Presťahovali sme sa a nikoho tu nepoznám, muž je na nervy keď mu volám do práce

zena777
3. dec 2018

Kočky, zienky potrebujem radu pomoc, alebo názor, nemám kamošky, takže nemám s kým iným to prebrať.
Manžel má so mnou problém a to taký, že som na materskej, a už ho to nebaví, že mu volám do práce, že sa cítim sama, on je z toho nervózny a podľa neho už ďalej nevládze takto žiť. Sme spolu 5 rokov a z toho 3 roky manželia, sťahovala som sa koli nemu z rodného mesta k nemu, stratila som koli tomu kontakt s kamoskami, tam som si nejaké síce našla, ale pred 3/4 rokom sme sa znova stahovali a bum znova sama, dcérka ma 2 roky a tam kde žijeme teraz Nie je ani detske ihrisko a matky nevyzeraju žeby sa chceli kamosit s cudzími ženami 😞 mňa to tiež takto dookola takto nebaví stále len sama

aveeva72
7. dec 2018

@28tina to jej nepomôže, bude stále len sama

katrin21
7. dec 2018

@sashabb no, tak som si nasla cas a presla celu diskusiu ale NIKDE som nenasla, ze by ona pisala, ze musi muza posluchat, alebo co.. alebo ze by jej rozkazoval... jedine , co pise, ze nechce aby isla do prace a bola do 3r doma s dietatom .. a co je na tom? mozno si mysli, ze to je to NAJ co im moze dopriat , hlavne svojmu dietatu a v tomto ma on pravdu.... ze je izolovana, nie je problem materskej, ale miesta kde ziju a toho ako ziju....
A este napisala, ze sa nechce vzdať svojho konicka, psov.. to je vsetko .. nic strasne...

Skor ostatne zeny v diskusii z toho nevinneho prispevku , co napisala, spravili halooo, ze ona musi muza posluchat na slovo ( to ina nikdy takto neformulovala nikde /... ach boze... klasika, konik...
a este ty nas ides poucat, ze si mame precitat,co napisala, aky je on pomaly despota... pritom co by niektore zeny dali za to, ze im muz umozni byt doma 3 roky a nemusia ist do prace...

sashabb
7. dec 2018

@katrin21 samozrejme každý dané príspevky pochopí po svojom.
Ja vidím z jej písania, že u nich žiadny kompromis nieje a robí sa len čo poviem muž. Veď on má prácu, on chce bývať tam kde sú, on má svoj koníček, on nechce aby išla do roboty, a hlavne on nechce byť so svojou rodinou. Samé on, on, on.
A to aby si prečítali celú diskusiu keď idú reagovať je hádam normálne 😵 potom sú tu dokola len príspevky nevieš si urobiť program, nevieš si najsť kamarátku, nevieš nič bez auta. Pritom su to príspvky uplne mimo.
A muž umožní byť žene 3roky doma? takže sa im predsa treba klaňať ano? 😅

28tina
7. dec 2018

@aveeva72 a Ty to od kial vies? Neni sama, ma tam dieta a dalsia vec je, ze vecer chodi domov muz, cize sa musi len prebavit, aby ho nechala pracovat a nemala potrebu mu volat.... Problem je kazdy jeden na to, aby sme sa ho pokusili vyriesit a nie hladat ako to nejde.

katrin21
7. dec 2018

@sashabb
vidim, ze ti to nedochadza, co pisem.. ako z toho, ze kopec zien by bolo rado, keby ich muz dokazal sam uzivit a tym padom by im umoznil tym byt doma, mozes ty napisat to , co si napisala? ze ci sa im za to treba klanat?? to som kde napisala????
Fuuu, u vas doma musi byt tazka komunikacia, ked ty si takto rada prekrucas fakty...

Stale si stojim za tym, ze to, ze muz chce, aby jeho dieta bolo doma 3r s maminou, nemusi byt vobec znak obmedzovania zeny, ved predtym normalne fungovali a ona chodila do prace, neni uviazana doma pri sporaku...
a to ze sa stahovali kvoli jeho praci? haloooo a co ked im to vyhovuje obom, ze nemusi teraz uz denne 2h stravit v aute, ale pride aspon o nieco skor domov ? ved to bol dovod stahovania...

proste uvazujes velmi kratkozrako, vytvaras si DOMNIENKY a tie su velmi zaludne, lebo im sama veris 😃, ale mozu mat velmi daleko od reality..
Pozri si na internete video sila domnenky od Duseka.. velmi vystizne k tejto teme 😃
skvele video, aj sa pobavis , ale mozno ti aj nieco dojde ( alebo aj nie )

https://www.youtube.com/watch?v=Im7bMNJFVzU
sashabb
7. dec 2018

@katrin21 keďže tu dotyčná píše tak asi jej to nevyhovuje. A to ako to máme u nás, ťa hádam zaujímať nemusí 😘

kvetinka75
7. dec 2018

tak to vydrž ešte rok, pôjdeš do práce, budeš tam v kolektíve a možno ti toto bude ešte aj chýbať. Neviem či je momentálne nejaké východisko z tohto. Ja som tiež bola 3 roky sama s dcérou , tiež mi chýbal normálny pokec s dospelou osobou ale 3 roky prešli rýchlo. dá sa to vydržať. Našla som si záujmy, všeličo sme s dcérou robili, tvorili, všelikade chodili - auto sme nemali tak buď pešo alebo autobusom, vlakom. Možností bolo veľa. Postretala som veľa ľudí, Vtedy ešte net nebol, takže sa nedalo ani za PC sedieť a písať si s niekým alebo sa akože porozprávať, ale rátala som s tým, že keď idem na materskú tak to bude trošku iné ako keď chodím do práce, som medzi ľuďmi, tak som sa nesťažovala. Ľudia zažívajú aj horšie veci. Buď rada že ste zdraví a nemusíš riešiť dôležitejšie veci.
Mužovi som to ani na nos nevešala. A načo, V práci mal dosť svojich problémov a do práce musel chodiť, lebo materská rodinu neuživí. Ale bola som rada, lebo mala som čas na dcéru, na domácnosť a všetko okolo. Čo by som teraz za to dala.

kvetinka75
7. dec 2018

@kittykat22 ono sa to dá aj bez auta. My sme takto fungovali 7 rokov. Člapkanica nečlapkanica, pračka oprala, topánky sa vyčistili. A či cestuješ autom alebo vlakom, dieťa sa vyspí hocikde. Auto , vlak, veď tam sedí rovnako.

limoncino
7. dec 2018

ja sa mu vôbec nečudujem. Nechápem ženy. ktoré majú možnosť byť doma s dieťaťom a budú dokola vyplakávať, ako sa nudia a ako Ti má niekto spraviť program...
deti v tomto veku sú krásne zvedavé, zabaví ich čokoľvek, užívaj si ju, nemysli an to, ako sa nudíš ty, chudatko opustené..
dcérka bude malá len raz a príde čas, kedy budeš chceiť s ňou byť, ale pre ňu už to bude trápne

zena777
autor
7. dec 2018

Pre pána jána zienky neurazajte sa tu, každá z nás zvláda materskú po svojom, ja sa doma nenudim nechcem aby mi niekto vymýšľal program, to že plačem manželovi do telefónu je už len dôsledok toho že sa neviem proste v novom mieste bydliska zaradiť, nenaplna ma robiť všetko sama, ano veď som s malou, ale ona mi dospelého človeka nenahradí, robíme kadečo, chodíme aj do mesta, no nedá sa stále byť len SAM, chýba mi priateľka, ja neplacem nad tým, že chúďatko muž musí pracovať, ani nad tým, že by bol rád aby som s ňou bola doma do 3 rokov, hľadám riešenie, preto píšem tu, prišla som tu po radu, nesedim len

ericavargo
10. dec 2018

ja som takto bola sama s dietatom v zahranici, v mieste kde sme byvali nebolo ani ihrisko, ani centrum, francuzske mamicky sa s cudzinkami nekamosili..kto nezazil nepochopi, po roku som to vzdala a vratili sme sa na svk, aj ked sa mi tu vela veci nepaci..

saslavka73
10. dec 2018

@zena777 No vidíš tak aspoň vieš, že nie si na tom až tak zle.😎

anielicek009
10. dec 2018

@zena777 ja ta uplne chapem a viem ako to myslis 🙂 dieta urcite nenahradi dospelu kamaratku co ked je teraz taka doba ze nikto nikoho nepotrebuje

kvetinka75
10. dec 2018

@zena777 chodievaj viac medzi ľudí. To že tebe sa zdá, že matky nevyzerajú že by chceli niekoho nového medzi seba prijať neznamená, že to tak je. Možno si s niektorou nájdete niečo spoločné alebo si sadnú deti a budete sa častejšie stretávať. Čo ti iné poradiť? Potom už len odsťahovať sa. Každý prechádza v živote určitými fázami a raz je dobre a raz horšie. Samota nie je dobrá, ale doma budeš asi ešte rok. Tak sa skús nejako ,,votrieť,, do životov ľuďom okolo alebo to vydrž, kým nepôjdeš do práce. Myslím, že veľa žien si týmto prechádza a buď rada (myslím to v dobrom,) že nemusíš riešiť vážnejšie problémy.

kvetinka75
10. dec 2018

@deninka233 no niektoré veci sa mi zdajú už prehnané. Ale každému vyhovuje niečo iné. Mne by napr. vadilo v práci, ak by tam pobehovali stále malé deti alebo by som musela stále niekoho strážiť. Práca má byť práca a súkromie súkromie. Nepoviem z času na čas, človek to občas potrebuje postrážiť dieťa, ale aby mi do kancelárie nosila kolegova žena pravidelne deti a nemohla by som sa sústrediť na prácu, to už by mi vadilo. Tak isto by mi vadilo, ak by som išla na rokovanie a tam by sa niekto venoval popri práci aj nejakým deťom a pod. Po práci, rokovaní, OK ale počas neho nie.

tinika
11. dec 2018

inač na MD som bola 5 rokov s 3 detmi, po nociach som pracovala, ja som nemala energiu niekam s detmi velmi chodit, hlavne ked sme sa prestahovali do domu a bolo roboty aj okolo, a aj teraz som izolovana :D muz siel do USA, kamosky čas nemaju a v praci som sama :D ty mas nadej ze po roku pojdes pracovat a aspon v praci budes socializovana, moja socializacia pozostava z pozdravenia učiteliek a ludi na chodbe kde mam kancelariu :D neboj, zvladnes, tiez som sa tesila ze vypadnem z domu a budem mat zmenu, teraz by som zase brala matersku ale bez tych pracovnych noci :D moct si pospat a polenosit s detmi v posteli D:

deninka233
11. dec 2018

@kvetinka75 kde píšem že často? Malá je u muža v práci tak raz za tri mesiace cca (nie je to pravidelne). To už so mnou je častejšie. Ja píšem že keď chcú obaja partneri, všetko sa dá...