Prerokovanie dedičstva -smrť dcérky

katarina1210
28. máj 2018

Ahojte, máte prosím Vás niektorá s týmto skúsenosť? Priateľ ako otec našej dcérky je predvolaný na predbežné šetrenie v konaní o dedičstve. Naša dcérka žila len takmer dva dni a je tam uvedené, že sa má ustanoviť aj keď zomretá nezanechala žiadny majetok... Na čo je to vôbec dobré? je to len zase ďalšie vykorisťovanie od štátu? Už je to viac ako 4 mesiace čo dcérka zomrela :( Ďakujem za všetky skúsenosti.

anett63
28. máj 2018

@katarina1210 Bohužiaľ,je to taká byrokracia. Treba tam zájsť,advokátka vypíše papiere a domov ti ešte doporucene dôjde vyrozumenie. Ja som to musela kvôli dvojičkám absolvovať dva krát a dokonca u dvoch rôznych advokatkach 😓

tatianaba
28. máj 2018

Toto nemyslite vazne?!?!?! Chore naozaj... Akoby nestacilo,cim si clovek musi prejst.

katarina1210
autor
28. máj 2018

@anett63 ďakujem za odpoveď. Je mi z toho zle... a môžem sa spýtať či si aj niečo platila? a koľko? Vytrpeli si si strašné veci a ešte ťa dvakrát preženú kvôli papierovačkám a úplne zbytočným :(

katarina1210
autor
28. máj 2018

@tatianaba žiaľ si nerobím srandu :( keď nám to prišlo poštou, som nemohla uveriť vlastným očiam...

akika
28. máj 2018

@katarina1210 neboj sa nic, ide len o formalnu vec, danu zo zakona. Kazdy kto zomrie musi mat dedicske konanie. V pripade nemajetneho porucitela plati vsetky naklady stat. Notar predvolava toho, kto je na umrtnom liste udany ako ten co vybavoval umrtny list. Ak sa na to este necitite poziadajte o iny termin. Vybavit to moze hocikto, kto je znaly rodinnych a majetkovych pomerov neboheho. Ak nieco potrebujes, kludne IP

sedliacka1
28. máj 2018

V tomto štáte je veľa vecí chorých. Hlavne že sa nami volení zástupcovia zaoberajú vlastnými žabo-myšími vojnami a na rozumné zákony a na nás kašlú. Človek po takomto životnom údere má úplne iné starosti ako nejaké nezmyselné papierovačky. Želám veľa síl.

zuzanka.zuzu
28. máj 2018

Je to hrozna tragedia, ale dedicstvo aj v takomto pripade je nevyhnutne... Napriklad aj pri autohavarii ak zomrie manzel a dieta, tak matka ma 2 dedicske konania a musi sa urcit kto zomrel skor (ci manzel alebo dieta) a podla toho sa potom dedi. Mozno morbidne ale z pravneho hladiska potrebne.

katarina1210
autor
29. máj 2018

@akika
@sedliacka1
@zuzanka.zuzu
Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Priateľ tam dnes bol, nič neplatil má čakať na nejaké papiere a pôjde tam už iba pre nejaké opečiatkovanie.