postaram, pošlem koláče, ale keď ma pošlú niekam, nebudem sa vnucovať.
Tiež ma desí byť svokrou. Ani neviem ako sa na to pripraviť. Dúfam, ze mam ešte nejaký rok čas.

katkati
4. máj 2021

Aj z môjho okolia a z práce viem, že máloktorá žena - nevesta sa pekne vyjadruje o svojej svokre. Už som zažila taký extrém, že sa nemohli dočkať, kedy umrie. Žiaľ, smutné, ale pravdivé.

luccija
4. máj 2021

@elementissa a budeš obskakovať obidvoch😜minule bola zaujímavá zámena manželiek 2 gayovia žili s mamou v Anglicku veľmi zaujímavý diel

luccija
4. máj 2021

@katkati žena žene nič neodpustí.Chlapi sú viac nad vecou a neriešia malichernosti

h2
4. máj 2021

@sirka9 Lebo to tu všade vidím, že nevesty sa boja svokre čokoľvek povedať. Čakajú, že svokra sa dovtípi, že jej to dôjde samej, alebo jej to povie manžel (svokrin syn). Ale chlap sa do toho montovať nechce, svokre to nedôjde, lebo nemá ako, keď celý život je zvyknutá na niečo iné, než nevesta. Nevesta mlčí a usmieva sa, aby nebola za zlú, hoci v duchu škrípe zubami.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli