Priateľ dieťa nechce

enenka
16. aug 2008

Ahojte, potrebujem od Vás pomoc. Mám 25 rokov, rovnako ako môj priateľ. Teraz som zistila, že som tehotná. V 6tt. V deň keď som to povedala priateľovi, nebol nadšený, ale povedal mi, že ako sa rozhodnem bude stáť pri mne. Na druhý deň mal narážky typu, že ísť na potrat by bolo pre nás lepšie. A na tretí deň už ani voľbu nechať si dieťa, vôbec nepripúšťal. Strašne sa preto trápim. Tvrdí mi, že si pokazíme život, že nemáme podmienky pre dieťa. On sa vraj vôbec na dieťa ešte necíti, chce ešte cestovať a pod. Sme spolu 6,5 roka. Obaja sme skončili VŠ, sme zamestnaní 1 rok, avšak nemáme byt ani nežijeme v spoločnej domácnosti. Rodičia ešte o ničom nevedia.

nanyka
9. sep 2008

tak to je pravda, človek nikdy nevie, či je práve teraz ten správny čas..
ja mám ale ešte v pláne trošku viac pocestovať a to sa s dieťaťom síce dá, ale nie je to ono..na nejaké trekkingy brať malé dieťatko si ozaj neviem predstaviť..nevravím napr. o samotných letoch v lietadle atď...
napr. teraz som mesiac na floride, užívam si krásy, objavujem zaujímavé miesta..a neviem si predstaviť, že by som mesiac mala niekomu dieťa nechať 😕
preto ja toho enenkinho priateľa z jednej strany aj chápem, z druhej strany - mal si dávať pozor, keď to nemal v pláne 🙄

a bežím ja na výletík..idem kuk aligátory 😉

kaskya
10. sep 2008

Ilduška, my máme to isté čo vy. Ja som vyštudovala, našla si prácu, po troch rokoch od vyštudovania som sa osamostatnila, našla pekný byt a šla do podnájmu. Našla som si priateľa, vzali sme sa a naplánovali bábätko. Bytovú situáciu sme riešili tak, že momentálne sme v "mojom" podnájme 🙂 , boli sme pozrieť niekoľko bytov, ale tá cena je katastrofálna. Zohnali sme pozemok a ideme stavať dom. Peňazí máme teraz tak akurát, niečo máme našetrené, ale v apríli idem do práce. Svokra sa mi na tých päť hodín čo budem v práci doobeda postará o malého. Tiež to nie je ideálne žiť v podnájme, platíš zbytočne niekomu inému a aj tak nežiješ vo svojom. kedysi bola situácia úplne iná, no teraz mladé rodinky musia vziať hypotéku, preplatiť na nej 200 000 a byť dlžníkmi banke 30 rokov. Je to blbé, ale čo sa dá robiť. Inak ja som tiež toho strašne veľa precestovala, ale povedala som si, že chcem ukončiť toto "potulovanie sa" a chcem mať rodinu. Niečo treba obetovať, ale teraz keď na to pozerám, tak radšej rodina ako cestovanie. Dieťatko je budúcnosť. Bez detí je život o ničom a nenahradí to žiadna dovolenka. 😵

janulle22
10. sep 2008

kaskya-mas pravdu ...pokud mladi nemaj bohate rodice nebo nevyhrajou ve sportce🙂 nebo nezdedi tak maji prd amusi se zadluzit...jestli vy preplati jen 200 000 tak to si muzete piskat ...v spycam v CR je to mnohem vi... ☹ alepokud mladi chteji zit samy co jim zbyva.... 😒

kaskya
10. sep 2008

janulle22 no ved to. vidííís, to ma nenapadlo - ze zdedit nieco 😀 😀 😀 ale možno aj ked niečo zdedime, tak až od vela vela rokov 😠

Samoška ze srandujem 😉

nanyka
10. sep 2008

kaskya - ja čakám práve na ten moment, kedy budem mať dosť cestovania, zatiaľ som dosť nenásytná po poznávaní krajín, kultúr, nového nepoznaného 😉 ale tiež staviame domček, takže raz, keď to na mňa príde 😅 ...
ešte že ten môj je taký tolerantný.. 🙂

ilduska14
10. sep 2008

kaskya, to keď preplatíte len 200 000, to máte fakt super.Je síce pravda že neviem koľko ste si brali pôžičku, ale keď na stavanie domu, tak to je parádna pôžička.Kde ste si ju brali v akej banke?Ak nechceš zverejňovať, napíš mi do súkromnej pošty.Mi platíme nájom 9000 na 2 izbový byt a vlastne 5000 akoby sme vyhodili von oknom, lebo náklady na byt sú 4000.Len to je v tom že 5000 nestačí na mesačnú splátku úveru a na viac teraz nemáme ☹ .Takže musíme chvíľu počkať a potom sa ideme aj mi akože do vlasntného 😉

evabb35
11. sep 2008

Netráp sa. Žijeme v dobe reklám na kočíky, detské oblečenie, na odber pupočníkovej krvi, hypotéky na domy-kde je obrázok ako sa detičky hrajú v peknej záhradke...Samozrejme, že žiadna banka Ti hypotéku nedá po zistení, že mladá dvojica čaká prírastok a dokonca aj poisťovňa si vyhradzuje podmienky, za ktorých vypláca materskú. A samozrejme ani žiadny finančný poradca neporadí, ako majú mladí ľudia vykryť všetky náklady spojené s príchodom dieťatka, pokiaľ im nepomôže rodina, rodičia. Takže Tvoj priateľ asi nie je jediný, kto rok po skončení VŠ bez bývania reaguje po zistení, že čaká potomka neradostne. Skutočne nie každý si môže dovoliť požiadať rodičov o finančnú podporu, či pomoc pri opatrovaní dieťatka.Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa varí. Veľa mladých rodín na Slovensku býva v podnájmoch či garsónkach. Síce sa o nich nikde nepíše-to sa píše skôr o tých, čo bývajú v tých krásnych domoch so záhradkou. Takisto veľa rodín si odber pupočníkovej krvi jednoducho nemôže dovoliť, pretože si zariaďuje byt a kočík či detské oblečenie tiež veľa rodín kupuje z druhej ruky. Skutočne dieťatko prinesie veľké zmeny do Vášho života, takže je dobré si to hneď na začiatku tehotenstva uvedomiť. Poznám totiž aj taký prípad, kde sa veľmi tešili na dieťatko - až tak, že mamička musela skončiť na rizikovom , tešili sa z jeho narodenia, ale tá radosť po čase vystriedala chmúrna nálada, nervozita, pretože so starosťami sa jednoducho nerátalo a dieťatko veľmi skoro išlo do jaslí a starí rodičia ho opatrujú dosť často...možno častejšie je u starých rodičov ako pri vlastných rodičoch. Takže dobré je si uvedomiť zodpovednosť a obmedzenia spojené s dieťatkom hneď na začiatku. A treba si aj uvedomiť, že je veľa rodín bezdetných, lebo deti odkladali, odkladali, teraz majú síce krásny dom, ale detičky akosi neprichádzajú...

evabb35
11. sep 2008

Bez ohľadu na okolnosti si môžete gratulovať, že sa Ti podarilo otehotnieť vo veku, kedy je veľký predpoklad, že tehotenstvo budeš znášať veľmi dobre, budeš môcť počas tehotenstva pracovať, je veľký predpoklad, že pôrod prebehne veľmi dobre, je veľký predpoklad, že dieťatko bude zdravé a geneticky v poriadku. Lebo za pár rôčkov už tomu tak nebude. Toto je pre Vás veľké plus. Toto je to Vaše veľké šťastie. Nedajte sa obalamutiť všetkými tými reklamami na cesty do ďalekých krajín, domy, autá - to všetko ešte na Vás počká, ale takáto šanca na zdravé dieťa akú máte teraz už nemusí byť.

evaje
12. sep 2008

Ahojky holka, co poradit? Drž se. Na těhotenství není nikdo nikdy připravený a pokud je tak určitě ne na nástrahy, které mu budoucnost s tímto přichystá. Já nebyla připravená na první dítě ani v 31letech a nejsem připravená ani na druhé teď v 34. Ale nenadělám nic. Jediné co už teď vím je, že jsou děti krásné a skvělé a nikdy bych neměnila. To ty ale asi brzy zjistíš. Potíž je v tom, jak přimět tvého partnera, aby ti byl oporou a né břímně,co? Možná, že když ho postavíš před hotovou věc, že jsi se rozhodla takhle a on ať se přidá a nebo ne, tak s tím nic nenadělá a dáš mu nějaký čas, tak uvidíš, že se rozhodne správně. Důležité je, abys nedělala hlouposti kvůli němu. To by ste si potom vyčítali celý život oba. Pokud si dítě nechceš nechat TY, tak to je potom jiná věc. Tak přeji hodně štěstí.

konja
30. sep 2008

Enenka: Já otěhotněla když mě bylo 20!Nebylo to plánované těhotentství, s partnerem jsme se znali teprve čtyři měsíce a já rozhodně nebyla dívka,která by plánovala dítě takhle brzy. Chtěla jsem také cestovat, chodit se bavit, užívat si a hlavně začít studovat VŠ. Ale když jsem zjistila, že jsem těhu tak se ve mě něco zlomilo. Já nejsem odpůrcem potratů,ale uvědomila jsem si, že nedokážu zabít svoje dítě. Přeci jen jsem už měla odmaturováno, bydlení jsem měla v bytě po babičce, přítel měl práci. Ale co mě definitivně přesvědčilo abych si malé nechala, tak byl osud jedné mé známé. Je pouze o dva roky starší než já a když já zjistila, že jsem těhu, tak jí přišly na zoubný nádor a přišla o dělohu! V tu chvíli jsem si uvědomila jaké štěstí mě osud přinesl a že bych se jednou třeba miminka taky nemusela dočkat. Neuvažovala jsem pak už ani na chviličku o tom co mám dělat. Enenka, já jsem se nakonec s přítele rozešla ještě v těhotenství a neuvedla jsem ho ani jako otce dítěte,protože o nás stratil zájem,ale ani tak NELITUJU! Mám teď už pětiletého krásného syna s kterým jsme si našli nového tatínka (včera jsme měli první výročí svatby 😉 ) a v srpnu se nám narodila dcera 🙂 .Nemyslím si, že bych byla životem o něco ochuzena, spíš naopak! Stala se ze mě zodpovědná ženská,ale rozhodně nejsem puťka od plotny! S manželem cestujeme, chodíme do kina i posedět s přáteli, užíváme si života a já letos končím studia VŠ! 😉 Enenka zvaš hlavně ty co chceš a co cítíš. Držím palce, vím co prožíváš 🙂

stevany1
15. okt 2008

Ahoj enenka. Som zvedavá ako si sa rozhodla. Dúfam ale, že si dala prednosť dieťatku. Ako už písali baby - keby sme čakali, kým budeme pripravené na deti, tak by sme ich nemali nikdy. Ale ver tomu, že keď sa dieťatko narodí, budeš ho ľúbiť bezhraničnou láskou a spravíš preň všetko. Verím, že som to nenapísala neskoro.

ilduska14
19. okt 2008

aj ja som zvedavá ako sa enenka rozhodla ale nejako tu už nepíše, tak neviem čo sa deje. 😕