Priateľ je urážlivý. Čo keď už bude dieťa na svete?

andreaba
21. jan 2009

Sme s priateľom spolu 9 mesiacov. Teraz som tehotná. Začal u nás bývať (bývame spolu s mojími rodičmi). Vzťahy v dome sa už pretriasli, všetko je OK... Problém je ale jeho povaha, alebo moja precitlivelosť? Ide o to že sa na hocijakú hlúposť urazí a dokáže sa so mnou nebaviť aj štyri dni. Napríklad včera som stála pri ňom a pozerala som sa na neho ako si zalieva čaj. Povedal mi že čo nejdem spať (chystala som sa) že tam stojím ako múmia. A viac sa so mnou nebavil. Večer sa ku mne ani nepritúlil. ráno pusa ako školáčke a cez deň mi ani nezatelefonuje...Scenár poznám. Za takéto hlúposti sa so mnou nebaví. Až pokiaľ sa ja jemu neprídem pchať do "zadku". Vôbec neberie ohľad nato, že som tehotná a precitlivelá. Večer počuje že v POSTELI PLAČEM A NEPRIHOVORÍ SA MI. Hrá sa na VEĽKEHO URAZENEHO PANA... Ale ja už ďalej nevládzem. Neviem si predstaviť ako by sa správal keby má naozajstný dôvod uraziť sa. Čo bude keď sa narodí dieťa? Uvažujem že sa s ním rozídem, a budem slobodná mamička...Čo by ste robili vy? Nemienim sa mu stále ospravedlňovať za niečo čo som nespravila, iba aby bol klud a moje dieťatko necítilo že som nervózna a plačem...
Ďakujem Vám všetkým vopred za odpovede....

krasuliak
22. feb 2009

stale 😉 😉

jenna7082
22. feb 2009

neveriííííím !!!! 😀

krasuliak
22. feb 2009

no nemam ti to ako dokazat 😅 😅

jenna7082
22. feb 2009

slovo krasulkine by mohlo zavazit 😉

mirka414
22. feb 2009

krasuliak neboj my nieco na teba najdeme 😀 ...

roasha
22. feb 2009

andreaba,super,to ti zo srdca gratulujem,ze si to zvladla,aj k dievcatku.☺
inak,presne tak,jeho papiermi si moze akurat tak vytriet zadok.

karkoolka81
22. feb 2009

andreaba gratulujem ti ze si to cele zvladla ho poslat kadelahsie, a som rada ze uz ste v poriadku aspon ako tak /myslim zdravotne/ 😉 a blahozelam aj k dievcatku

inak fakt je ten tvoj byvaly rovnaka natura aj so svojou maminkou uzasnou ako ten moj ex s jeho mamusku... 🙄 ...asi chodili naozaj do rovnakej skoly 😀
tiez nemam od neho este 100% pokoj, a niekedy sa dost bojim co ma este caka, lebo je fakt tusim schopny vsetkeho 😔 keby mam istotu ze nebudem potrebovat vyzivne, ze by som to zvladla sama, tak ho ani nedam zapisat do rodneho listu ... ☹

majovka21
22. feb 2009

Ahojte holky. Vcera som nahodne nasla tuto temu a zacala citat prispevky.Musim sa priznat, ze v kazdom "pribehu" som nasla nieco spolocne s tym mojim. Az na to, ze ja som sa este nerozhodla.
Vsetko bolo krasne a ... a zacalo sa to kazit, ked som sa k nemu nastahovala- vlastne, ked som sa definitivne rozhodla pre nas vztah a vzdala sa tak svojej rodiny(mam na mysli otca,mamu a surodencov - boli proti vztahu,lebo je rozvedeny).Zo zaciatku to boli vycitky, ze preco som nespravila to-ci ono, ked som spravila tak ako zle, neskor ze to mam robit presne tak ako si to zela on, inak to stoji za hovno,... Hadky nabrali grady a slovne ma vyhadzoval z jeho domu, neskor z jeho auto, potom z JEHO pozemku a ze vsetko je jeho-ja na nicom z toho nemam ani zdaleka zasluhu.Proste raz sme boli hore a raz dole. Po 3 rokoch vztahu som otehotnela. Cakala som v nom zmenu, ale teraz som si uvedomila, ze som vlastne skoro cele tehotenstvo preplakala namiesto toho, aby som sa tesila na nase dieta. Vrcholom bolo ked sme boli na nakupy v meste a nechal ma v nakupnom centre vecer o 19.00 samu, oblecenu iba v sukni a svetriku a odisiel na aute domov (30km od mesta a vonku bolo IBA -13). A vyjadrenie? - on si nenecha skakat po hlave, ze co si ja vobec o sebe myslim. Bud sa prisposobim jeho pravidlam, alebo mam ist do p....

jenna7082
22. feb 2009

majovka ty si s nim zila tri roky, toto si znasala a potom si s nim aj vedome a dobrovolne otehotnela?

hmmm....ako ti na to nieco povedat a neurazit ta pritom.... 😔 😔

natinka33
22. feb 2009

majovka - ty si sa este nerozhodla???Nerozumiem ti!!To,ze ta nechal samu a on si odisiel autom domov a nebral ohlad n ato,ze si tehotna??Nebud naivna a necakaj ze sa zmeni..Nezmeni to nic a to hovorim z vlastnej skusenosti.Takze ries to co najskor.

majovka21
22. feb 2009

Ja viem, ze som "hlupa". Je to mozno tym, ze stale ked mi nejako ublizi, tak vo chvili ked chcem spravit razny koniec, tak urobi nieco, co ma presvedci o tom, ze ma ma naozaj rad. Ja uz neviem, nieje to pre mna jednoduche a hlavne teraz, ked uz nerozhodujem sama za seba, ale uz aj za nase dieta. A urcite nechcem, aby som si raz vycitala, ze som mu "vzala" otca.,.

majovka21
22. feb 2009

jenna7082 3roky od kedy sme sa dali dokopy. Otehotnela som ked sme boli asi 1 rok v spolocnej domacnosti. No a tehotenstvo nebolo planovane. Skor sme to nechavali na nahodu. Ale teraz mam pocit, ze s takouto nahodou akosi nepocital ☹

ivca82
22. feb 2009

Andreaba no gratulujem 🙂 🙂 aj k dievčatku a aj k tomu, že sa konečne budeš môcť aj tešiť s tehu aj života 😉

tictactoe
22. feb 2009

ak to medzi vami nefunguje, nema zmysel sa navzajom trapit a potom by ste trapili aj to dieta svojimi vecnymi hadkami. ak bude chciet a mat zaujem, tak sa bude s vasim dietatom travit cas aj napriek tomu ze nie ste spolu. som toho zivym prikladom... nezijeme s otcom maleho v spolocnej domacnosti a on za nim chodi z anglicka kazdy mesiac lebo by chcel byt sucastou jeho zivota. ja mu to nezakazujem aj napriek tomu co mi vyviedol, robim to pre maleho nie pre seba. a k nemu sa veru sprava ako prikladny otecko. podla mna je medzi vami uz davno koniec a sama uvidis ci bude javit zaujem o male. to babo sa este nenarodilo, takze pre neho bude od zaciatku "prirodzene" ze nezijete vsetci spolu, urcite lepsie riesenie ako ho potom traumatizovat rozchodom po nespocetnych hadkach, ked bude na svete...

majovka21
22. feb 2009

tictactoe urcite by som bola za to,aby sa dietatu venoval aj on. Len vies, z predchadzajuceho manzelstva ma dceru. Velmi sa na nu tesil, no byvala mu neumoznila, aby sa aj on podielal na jej vychove. a teraz po x-rokoch je vidiet, ze nema k otcovi ziadnu uctu ani vztah. A to ho dost poznacilo. Preto nechcem, aby to zobral takto aj teraz. Velmi tuzim po tom, aby sme boli rodina. Vsetci traja spolu. No neviem, ci to bude niekedy realne.. ☹

tictactoe
22. feb 2009

s takym spravanim ako opisujes urcite rodina nebudete. teda aspon nie stastna... a na co ti je rodina ak sa mate dennodenne hadat a on ta nebude respektovat. od neho by bolo nerozumne hadzat vsetky zeny do jedneho vreca, musis mu dat najavo ze pokial bude chciet byt s malym, urcite mu to umoznis, ze vztah medzi nimi ovplyvnovat nebudes, aj tak by sa to raz obratilo proti tebe... ja verim ze sa rozhodnes spravne, v prospech vas vsetkych ale nie za cenu tvojho trapenia!!!

ilduska14
22. feb 2009

andreaba,veľmi držím palce aby si to zvládla a blahoželám k dievčatku 🙂 ako sa cítiš keď odišiel,odľahlo ti aspoň trošku? 😅 ináč s tými učtami majú baby 100%-nú pravdu,nech si s nimi zadok vytrie.ty si nikde nepodpisovala že to uhradíš.a ešte ako písali baby že mu daj všetko zaplatiť,tak nech ti preplatí aj to trápenie ktoré ti spôsobil. 😉
majovka,nebude to fungovať.ak ťa on vyháňa ešte aj z jeho pozemku,tak to bude robiť vždy keď sa mu niečo nebude páčiť.a to že zlé potom zakryje dobrým,tak to by som nerátala.ak urobí 10 zlých vecí a 1 dobrú tak..... každý občas urobíme niečo čo potom ľutujeme,ale nie neustále a samé urážky.to čo on urobí dobre mu tie zlé skutky nevymažú.a to sa potom budeš chcieť pozerať ako vaše bábo vidí ako ťa uráža?to hádam nie.ver tomu,že mu bude lepšie ak bude doma kľud a potom ho na pár dní zoberie ocino a tam tiež bude kľud.je to lepšie ako mať obidvoch rodičov pokope a samé hádky.veď normálne mu vysvetli že vám to nefunguje ale veľmi si želáš aby sa podieľal na výchove vášho dieťaťa. 😉 😅

stanusa
22. feb 2009

ahojte, majovka21 v štastnú rodinu nedúfaj, lebo keď už ani vaše tehotenstvo nenapravilo vzťah tak už jedine len zázrak. úcta musí byť vzájomná a ťažko je ju prejavovať niekomu, kto ju nedáva. takto si dvaja robia len prieky a to zle vplýva na dieťa o spoločnej výchove ani nehovoriac... 😒

tinka08
22. feb 2009

ahojte, zaujala ma táto téma asi preto, že som prežívala niečo podobné... a niečo podobné z iného súdka prežívam teraz... 2xmanžel - už nikdy viac...

andreaba, fandím ti a držím palce. si odvážna, klobúk dole, ja som taká nebola...

krasuliak
netreba byť nízkonákladový, ja som taká bola, pre svojho manžela som robila čo som mu videla (pracovne - robili sme spolu) na očiach a teraz keď mi padli ružové okuliare z očí mám problém...
keď bolo treba, mrzla som, nespala som aj 72 hod. len aby v práci všetko fungovalo, ničila si oči za pc od rána do večera a od večera do rána, ja som odchádzala do roboty - ešte spal, prichádzala domov a už spal, a to nie týždeň, mesiac ale roky (preboha už je to 8 rokov)...
nehovorím, že sa ku mne správal zle, práve naopak, nešetril na mne ale iba ak to uznal za vhodné. vždy som sa prispôsobili. všetci boli šikovní a pracovití len odo mňa to bola samozrejmosť, nikdy ma nahlas nepochválil, a už vôbec nie na verejnosti či pred svojou rodinou... až teraz na MD som došla na to, že práca je spoločná ale zarobené korunky, teraz centíky sú iba pod jeho kontrolou... to už nie som jeho seberovný partner...

nehovorím, že toto je aj tvoj prípad ale maj svoju cenu.... a radšej vyššiu ako nízku 😎

no to som sa rozcitlivela 😵 😵 . až teraz keď som to napísala, je mi z toho nanič... 😖 som normálna??? NIE!!!

andreaba
autor
22. feb 2009

Ildus, prve dni, priznam sa bez mucenia, som bola na tom zle...obavy, bolo mi smutno a tak...teraz posledne dni ked citim ze ma mala obcas kopne tak je vsetko ine...som stastna...v uzadi sice obavy su ale to je asi normalne

krasuliak
22. feb 2009

andrea neeeeboj vsetko bude oukej ako sa vola ten blbec?? mozno ho poznam 😉

kacenqa
22. feb 2009

baby, ja len by som vam, ktore ste take zasadove a rozhodne, chcela povedat, ze sa vam lahko pise, ked nie ste v kozi danej osoby....

a to, ze ste dokonca aj pochybovali...no jo. clovek aj vie, co by mal spravit, aj ho do toho vsetci tlacia, ale kym on sam na to nenajde odvahu, darmo mu aj zlatym pismom tabulky tesat budete....ono zas niezeby ste si drali prsty nadarmo, len to proste musi docvaknut tej kocke samej....sama som zazila taky vztah, kde ma kazdy odhovaral, ze co za debila som si to na krk uviazala, ublizovala som si tym vztahom, nicilo ma to, lenze darmo do mna vsetci kamosi hucali. az JA SAMA som dospela do momentu, ze toto nie ... a vtedy som sa dokazala oslobodit a poslat ho do prdele a bola vdacna vsetkym, ktori ma do toho tlacili uz par mesiacov predtym, pretoze mi to pomohlo v tom, ze som vedela, ze robim spravnu vec...

tinka08
23. feb 2009

kacenqa
súhlasím. veľká pravda. niekedy je to však riadne zamotané... a dlhšie to trvá. 😖

andreaba
autor
23. feb 2009

krasuliak 😀 a čo si z Partizánskeho?

jenna7082
23. feb 2009

hej, andrea, pochadza odtial 😅

ja tam mam rodinu, obcas tam zajdem

amaretta
23. feb 2009

andreaba, gratulujem 😉

andreaba
autor
23. feb 2009

baby dneska mi volal ex drahy...spytala som sa ze preco mi vola. vraj sa chce stretnut. a ja ze kvoli comu..on ze kvoli nam dvom,teda trom.tak som mu povedala ze nie je o com, ved sme sa rozisli. jeho jedina veta na tuto temu bola: dobre si zapamataj co si teraz povedala,aby si v buducnosti nehovorila ze som nemal snahu dat sa s tebou dokopy...to bolo ohladom nas dvoch /troch/ všetko. Potom začal o peniazoch, že či som si nechala už sp raviť odhad na tu pracu ktoru vykonal...tak som mu povedala ze nie, lebo nemam ani peniaze...a ze preco som ho teda vyhadzovala ked nemam nato aby som ho vyplatila!!!! straaaašne!!! tak som mu povedala nech ma da na súd a nech mi sud prikáže ako a koľko mu mam zaplatiť 😀....atd atd atd...no proste horor. tak teraz mozem ocakavat predvolanie na sud. potom som sa ho pytala ze co dieta a on ze teraz k tomu nema co povedat, az ked sa dieta narodi a ze potom si bude narokovat plne opatrovnictvo...cize inak povedane potom bude chciet moju babiku mi zobrat....hajzel

pink_lady
23. feb 2009

andreaba...sud mu nepomoze, nemoze vymahat od teba tie peniaze, a podla mna ak ma aspon trochu rozumu tak to vie aj sam ...a ...co sa tyka toho ze ti bude chciet vziat dcerku...babo patri prvom rade matke, pokial prejavi dieta zaujem a ma kde byvat...takze to nech si strci...aj ked ja by som asi na tvojom mieste radsej pouvazovala o tom ze ci ho zapisat vobec do rodneho listu ........ 🙄

jenna7082
23. feb 2009

presne to som chcela povedat...ale ak by to myslel vazne, riesilo by sa to testami DNA a to boli zbytocne tahanice...a nemala by narok na vyzivne od neho.......aj tak si myslim ze by jej malu nezobrali pokial by sa o nu vzorne starala.

na tvojom mieste by som si pripadne odkladala smsky od neho, ak bude mat nejake sproste reci, aby bolo sa cim preukazat potom

andreaba
autor
23. feb 2009

baby a neviete mi odpovedat na tieto otazky? :
1. vraj mi bude musieť podľa zakona vyplatiť nahrady za tehotenstvo či ako je to presne definovane ..
2. platiť do dvoch rokov dieťaťa výživné na mňa
3. bude platiť potvrdenie za kupu napr. kočiarika od sukromnej osoby alebo pred sudom obstoji iba bločik z registračnej pokladne o jeho kúpe??? naražam nato, že mi bude musieť dať polovicu za všetky vydavky spojene s dieťatkom
4. budem v ramci zakona OSAMELA MATKA aj keď žijem v spoločnej domacnosti s rodičmi dôchodcami bez neho? alebo by som musela byť naozaj sama????

viete niektorá o tomto niečo? mate skúsenosti?