Priateľ je urážlivý. Čo keď už bude dieťa na svete?

andreaba
21. jan 2009

Sme s priateľom spolu 9 mesiacov. Teraz som tehotná. Začal u nás bývať (bývame spolu s mojími rodičmi). Vzťahy v dome sa už pretriasli, všetko je OK... Problém je ale jeho povaha, alebo moja precitlivelosť? Ide o to že sa na hocijakú hlúposť urazí a dokáže sa so mnou nebaviť aj štyri dni. Napríklad včera som stála pri ňom a pozerala som sa na neho ako si zalieva čaj. Povedal mi že čo nejdem spať (chystala som sa) že tam stojím ako múmia. A viac sa so mnou nebavil. Večer sa ku mne ani nepritúlil. ráno pusa ako školáčke a cez deň mi ani nezatelefonuje...Scenár poznám. Za takéto hlúposti sa so mnou nebaví. Až pokiaľ sa ja jemu neprídem pchať do "zadku". Vôbec neberie ohľad nato, že som tehotná a precitlivelá. Večer počuje že v POSTELI PLAČEM A NEPRIHOVORÍ SA MI. Hrá sa na VEĽKEHO URAZENEHO PANA... Ale ja už ďalej nevládzem. Neviem si predstaviť ako by sa správal keby má naozajstný dôvod uraziť sa. Čo bude keď sa narodí dieťa? Uvažujem že sa s ním rozídem, a budem slobodná mamička...Čo by ste robili vy? Nemienim sa mu stále ospravedlňovať za niečo čo som nespravila, iba aby bol klud a moje dieťatko necítilo že som nervózna a plačem...
Ďakujem Vám všetkým vopred za odpovede....

andreaba
autor
26. jan 2009

Holky ahojte. nemala som doteraz cas vam napísat. Takže, sobotňajšia oslava - takmer celú som ju prežila v kuchyni miestnosti kde oslavoval - ako slúžka spolu s jeho mamou... Alebo vonku, keď som sa išla vyrevať, pretože mi bolo ľúto toho čo sa dialo. T.j.: NEVŠÍMAL SI MA, ANI SLOVKO MI POČAS CELEJ OSLAVY NEPOVEDAL...behala som, obskakovala jeho hostí a usmievala som sa na nich...Až na konci, keď sa naša spoločná známa opýtala čo sa medzi nami deje, tak pán veľkomožný začal vyratúvať aká som ja, aké mám chyby atď... za stolom, kde okrem jeho mamy, sedelo ďalších 7 ľudí!! tak som mu povedala slušne že má teda vypité, nech je ticho a nech nevyťahuje naše veci na svetlo....lebo že ja takisto nevyťahujem veci jeho..... Samozrejme že pokračoval...tak som sa rozrevala a z oslavy ušla... Prakticky som spala do rána 3 hodiny a včera (v nedeľu) som sa s ním teda začala rozprávať o našom vzťahu, začala som tým, že povedal mojej sestre že keby som nebola tehotná tak so mnou neni ani minútu... Potom samozrejme tie jeho ďalšie múdre názory som počúvala, reagovala na ne a plakala som...to však už po čase naštvalo moju mamu (lebo ma bolo počuť), tak vletela za nami do izby a ako bola tá hádka hrozná, tak on ju dokonale dokončil hádkou s mojou mamou....nakoniec som neuniesla tie reči ktoré viedli, tak som sa vzala a išla som na prechádzku spolu s mojím psom, vrátila som sa po hodine, išla som do sprchy a spať. Takže ma všetko čaká dneska odznova....

cherries
26. jan 2009

andreaba sa nehnevaj ale posli ho kade -lahsie ja ssom si takeho hajzla ako je ten tvoj skoro vzala a som rada ze som tak neurobila , egoista ostane vzdy egoistom !A to som sa s nim tiez trapila dost a stale ja som bola najhorsia a ked sa nieco stalo tak som sa musela stale ozvat ja a ospravedlnit ja som si ovedala ze dost taky chlap za to nestoji a aj ja mam uctu k sebe a nejaku hrdost !! Kade lahsie od neho

danielkapo
26. jan 2009

andrea, ja si myslim, ze ty velmi dobre vies, co by si mala urobit....len sa k tomu nevies odhodlat ☹ ked sa k tebe takto sprava teraz, ako sa bude potom...ked budete mat babo, ktore ta bude vyzadovat uplne celu....nevbudes vediet co skor a nie este riesit takeho sevbeckeho cloveka ako je tvoj priatel....

mishusha
26. jan 2009

andreaba, ako dlho sa chces este takto trapit??? pocitaj s tym, ked sa malinke narodi, tak toho budes mat dost s nim a nie obskakovat a starat sa o takeho egoistickeho chruna ako je tvoj muz....
tiez mam za sebou kadeco, v tehotenstve som si uzila svoje a prave preto ti radim ZBAL MU KUFRE A POSLI HO KADE LAHSIE!
viem ze to bude pre teba moc tazke, ale ver mi, rychlo to prekonas a potom ta caka len radost a babenko ked sa narodi... a to bude potrebovat maminku na plny uvazok 🙂
takze hlavu hore, vypni hrud a chod do toho! si predsa clovek ktory ma svoju hrdost, vazi si sam seba a chce aby to robili aj ti, ktorych lubi...
drzim palce!!! 😉

deni032
26. jan 2009

Andrea,z vlastnej skusenosti Ti radim,ukonci to hned dnes.Zbal ho,vyloz tasky von a nekompromisne surovo ako len vies sa ho zbav.Neviem kolko mas ty rokov,ale vzdy je sanca stretnut toho praveho.Z tvojich prispevkov citim,ze Ty si taka dobrucka a citliva dusicka a nechas sa tyrat,bude to len horsie.Ja som toho svojho musela stale len zastavat a ospravedlnovat pred mojou rodinou,ked sa mi snazili otvorit oci co sa u nas deje,ze ma vlastne psychicky tyral som pochopila ovela neskor ako ludia co nas poznali.Uz pocas tehu sa spraval podobne,bola som moc rizikova,po viacerych potratoch a on ako by chcel to dieta zo mna vytriast,narocky jazdil autom jak sialenec,nikdy sa ma nedotykal,stale bol len nafucany.Ked sa dieta narodilo,zabralo mu jeho vysostne miesto a vsetko sa zhorsovalo.Dnes som sama s 3rocnym dietatom a s odstupom casu vidim co nebolo spravne.Vyslo mi z toho,ze to bola riadna egoisticka svina.Len on ako keby existoval,aby sa dobre najedol,pozrel telku,a dobre sa vyspal.nezaujimalo ho,aka som ja unavena,ci som sa stihla najest,ze dieta uspavam a on ma telku na plne gule.A dalsia vec,ak sa snim jeho zena rozviedla,urcite mala dobry dovod.Si nestastna a tvoje dietatko to tiez citi,tak s tym nieco sprav cim skor.Drzim palce

maca793
26. jan 2009

ja by som ho poslala do prdele, sorry, ale taký chlap si ťa nezaslúži. viem svoje, ja som zažila veľa vecí a aj poníženia a ublíženia.

ilduska14
26. jan 2009

andrejka,to asi ozaj s ním nemá význam.už si sa s ním pokušála porozprávať 2 krát a nevyšlo,to stále to bol on kto má vyššie.asi už žiadne rozhovory nepomôžu a ani to nezachránia.ako píšu baby zbaľ ho a papa.alebo mu jednoducho povedz aby odišiel.ak povedal že keby si nebola tehotná tak s tebou nie je,tak k tomu nie je čo dodať.a trápiť to malé keď sa narodí vašimi hádkami a jeho egoizmom tiež nabude mať význam.veľmi ti držím palce,nazbieraj silu a pošli ho kade ľahšie.určite to nebudeš mať ľahké ale odstupom času sa na to budeš pozerať ináč a odľahne ti že si sa ho zbavila.

ilduska14
26. jan 2009

a čo sa týka toho že nakričal na tvoju mamu,tak to by prišiel domov a už by mal veci pred dverami.určite sú situácie keď človek vybuchne,aj ja som 2 krát vybuchla na svokru dosť z ostra,ale určite som jej nenadávala len som ostrejšie vyjadrila svoj názor,lebo ináč sa už nedalo.lenže on si to dovoľovať bude,podľa toho aký je a dovolil si to neprávom,tvoja mama ťa len prišla ochrániť.všetko má svoje hranice a on ich už veľmi dávno prekročil.

roasha
26. jan 2009

andreaba,ja tiez len tolko...ked uz teraz si tolko dovoli,tak co by bolo o par rokov?to ake je znamenie nic neznamena,vsetko je to o vychove.
ze sa nerozprava s tebou aj par dni,az ked ma naladu?...vo vasom byte/dome?
......poviem ti pravdu,hnala by som ho ako"cigana s listom".....bude to cim dalej horsie....

roasha
26. jan 2009

a v spravani voci tvojim rodicom suhlasim s ilduskou.

sirinka
26. jan 2009

andrea nuz...tu uz asi fakt nie je ina cesta, ako ostat slobodna mamicka...on ti nic nepomoze, iba ti spravi peklo v zivote...skoda reci nad takym chlapom ☹

ivca82
26. jan 2009

andrea, asi by bolo pre teba lepšie naozaj ostať slobodnou mamičkou ako žiť s chlapom, ktorý má problém sám zo sebou a nieto ešte aby pomáhal tebe... Držím palca 😲

greta24
26. jan 2009

Andraaba, tvoj "drahy" ta len zneuziva a tyra, je to totalny sebec, a ked si dovolil na tvoju mamu navrieskat, tak ani netusi, co znamena ucta k starsim a slusne spravanie. Tento vztah ta bude len ubijat a psychicky nicit, ukonci ho, lebo na to budes doplacat nielen ty, ale aj tvoje dieta. Nie kazdy otec je dobry otec....

krasuliak
26. jan 2009

posli toho trula kede lahsie a pribal mu aj to nemozne 11r dieta

roasha
27. jan 2009

nehovoriac o tom,ako ta bez problemov ponizil pred druhymi ludmi. 😝

andreaba
autor
27. jan 2009

Roasha - na to mal podľa neho právo....lebo som mu vraj nepomohla s prípravou oslavy (t.j. nešla som s ním na nákup), uvariť som uvarila...lebo som sa nezaujímala či jemu niečo nechýba...bol urazený pán veľkomožný takže mal právo na všetko...

ilduska14
27. jan 2009

andreaba,tak sebeckého človeka som ešte nestretla.on si s teba doslova robí slúžku.to mu máš všetko strčiť pod nos? ve´d aj on má dve ruky,nohy a hlavu,tak nech ťa nevyužíva.a dokonca v tehotenstve.on sa zaujíma čo chýba tebe? ako si to predstavuje,že ten váš vzťah bude len o ňom,či sa má on dobre? andrejka,už to zbytočne nenaťahuj,len sa budeš dlhšie trápiť.ešte si mu nepovedala aby odišiel?

andreaba
autor
27. jan 2009

ildus, ani sme sa k tomu nedostali včera, lebo z práce išiel domov k mame a iba mi zavolal ze ak chcem tak mam k nej príst ze on tam bude celý den. ja som nesla!
A este dalsia vec: mame doma dvoch bytových psíkov...viete co odo mna chce???? aby sme im spravili vonku volieru a zavreli ich na 24 hodin do nej, po záhrade behat nebudú, ak chcem mozem s nimi chodit na ulicu na prechádzku. ale nebudu mat volny pohyb po dome ani po dvore!!! a ze ked to neurobím ja, tak ich vykopne sám!!!!

chulieta
27. jan 2009

andrejka ono podnikatelia sa vedia velmi pekne pretvarovat ako pracuju... ja mam kamosku ktora chodi s jednym takym ktory zil asi takto mal priatelku ktora s nim chodila vsade a naraz v partii sprava ze sa zeni ale nevesta nie je ta priatelka, po dvoch mesiacoch sa rozviedol a tato slecna ho vzala spat, mali dve deti a su nadalej spolu, ale teraz ma dalsiu priatelku moju kamosku a ta s nim je aj ked vie akym sposobom zivota zije, mava depresie z toho ze je s nou a vlastne nie je... a ked som si ja spomenula na to ako sme sa s nim zoznamili a on vravel ze je rozvedeny, a dovod bol taky ze manzelka mu nechcela trpiet jeho pracovny cas,ze bol stale prec, a chodil domov len obcas a stale bol vpraci. tak mu dala ultimatum, bud ona alebo praca... rozpraval ze my zeny by sme chceli mat chlapa aj doma ale aj aby priniesol velku vyplatu, ale ked osm to tak pozorovala a kamoska prisla z prace a za hodinu bol u nej a az do rana a takto 25 noci v mesiaci minimalne tak si viem predstavit kde byval ked este bol zenaty... takze chlapi su svine a vymyslia si cokolvek.
ja som mala priatela ktory chodil na net a vravel ze si pise s babami a vobec nema zaujem o ine ja som ho nekontrolovala lebo ak nie je dovera tak o cm to je, ale casom som zistila ked som zacala trosku po tom patrat ze to nie je len take pisanie... a bol rochod, teraz som slboodna mamicka, a snazim sa dat malej vsetko ako keby sme boli na nu dvaja, mam mamu este ktora mi aspon zavaruje ked potrebujem, takze nie je len jedna cesta ako vychovavat dieta len tym ze budes v dvojici zit, ak to nejde tak t ojednoducho nejde ale nedrzala by som cloveka vedla seba len preto aby som s niekym bola.. ani si nevies predstavit ako mi je teraz dobre nemusim behat okolo prdele ziadnemu jesitakovi a varit stale len same maso lebo on je hladny z bezmasitych jedal. su aj ine cesty ktorymi sa mozeme v zivote vydat a ver mi ze ak ta takto ponizuje a nevazi si ta, tak to ta spravna cesta nie je. teraz potrebujes byt kludna a tym ze sa takto nervujes to nebude lespie, mysli na to dieta ty ked si pod tlakom ide to aj na dietatko... takze?

roasha
27. jan 2009

andreaba,tak to by uz bola posledna kvapka,nie ste ani zobrati,a on diriguje u vas,ako tam budete zit?
nehnevaj sa,ale uz davno by som ho vykopla,dieta vychovas aj bez takeho chrapuna... 😝 🙄

janka5861
27. jan 2009

Odid od neho .... co si pre neho rohozka ?????????? Mas hrdost !!!!!! Neponizuj sa

jaja0110
27. jan 2009

andrea- kolko krat musi s tebou vytriet podlahu, aby si ho vykopla??? 🤐 🤐

ivuss01
27. jan 2009

andrea, ake reci to s nim vlastne vedies? zober mu kluce od domu, ukaz dvere chladnym pohladom, vyhadz mu jeho handry hoci aj von oknom a nezabudni mu pribalit aj to decko,,,,,,,,
nedaj sa ukaz mu, ze dom je tvoj, a ze so sebou nedas zametat!!!!!
vie je to tazke, ale musis to zvladnut, lebo potom pride este nieco horsie a potom si budes stale vycitat, ze si ho nevykopla uz skor!!!! tak konaj, najdi odvahu,,,,

andreaba
autor
29. jan 2009

Holky dneska bude ten ROZHOVOR. Dozvedela som sa ze u nás v práci ľudia rozprávajú aká som ja a aká je moja matka....vraj to niekto vypustil (vo výrobe) do obehu - to ako ma drahý ohováral na jeho oslave pred 7 cudzími ľuďmi....tak som fest nabrúsená!!!

ilduska14
29. jan 2009

andreaba,držím veľmi palce,nazbieraj všetku odvahu.buď hlavne nemilosrdná,nemáš nad čím váhať a hlavne mu nenaleť na žiadne rečičky. 🤐 podľa mňa by mohol sľubovať koľko chce nezmenilo by sa to,na možno viac ako týždeň. 😖

naty
29. jan 2009

andreaba: promiň, ale většího debila snad ani neznám?! co si o sobě proboha myslí?? doufám, že v sobě najdeš odvahu a odejdeš od něj, protože tenhle člověk tě NEMILUJE!! tohle opravdu není láska...možná tak láska k němu samému, ale ne k tobě...že tě miluje, jo? miluje servis, kterýmu se od tebe dostává...to je vrchol!! sem se úplně vytočila!! 😠 ..představ si, kam by to došlo za pár let?? už vidím, jak bys kolem něj musela lítat i v šestinedělí a podobně...tohle už není o hrdosti, ten člověk tě absolutně ponižuje!! to nemyslíš vážně, že se s ním o tom chceš ještě bavit?! takovej člověk se nezmění, a když jo, tak jenom na chvíli a až tě bude mít zas jistou, vrátí se to do starých kolejí....nevím, co k němu cítíš, ale přece....nemůžeš mít ráda člověka, co s tebou zachází jako s onucí??? 😔

naty
29. jan 2009

měl by tě nosit na rukou...vždyť v tobě roste vaše dítě....a on si tě nevšímá, ignoruje, když brečíš, před tebou tě pomlouvá.......to mi hlava nebere.... ☹

stanusa
29. jan 2009

Ahoj andreaba, aj ja musím len súhlasiť s ostatnými. Prežila som podobný vzťah a čo Ti poradím musíš byť nekompromisná. Buď úplne zmení svoj prístup k Tebe a malému (čomu ja veľmi neverím lebo aj môj ex bol kozorožec a nezmenil) alebo budete bez neho. Čaká Ťa ešte ťažké obdobie, ale verím že sa rozhodneš správne. Ak cítiš, že mu chceš dať šancu tak daj, ale mala by byť už posledná. Tomu môjmu by nepomohlo ani x šancí - stále sa vrátil k svojmu prirodzenému správaniu.
A ešte k ohováraniu - u mňa to bola tá posledná kvapka, keď začal ohovárať moju mamu a dal mi na výber buď ona alebo on.

lencici
29. jan 2009

andreaba rychlo to ukonči takýto vzťach nemá zmysel. je to obyčajny ubožiak!!!!

esus
29. jan 2009

Ako píšu ostatní tak aj ja sa pridávam k názoru aby si ho poslala kade ľahšie veď on diskriminuje celú tvoju rodinu, taká povaha sa nikdy nezmení on potrebuje vládnuť ako v praveku a aj tam by bol v hierarchii tesne nad zemou.