Priateľ je urážlivý. Čo keď už bude dieťa na svete?

andreaba
21. jan 2009

Sme s priateľom spolu 9 mesiacov. Teraz som tehotná. Začal u nás bývať (bývame spolu s mojími rodičmi). Vzťahy v dome sa už pretriasli, všetko je OK... Problém je ale jeho povaha, alebo moja precitlivelosť? Ide o to že sa na hocijakú hlúposť urazí a dokáže sa so mnou nebaviť aj štyri dni. Napríklad včera som stála pri ňom a pozerala som sa na neho ako si zalieva čaj. Povedal mi že čo nejdem spať (chystala som sa) že tam stojím ako múmia. A viac sa so mnou nebavil. Večer sa ku mne ani nepritúlil. ráno pusa ako školáčke a cez deň mi ani nezatelefonuje...Scenár poznám. Za takéto hlúposti sa so mnou nebaví. Až pokiaľ sa ja jemu neprídem pchať do "zadku". Vôbec neberie ohľad nato, že som tehotná a precitlivelá. Večer počuje že v POSTELI PLAČEM A NEPRIHOVORÍ SA MI. Hrá sa na VEĽKEHO URAZENEHO PANA... Ale ja už ďalej nevládzem. Neviem si predstaviť ako by sa správal keby má naozajstný dôvod uraziť sa. Čo bude keď sa narodí dieťa? Uvažujem že sa s ním rozídem, a budem slobodná mamička...Čo by ste robili vy? Nemienim sa mu stále ospravedlňovať za niečo čo som nespravila, iba aby bol klud a moje dieťatko necítilo že som nervózna a plačem...
Ďakujem Vám všetkým vopred za odpovede....

greta24
21. jan 2009

Andrea, cim dlhsie to citam, tym viac mi je jasne, ze tvoj drahy je totalny sebec a zo svojho syna vychovava rozmaznaneho nesamostatneho cloveka. To mu, preboha, aj zadok utiera ? Myslim, ze zivot s takymto clovekom by bolo len trapenie, nezvladol svoje manzelstvo, neverim, ze zvladne vztah s tebou. Zbal mu kufre, ulavi sa ti a neznicis si zivot so sebcom !

sirinka
21. jan 2009

andrea mozno potrebujete od seba pauzu...a potom zistite, ci ma cenu to skusat dalej, alebo nie...
to je taka skoda, ze v tomto case nestoji pri tebe a ze vas vztah sa nerozvinul...a ako vlastne on reagoval na vase babo? bolo planovane? co ked sa len boji, ako to bude a takto to prenasa do vasho vztahu.

andreaba
autor
21. jan 2009

Greti dakujem za nazor. Dufam ze to potom ako slobodna matka zvladnem. Kazdopadne dnes vecer sa s nim porozpravam. Ked nie, pride na rozhovor buduce dni...
Ani tebe sa nezdá jeho vzťah s "malým?" Vraj ho musí kŕmiť lebo sám by sa nenajedol!!! Ten malý je skutočne malý, lebo vyzerá na šesť rokov a nie na jedenásť koľko má...A podľa neho je dokonalý a je na neho hrdý!!! len je to ostýchvý chlapec a preto je taký aký je. V skutočnosti je to rozmaznane decko...a psychycky sa snaží byť malým lebo mu je pohoddlne keď mu ocinko všetko podá, všetko pripraví, osprškuje ho, vyzlečie pančušky...Pokiaľ mu ocinko nepovie pozdrav (pri odchode) NEPOZDRAVÝ!!! lebo je vraj v cudzom prostredí a hambí sa... Pritom nás pozná vyše roka, boli sme aj na spoločne dovolenke....

ilduska14
21. jan 2009

andrea,to je čo za dieťa.už som zažila všelijakých rozmaznancov,ale aby sa sám v 11 rokoch nenajedol???? čo je on duševne chorý,lebo tak mi to pripadá. 😖 kŕmiť dieťa v jedenástich rokoch,normálne sa z toho neviem spamätať.rozmaznané chlapčisko.takto nebude nikdy vedieť sám fungovať.a čo na to celé hovoria tvoji rodičia?držím palce na večer,aj keď už asi rozhovor,alebo pokus o rozhovor bol. 😉

andreaba
autor
22. jan 2009

Baby dobré ránko.
Ildus - čo hovoria moji rodičia? Ocko chudáčik nič-je chorý, leží len na posteli. Maminu to začína riadne štvať keď vidí ako sa pri ňom trápim
A jeho synátor? No musí ho kŕmiť lebo by sa sám nenajedol a bol by hladný asi aj dva dni..Normálne sme boli na dovolenke cez leto. Segra má dve baby - 5 a 7 rokov. Vsetci sme jedli za jedným stolom a "malému" musel dávať chlebíček do ústočiek.... Segrine baby sa mu smiali ze ci sa nevie najesť sám 🙂

Sirinka - áno, bábo sme plánovali...takže bol rád... Neviem čoho by sa mal báť, má už 40dsať a jedno dieťa do troch rokov už vychoval...asi si to myslela v tomto význame že?

vroni
22. jan 2009

Andrejka, dieta mozno vychoval, ale zle. Opicia laska nie je vychova a podla mna patri do kategorie tyrania dietata 😠 Ako raz (niekto) vysvetli jeho synovi, ze mu "zrazu" nikto nebude davat chlebik do pusinky a ked sa nenaje, tak bude hladny? A ako chces zabranit tomu, aby takto "nevychovaval" aj tvoje (vase) dieta? Lebo on bude ten, ktory dietatu vsetko dovoli a ty ta bestia, ktora ich (chlapa aj dieta) tyranizuje.... A ako dopadol vas vcerajsi rozhovor?

andreaba
autor
22. jan 2009

Vroni, nemal sa k žiadnemu rozhovoru. Odpovedal mi iba na otázky ktoré som sa ho musela (bežné veci) pýtať a nič viac. Večer v posteli sa ku mne ani neotočil, ani bu ani mu a dneska takisto nie.... Ale dnes večer to nenechám len tak, asi mu narovinu poviem, že nemám záujem o takýto vzťah lebo v ňom iba trpím...

amaretta
22. jan 2009

andreaba
mali by ste teraz prezivat najkrajsie obdobie v zivote, lebo ste spolu tak kratko, cakate dietatko a on sa chova takto? Zabudni, ze to je laska...aj ked sa ta niektore baby o tom snazili presvedcit. Moj exmanzel bol podobny exemplar. Stale zduty, sebecky, zlostny a vzdy pan dokonaly co sa ma snazil presvedcit o mojich nedostatkoch. Od prilezitostneho pitia sa potajomky prepracoval az k alkoholizmu. Ked sa pozeram dozadu musim sa hambit, ze som to trpela. Bolo by to na dlhe rozpravanie a ja nemam chut na to spominat.Samozrejme, ze spociatku bolo viac dobreho ako zleho, potom naopak a nakoniec zostalo len to zle. Nastastie som sa ho zbavila a na krku ho ma ina nestastnica. Ver, ze ten tvoj nestoji za tvoje slzy a utrpenie, zivot je kratky a kazdy ma pravo na stastie 🙂 No mne sa teraz radi, ked uz mam svaty pokoj 🙂 a mimochodom bol kozorozec

andreaba
autor
22. jan 2009

ami...a nie je to tvoj ex ?? 🙂
kozorožci sú asi všetci taký ....

jenny_fer
22. jan 2009

Kozorožec? baby aj ja mám 2ročnú skúsenost s takým magorom.. trošku iného charakteru ale tiež rozmaznané decko.. nič nevedel riešit a vždy ked som mu povedala svoj názor(čiže som s ním nesúhlasila) dostal akési "záchvaty" hodill sa o zem a triasol sa..a vždy si vynútil aby som ho hladkala a mojkala a potom mu to akože pomohlo..lenže viem že tie záchvaty si privolal sám a neviem ani či to bolo naozaj alebo to len hral..raz som na neho volala sanitku a zrazu mu to zázračne prešlo a sanitárka ma v tom nechala, že ked je pri vedomí tak nepridu.. toto mi robil aj pred bratom..zaujmave že pred mojou maminou sa mu to nikdy nestalo...a vždy sa pritom chytal za srdce..občas aj na opačnej strane a tvrdil ako ho len boli srdce..a ja že ved ho máš na druhej strane 😀 už som sa s ním velakrát dohadovala že ked to spraví ešte raz tak pojde dobrovolne do nemocnice na psychošku ale nikdy som to nedokázala, sama som bola na neho..raz mi to spravil na ulici,naštastie bola už tma, jeden chalan mi pomohol ho postavit zo zeme a pomaly mi ho pomahal niest domov,ked on sa zrazu "prebral" a začal toho chalana bit..to už bolo moc.. už som sa s ním chcela velakkrát rozíst ale vždy mi písal výhražné smsky že je na streche jeho 7poschodového baráku alebo že si chce podrezat žily, a že čo má spravit či ho lubim či sa mu oplatí žit atd..vždy to boli len reči..už ked sa to opakovalo tak som pochopila že sa len vyhráža a nič si neurobí...
naštastie som v den nášho 2.ročného výročia stretla mojho terajšieho manžela a hned som vedela že život može byt aj pekný a že nemusím takto trpiet.. teraz máme krásnu 1a pol ročnú dcérku, plánujeme velkú svadbu v kostole(už sme zobratý na úrade)a ideme si kúpit dom..
takže naozaj ANDREABA nemusíš takto trpiet.. pošli ho.. preč.. nezmení sa.. práve teraz vidíš jeho skutočnú tvár...
ten tvoj pravý na teba určite niekde čaká... a rodičia ti určite pomožu s babetkom ked vidia aká je situácia..

amaretta
22. jan 2009

andreaba 🙂 je to jeho duplikat
dufam, ze sa k tomu rozhovoru odhodlas a vyjasnis si to...nema zmysel sa trapit 🙂 mam ale tusenie ako to dopadne, ved mam niekolkorocnu prax

andreaba
autor
22. jan 2009

Jenny rozmaznaného má syna z prvého manželstva! Rozmaznáva ho on. Ale moj priatel je kozorozec a je extremne zamerany na svoju individualitu...Nestve ho ze jeho správanie mna ako tehotnú trápy...Vsak pockaj, ako sa na neho vecer chystám! Ja si nenechám po hlave skákať od nikoho. Keby má pádny dôvod byť urazený, nech sa páči, ale zato, že som bola ospalá a podľa neho vyzerala ako múmia....a zato že sa na to ohradím tak sa urazí pán veľkomožný...
Inak jenny jedného priateľa podobného tomu tvojmu som mala ja takisto. Keď sa mu niečo nepáčilo tiež sa chytal za srdce a skladal mi telefon so slovami zbohom, dostávam infarkt za volantom 🙂 mesiac po rozchode so mnou si našiel druhu...chudačik a ako umieral z lásky ku mne

jenny_fer
22. jan 2009

Tak ti držím palce aby si to večer zvládla,aby ta nezlomil 😉

amaretta
22. jan 2009

andreaba, sa mi paci ako si zmobilizovala sily 🙂 bude to na teba skusat, ale nepripust ziadne pocity viny...ty chces len spokojny zivot a ak sa on vyziva v trapeni tak nech ide do pekla

ilduska14
22. jan 2009

život je moc krátky na to aby si ho človek pokazil a nechal sa urážať.sami sme si strojcami vlastného šťastia /aj keď nie stále to platí/ ale my rozhodujeme s kým budeme a ak je nám zle tak sa to v prvom rade snažíme urovnať,ale ak sa nijako nedá tak papa.andrejka ako písala jenny,určite na teba čaká niekto kto si ťa zaslúži a bude si ťa vážiť.choď ďalej a nepolemizuj nad niečim čo nezmeníš a čo je stratené. 😔

andreaba
autor
22. jan 2009

Díky baby moc. zajtra vám dám vedieť...

ivuss01
22. jan 2009

andreaba, citala som cele prispevky, ja by som to riesila jednou vetou"vrat mi kluce od domu, zober si toho rozmaznanca a ber sa prec" netrapilo by ma, ze v byte ani postel nema, a pri vychode by som este dodala, ze sa stretneme na sude o alimenty!
drzim palce,

andreaba
autor
23. jan 2009

holky tak ja som sa vcera pokusila o rozhovor. akoze drahy je chudacik a ja som tá chudera co sa odula za to ze mi povedal ze som múmia....tak som radsej rozhovor nechala tak lebo mi bolo večer straaasne zle a nemala som silu sa s nim hadat. zajtra robi oslavu svojich narodenin, tak to nechám tak ale v nedelu to uz budem musiet vyriesit...tak asi tak, zase ja som ta chudera...

jenny_fer
23. jan 2009

sme s Tebou Andrejka, držime palce,ty to zvládneš, len s nevzdávaj, mysli na tvoje bábetko a čo bude najlepšie pren. Nie si žiadna chudera a hlavne sa tomu nepoddavaj. Hore hlavu,bud silná kvoli tomu malinkému zázraku ktorý žije v tvojom brušku 😉

amaretta
23. jan 2009

stary znamy scenar...to poznam 🙂 hlavne sa upokoj a mysli na dietatko, ta debata s priatelom ti neujde 😉
a ked k tomu rozhovoru dojde snaz sa byt razna, lebo sa s nim budes takto natahovat aj roky a skoda kazdej stratenej minuty ☹ ja takych pakov nechapem, ved sa da zit tak krasne, tak preco si zneprijemnovat zivot

andreaba
autor
23. jan 2009

Ami...lebo mozno ho chce prezit s niekym inym...aj ked tomu neverím že by niekoho mal...teda aspon vsetky poobedia je so mnou, ale co robí v práci ani srnka netusi - podnikatel takze behat si moze az az az

amaretta
23. jan 2009

ak ta nelubi treba to vyriesit co najskor, aby si definitivne vedela na com si, lebo ta neistota ta bude nicit. Ak je to tak, nechapem potom preco si s tebou zacinal ked ho ta laska tak rychlo presla. Svedcilo by to o jeho nezodpovednosti, ved splodil aj dieta a k tomu tie jeho povahove crty...nuz vrazedna kombinacia. Uvidis co prinesie rozhovor s nim, daj mu sancu sa obhajit a verim, ze sama vycitis co bude pre teba a tvoje dietatko najlepsie.

vroni
23. jan 2009

Ja si nemyslim, ze by mal druhu, on bude skor pan citovy mrzak a s tym nenarobis nic. Toho citoveho mrzaka nemyslim ako urazku, skor ako diagnozu, to nemusi znamenat, ze je zly clovek, len partnerstvo s nim je takmer nemozne. Vyzaduje ocelovy zaludok, chladnu mysel a cynicky jazyk. Tuto kombinaciu zvlada na dlhsie maloktora zena aj bez tehotenstva, v tehotenstve ju povazujem za skoro vylucenu. Na take partnerstvo by som sa (uz) nedala. Citove zakrpatenie nie je len neprijemny navyk, ktoreho sa da zbavit, to je zakladna charakterova crta, ktora je nezmenitelna.

andreaba
autor
23. jan 2009

hej vroni, vystihla si to dokonale.
lenze viete co mi uz neraz povedal??? on ma lubi iba ked sa nehadame....a co ja za to mozem ze ho vytoci najmensia kravina? alebo ze si vymysli ze videl vyraz na mojej tvári a v skutocnosti tam mozno ani nebol???

amaretta
23. jan 2009

to trpi este aj paranojou...vidi co nie je 🙂

ivuss01
23. jan 2009

ahoj andreeaba, tak to si potom podla mna hlada zamienky, aby ta nelubil, ale ty sa mu nemozes tocit okolo zadku, a na tu oslavu narodenin pride aj jeho kamarati, alebo to bude len take rodinne?bude u teba doma, alebo nieke inde? ak inde zavolal aj teba?

amaretta
23. jan 2009

Neveru zvladal moj ex priam majstrovsky, co netvrdim ze je aj tvoj pripad andreaba. Svoju poslednu obeť obstastnoval cestou z prace v aute. Bola zadana, dokonca na materskej a tak nemala potrebu stretavat sa po nociach ved musela doma hrat poslusnu manzelku. On sa este po radovankach stavil v krcme na pivko dve tri a cuduj sa svete byval doma do piatej...tiez pan podnikatel. Kedze sme byvali v dome tak pod zamienkou ""idem nieco porobit vonku"" sa zvykol do vecera niekedy dorazit na šrot...a pekny den za nami 😝 samozrejme ja a len ja som bola vsetkemu na vine ak som este sem tam nasla silu mu nieco vycitat

natinka33
23. jan 2009

andreaba - neda mi aby som sa nezapojila.Ten tvoj mi pripomina mojho ex.Tiez mal syna aj ked nebol zenaty.Cele tehotenstvo sa spraval akoby sa nic nedialo,dokonca som od neho pocula,ze zneuzivam svoje tehotenstvo..to ked som ho nahodou poprosila,ci by mi nepomasiroval nohy ze ma bolia alebo nieco podobne.Bolo tam toho ovela ovela viac a vsetci ma presviedcali aby som vydrzala ze ved on sa zmeni ked uvidi male atd.No nestalo sa,asi 3 tyzdne po narodeni mi oznamil ze ma inu a tak som odisla.Som teraz slobodna mamina a viem,ze som urobila dobre...ten pokoj,ktory mam teraz je na nezaplatenie 😉
Budem ti drzat palce aby sa to cim skor vyriesilo,tak alebo tak...hlavne aby si bola aj s malickym v poriadku.

ilduska14
26. jan 2009

andreaba,tak ako si dopadla,už ste sa porozprávali? 😎

dobromila
26. jan 2009

zbezne som preletela tuto diskusiu a vazne sa cudujem obrovskej naivite, zaslepenosti, ba az hluposti zakladatelky temy

andrea, prepac, nehnevaj sa, ale take cudo si uviazat na krk a tpiet mu maniere, to je predsa chore. Ty sa ani trochu nemas rada?