Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priateľ a exekúcia

liluska123456
18. apr 2015

Baby som tu nova nechcem nikoho zatazovat ale potrebujem poradit prosim ako dalej z tejto situacie. Mam 19 rokov 4 mesacnu dcerku chodim este na strednu skolu 3. rocnik. Teraz studujem externe koli malinkej. Moj priatel ma 26 a pracuje. Nasli sme si spolocny podnajom ked som bola v 6. mesiaci tehotenstva. Ked sme zacali spolu byvat ja som este chodila denne do skoly on sa vraj nudil tak chodil nezavazne na stretko s inymi babami. Vraj len na kavicku klamal mi dost casto ohladom toho ze sa vraj nestretavali ale vzdy vyslo najavo ze ano. Ja som cim dalej tym castejsie utekala spat k rodicom len aby som bola s nim co najmenej. On nepochadza z rovnakeho mesta ako ja takze predtym to bolo ine. Ako sa blizil termin porodu zlepsovalo sa to ked som zostala hospitalizovana v nemocnici na preklampsiu. Vtedy mi nosil ruze a staral sa o mna. Bolo to krasne. Ked sa narodila malinka bol velmi stastny tesil sa z nej. Poziadal ma o ruku.Ako sme prisli domov to pomaly opadalo nestaral sa moc na vsetko som bola prevazne sama unavena tak som isla k rodicom ze mi na par dni pomozu. Priatel ochorel. Ked vyzdravel uz moc nechcel aby sme sa vratili. Stale nieco vymyslal casto sme sa hadali. Ostalu sme teda byvat oddelene aj ked sme len 5 min cesty od seba. Teraz je problem v tom ze ma exekutorov nema z coho platit najom. Platia to z polovice moji rodicia 180e priatel 150 kedzeracuje. No uz druhy mesiac nema na najom mama a otec na mna stale kricia ze chcu peniaze a ja som bezradna. Na mna huci priatel ze tp chce zaplatit z mojej materskej ale ja nechcem mu davat tie pwniaze nezda sa mi to fer. Xo by ate robili? Dakujem moc za kazdu radu

liluska123456
autor
18. apr 2015

Prepacte za preklepy pisala som to v rychlosti

zamilion
18. apr 2015

@liluska123456 utekaj od takého čo najďalej. on nikdy nebude spoľahlivým partnerom a žiadne peniaze mu nedávaj.
si ešte mladučká, doštuduj a určite si nájdeš nejakého spoľahlivého partnera, ktorý ťa bude ľúbiť aj s dieťatkom.

sense
18. apr 2015

ked v tom byte byva on tak nech si to plati...neviem na koho meno je podnajom dany ale pokial tam nebyvas nevidim dovod...ako rodic by som pomohla dcere tym ze by mohla u mna byvat a by som jej pomahala, ale exekucie jej priatela by som neriesila a uz vobec nie zeby som platila vacsiu cast ako on...predpokladama ze vase dieta planovane urcite nebolo

liluska123456
autor
18. apr 2015

Nie nebola planova ale teraz nam robi radost moji rodicia si ju velmi oblubili ale priatel nejavi moc zaujem ale bojim sa zostat sama s malou neviem preco

libka1
18. apr 2015

Nech si plati najom sam. Ked na to nema nech ide na ubytovnu s dalsimi 3 na izbu. Cudujem sa tvojim rodicom ze to platia. Ruzova buducnost s tymto panom ta asi necaka, vratila by som sa z kratsej cesty ☹

elisaeli
18. apr 2015

Si mlada, nadejnych partnerov bude este dost, toho sa neboj. Urcite sa na takeho nezodpovedneho a nezreleho cloveka, akym tvoj priatel je, vykasli. Ziadne peniaze mu, preboha, nedavaj!!! Byt nech preda/prenajme a nech sa pakuje niekam, kde zarobi dost penazi. Nie je mu hanba, ze mu byt platia tvoji rodicia a este pyta z tvojho rodicovskeho prispevku. Fuj. Otvor oci, dievca. Toto nie je clovek na spolocny zivot. Unika mu nielen zodpovednost, ale aj moralne hodnoty. Nenic si zivot.

sense
18. apr 2015

@liluska123456 radsej sama a s podporou rodicov, ako s clovekom kt. klame, stretava sa s inymi zenami a je jedno ci zavazne alebo nezavazne a ma nulovu zodpovednost a dlhy na krku...

si este mladunka, cely zivot pred sebou ...otvor oci a neznic si zivot...a chlap kt. pyta peniaze od teba z rodicovskeho prispevku co naozaj nieje vela a mohla by si tie peniazky pouzit pre teba a dcerku je pre mna uplny chudak...

zamilion
18. apr 2015

@liluska123456 neboj sa ostať sama. ver mi, že je to lepšie ako žiť s niekým, kto sa o vás nebude vedieť postarať a určite ťa neľúbi. lebo zamilovaný chlap sa takto nespráva.
môj brat sa pred 6 rokmi zoznámil so ženou s ročnou dcérkou a dnes sú už 4 roky manželia a majú 4 syna. Brat ľúbi aj to dievčatko ako vlastné. Určite si nájdeš niekoho aj ty.
Žiaľ si v situácii, kedy musíš psychicky predčasne dospieť a robiť vážne rozhodnutia, lebo všetko, čo urobíš, sa odrazí na tvojej dcérke. ale viem si predstaviť ako sa cítiš. ja som otehotnela tiež ako študentka, 20 ročná po polročnej známosti a mala som pocit, že sa mi zrútil svet. len som mala väčšie šťastie na partnera ako ty.
ale neboj, všetko bude dobré, len nepodľahni strachu a zvažuj každé svoje rozhodnutie nie podľa momentálneho pocitu, ale premysli si, čo ti prinesie, aký následok.

ivetlo
18. apr 2015

Tak ako sadni si pekne s rodičmi doma a popros ich o to, aby si mohla u nich na trvalo bývať a povedz že s mladým je koniec a nech mu už nedajú ani jedno euro. Milému mladému daj zbohom, lebo aby on pýta peniaze od teba, ktoré ty dostávaš na dcérku a seba, tak ako nehnevaj sa to je pekný kretén. Veď on čisto zneužíva tvojich rodičov. A nech vráti rodičom peniaze a ty postupne pýtaj výživné na seba a dcérku. To takto nefunguje.
Tvoji rodičia sú pravdepodobne zabezpečený, alebo by pre teba urobili všetko aj proti zdravému rozume keď platia byt aj keď tam ty nebývaš. Nenechaj využívať vlastných rodičov. Tí sú teraz tí jediný v ktorých nájdeš oporu.
Nemáš to ľahké, ale vôbec nepíšeš či ho miluješ. Ste spolu len kvôli dcérke? A čo jeho rodičia? Do takejto situácie sa človek nedostane zo dňa na deň.

liluska123456
autor
18. apr 2015

Dakujem vam moc za rady je to velmi tazke ale hadam to nejak prezijem aj ked sa velmi bojim co bude dalej

zamilion
18. apr 2015

@liluska123456 neboj sa, rodičia sa ti neotočia chrbtom

sense
18. apr 2015

@liluska123456 neboj prezijes a zvlasdnes a jedneho dna si povies ako dobre som urobila,...bude to tazke by sama na dieta urcite ano, ale myslim ze ked tvoji rodicia platia jemu exekuciu a nie par eur, tak urcite ta podrzia a pomozu ti, nielen fyzicky, psychicky,moralne a aj financne....

liluska123456
autor
18. apr 2015

@ivetlo Ja ho milujem aj ked v poslednom case len za nim pridem a chce len sex a sup zasa k rodicom ked chcem aby sme isli niekam aj s malou tak sa vyhovara ze je unaveny z prace. Jeho rodicia ma nemaju moc v laske aj ked malu maju radi ale nechodime tam casto kedze byvame daleko a nemame ani auto. Oni za malou nechodia ani neprispievaju je to len na mojich rodicoch. Oni mi vsetko platia ked mala nieco potrebuje chcu aby som si setrila tak pomahaju ako sa da.

sense
18. apr 2015

on ta zrejme ani nemiluje...nie zrejme ale urcite jedine na co ta ma je sex a to ze mu tvoji rodicia platia...vykasli sa na neho rychlostou blesku, a urcite sa aj tvoji rodicia potesia...

ullala
18. apr 2015

@liluska123456 Ty si bola tehotna a on sa stretaval s inymi babami, do toho ta este aj klamal. Cize sa mu neda verit a kto vie, co vsetko s nimi mal. Ma 26 rokov a uz by mal mat trochu rozumu. Na dieta kasle a neprispieva na neho. Stale nechapem, co vedie tvojich rodicov, aby niekomu, kto ani len nepatri do ich rodiny, a na ich dceru a vnucku kasle, platili 180 eur, ktore by radsej mohli dat svojej nepracujucej dcere a vnucke. Chapem to len z toho dovodu, ze maju dobre srdce a je im ho luto. Ja som vo vseobecnosti za to, aby si ludia pomahali, ale v tomto pripade, to neviem pochopit. Tvoji rodicia su zmiereni s tym, ze pravdepodobne tie peniaze uz neuvidia a ze ich investuju do chalana, s ktorym pravdepodobne nemas ziadnu buducnost a tym padom ochudobnuju teba aj seba o 180 eur mesacne, teda 2160 eur rocne? Ten chalan si to vobec nevazi, poklada to asi za samozrejmost a este po tebe hulaka. Ziadne peniaze z rodicaku mu nedaj. Nestaci, ze taha prachy z tvojich rodicov, este bude tahat prachy aj zo svojej malinkej dcery? Preco mu nepomahaju jeho rodicia?

ivetlo
18. apr 2015

@liluska123456 Tak on sa vôbec nestará. Si mladunká, dcérka ťa prinútila dospieť skôr a riešiť situácie aké niekoho ani nenapadnú. Neboj sa byť sama, nechaj ho ísť svojou cestou.
Veď po takom sexe sa musíš cítiť ako využitá a potrebná len na to. Nenechaj sa od neho trápiť, podľa toho čo píšeš o rodičoch urobia pre teba a malú všetko. Porozprávaj sa s nimi o tom a možno budeš sama prekvapená ako sa k tomu oni postavia. Tiež majú svoje za sebou o čom ty nemusíš ani tušiť.
Ty si musíš postaviť priority teraz a stanoviť ciele. Malú máš na prvom mieste ale nezabúdaj aj na seba. Jednoznačne dokončiť školu a k tomu potrebuješ aj pomoc okolia. Budúcnosť máš pred sebou, tak sa neboj byť sama s malou. Nezahadzuj sa s niekým kto za to nestojí.
A prečo ste nešli bývať k Vašim keď vám to nevychádza finančne? A po akej dobe chodenia si ostala tehotná?

liluska123456
autor
18. apr 2015

@ullala No u svojej matky ma dalsie dlhy za pozicku ktoru mal uz davnejsie a nezaplatil jej uz 3 splatky. A vyjadroval sa o mojich rodich ze co on ma lusknut prstom a ze odkial ma brat tie peniaze na splatku za minuly mesiac mu pozicala babka a ani tej nema za co zaplatit a nema ani na najom za tento mediac

zamilion
18. apr 2015

@ullala
@liluska123456
a ešte má zadarmo pravidelný sex.

ja viem, že je to ťažké @liluska123456, je prirodzené, že žena ľúbi otca svojho dieťaťa, ale musíš myslieť viac ako na lásku, lebo takáto láska tebe ani tvojej dcére šťastnú budúcnosť neprinesie

liluska123456
autor
18. apr 2015

@ivetlo tak chceli sme sukromie a priatel slubil se to bude zvladat platit tak sme sa tak dohodli ze to bude najlepsie...a zostala som tehotna po roku chodenia

ullala
18. apr 2015

@liluska123456 cele je to zle ☹ ty mas len 19 rokov a uz ta chalan taha dole ☹ co na neho hovoria rodicia? suhlasia s vasim vztahom? ja viem, ze rozhodnutie, ci s nim zostanes je len na tebe, no zaujima ma ich pohlad, lebo fakt mi je luto v akej si situacii.

liluska123456
autor
18. apr 2015

@ullala nesuhlasia mame sa nepaci uz pd zaciatku ale ja som ju nepocuvala a robila si po svojom viem je to moja vina a bojim sa ze na to doplati moja dcerka :/

ullala
18. apr 2015

@liluska123456 skus si brat k srdcu ich nazory, ty si zalubena (teda asi), no oni maju na to triezvy nazor. Ja sa skor bojim, ze na to doplatite vsetci styria (vlastne uz doplacate). Si este mladucka, este mas sancu na milujuceho partnera a na to, aby si zazila pravu lasku. Ak ti spravi dalsie dieta, tak to budes mat tazsie.

altaya
18. apr 2015

@liluska123456 pribehov o zbabranych zivotoch je plny internet. Par aj tu na MK. Pohladaj a PRECITAJ si to, a potom si sama poloz otazku kam smerujes ty... Utekaj od toho chlapa co najdalej, si mlada, neznic si zivot a hlavne kvoli dcere, daj jej sancu na lepsi zivot ako ten s "ockom" ktory sa nestara.

lienkafoj
18. apr 2015

@liluska123456 mas pri sebe riadneho vyciciavaka...... o rodinu /ty a dcera/ sa nestara, je nezodpovedny a vyhovorky typu "som unaveny" no prepac, ale ty kde mas oci? este aj peniaze pyta, ze bude platit najom z tvojho rodicaku.... a on ti prispieva na dceru? lebo na to ma povinnost prispievat zo zakona - kedze je zamestnany... otvor oci, on ta len vyciciava a ty si tak zamilovana, ze nevidis suvislosti

ivetlo
18. apr 2015

@liluska123456 Veľa toho naraz. Neplánované tehotenstvo a nezodpovedný partner. Keď sľúbil že to bude zvládať platiť, tak nech spláca. A s tými jeho dlhmi sa to bude len zhoršovať. Daj mu zbohom lebo ťa čaká potom len kopa prebdených nocí s myšlienkami o tom kde je a s kým, za čo malej kúpiš jedlo lebo ti bude brať peniaze a sama zo seba prestaneš mať dobrý pocit a budeš cítiť že si zlyhala.
A keď už má teda dlhy a chcete spolu byť, tak nech ide na ubytovňu, ktorá ho veľa stáť nebude, chodí do práce, vyrieši si dlhy, stabilizuje sa finančne, ty budeš u vašich, dorobíš školu, on zatiaľ môže aj niečo našetriť a budete sa stretávať, môže ťa chodiť pozerať k vašim aj dcérku a sama uvidíš ako mu to pôjde. Ty si nájdeš prácu, malá pôjde do škôlky a potom môžete spolu začať bývať a fungovať. Lebo vyrovnať tie jeho dlhy bude trvať min 2r. Daj mu takéto riešenie a uvidíš sama čo ti on na to povie. A podľa toho čo ti povie sa zariaď, a hlavne mysli mysli mysli, city bokom a rozum do hrsti

Máš život pred sebou aj dcérka, keď nie na seba, mysli na ňu čo jej môže ponúknuť keď už teraz o ňu nejaví záujem

liluska123456
autor
18. apr 2015

@ivetlo @lienkafoj @altaya @ullala Baby ja mam pocit ze nic nezvladavam som z toho uplne zdeptana snazila som sa achudnut ucit sa aby som to zvladla no momentalne sa len prejedam a neucim neviem ako dalej :/

wendy62
18. apr 2015

@liluska123456 napisala si to trochu nejasne, ste manzelia, ci nie? Ak nie ste manzelia, je este otazka, ako je pisana zmluva na podnajom. Ak si v nej zahrnuta aj ty, treba ist za majitelom, objasnit situaciu a zmluvu urychlene vypovedat. Ak je to pisane iba na chlapa a vy nie ste manzelia, ty nemusis platit nic a jeho exekucie sa ta nijako netykaju. Podaj si na sud ziadost o urcenie vyzivneho na dieta, a na chlapa sa mozes vykaslat. City bokom, on ku tebe uz davno nic neciti, ma vdaka tebe byt za lacno a ktovie kolke slecny mu tam chodia poskytovat sluzby. Dietatu len ublizis, ak budes s takymto chlapom zostavat.
Ak ste manzelia, je situacia horsia, lebo on si teraz spokojne narobi dlhy a tebe ich budu este o 20 rokov strhavat z platu a vdaka takemu chmulovi budete aj s dietatkom zivorit. Takze urychlene rozvod, kazdym dnom mu mozu pribudnut dalsie dlhy. Existuje aj nejake oddelenie majetku este pocas manzelstva, neviem ci sa to tyka aj zodpovednosti za dlhy, ale nieco take riesila moja kamoska, ktorej manzel sa stal zavislym na automatoch a robil hrozne dlhy, tak mozno sa to da nejako osetrit. Existuje bezplatna pravna poradna pre chudobnych, tam by ti s takym niecim snad vedeli poradit.

altaya
18. apr 2015

@liluska123456 depku si teraz nemozes dovolit. Na prvom mieste je dcera. Hlavu hore! A hlavne- este sa neudiala taka katastrofa aby si mala dovod na depku. Este mas cas to riesit. Pamataj. A hlavne rozmyslaj. Drzim prsty!

liluska123456
autor
18. apr 2015

@wendy62 niesme manzelia a podnajom je pisany na mojich rodicov

ivetlo
18. apr 2015

@liluska123456 Moja zlatá utrápená, nerob si to ešte horšie. Na chudnutie sa vykašli a snaž sa sústrediť na učenie a malú. Hľadaj činnosti ktoré ťa naplnia, napr prechádzky s malou po vonku, ručné práce, pri tom sa dobre upracú myšlienky a jednoznačne si stanov čas na učenie - pokiaľ ti to dcérka dovolí. Nezajedaj smútok, ubližuješ sebe.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli