Priateľ je urážlivý. Čo keď už bude dieťa na svete?

andreaba
21. jan 2009

Sme s priateľom spolu 9 mesiacov. Teraz som tehotná. Začal u nás bývať (bývame spolu s mojími rodičmi). Vzťahy v dome sa už pretriasli, všetko je OK... Problém je ale jeho povaha, alebo moja precitlivelosť? Ide o to že sa na hocijakú hlúposť urazí a dokáže sa so mnou nebaviť aj štyri dni. Napríklad včera som stála pri ňom a pozerala som sa na neho ako si zalieva čaj. Povedal mi že čo nejdem spať (chystala som sa) že tam stojím ako múmia. A viac sa so mnou nebavil. Večer sa ku mne ani nepritúlil. ráno pusa ako školáčke a cez deň mi ani nezatelefonuje...Scenár poznám. Za takéto hlúposti sa so mnou nebaví. Až pokiaľ sa ja jemu neprídem pchať do "zadku". Vôbec neberie ohľad nato, že som tehotná a precitlivelá. Večer počuje že v POSTELI PLAČEM A NEPRIHOVORÍ SA MI. Hrá sa na VEĽKEHO URAZENEHO PANA... Ale ja už ďalej nevládzem. Neviem si predstaviť ako by sa správal keby má naozajstný dôvod uraziť sa. Čo bude keď sa narodí dieťa? Uvažujem že sa s ním rozídem, a budem slobodná mamička...Čo by ste robili vy? Nemienim sa mu stále ospravedlňovať za niečo čo som nespravila, iba aby bol klud a moje dieťatko necítilo že som nervózna a plačem...
Ďakujem Vám všetkým vopred za odpovede....

krasuliak
1. feb 2009

nikollette co necitas?? sak ho uz vykopla 😅 😅

jenna7082
1. feb 2009

a ozaj vykopla? ak som dobre citala, mal odist az zajtra. za ten vikend sa mohlo toho zomliet...ja to tiez nechapem co ta dievcina riesi cely cas 😒

stanusa
1. feb 2009

vykopol sa sám, a to od zajtra... uvidíme ako to myslel
a nemchápem čo máte s andreouba ☹ , nie je to jednoduché len tak niekomu povedať vypadni ešte k tomu budúcemu otcovi, aj keď si to zaslúži!

jenna7082
1. feb 2009

ale ved nic v zlom. kazdy sme nejaky, to je pravda....len, ja som s tym napr problem nemala. je to uz 10 rokov dozadu...bola som slobodna mamicka, mala som krasneho chlapca a ziadny pako mi k tomu nechybal...tak neviem.

jenna7082
1. feb 2009

ja neviem, ale uz len keby som videla toho jeho prveho syna, co z neho urobil...aby mi to iste spravil z mojho decka? inac nechapem - ta jeho matka, ta prva zena, preco s tym chlapcom nieco nerobi ?????

stanusa
1. feb 2009

ona si ho takého urobila, on ho má len na víkendy...asi ju takto deptal a ona to preháňala s láskou o malého.
Už len pre to je lepšie nechať takého týpka, lebo toto je výsledok
jenna urobila si dobre, ani ja som nechcela takého... radšej sme si počkali na toho správneho 😉

ivca77
1. feb 2009

caute kocandy...uz nerieste ci ho vykopla alebo nie.Skor ma udivuje naivita a nielen jej.Ved hlupy jednoduchy a zakomplexovany sa hned predstavi a netreba naivne dufam,ze on sa zmeni popripade on to tak nemyslel 😝 Tak hlavu hore a pozerajte sa na svet s otvorenymi ocami aspon pre svoje babatka 😉

jenna7082
1. feb 2009

no...mne to ani druhy raz bohvie jak nevyslo 🙄 ja uz rok zijem sama, s muzom sa sice bavime, hlavne kvoli deckam, povedala bych, ze odkedy sme osve tak ovela lepsie, nez kedykolvek predtym...mozno si par veci uvedomil, ale ja uz som si tak nejak zvykla...nebudem zachadzat do detailov. ale v prvom rade som matka !!! snad na to andrea príde časom, čaka prvé baby, tak sa do toho musi dostať 🙂 drzim palce. mne sa zda, s odstupom casu mozno uz skreslene, kazdopádne, ze to prvé tehotenstvo bolo také najemotívnejšie. dalsie dve uz som prezila s nadhľadom 🙂

andreaba
autor
2. feb 2009

Holky tak drahý prišiel v piatok domov s tým, že jeho mamina pozýva mňa a moju mamu k nej, aby si vypočula čo proti nemu obe máme....Ostatné mi za celý večer nepovedal nič. Ráno išiel pre synáčika, tak som chcela byť korektná a zavolať mu teda, že s maminou neprídeme, nech si spravia program na poobede a nečakajú nás. Tak mu volám....hovorím že teda nemám náladu sa ďalej hádať a tak...on že či mi náš vzťah nestojí zato aby sme ho riešili.lebo teraz nie sme len my dvaja ale aj NIEČO NAVYŠE...tak som sa ho spýtala že čo myslel tým NIEČIM NAVYŠE a on že je zo synom v aute a nemoze hovoriť....čiže naše dieťa je pred jeho 11 ročným synáčikom NIEČO NAVYŠE!!! tak som mu to včera vytmavila, vraj on keď uzná za vhodné tak vtedy povie svojmu synovi že bude mať bračeka alebo sestričku, že on nie je teraz na to pripravený....vraj jeho syn ho ľúbi a nemôže vedieť že tatinko ľúbi ešte aj niekoho iného.... No komentovali by ste to ďalej???
No ale dneska je pondelok...🙂 ☹

roasha
2. feb 2009

Keby si teraz ustupila,dobrotu bude sekat len "urcitu dobu".Nenechaj sa zmanipulovat. 😒

jenna7082
2. feb 2009

je pondelok a co to znamena? mne to, co si napisala neprislo ako ze by sa naozaj odstahoval...ved to chce riesit...a ty si, mam pocit, nepovedala ziadne rozhodne slovo...jemu teda...tak chces s nim este byt ci nie?

jenna7082
2. feb 2009

ja len teda, ci ty mas v tom jasno....

stanusa
2. feb 2009

ahojte všetky, toto som si myslela, že sa mu nebude chcieť odísť. Aj my sme o tom najskôr len rozprávali...
Večer sme sa dohodli na rozchode a na druhý deň to skúšal na mňa, ale to som už bola jasne rozhodnutá. Tvrdá ako skala 🙂

ilduska14
2. feb 2009

andreaba nechápem prečo by si mala ísť čokoľvek konzultovať k jeho mame.na to sa prosím ťa nedaj nahovoriť.čo ona s tým má? 😖 a naozaj už neotáľaj,on možno bude teraz vymýšľať,že kôli tomu "niečomu navyše" to skúste ale naozaj buď neoblomná.ja keby som bola na tvojom mieste už je dávno preč.veď ho máš len na obtiaža ozaj ako písali baby predstav si že by k vášmu bábu pristupoval ako k svojmu synáčikovi,tak toto by si chcela mať zo svojho dieťaťa? kópiu jeho syna? môj názor je že sa s ním už ozaj o ničom nebav,len mu povedz že chceš aby odišiel,trváš na tom a rozhodnutie nezmeníš.musíš byť ako stanusa,tvrdá ako skala 😉 .ináč sa to bude naťahovať a tým ublížiš len sebe a bábu.on podľa mňa bude dnes vymýšľať,že on nechce odísť,alebo povie že nemá kam a bude to naťahovať.len sa nedaj,lebo ozaj to bude donekonečna začarovaný kruh.tak dúfam že zajtra napíšeš dobré správy. 😉

jenna7082
2. feb 2009

mne sa zda, ze andreaba nechce, aby sa odstahoval

andreaba
autor
2. feb 2009

Jenni, povedala som. Včera sa ma pýtal či má teda odísť a ja som mu povedala že medzi nami to nemá zmysel...tak nech ide...Takže som mu to povedala...

jenna7082
2. feb 2009

a si si ista ze to tak chces? si odhodlana? vies, co chces, co citis a stojis si za tym?

jenna7082
2. feb 2009

ja ti mozem povedat len jedno - neboj sa byt sama s babkom. asi to nebude zo zaciatku jednoduche. mi byvalo aj smutno aj kadečo...ale raz na to budes spominat s usmevom. dietatku bude chybat tatino, ak sa teda pre to rozhodnes, neklamme si, bude ... ale je to podla mna v tomto pripade mensie zlo...ja sa len cudujem, ze si s nim vobec do toho isla, ze ste to planovali, ved si videla ako to je s nim a jeho synom?? ale zas, odo mna to asi sedi, ze 🙄 idem sa nahutat a je

andreaba
autor
2. feb 2009

Jenni, áno, bojím sa. Síce mám rodičov, ale ocko je chorí (má 81rokov a je imobilný), mama má v podstate "len" vysoký tlak...ale aj tak sa bojím samoty. To že ma nebude mať kto pohladkať a nikto sa ma neopýta či ma niečo bolí alebo či ma niečo trápy...Ale zase keď sa na to pozriem spätne, drahého takéto veci moc nezaujímali. nanajvíš sa ma opýtal či ma bolí brucho keď som si ho držala....

mamutka
2. feb 2009

tak takeho ..... by som nechcela, to sa nakvartiruje k tvojim rodicom a bude organizovat zivot, jeho rozmaznane dieta v tvojej posteli a bytovych psikov vyrazit von?

zlatko, tu volieru kludne postavte, ale taku aby tvoj partner mal v nej dost miesta, chapes...
bez srandy - zbav sa ho, ten ti dieta nepomoze vychovat, bude znevazovat tvoju autoritu pred dietatom, robit z neho rozmaznanca neschopneho a pod.

andreaba
autor
2. feb 2009

Mamutka - dneska sa sťahuje, teda asoň tak včera povedal....už to viac nevydržím, nemám sily na hádky....

mamutka
2. feb 2009

tak prajem vsetko dobre, vela sil, caka ta najkrajsie obdobie zivota, malicke je zazrak, jeho blabotanie ta rozveseli tak, ze na nejakeho neokrochanca ani nepomyslis

saara1
2. feb 2009

Andreaba, gratulujem, ze si to zvladla. Uvidis, casom budes na seba hrda, ze si nasla silu to takto riesit. Zober si z toho poucenie a nabuduce daj trosku vacsi pozor pri vybere partnera.

andreaba
autor
2. feb 2009

mamutka, bodaj by si mala pravdu...ale vieš napadajú ma také všeljaké myšlienky, že v pôrodnici budem sama, že sa žiaden muž nepríde pozrieť na moje dieťa a tak....myslím že nasledujúci mesiac dva to bude ťažké, predsa len sú v tom aj city...ale budem to musieť prekonať..

fejusa
2. feb 2009

andreaba-neboj casom ked si to dovolis tak aj niekto sa najde kto si ta bude vazit.ved chlapov je milion 😉

roasha
2. feb 2009

andreaba,a co ked budes v porodnici sama?ja mam muza,a pri porode som ho nechcela. 😉
Nesmies sa teraz nechat obalamutit,lebo nepokazis zivot sebe,ale aj dietatku.A to ze by si bola s dietatkom sama? No a?Kolke maminy sa staraju aj o viac ako len jedno dietatko?
Tvoj"priatel" nie je clovek,ale obycajny chrapun,teraz sa boji ze prije o "full service" 😝

mamutka
2. feb 2009

v porodnici bude frmol, sto vizit, budes rada ak si miesto navstev aj pospis, neboj.
ak chces somara, stvornohi su aspon mili, netreba ti takeho akoze chlapa

naty
2. feb 2009

Že máte přijít za jeho maminkou?? tak to už je trošku moc, ne?? co jí je do toho??? 😲 nestačím valit oči teda... 😝 🙄 To mi přijde jak z nějaký komedie o mamánkovi..... 😝 😝 😝
A s tou samotou...já myslím, že je lepší být sama, než s takovým egoistou...za chvíli určo potkáš někoho, kdo ti teprve ukáže, co je to láska, a jednou na sebe budeš strašně hrdá, žes takový pako nakopala do ř..i, což už ostatně můžeš být teďka.....

jenna7082
2. feb 2009

andrea a nemas kamosku, ktora by tam s tebou sla? koksooo ja kebych mohla ist kamoske ku porodu, vyskocim z koze, hrozne rada by som to videla aj z tejto stranky

jenna7082
2. feb 2009

no....videla....skorej zazila 😀