Priateľ je urážlivý. Čo keď už bude dieťa na svete?

andreaba
21. jan 2009

Sme s priateľom spolu 9 mesiacov. Teraz som tehotná. Začal u nás bývať (bývame spolu s mojími rodičmi). Vzťahy v dome sa už pretriasli, všetko je OK... Problém je ale jeho povaha, alebo moja precitlivelosť? Ide o to že sa na hocijakú hlúposť urazí a dokáže sa so mnou nebaviť aj štyri dni. Napríklad včera som stála pri ňom a pozerala som sa na neho ako si zalieva čaj. Povedal mi že čo nejdem spať (chystala som sa) že tam stojím ako múmia. A viac sa so mnou nebavil. Večer sa ku mne ani nepritúlil. ráno pusa ako školáčke a cez deň mi ani nezatelefonuje...Scenár poznám. Za takéto hlúposti sa so mnou nebaví. Až pokiaľ sa ja jemu neprídem pchať do "zadku". Vôbec neberie ohľad nato, že som tehotná a precitlivelá. Večer počuje že v POSTELI PLAČEM A NEPRIHOVORÍ SA MI. Hrá sa na VEĽKEHO URAZENEHO PANA... Ale ja už ďalej nevládzem. Neviem si predstaviť ako by sa správal keby má naozajstný dôvod uraziť sa. Čo bude keď sa narodí dieťa? Uvažujem že sa s ním rozídem, a budem slobodná mamička...Čo by ste robili vy? Nemienim sa mu stále ospravedlňovať za niečo čo som nespravila, iba aby bol klud a moje dieťatko necítilo že som nervózna a plačem...
Ďakujem Vám všetkým vopred za odpovede....

andreaba
autor
2. feb 2009

Jaj baby ja Vám tak ďakujem že ma slovne podporujete.... 😉

greta24
2. feb 2009

Andreaba, tej samoty sa vobec nemusis bat, lebo babo ti ju bude vyplnat 24 hod denne, 7 dni v tyzdni !!! Ten egoisticky rozmaznany primitiv by ti tam len zavadzal a znervoznoval ta. Predsa nechces, aby ti z dietata vychoval rovnaku neschpnu kreaturu, aku vychovava zo svojho synacika 😝 😝 😝

melany_s
2. feb 2009

Andrea, úprimne Ťa obdivujem za to, že si ho dokázala vykopnúť. Je to tak lepšie pre Teba aj pre dieťa. Viem, aké je ťažké poslať chlapa do čerta, aj keď je to sebecký hajzel, ktorý Ti ubližuje. Ten pocit, že zostaneš sama je hrozný, ale časom to bude už len lepšie. Želám Ti veľa síl a pevnú vôľu, aby si sa nedala zlomiť, keď prilezie naspäť. Drž sa.

andreaba
autor
2. feb 2009

Mel...dneska to budem potrebovať...

naty
2. feb 2009

Budu na tebe myslet a držím palce i na nohou!! 😉 Nenech se už ponižovat, chlap za to opravdu nestojí!! S kliným svědomím můžu říct, že tě ten člověk opravdu nemá rád...to prostě není nejde... 😒

jenna7082
2. feb 2009

andrea kolko mas rokov?

pishulina
2. feb 2009

Andrea, čítala som si celú chronológiu tvojich príspevkov a dovoľ mi zopár mojich múdrostí 🙂 Niet čoho ľutovať. Tento človek ťa oberá o energiu, city, sebaúctu, šťastie... nikdy sa nezmení a ty by si bola len nešťastná. Vedel, čo na teba platí a príde mi to tak, že chcel, aby si trpela, ak to nechcel, tak mu to ani nedochádzalo, ale potom na čo takého, čo s tebou nie je na jednej lodi? Láskavo nech do toho nemontuje tvoju mamu a už vôbec nie tú svoju.
Andy, hlavu hore, si pánom svojej situácie, si budúca mamička, zmobilizuj svoje sily, ako to len ženská dokáže a bojuj (myslím teraz najmä psychicky, lebo ako aj sama píšeš, nebude to bezbolestné, tá samota zo začiatku a tak) a ochráň svoje dieťa a domácu pohodu, ktorú ty aj tvoje dieťa tak budete potrebovať pred takýmto looserom (sorry, nemôžem si pomôcť). Zaslúžiš si viac. A slobodných mamičiek je na svete milión, zvládneš to aj ty. Hlavne sa nenechaj vmanipulovať do niečoho, čo by si mohla ľutovať. Neurob krok späť, iné to nebude, to je isté. Možno ťa jeho reakcie v budúcnosti ešte prekvapia, lebo podľa všetkého do takejto situácie si ho ešte nikdy nedostala, ale nech si uvedomí, že to pos.... a hlavne ADIOS AMIGOS. Drž sa!!

pishulina
2. feb 2009

A vrcholom podľa mňa bolo, že:
- rozprával o vašich vzťahových veciach pred cudzími ľuďmi, ohováral ťa pred nimi, ohováral tvoju mamu - žiadna úcta
- otvorene nadával tvojej mame - to čo má byť, býva u vás a ešte si bude takto zobák otvárať????
- že zo svojho syna vychováva ďalšieho trtušika...čo z neho bude? Komplexák jak hovado, a odtrpí si to zase len nejaká žena/y v jeho dospelosti
- chcel tých 2 psov z TVOJHO domu vyvliecť na dvor (ak som tomu dobre porozumela) - bez diskusie? bez dialógu? len preto, že on sa rozhodol????
- "ťa ľúbi iba, keď sa nehádate"???? to čo je????? a čo tak v dobrom aj v zlom (aj keď nie ste zobratí), to nie je láska, to nie je partnerstvo, ako by ťa v budúcnosti podržal v iných tvojich ťažkých chvíľach a situáciách??
... fuuu, normálne som vytočená...jednoducho s tebou len manipuloval...

... k tomu ma napadá, "nech si trhne nohou, trtek"...toľko môj názor

karkoolka81
2. feb 2009

andrea nechodili ten tvoj a moj ex nahodou spolu do dakej skoly? 😀 lebo tie jeho tahy to ako keby som toho "mojho" trkva pocuvala, presne aj to s tou mamou jeho skusali...ako ja som ich hned zrusila ze do toho staru nic neni ... 😒 😠

stanusa
2. feb 2009

ahoj karkoolka isto tam chodili aj s mojím ex, to musela byť trieda 😀
a on to s mamou skúšal ešte aj pri mojej mame, no fuj

karkoolka81
2. feb 2009

stanusa - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 inak aj on tiez to skusal aj u mojej mamy 😠 a ked som videla aky anjelsky ksicht pritom nahodil tak ma islo rozdrapit...fuj taky pokrytci 😠

stanusa
2. feb 2009

to ich tam asi učili mať pravdu za každú cenu, lebo na všetko mal jeho ego-odpoveď
a neozýva sa ti?

karkoolka81
2. feb 2009

vdaka bohu uz 2 dni sa neozval...2 dni to je uspech lebo pred tym skusal tie svoje finty cez sms/mail a pod... 😠

karkoolka81
2. feb 2009

aj ked sa trochu bojim co vymysli zas lebo on ma kamaratov pravnikov tak aby snad si nezmyslel mi dietatko zobrat alebo co ..neviem ci je take nieco mozne ale mna napada uz vselico veru 😕 😀

adina22
2. feb 2009

moj ex bol s tymi vasimi spoluziak 😀

stanusa
2. feb 2009

neboj, to by si musela byť nesvojprávna a to myslím nie si alebo psychisky narušená a on ho kojiť nebude, ale má právo ho vidieť. a nech sa už radšej ani neozýva babrák jeden 😠

stanusa
2. feb 2009

adina - vitaj v klube, my fakt dáme dokopy celú triedu či ako to nazveme 😀

adina22
2. feb 2009

stanusa -no myslim, ze keby sme to sem hodili ako samostatnu temu bola by z toho cela skola 😀

stanusa
2. feb 2009

😀 😀 to my čítaš myšlienky, toľko magorov pokope to ani na VŠ nemajú (magor ako Mgr. - bez urážky)
Ty si tiež slobodná mamička?

adina22
2. feb 2009

tak to by bola elitna skola,sami vyvoleni 😀 Ano som slobodna mamina 🙂

stanusa
2. feb 2009

držím vám palce nech sa darí 🙂

adina22
2. feb 2009

dakujem 😉 a tymto chcem odkazat aj andreaba ze urcite je lepsie byt sama s dietatkom,ako zit s niekym ako tvoj byvaly (teda dufam,ze uz byvaly).Drzim ti palce 🙂

karkoolka81
2. feb 2009

vrr - zakrikla som to akurat mi pisal na mail...ako keby sa nic nestalo...vrrr chudacik vraj preco sa nechcem s nim bavit čo takého mi urobil 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 len ma to zbytocne rozhodilo

karkoolka81
2. feb 2009

on sa vzdy vedel ohradzovat tym ze on nie je zly len ja ho takym robim, ze len sa ma clovek chyti a uz fnukam ze mam zlomenu ruku ...neviem potom od coho som mala tie modriny... 😖 ..a ta zlost v ociach....keby taky ozaj nie je tak si prizna chybu a nebude tvrdit ze to nikdy neurobil ...nemozem na to moc mysliet pretoze mi idu slzy do oci pri tej spomienke...
dufam, ze malinke nebude mat po nom povahu 😎

stanusa
2. feb 2009

karkoolka, to oni vždy tvrdia, že my sme tie zlé 😒 zapierať a zapierať to je ono
malinké bude také ako si ho vychováš 🙂

krasuliak
2. feb 2009

ale geny neprerobis 😒 😒

roasha
4. feb 2009

andreaba sa neozvala,takze ratam s tym,ze "drahy"tam je stale... 😅 😝

amaretta
4. feb 2009

dúfam, že nie je taká sprostá ako som bola ja....sorry za ten výraz, ale prajem jej aby mala viac odvahy a nedala so sebou zametať 😒

karkoolka81
4. feb 2009

ahojte...tak mne sa ten "moj" dnes zas telefonicky vyhrazal a ze nezabranim jeho rodicom aby sa so mnou porozpravali ja som sa dostala do takeho hysaku ze hovorim mame ja idem na policiu a do nejakej anonymity kdesi asi do jaskyne ...az teraz zistujem s akym idiotom som sa to zaplietla a mam pocit ze je schopny vsetkeho 😢

ilduska14
4. feb 2009

andreaba,tak čo je nové? ako to dopadlo?
karkoolka,to čo sa do toho zas montujú rodičia.ten vzťah nebol o nich.a načo vôbec sa chcú s tebou silou mocou rozprávať? ja by som ich úplne ignorovala a bývalému napíš,že ak sa ti ešte raz ohlási,udáš ho na polícii za to že ťa obťažuje.možno sa zľakne a dá pokoj.držím palce.