Priateľ chorobne ľúbi svoju dcéru. Čo mám robiť?

pflegerin
23. mar 2013

Ahojte dievčence,prosím Vás o radu.S priateľom sme spolu 1,5roka,doteraz bolo všetko v poriadku,čo som si myslela.Problem je ten,že až chorobne ľubi svoju 9ročnu dceru z prveho manželstva.Samozrejme,každy ľubi svoje dieť,ale toto je už chore.Všetko sa vždy prispôsobuje len jej,na výlet ideme,ked je ona u nas,všetko sa kupuje ked je ona u nás.Ja mám tiež dceru,ale takto choro sa nespravam.Chceme prerobiť detsku izbu,lebo doteraz boa prisbôsobena,len jej a kedže už byvame spolu,tak aj moja dcera potrebuje izbu.Teši sa na prerabku,ale len kvôli svojej dcere,všetko robi len s tým zamerom,aby ona z toho niečo mala.Moju vie napomenuť za každu blbosť,ale svojej nikdy nič nepovie,aj ked robi zle.To dievča nepodakuje,nepoprosi a je to v poriadku.Vždy si vyfuka nos a všade mam hodene zasoplene verckovky,ale to je v poriadku,lebo to ona urobila.Chcem mat s jeho dcerou dobry vzťah,ale on ju chrani ako by jej chcel niekto ubližiť.Ja ho chapem,že su malo spolu,ale toto je sebecke spravani,lebo vždy sa všetko robi,len aby oni boli spokojný.Cítim sa ako taka chudera,ktora je na poslednom mieste.A vždy o všetkom vie aj jeho sestra,ja to viem stale až posledná.Neviem či s ni mám ostať,alebo nie.Som dosť tolerantná,ale všetko ma svoje hranice.Nemôžme mať ani spoločne babo,tak veľmi uvažujem či tento vzťah má nejaku buducnosť.DAKUJEM ZA VSETKY VASE RADY.

pflegerin
autor
25. mar 2013

@janka0025 ,,Dakujem Ti veľmi pekne,,toto je presne to,čo si napisala.Aj ked si jeho dcera nedovoli k mojej take spravanie,ale su tam určite rozdiely.Priateľ vždy trvdi,že mojej nechce zle,že ju má rád,ale niekedy jej musi dohovoriť.Moja dcera je dosť rozumná,pomaha mi vo všetko v škole sa dobre uči,pekne si vie všetko upratať,nepotrebuje žiadne dohovaranie.Ja si myslim,ze si to kompenzuje na mojej,kedže si to k svojej nedovoli,aby ju nestratil.Každy ľubi svoje dieťa a aj ja svoju a veľmi,lebo mám zlatu a dobru dceru,mame velmi dobry vzťah,ale viem byť aj prisna ked treba,čo môj priateľ bohužial nevie.Ked som sa ho pýtala,ze prečo sa rozišiel s predchádzajucou partnerkou,tak povedal,že kvôli malej,lebo sa jej nepáčilo jej správanie,tak si myslím,že už asi na tom niečo bude,ked nie som prvá,čo to tak vníma.Ved uvidím,či sa situácia zmeni a ked nie,tak to určite budem riešiť rozchodom. 😒

pflegerin
autor
25. mar 2013

@nanyka ,,ja ho samozrejme chapem,že jej chce všetko vynahradiť,ale všetko má svoje hranice a musia byť určite pravidlá,tak ako napisala,,janka 0025,,tým,ze jej niečo nedovoli,ju predsa nestrati,aj ked to tak on vníma. 😢

nanyka
25. mar 2013

@pflegerin hm, len to ešte asi momentálne nechápe, že ju nestratí a stále ho hryzie svedomie a pocit viny.. ak nepomôže debata, skús mu dať čas, iné východisko nevidím... vieš, každý koná tak, ako v danom momente najlepšie vie...
nezastávam sa ho, viem, že pohár trpezlivosti raz pretečie, no ak je toto jediné, čo ti na ňom vadí, bola by škoda narušiť vzťah ..
držím palce 🙂

pflegerin
autor
25. mar 2013

@nanyka Dakujem Ti veľmi pekne,,si mila. 🙂

kikaba44
25. mar 2013

@pflegerin presne tak, najlepšie urobíš, ak sa s ním rozídeš...no snáď si nebude svoje komplexy liečiť na tvojej dcére 😠

skindustrie
4. apr 2014

Ten vzťah nemá dobrú budúcnosť. To, čo opisuješ, je ako cez kopirák môj manžel a jeho dcéra. Ja mám syna, na ktorého on stále kričal, lebo sa dobre neučil a jeho dcéra mala samé jednotky. Nechce sa mi tu rozpisovať ostatné veci, skrátka jeho dcéra bola dokonalá a môj syn lajdák. Potom sa ale môj syn v po puberte začal meniť k lepšiemu a on sa mi začal sťažovať na svoju dcéru, že prečo sa tak zmenila, že je strašne chladná a po kom to má a vraj keby bola taká, ako je môj syn. Ja som ju ale veľmi chcela mať rada, snažila som sa, lenže na základe toho, že ona keď prišla k nám (keď už bola väčšia), tak sa zavreli do izby a debatovali, tak sa tým pádom odťahovali a otom, keď odišla,tak sa mi na ňu sťažoval. Trvalo to vlastne dosť rokov, ale nakoniec som to nevydržala. Mužova dcéra už k nám síce nechodí, lebo študuje v zahraničí, ale moja láska k manželovi úplne ochladla. Nečudujte sa. Ja keď mám s niekým vzťah, tak milujem a chcem byť milovaná. Keď nie, tak to budem radšej sama. Po piatich rokoch spoločného bývania a následne po ôsmich rokoch manželstva sa ideme rozvádzať...

lavender273
13. okt 2018

@pflegerin

Moja znama je vo velmi podobnej situacii. Som zvedava ako sa to u vas vyriesilo nakoniec 🙂

jakubik
1. sep 2019

@pflegerin prosim ta ako to nakoniec dopadlo? Kamoska riesi velmi podobnu,vlastne taku istu situaciu a nevie ako dalej