Priateľ je v zahraničí a prestávam mu veriť

ivina161
20. okt 2013

Tak som sa to tu konecne rozhodla napisat. Skor som sa pytala ako zvladate odlucenie od partnera a tak, uz je to celkom ok, ale problem je v tom, ze. Aach ani nevem ako zacat, urcite mi tu budete pisat ci som este normalna ze s nim som, ale asi prave toto potrebujem. Takze je v zahranici a byva na byte s kamosom a jeho kamoskou, vsetci su priblizne rovnako starí, to znamena po 30r. Jeho ntb nechyti ziaden wifi signal, teda je stale na jej kompe ked je ona v praci. A tu sa to zacina, nikdy mi pred nimi nedvihne telefon, a to hovorim ze nikdy a je ta 3 mesiace. Ked ona pride domov, v tom momente ani bohovi nepride na skype, a co sa mi prave teraz stalo. volali sme na skype a zrazu zazvonil zvoncek, keby ste videli to zdesenie v tvari, ani mi nepovedal ahoj, zrusil ma vypol si skype ani mi nezaolal na mobil ze nieco, volam mu spat nedviha. A kolko krat sa stalo ze som mu volala, vedela som ze je v byte ale nedvihol mi ....inak mame uplne normalne vztah, comu ano ja viem, je tazko uverit, stale mi vravi ze ma lubi, rozprava o buducnosti, mame uz aj nejake plany, a take recicky ze nikdy bymanepodviedol sak to poznate. Prosim povedzte mi svoj nazor na to, lebo ja sa k tomu fakt nedokazem postavit asi tak ako by som mala. Dakujem

kveta
20. okt 2013

Suhlasim s monycckou.

myska_lili
20. okt 2013

vztahy na dialku nefunguju a moze si vraviet kto chce co chce.... 🙂

myska_lili
20. okt 2013

@kveta ja tiez suhlasim 🙂

nikuska0605
20. okt 2013

Myslím,že k tebe nie je úprimný a je v tom iná žena...Viem,že to nie je práve to,čo by si chcela počuť,ale žiť v klamstve sa nedá ☹ Môže to byť tak,že sa zaľúbil do inej no stále niečo cíti aj k tebe,tak tomu necháva voľný priebeh alebo si ťa drží ako poistku ak by mu tamten vzťah nevyšiel

ivina161
autor
20. okt 2013

@nikuska0605 mas pravdu, presne to nechcem pocut, ale preto som to tu napisala, aby som si vypocula aj nazor inych. Dakujem za kazdu odpoved.

lubina
20. okt 2013

@bibiana20 presne toto ma napadlo po precitani uvodneho prispevku 😉

sissy27
20. okt 2013

@ivina161 neviem či ti pomôžem, ale mne to pripadá tak, že sa tam v zahraničí zaplietol s nejakou inou, ktorá sa pozná aj s jeho spolubývajúcimi a nechce, aby spolubývajúca vedela, že to hrá na dve strany a neprezradila to dotyčnej... alebo teda sa zaplietol so spolubývajúcou (neviem, v akom vzťahu je ona s tým druhým chalanom)... ale výhovorky akože nechytím signál a neviem kde mám mobil by mu nezožala ani moja dcéra...

cmulinko
20. okt 2013

@ivina161 kde presne je v zahranici..ak je to Anglicko ci Irsko tak v tom pripade mas dost velku sancu sa mu pozriet na prsty aj na roznych forach o zahranicnych slovakoch zijucich v UK ci IRL.Ja aj bez patrania som natrafila na ludi,ktorych som doma poznala...dokonca moju spoluziacku som takto nahodou nasla,ze je len 150km dalej od mesta kde sa ja nachadzam.Ani jedna sme nevedeli o sebe,ze ta druha je v Irsku.Kamoska z prace mi ukazovala fotky z jednej party,ktora bola na navsteve svojej sesternice...a len som kukala jak puk ked mi ukazovala fotky z party a tam moja spoluziacka zo strednej s vyskerenym usmevom 😉

nikuska0605
20. okt 2013

Na tvojom mieste mu dám ultimátum....Povedz mu,že takto ďalej nemôžeš žiť,že mu už nedôveruješ,tak nech si vyberie teba alebo prácu.Ak ťa naozaj ľúbi,tak si určite vyberie teba

dzina
20. okt 2013

@ivina161 vedela by som viest teorie a polemiky....ale poviem len tolko: UKONCI TO.
ja by som takemu vztahu nikdy neverila,resp.chlapovi...

ivina161
autor
20. okt 2013

@sissy27 ta spolubyvajuca je o rok mladsia ako on, je sama, bez pratnera a kolko krat mi hovoril ze ked vsetci traja boli doma, tak revala ze premarnila najlepsie roy svojho zivota, ze chce deti rodinu atd proste na city. Raz mi priatel povedal ze sa pred nimi presla v podpire...chapem ze ziju v jednom byte ALE!!....
@cmulinko švajc.
@nikuska0605 coskoro ma prist domov, tak sa s nim o om vazne porozpravam a budem mysliet na to co ste mi tu napisali. Velmi ste mi pomohli
@dzina ja viem, a poviem ti, aj strasne chcem, ale nemam priame dokazy, sprava sa ukazkovo, teda ked sa so mnou bavi, ked sme spolu, ale vadia mi tie veci vyssie popisane. Nikdy som to neriesila, nebola som ziarliva upodozrievava..ale uznjte sami, tolko nahod dokopy... ☹

bubelko
20. okt 2013

@ivina161 a preco nejdes na tyzden alebo par dni s nim - na dovolenku?

dzina
20. okt 2013

@ivina161 pre mna su priame dokazy len ceresnickou na torte....pre mna je dokazom pocit na srdci,...a chovanie sa chlapa,ak mam nejake podozrenie....zatial mi to vzdy vyslo podla tej zenskej intuicie,ked bol s cimkolvek problem......v kazdom pripade konecne rozhodnutie je LEN na Tebe.......

tykat
20. okt 2013

@ivina161 a vies co, mozno je aj dobre ze je tak daleko a ty si budes moct utriedit myslienky, nemoze ta ukecat, nemoze ta ovplyvnovat...pri najblizsom kontakte by som sa ho opytala co to malo znamenat ze ukoncil hovor a vobec sa neozval a keby sa vykrucal tak by som ukoncila hovor s tym ze nech zavola ked ti bude chciet povedat skutocnu pravdu a ked bude presvedceny ze mu na tebe zalezi a ze toto nebudes tolerovat lebo sa ti to nepaci a nepovazujes to vo vztahu za normalne...a uvidis ako sa zachova...z toho potom vychadzaj ked sa budes rozhodovat co dalej, nema zmysel stracat cas s niekym kto o teba nestoji...vztah na dialku sa neda udrzat tak ze ti 3 mesiace nezdvihne mobil a odpoji sa zo skype hocikedy bez vysvetlenia.

nikuska0605
20. okt 2013

Držím pršteky,nech už to dopadne akokoľvek,dúfam,že to bude pre teba to najlepšie a budeš šťastná s ním alebo bez neho!Ak ťa naozaj klamal,tak si tvoju lásku nezaslúži a aj keď to spočiatku bude pre teba bez neho ťažké,tak srdiečko sa po čase zahojí a neboj príde lepší práve vtedy,keď to budeš najmenej čakať.Ver mi,viem o čom píšem 😉 Po dva a pol ročnom vzťahu ma ex priateľ nechal s tým,že v tom iná nie je,no zhruba po roku som sa dozvedela,že má už dieťa a je ženatý,tak asi takto.A ako som dopadla ja?Po 10 mesiacoch trápenia prečo náš vzťah nevyšiel,som sa stretla s terajším partnerom,ktorého som poznala síce dlho,ale sme sa pár rokov nevideli a dnes máme spolu krásneho synčeka.Teraz som šťastná,že všetko je tak ako je,lebo mám svoje dve lásky🙂Potom daj vedieť,ako si dopadla

aliza
20. okt 2013

@ivina161 napisem ti len jedno, ten tvoj klame len sa tak zelena....neexistuje, aby notebook nemal signal, ak maju v dome wi-fi, mobil ma urcite stale pri sebe, na tom dam krk a to, ze ta rusi a nedviha a nevola pred spolubyvajucimi je dokaz toho, ze ta pred niekym taji. Ak ti na nom zalezi, zobrala by som si par dni volno a isla za nim, samozrejme na tajnasa. Takto nic nevyriesis, bude zatlkat a oblbovat.

mia885
20. okt 2013

No na tvojom mieste by som sa na to lepsie pozrela co je vo veci, kazdopadne toto neni normalne, ak ti na tom zalezi tak zistuj viac a hlavne bud pripravena na to ze pravda moze boliet. A pre vsetkych ktori vravia ze vztah na dialku nemoze fungovat- verte tomu ze moze, my sme boli takto s priatelom pol roka, za ten pol rok sme spolu boli 3 tyzdne len, odisiel mimo svk aby zarobil peniaze aby sme sa mali lepsie, este k tomu som bola tehotna a veru nebolo to lahke, ale zvladli sme to , aj ked som si casto poplakala ale uz je to za nami.a uz sme spolu, avsak na rozdiel od zakladatelky prispevku sme boli v kontakte kazdy den. Kazdy vecer sme sa videli na skype a rozpravali sme dlho do noci. Cez den sme textovali cez vkber. Bez castej komunikacie by sa to nedalo, tiez tam musi byt dovera, a ked sa dvaja miluju a vedia preco musia byt nejaky cas od seba , da sa zvladnut aj odlucenie na nejaky cas. Takze skus zistit viac a pravda sa urcite ukaze, nestracaj cas a daj sa do toho vo najskor, lebo ak su tvoje pochybnosti pravdou, bude tento vztah pre teba stratou casu, drzim palcea daj vediet ako to dopadlo.

tova
21. okt 2013

vztah na dialku moze fungovat par mesiacov, ale zalezi v akej spolocnosti sa pohybuje partner v zahranici a aka je dohoda do buducnosti, kedy sa vrati alebo ten drhy pride do zahranicia za nim. Zijem v zahranici dlho a taketo byvanie ze 1 dievca a 2 chlapci je len otazka casu kedy sa jej jeden z nich neujme a druhy nejakej jej kamaratky. Poznam xx pripadov, uz aj zenatych s detmi ktory si tak isli zarobit a kazdy jeden z nich si nasiel spolocnicku. Poznam ale pripady kde zenaty muz prisiel k bratovi, sestre, rodine atd. tam islo samozrejme o serioznost za ucelom zarobit si a odisiel prec nevyhladavali nocne spolocnosti. Nevidim to ruzovo v tvojom pripade.

happyfrog80
21. okt 2013

@ivina161 zila som s manzelom,a tromi chlapmi v 3 izbovom byte.Ten zasany ,zenaty si tu uzival s polociganou od susedneho bytu,kde zila s priatelom a chodil jej na tyzdnovky takze zacala dobiedzat za tym zenacom a tomu sa to udajne pacilo.
Myslim ze ta holka ked reve ze si premarnila roky tiez nebude lepsia a bude skusat na oboch ktory neodola skor.Toto su take svine ze bych im zasila kundy .
Vzdialenost robi svoje.Nenechala by som ho tam sameho a isla by som za nim si hladat tiez tam
pracu.To nema buducnost.Aby si nebola prekvapena ked ti oznami ze caka dieta.Asi ma volny pristup do kamoskinej izby ked pouziva jej laptop a poznaju ju viac nez si myslis.Chodi casto domov?Ak to obmadzi tak je v tom nieco.

dejka77
21. okt 2013

Aby mu notebook nechytal signal tak to je riadna blbost. Ja som tiez v anglicku a este som sa nestretla s niekym kto by mal takyto problem. A to tu ma notebook skoro kazdy. Ked sa s nim budes najblizsie rozpravat tak si pozorne vsimaj ako sa tvari a ako ti odpoveda. To uz musis sama poznat ci ti hovori pravdu.

evkakorcek
21. okt 2013

Ja som žila v anglicku a viem čo tam tý chlapi robia aj ženaty!!! Ale nie všetci. Sú aj taký poctivý, ktorý si uvedomujú že sa neprišli váľať v posteli s nejakou ženskou ale išli zarobiť korunky pre rodinu.
Moja kamarátka pred nedávnom prišla po troch mesiacoch zo zahraničia - samozrejme jej priateľ (snúbenec) doma. Ona ho podvádzala jedna radosť, ale vždy mu do telefonu dristala omačky ako ho miluje, ako sa nanho teší a bla bla.... klamstvo jak hovado! držala ho v tom, že je verná a mulujúca partnerka.
Druhý prípad je ten čo som zažila ja na vlastnej koži v Anglicku. Pohladný chlap 28 ročný. Balil ma celý večer a ja som mu neodolala. Skončili sme spolu v poisteli. A na druhý týžden som sa dozvedela od jeho kamarátov že je ženatý!!! a má doma šesť ročného syna! Skoro som infarkt dostala. Vôbec mi to nepovedal, a klamal že je single.
Tretí prípad je ten ked sa nám možno zdá že chlapovo správanie sa trošku zmenilo ked je v zahraničí voči nám. Ale mi ženy máme bujnú fantáziu. To že nedvíha mobil predsa hned nemusí znamenať milenku! to že má zmeneé správanie tiež nič nemusí znamenať! je jasné že niektoré veci sa unho zmenia ale to tým ze žije a pracuje v inom prostredí.
Nemaj strach

adri266
21. okt 2013

@evkakorcek no super, najprv si jej dala take strasidelne pribehy a potom, ze nemaj strach 😎 😎 😎
Ale v celku s TEbou suhlasim. Ked som studovala v UK, byvala som na private a do skoly som chodila cez stvrt, kde parkovali kamiony a tym padom to bol rajon pre stetky. A nehovorte mi, ze len ti kamionisti si ich tam brali na rychlvoku, ktori boli slobodni 🙄 🙄
@ivina161 este za slobodna sme s mojim manzelom, vtedy este frajerom, boli nejaky cas od seba. Ja som studovala v UK, on bol niekolko x na brigade v zahranici. Boli sme zamilovani, pisali sme si kazdy tyzden /internet v mobile este neexistoval 😀 /, verili sme si...teraz, ked sme uz svoji, by som mu uz nedoverovala, ak by siel do zahranicia bez nas, rodiny. Proste je to chlap. Ti sa riadia, co oci nevidia, to srdce neboli. A to, ze Ti vravi o svojej nehynucej laske, to dokazu chlapi, aj ked kazdy vecer idu s inou do postele...lebo tamto nie je laska...to je LEN sex 😎.

Myslim, ze Tvoja reakcia je uplne normalna, tie jeho reci o signale su dristy. Aj ked, ked sme byvali v UK na chalupe, signal na mobil sme mali len pri jednom okne...ale to, ze Ti poklada mobil, ze sa s Tebou nechce rozpravat, o niecom znaci. Nemusi byt v tom uz rovno nevera, ale v normalnom vztahu sa toto nerobi. Mozno pred tou spolubyvajucou nechce vyzerat ako pod papucou...ktovie...Najblizsie, ked bude doma, si to poriadne vydiskutujte. Ale Ty si odpovedz na par otazok. Si ochotna mu verit, ak Ti povie, ze je vsetko ok? Lebo ak sa tam daco deje, on to bude zatajovat... Dokazes s tym zit? Nemoze sa on vratit na Slovensko?

digysa
21. okt 2013

@ivina161 Nerob unahlene uzavery, kym sa nedozvies pravdu. Zda sa, ze je nacase, aby si sa vybrala na maly vylet a pozistovala si, co sa deje v tom byte v zahranici..... 😒

ivina161
autor
21. okt 2013

@bubelko nemoze, ja tu mam pracu...su tam byty drahe, 4 by sme tam urcite nezili a praca sa tam hlada tazko, ak, tak len take pardnove a byt by sme neuzivili. Oni si to rozdelia tromi a je to super. ale hlavne kvoli mojej pracu ktora sa mi paci.
@dzina ach, keby som sa mala riadit pocitom na srdci tak uz s nim niesom...neviem, mozno ta ziarlivost sa vo mne ukazala az teraz a v takom rozsahu ale nie som nejaka citlivka, ktora salie, ale ved viete, 6 zmysel...proste mi zacala blikat kontrolka ze nieco nie je v poriadku
@tykat hlavne to zrusenie len tak mi zacalo tak vrat v hlave a co je horsie, ja som cakala lebo som mu nechcela hned volat jak trubka aaa on nic, po hodine som mu zavolala spat a on nic, tak som zavolala opat a uz scenare sa mi v hlave vytvarali take, ze koniec. tak mi zavolal, ale to uz som mu povedasla svoje, tak zacal byt mily, na to som absolutne nreagovala
@nikuska0605 akoby si mi citala myslienky, mozo bude lepsie sa vylakat do vankusa teraz a potom to bude fajn. Jasne dam vediet pride niekedy vnovembri, tak to nenecham len tak.
@aliza signal tam je, len jeho ntb ma nejaku poruchu a signal nechyta. To sa mu robilo aj ked bol este doma, tak keby mi povedal ze nema signal rpeto mi nemoze zavolat tak prisambohu by som mu povedala tak na srdce ze by sa z toho nespamatal, nezijeme v 2storoci, su kaviarne atd.
@mia885 som pripravena na vsetko, SOM TEn typ cloveka, ktory neda najavo absolutne nic, ale vovnutri. Ale urcite sa s tym vysporiadam, to som si ista. naco plakat nad hlupakom.
@tova ach, ani mi nevrav a ta spolubyvajuca je pre nich dvoch akoze najlepsia na svete lebo ani jeden ani druhy nevie jazyk tak dobre, ona je tam uz 14 rkov ...viem, ze by som sa menej trapila ak by som to ukoncila. tym som si ista, ale tento krok je pre mna velmi tazky.
@happyfrog80 to s tou izbou ma dostalo. to mi nenapadlo. no je tam tri mesiace a bol doma raz
@dejka77 ako odpoveda?? Jezis vybuchne jak blazon, ze mu neverim....najprv som bola kludna a povdala si ze som asi vazne velmi upodozrievava, ale teraz nepovolim ani keby čo bolo.
@evkakorcek Som zvedava ako to dopadne....
@adri266 v tom mas pravdu, on si dava zalezat na tom, aby pred spolocnostou vyzeral ako muz, ktory ma nejaky respekt. ach, on by sa najradsej vratil, ale vies tam zarobi pekne peniaze. A urcite mu nie som ochotna verit ked mi povie ze je to ok. Z toho som uz vyrastla

froschka
21. okt 2013

@ivina161 napadla ma jedna vec, ktora by to mohla odhalit. Ak sa pripaja zo svojho pc aby tebe skypoval ( pritom tebe tvrdi ze skypuje z jej pc) a svoj PC ma vypnuty ked je doma v byte ona tak sa laho da zistiz IP adresa alebo MAC adresa pocitaca z ktoreho sa pripaja. To zname ze klame pokial sa tvari pred tou spolubyvajucou ze potrebuje jej PC , klame ju ze on nema wifi aby ona neprisla na to ze sa on pripaja z vlastneho PC aby mohol volat tebe. Dufam ze je to zrozumitelne teraz uz najst profika co vyselektuje tie IP adresy

juliana77
21. okt 2013

@froschka šikovná 😉 😉 😉 😉

ivina161
autor
21. okt 2013

a este taky detail, vkuse mi opakuje, ze sa boji ze nechce dopadnut ako jeho kamosi, ktori sa ozenili a po roku-dvoch si ich zeny nasli niekoho. Stale mi opakuje ako sa boji ze sa nieco stane a podobne..

kikina84
21. okt 2013

@ivina161 v mojom okoli zije asi 16 parov ked dobre pocitam,znami a kamarati,ktory ziju na dialku,resp.zili..a viem len o dvoch z nich ktorí sú stále spolu..Aj my sme mali s muzom uz take chvilky ze ide robit do zahranicia a som mu hned povedala,ze bud idem s tebou,alebo dovidenia..vztahy na dialku boli vzdy hned odpisane na zanik a nechapem ludi ktorí sa tomu čudujú prečo to neklape...česť výnimkam,ktoré sú,ale je to minimum 🙄

ivina161
autor
21. okt 2013

@kikina84 vies co v mojom okoli je to podstatne viac, ale akosi funguju vsetky 😅 teda navonok, urcite o vela problemoch neviem...no urcite dam vediet ako to dalej prebieha

bubelko
21. okt 2013

@ivina161 to, ze su byty vo sui drahe, to viem, ako je to s robotou viem tiez 😉 ale na tvojom mieste, skor nez sa unahlim, tak idem na predlzeny vikend do svajciarska. idu sviatky vsech svätych, tak chod na predlzeny vikend. da sa ist autobusom vlakom alebo sa pozriet na internete na sukromnych prepravcov. zisti, ako to cele je, ako funguje tvoj priatel v zahranici.
kde vlastne vo svajciarsku je? v akom meste? je tam legalne? ma pracovne povolenie a povolenie k pobytu? atd... jedine tak ziskas odpovede na tvoje otazky. takto sa vsetci mozeme len domnievat - vratane teba - co sa tam deje. kazdopadne, jeho spravanie je divne...