Priateľ dieťa nechce

enenka
16. aug 2008

Ahojte, potrebujem od Vás pomoc. Mám 25 rokov, rovnako ako môj priateľ. Teraz som zistila, že som tehotná. V 6tt. V deň keď som to povedala priateľovi, nebol nadšený, ale povedal mi, že ako sa rozhodnem bude stáť pri mne. Na druhý deň mal narážky typu, že ísť na potrat by bolo pre nás lepšie. A na tretí deň už ani voľbu nechať si dieťa, vôbec nepripúšťal. Strašne sa preto trápim. Tvrdí mi, že si pokazíme život, že nemáme podmienky pre dieťa. On sa vraj vôbec na dieťa ešte necíti, chce ešte cestovať a pod. Sme spolu 6,5 roka. Obaja sme skončili VŠ, sme zamestnaní 1 rok, avšak nemáme byt ani nežijeme v spoločnej domácnosti. Rodičia ešte o ničom nevedia.

annynka
19. aug 2008

enenka: ted jsem narazila na tohle tema a moc ti drzim palce!! vy to zvladnete, uvidis!!
Mne je 23 a vloni jsem se rozhodla mit dite a doted toho nelituju, vzdas se opradu spoustu veci, bude ti obcas chybet ta bezstarostnost, ale za to se budes tesit na kazdy dalsi den s miminkem, je to ten nejlepsi pocit, jaky muzes zazit, vidis, jak ti roste pred ocima, kazdy den umi neco noveho...jak se na tebe diva svyma ockama a ty vis, ze te moc moc miluje a potrebuje!!!

stoji to za to! Rozhodne....... 😉

chulieta
20. aug 2008

ja si tiez myslim,ze reakcia ako teraz nie je vhodna chvila na dieta, lebo nemame peniaze, nie je normalna reakcia.... lebo keby to tak povedal kazdy kto chcel dieta a cakal by na to kedy je vhodna prilezitost kvoli financnej stranke tak minimalne polovica ludi co maju dieti by ich nemali len kvoli financiam... nie je to tak???

motol
21. aug 2008

enenka:když sem otěhotněla já měla sem uplně stejný problém,s přítelem sem byla 5měsíců,zrovna sme se spolu nastěhovali do byty a já po měsíci zjistila,že budu mít mimi,partner mi rovnou řekl,že nechce mimi,není na to připravenej,já z toh byla taky překvapená,ale těšila sem se a vím,žwe bych na potrat nikdy nešla,řekla sem mu,že budu svobodná matka,ale on mi řekl,že potřebuje čas aby si zvykl,a po dvou měsících byl jak vyměněnej,těšil se na mimi víc jak já a myslim,že ten tvůj no uvidíš určitě ho to chytne až uvidí jak ti roste bříško a ultrazvuky,držím palce,at vám vše vyjde 🙂

bershka
21. aug 2008

enenka: čo viac si môže človek želať... dlhoročný vzťah, skončená výška, aká-taká prax.... ja by som sa tešila. ve´d nemáte 16 rokov. bývanie je to posledné... tak nech nad tým drahý pouvažuje. 25 nie je málo

etuska
21. aug 2008

Enenka-drzim palce 😉

martinka17
22. aug 2008

enenka
je super, že si tehulka, máš na to krásny vek. presne ako Ti napísali babenky...máš školu, máš prax, ste už dosť dlho spolu...skrátka skoro ideálne..teda jasne, až na to bývanie. Ale ste na to dvaja. 😀
A ak sa necítiš pripravená..moja kolegyňa si roky užívala sex bez ochrany a sama sa čudovala, že neotehotnela. Potom zrazu po jednej noci ostala tehotná. S priateľom sa práve rozchádzala, s otcom bába sa poznala krátko...tak potajme išla na potrat. Nebola na bábo ešte pripravená, pretože má len 26 a nedokončenú školu. A o pol roka už každému rozprávala, ako strašne chce dieťa, ako by chcela otehotnieť....mne to prišlo čudné, ale potom som si uvedomila, že sa dostala zrazu bližšie k 30-tke a uvedomila si, že čas letí a jej telo si začalo pýtať to, čo potrebovalo🙂
Držím palčeky, aby bolo všetko ok a bábo rástlo tak ako má🙂

marse
22. aug 2008

Enenka dieta je dar, vaz si to ze ti pan bozko tento dar doprial, co by za to dali ine zienky 😔 verim ze je to pre vas nove cerstve, ale nie je to tragedia. Si dospela, mas vzdelanie, a ze nemate vlastne byvanie, to nic kazdy druhy par zacina u rodicov, postupne pride aj to.

ja som otehotnela ako 17 rocna s prvou dcerkou, bola som na strednej, tiez som mala strach co bude, ci som pripravena som sa nepytala, jednoducho to bolo a hovoto, pred dvomi mesiacmi sa mi narodila druha dcerka v 20-tich rokoch. Vela ludi sa pozastavuje nadtym ze tak skoro a uz dve deti. ale vcera som bola u dr. a po vsetkych vysetreni a pod. mi oznamila ze uz deti mat nemozem, nieco mi nasli a uz sa to vezie. a verdikt je jasny. panbozko vedel preco mi dava tak skoro deti. nelutujem to. som stastna. keby som si predstavila ze vtedy dam prvu dcerku prec a teraz by som uz deti mat nemohla, by som sa zblaznila. v zivote treba brat vsetko ako ide, lebo nikdy nevies co bude dalej. a druhykrat uz take stastie mat nemusis 😉

a vtedy ked si povies ze uz som na dieta pripravena a chcem ho, vtedy to prave nepojde a vies preco??? lebo zivot kasle na nase plany 🙂

martinka17
22. aug 2008

marse
to si napísala veľmi pekne, výstižne. Je mi ľúto, že máš problémy, ale máš 2 detičky a to je super.-)

marse
24. aug 2008

ano matinka mam pokladiky a to je hlavne, a dakujem 😉

katka73
27. aug 2008

ahojky holky tak to že mě přítel řekl že ditě nechce jsem si zažila taky.byly jsme spolu 16měsíců a ja otěhotněla ja mam své tři děti ve věku 16,13,8let a on je rozvedeny a ma taky dvě děti ve věku 15,13let.před rokem jsme se bavili o miminku a neřekl na to ani ňň.tak jsem byla rada že když bych nahodou otěhotněla tak budu moc rada,ale zatim to bylo jinak než jsem očekavala.řekla jsem mu že jsem v jinym stavu a on na to že si ho chci děckem pojistit a že se odstěhuje protože další děcko nechce,řekl že mam jit na potrat ja ho poslechla a šla jsem myslela jsem si že když půjdu tak bude všechno fajn ale spletla jsem se.přestal semnou komunikovat a odešel už je to měsíc co senou nemluvi a jen kvůli tomu že si myslel že jsem mu to nechtěla říci ale ja jsem o tom nevěděla až jak jsem šla pomalu do 4měsíce ale udělali mi potrat ze zdravotnich důvodu no ještě že tak ale jak tohle všechno dopadne nevim oblečení ma stale u mě ještě se neodstěhoval a jsem zvědava kdy se zbalí zatim to ještě boli ale doufam že to přende brzy.takže holky držme se chlapy jsou fakt hrozníííí. ☹ ☹

dadous
27. aug 2008

katko bych mu sbalila kufry 😉

ilduska14
27. aug 2008

Ahoj enenka.
Tak čo sono? Dúfam že tvoj drahý bol s tebou a keď zbadal to malinké bol z toho namäkko a už ho reči o potrate prešli.Ja mám teraz dvojmesačnú dcérku a je to ten najkrajší poklad na svete.Bábo sme plánovali, dokonca som raz aj potratila, ale keď som potom zbadala 2 čiarky na teste, tak som spustila plač či to predsa len zvládnem.Takže obavy sú aj keď sa dieťa plánuje, stále sú pochybnosti či budeš dobrou mamou a či to všetko hlavne finančne zvládnete.Takže neboj to sa všetko časom vyrieši.A reči že dieťa vám pokazí život 😠 Kto to vymyslel by som ho odstrelila.Sama viem že to nie je ľahké, máme prvé dieťa a sme ďaleko od rodičov, takže sme s manželom na všetko prakticky sami ale je to nový život a vytvorili sme si ho mi a je to ten najkrajší dar.Dieťa sa samo nepýtalo na svet život sa ním určite pokaziť nedá.Aj keď budú určite časy keď nás nebudú poslúchať a budú hnevať.Takže držím palčeky a hlavu hore.Už si to povedala rodičom?

katka73
27. aug 2008

ahojky dadous:víš ja jsem strašně litostivy člověk a to ja neumim ho jen tak zbalit a tahni ale budu se to muset naučit mě děti ti ho tak za to nenavidí je to až hruza počkam a at se zbalí sam nemam na to abych to udělala sama.a tedkom po tom potratu jsem ještě v 6nedělích tak jsem s toho děsná

tweetinkapp
28. aug 2008

Hmmm...no asi sa nedozvieme ako to dopadlo ☹

katka73
29. aug 2008

neboj všichni tady pisneme bud dobry a nebo špatny konec ale jsem rada že si můžu z někym o svych problemech promluvit nebo spiše napsat. ☹

kaskya
2. sep 2008

Ja by som nešla na potrat nikdy v živote za akýchkoľvek okolností. Či finančných, či nezáujem zo strany partnera. Dieťa je niečo úžasné. Vaši ti pomôžu. Len im to povedz. Určite nebudú nadšení situáciou, že tvoj "milovaný" priateľ nie je zodpovedný. Kašli na neho. Dieťa ti otvorí nový obzor poznania a dá ti nový smer. Je to niečo úžasné, čo nikdy nezažiješ. To čo je za netvora, keď chce zabiť nový život. Keby som ho stretla na ulici, takú by som mu dala medzi nohy, že už by v živote nechcel sex 😠 😠 😠 idiot

kaskya
2. sep 2008

enenka myslím, že robíš zle, že s takým človekom plánuješ budúcnosť. si inač ok? pri zmysloch?

kacenqa
2. sep 2008

kaskya - nezareagovala si kapanek prehnane?

myslim, ze ked dieta necakane vstupi do zivota 2 ludi, ktori s nim este v danom okamihu neratali, tak to urcite oboch zaskoci. a uplne inak reaguje zena a uplne inak muz. muz castokrat nedomysli celkom nasledky svojich reci a trepne aj take haluze o potrate, ale ked si na tu myslienku, ze bude otcom zvykne, urcite prehodnoti svoje rozhodnutie. a ak mali spolu doteraz pekny vztah, tak preco na zaklade jednej skratovej situacie hadzat vsetko za hlavu? podla mna enenka praveze pri tych zmysloch je a kvoli tomu chce, aby jej dieta malo oboch rodicov...koniec koncov, rozist sa da neskor kedykolvek, ked to mam takto brutalne napisat.

a baby, ja enenku chapem, ze sa neciti pripravena na dieta, kazda zena ma ine biologicke hodinky, niektora chce babo v 20 a niektora ani v 30 nie je celkom zrela na materstvo. a hlavne, ked mate iste strednodobe plany, co by ste v najblizsich 2 rokoch este radi stihli a zrazu bum, behom tyzdna sa musite preorientovat na uplne ine priority...to cloveku da zabrat....hlavne je, ze sa enenka rozhodla pre babenko. teraz ma 9 mesiacov na to, aby si zvykla. drzim palce, nech sa to zrovna, aj s priatelom, aj s rodicmi!

a nech je mimco OK!

siduska
2. sep 2008

kaskya
preco myslis, ze robi zle len koli tomu, ze nebol pripraveny na to byt otcem??? kazdy ma strach ked sa dozvie, ze bude rodic...kazdy to bere inak.. co ty vies mozno, ze sa fakt zmeny, a chce byt s nimi, su dlho spolu na to aby enenka uz ho torksu na to poznala aky je... musi sa rozhodut jedine ona sama, co urobi dalej...kazdy je zdrjcom svojho stastia a kazdy sa uci na vlastnych hcybach...
zamilovana zenska si furt urobi po svojom....

kaskya
5. sep 2008

aha. no máme odlišné názory. keď nie je muž pripravený byť otcom, tak nech nehucká žene do hlavy, nech ide na potrat. kurnik nemyslíte? keby som mala žiť s takým mužom, porodiť, mať krásne zdravé dieťa, keby som pozrela na svojho manžela do konca života by som mu tie slová neodpustila, že chcel zabiť toto dieťa 🙄
to je môj názor na vec.

kaskya
5. sep 2008

kačenka, siduska, keď sú dvaja 6,5 roka spolu, asi by bolo čudné, keby sa im "nepošmyklo" aspoň raz. Milovať sa to hej, ale zodpovednosť žiadna. Toto mám najradšej. A sú to dvaja vzdelaní ľudia. Teda jej nevyčítam nič, ale toho jej krásavca... že cestovať a ešte si užívať 😀 😀 😀 ... magor

jeliska
5. sep 2008

ahoj enenka 🙂 drzim palce aby si si babeno nechala.Ja som chodila s priatelom teraz uz s manzelom 6 rokov a nikdy sme si nedavali moc pozor vzdy som sa spoliehala nanho ,lebo ja som antikoncepciu nikdy neuzivala a ani som nemyslela ze by som mohla otehotnet i ked tibco ten chcel dieta strasne.No a raz som sa prekecla a bum mame Elisku 😀 tak sme sa zobrali a sme stastny i ked ja som sa strasne bala mam dost prisnych rodicov a hlavne tato kym to rozdychal ale teraz je stastny dedko i ked sme mimo Slovenska tak mu je aspon Eliska vzacna a vzdy sa na nu tesi Je pravda,ze to je o zodpovednosti moj manzel nikdy nebol zodpovedny a cuduj sa dvete teraz ked mame prcka tak je ako vymeneny tak drzime palceky 😵

ilduska14
6. sep 2008

V tom súhlasím s kaskyou, že milovať sa to hej ale potom navrhovať potrat? Ak dieťa predsa nechcem tak si dám pozor.Veď ako som predtým písala dieťa sa samo na svet nepýta urobili sme si ho sami.Ale či ho máme právo aj zabiť 😒 Ja nie som úpne proti potratom, ale uznávam ich len v takom prípade ak žena nemá žiadnu rodinu, blízkych a nemá financie dieťa vychovať.Ja by som ale aj v tom prípade asi porodila a dala ho na adopciu, veď toľko ľudí nemôže mať deti.Viem že by bolo ťažšie sa ho vzdať, ale ľahšie by sa mi žilo s tou myšlienkou ako s myšlienkou že som si dieťa zabyla.No nechcem nikoho odsudzovať za svoje činy, na to nemám žiadne právo, ale u mňa vety že nie som pripravení a ešte si chcem užiť nie sú argumenty na potrat.Ak má človek rodinu, priateľov ktorí mu pomôžu veľmi veľa vecí sa dá zvládnuť, aj takých čo sa nám zdajú nezvládnuteľné. 😉

nanyka
7. sep 2008

tu na MK či MS celkovo vidno ako sú ľudia stále nezodpovední, splodia dieťa a ďalej nevedia čo robiť..
pojem ako plánované rodičovstvo väčšine nič moc nehovorí 🙄
potom volia buď potrat, alebo keď musia bývať s rodičmi,lebo nemajú na vlastné bývanie, alebo nemajú financie na výchovu a staranie sa o dieťa, tak plačú a sťažujú sa..
viem, že nič nie je biele alebo čierne, ale čo sa tohto týka, tak ja pochopenie nemám 😒 ..keď nemám kde bývať, alebo nemám financie, tak sa najprv snažím zabezpečiť a potom rozmýšľam o rodine..to je si myslím oveľa zodpovednejší prístup 😉

ilduska14
8. sep 2008

nanyka, plánované rodičovstvo 😉 ? dnes sa to väčšinou pritrafí 😀 .Jasné že je to zodpovednejšie keď človek má z čoho žiť, ale aj keď sa bábo pritrafí je východisko.To sťažovanie sa tiež neuznávam, veď každý to má tak ako si to sám urobí.Mi žijeme dvaja s manželom v podnájme a tiež som počula hlášky od našich známych že načo nám bolo dieťa, keď nemáme vlastný byt 😠 .To povedal 40 ročný človek, ktorý si zakladal rodinu v období, keď šlo všeličo ľahšie.Dnes ak má niekto vlastný byt, tak je väščinou nutný 30 rokov splácať banke, alebo dedil, alebo má bohatých rodičov.Na hypotéku sa chystáme tak za 2 roky, dokiaľ sa manželovi rozbehne podnikanie.Ale so svokrovcami, alebo s rodičmi by som určite nebývala to radšej poprava.Hlavne s tými svokrovcami.Ja viem že veľa ľudí nemá na výber a potom sa sťažujú, ale možno by sa dal nájsť aj podnájom po známosti aby nebol taký drahí a radšej byť sami.No nie vždy je to také ľahké. ☹ Ináč tých čo bývajú so svokrovcami obdivujem, lebo mi máme s nimi dosť veľké problémy aj tak že nebývame spolu.A keby sme bývali tak ako som písala, poprava 😝

nanyka
8. sep 2008

no hej, ja som niekedy vo svojich názoroch až príliš striktná 😅 to uznávam..niekedy sa ozaj bábätko pritrafí (teda mne určite nie, ja mám teda ozaj predstavu plánov.rodičovstva a robím všetko pre to 🙂 )..ja nikoho nesúdim, presne ako si napísala, každý má ako si zariadi..keď si niečo navarím, tak si to aj zjem a nebudem vyplakávať..iné je, keď nám zavarí niekto iný 😀 ako napr. svokrovci..

iduska, my máme to isté..nikdy som so svokrovcami nebývala a tiež máme s nimi problémy..uf nieto s nimi bývať..NIKDY ani keby neviem čo sa dialo..
držím palce v podnikaní 😉

binki
8. sep 2008

enenka: rozhodni se podle svého svědomí, můj názor je ten, že dítě potřebuje hlavně lásku, ale časem také "mužský" vzor a finanční zajištění, třeba pro studium, pro mne to není už tak jednoznačné jako dřív, cítím, že miminko potřebuje úplnou rodinu, nejde o "neužívání si", jde o odpovědnost vůči novému životu

horallka
8. sep 2008

súhlasím s kaskyou- keď sa raz milujem s chlapom a chlap so mnou- vždy musím počítať s tým, že môžem aj otehotnieť- ani antikoncepcia nie je všemocná pani a tiež môže zlyhať - nehovoriac o iných faktoroch. Preto si treba dobre uvážiť -surovo povedané- komu rozkročím nohy a keď to nezvládnem, následky, si bohužiaľ ponesiem.Ale enenka rieši, že ešte s priateľom nie sú pripravení na dieťa. A kedy budete enenka- o rok, o desať, o dvadsať? Podľa mňa máte na to ideálny vek- to nevadí, že ešte nemáte všetko- že ešte len začínate- ale nie ste úplne na nule- máte vzdelanie, prácu, rodičov- bývanie sa časom vyrieši. Dieťa je krásny obohacujúci dar do života a si len pomyslite, koľko párov márne túži po vlastnom potomkovi a vy ho idete mať - a bude to len a len vaše dieťa.

ilduska14
9. sep 2008

ďakujem nanyka, dúfam, že to pôjde všetko podľa plánov.Ja to veľmi ťažké, lebo mužíček má dve práce, to svoje podnikanie a ešte normálne zamestnanie.Už tam nemal robiť, ale sa mu všetko posunulo a ešte nie je z toho toľko peniažkov, aby sme v pohode vyžili.No bábo nepriek tomu chcel a máme obaja taký názor, že keď už finančne budeme úplne v pohode tak príde niečo iné, takže zas by sme to odkladali a takto by to šlo do nekonečna. Jeden problém sa vyrieši a príde druhý.Keď sa to tak vezme ten správny čas je vôbec niekedy? 😉 Alebo si len myslíme že je čas na bábo a keď je to už reálne vidíme prekážky 😠 No o tom je život. 😝

ilduska14
9. sep 2008

enenka...., no čo sa deje???