Priateľ je urážlivý. Čo keď už bude dieťa na svete?

andreaba
21. jan 2009

Sme s priateľom spolu 9 mesiacov. Teraz som tehotná. Začal u nás bývať (bývame spolu s mojími rodičmi). Vzťahy v dome sa už pretriasli, všetko je OK... Problém je ale jeho povaha, alebo moja precitlivelosť? Ide o to že sa na hocijakú hlúposť urazí a dokáže sa so mnou nebaviť aj štyri dni. Napríklad včera som stála pri ňom a pozerala som sa na neho ako si zalieva čaj. Povedal mi že čo nejdem spať (chystala som sa) že tam stojím ako múmia. A viac sa so mnou nebavil. Večer sa ku mne ani nepritúlil. ráno pusa ako školáčke a cez deň mi ani nezatelefonuje...Scenár poznám. Za takéto hlúposti sa so mnou nebaví. Až pokiaľ sa ja jemu neprídem pchať do "zadku". Vôbec neberie ohľad nato, že som tehotná a precitlivelá. Večer počuje že v POSTELI PLAČEM A NEPRIHOVORÍ SA MI. Hrá sa na VEĽKEHO URAZENEHO PANA... Ale ja už ďalej nevládzem. Neviem si predstaviť ako by sa správal keby má naozajstný dôvod uraziť sa. Čo bude keď sa narodí dieťa? Uvažujem že sa s ním rozídem, a budem slobodná mamička...Čo by ste robili vy? Nemienim sa mu stále ospravedlňovať za niečo čo som nespravila, iba aby bol klud a moje dieťatko necítilo že som nervózna a plačem...
Ďakujem Vám všetkým vopred za odpovede....

pink_lady
23. feb 2009

andreaba myslim ze v teme slobodne mamicky je vela takych co maju osobne skusenosti 😉

ale urcite si odkladaj vsetky blocky co budes kupovat pre seba i dietatko pocas tehu i po nom

jenna7082
23. feb 2009

osamela matka je tusim iba taka, co neuda otcovstvo, ci sa mylim?

danielkapo
23. feb 2009

jenna, mylis 😉 osamela matka je matka, ktora nie je vydata a nezije v spolocnej domacnosti s otcom dietata....btw andreaba skus aj v teme paragrafy konkretne taketo zalezitosti sa pytat...popripade prid k slobodnym mamickam ako radili...

jenna7082
23. feb 2009

no sak ja sa nehadam 🙂 neviem...ale aspon som sa dozvedela 😅

danielkapo
23. feb 2009

ved ani ja 😉 sa nehadam ... clovek sa tu vela veci nauci...fakt

jenna7082
23. feb 2009

andrea a ako chce tomu svojmu uboziatku malinkemu 11 rocnemu povedat ze bude mat sestru? ked tak strasne chce malu do svojej opatery? 😠 😠

danielkapo
23. feb 2009

osobne si myslim, ze to su len momentalne silne reci....vlastna skusenost 😖 ...si rozmysli...
inak andreaba pri takom charaktere ako ma tvoj ex si nic lepsie spravit nemohla...drzim palce

jenna7082
23. feb 2009

jasne ze su to len reci. andrea si takych este uzije. uz len preto, ze ho poslala kade lahsie, to je proste ješitnosť chlapská....no, dobre, aj my zienky ju niektoré mame 😅 preto vravim aby si príp maily, smsky a take veci odkladala. moze to raz pomoct keby tie svoje vyhrážky myslel vážne.

danielkapo
23. feb 2009

to urcite ano, mas pravdu...vsetko si zapisuj andrea a odkladaj urcite co sa tyka tehotenstva a malej....vybava...vsetko 😅
a aj tie jeho vyplody...lepsie mat nieco v rukach

ilduska14
23. feb 2009

a to ju chce aj kojiť? 😀 😀 😀 chudák
neboj vziať ti ju nemôže.mám kamošku ktorej sa muž takto vyhrážal,ona sa bola poradiť s právnikom a ten jej povedal že dieťa by dostal iba keby bolo dokázané že je alkoholička,droguje alebo je bez domova.takže nemá šancu.aj keby si nemala dosť peňazí tak mu ju nedajú,skôr mu zvýšia výživné.

😉

ilduska14
23. feb 2009

a nehovoriac o tom keby si im porozprávala ako sa k tebe správal 😠

jenna7082
23. feb 2009

ja si tiez myslim, ze súdy sú viac na matkinej strane.

tictactoe
23. feb 2009

andrea, drzim ti palce aby si to vsetko zvladla,lebo pri takom magorovi clovek naozaj nikdy nevie. osamela matka je ta co nezije v spolocnej domacnosti s otcom dietata ci je zapisany na rodnom liste alebo nie. priznat pre neho otcovstvo bude dobre aby potom vsetky tie natahovacky o vyzivne boli jednoduchsie, lebo ako uz bolo spomenute, inak by sa museli robit najskor testy dna. ale zaroven si na socialke poziadaj o zverenie malej do plnej starostlivosti. sudu sa v tomto pripade nevyhnete. tam sa dohaduju aj podmienky ako sa bude stretavat s malou a tiez vyska vyzivneho a tak... inak by ste sa mohli dohodnut vy dvaja medzi sebou, samozrejme spisane u notara a podpisane oboma stranami. a tiez ak budes mat malu zverenu vo svojej opatere (myslim sudne a na papieri) tak nebudes mat problem s vyplacanim pridavkov na dieta, inak ho bude musiet ziadat on od svojho zamestnavatela kedze je uvedeny na rodnom liste. sama som si tym presla a pridavky na dieta do dnes ani nedostavam, lebo niektore zakony su u nas postavene na hlavu.

mirka414
23. feb 2009

tictaktoe jeeej ty mas nadherneho malinkeho?a ten pan na foto je jeho otec?

stanusa
23. feb 2009

ahojte, andrejka s paragrafmi ti neporadím, ale môj pocit z jeho správania je taký, že ťa chce vystresovať ešte viac ako keď ste boli spolu. Veď nemá v opatere ani syna a dokonca mu to ani nedokázal nepovedal (slaboch) - ako by malý reagoval že ocinko sa stará o tvoje dieťa a on je "len s mamou"... toto ho zjavne netrápi 😠 aký dôvod chce uviesť-že sa riadne nestaráš, alebo čo.

stanusa
23. feb 2009

oprava: nedokázal povedať

tictactoe
23. feb 2009

😀 dakujem mirka, ten pan 🙂 je veru jeho otec 😉

mirka414
23. feb 2009

tictactoe a vy nieste spolu,myslim ako par?

mirka414
23. feb 2009

uz sa mi to trosku pletie,uz som nasla dalsie dva pary co su manzelia tmavsej pletihttps://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tictactoe
23. feb 2009

mirka dakujem,som sa preklikala do tej temy, nieco podobne som potrebovala, skoda len ze su vsetky baby v zahranici. my s jeho otcom spolu nie sme, a taky sme mohli byt krasny par... 😀 😀 😀
a ty sa zaoberas vyhladavanim medzinarodnych parov??? 😉

mirka414
24. feb 2009

nie ale oni su tak sexi,tie vase cokoladky,kde ste knim prisli aj ja chcemmmmmmmmmm...a preco nieste spolu,ak smiem vediet?

tictactoe
24. feb 2009

😀 ved som aj tomu "mojmu" navrhovala ze by sa spermo-darcovstvom mohol na slovensku zivit lebo sa ma to uz vela bab pytalo 😉 no a preco nie sme spolu... vyprdol sa na nas ked sa dozvedel ze som tehotna 😢 a par dni pred mojim odchodom na slovensko, teda asi 7 tyzdnov pred porodom sa vzpamatal. no a ked chce byt zainteresovany a byt otcom tak mu branit nebudem, nas to vsak do kopy uz neda. ale komunikujeme spolu velmi dobre, na moj velky udiv 🙂 a v marci za nim ideme na tri tyzdne...
som si pozerala aj tvoj album zo svadby, mas velmi peknu rodinku a hrooooozne sympatickeho manzela! 😉

mirka414
24. feb 2009

tictaktoe to mame velmi podobny pribeh.ja som velmi skoro po nasom zoznameni zostala tehotna,kvalitne spermie urobili svoje 😀 (ked moj bude taky plodny ako svokor co mu to s babakou chutilo este aj v 50tke,ked splodili mojho,tak mu asi tie g..e podviazem 😀 )potom nastal problem,ze som nemala poistku vo svajciarsku a vies reci takz.kamaratov,neber si slovenku,ked mozes mat svajciarku,bohvie ci je to tvoje atd urobili svoje a moj sa uzavrel do seba a nekomunikoval ani so mnou ani so svojim otcom.a tak som isla na Sk,kde som pobudla 6mesiacov,tri pred narodenim a tri po...on obcas napisal,obcas aj nie 😒 ,ale peniaze posielal stale a dokonca sledoval a kradol svokrovi fotky malinkej co som mu posielala a vsade sa snou chvalil.potom som sa snim dohodla,ze chcem prist ukazat dedkovi malinku a tak sme isli do svajciarska a on ked zbadal malinku zacal plakat a uz nas nepustil nazad a poziadal nas o ruku.a rozpravky bolo koniec.nas to dokopy dalo,lebo v tom nebola nevera,a postavil sa aj ohovaracom a dokazuje nam,ze nas lubi.to je pekne,ze spolu komunikujete bez vojny,ved aj tak sa da,ale je to smutne,ze nieste spolu ☹ .mate ty a on nejakych inych partnerov?

stanusa
25. feb 2009

ahojte baby, dnes so streltla mamu môjho ex, šli sme spolu s priateĺom, slušne som ju pozdravila. Prešla a samozrejme, že sa neodzdravila a po chvíli sa otočila a spustila hneď, že som dlhujem za 2 vrecia cementu a preplatok za môj byt (býval u mňa a platili sme na polovicu). Ex sa zachoval ako dobrý hajzlík - správal sa ku mne ako k jeho majetku...žiadna úcta, bola som tá zlá a on chudáčik. Je tomu už vyše 2 rokov... Že ju to "trápi", priateĺ to okomentoval, že sa jej aspoň na 10% uĺavilo. 🙂

habibi78
26. feb 2009

stanusa, ja by som kúpila dve vrecia cementu a pekne by som jej ich vysypala pred dvere...... 😀 😝

mirka414
26. feb 2009

a treba pockat kym naprsi 😀

ilduska14
26. feb 2009

stanuša to si píš že si to nemohla odpustiť. 😀 asi by praskla keby prešla pri tebe bez blbých poznámok 😕

stanusa
26. feb 2009

veru ilduska, ale aspoň že priateĺ to zobral s nadľadom. A ešte jedna perlička - za dovolenku v Chorvátsku som im poslala šekom peniaze, aj keď nechcel... ale vraj ju platila jeho mama dochôdkyňa. zato nepovedala ani ďakujem 😒 zamrzelo ju, že nás videla spokojných, aj keď predpovedala, že rozchod ešte oĺutujem...tak aspoň vidím kto ľutuje

clarke
1. mar 2020

Pobaliť a jeho veci vyhodiť pred dvere a adios chalan... Ako nechapem co si mysli ze si do žena môže dovolovat.. Bývate u vašich a aj tak sa k tebe správa takto? Fakt sa s ním rozvod teraz lebo to bdie horšie a horšie.. On sa nezmení lebo nemá dôvod... Áno uprednostňuje svojho syna pred tebou lebo ho baví ta provokovať.... Ze on je niečo viac ako ty... Pričom to nnei pravda... Nech odíde na par dni preč aby sa uvedomil ty nie si povinná znášať jeho správanie...