Priateľ nechce, aby som sa išla zabaviť s kámoškami

lilly_b
4. dec 2012

Dievčatá mam taký problém , s priatelom bývame už dlšie spolu . a ide o to , že ma nechce púštať von , teda nie tak doslovne ...za týžden mám narodeniny , tak som myslela, že by som s babami vyšla niekde von ..no on o tom nechce ani počuť nejde mi len o tie narodeniny ., ale tak celkovo rada by som isla aj ja nikede s babami sa zabaviť , nie každy tyžden , ani mesiac ...ale tak raz za cas , vsak to je normálne nie ? .. byvame splu tri roky , dopteraz som to nejako neriesila , ale už mi to začína vadiť , že všade kam chcem isť tak bud s nim alebo vobec ...čo robiť ?

bronia13
5. dec 2012

no nemyslim si ze to je normalne, moj muz nerad chodi na pivo s kamosmi a tak, rad je doma s detmi no s nami po kope, ja zase by som rada sla von sa vyvencit.... tak ideme damska jazda tak 3 krat do roka a mne to staci ... posledne sme boli do rana asi pol roka tomu, uz svitalo ked sme prisli domov (menil sa cas) a jedna kamoska este chcela ist niekde na ranajky ale to sme uz vsetky zatrhli a sli sme pekne spinkat ku nasim polovickam a detom.. tak isto sem tam idem s kamoskami/sestrami len tak na veceru niekde a potm pekne domov... on zase chodi kazdy stvrtok na volejbal a sem tam (on ide malo kedy neviem preco) idu na pivo niekde... a to hraju zo par chalanov a vetsina dievcat, mne to nevadi ked ide... ja neziarlim a on tak isto nie... doverujeme si...takze takto my to mame rozdelene...

lujza123
5. dec 2012

@lilly_b urcite chod a v ziadnom pripade sa nenechaj obmedzit. Nemusi mu to byt prijemne ale mal by sa naucit trochu sa ovladat, este je mlady a pojde to, nejaky kompromis aby si si aj ty obcas vysla von a aby ani on nemal pocit ze je opusteny. Trochu do neho poryp nech ide aj on kdesi s kamosmi ked ides aj ty. Proste sam s chalanmi, urcite mu to dobre padne a nakoniec sa mozte este v noci stretnut na posledny drink a ist domov.

adkasmolka
5. dec 2012

musim sa nad tym zasmiat. "priatel ma nechce pustat a atd" Skus si viackrat precitat to co si napisala a sama si prides na odpoved, ze zijes v chorom vztahu !!!!
On je tvoj otec alebo mama, ze Ti bude nieco dovolovat, prikazovat, schvalovat??? Kde zijes preboha?! 😕
Mozes si pogratulovat, ze esteze je to len priatel. Nechcem si predstavit, co to bude, ked to bude manzel. Predpokladam, ze si mlada baba a vsetko mas pred sebou. Preto porozmyslas nad tym, ci Ti to zato stoji. No aby mne niekto hovoril, kde a ci mozem ist, mi pride dost ponizujuce a trapne!!! Nebudem Ti davat rady, myslim si, ze sama poznas odpoved na to, co s Vami dalej. Ako pisala korenbaba - plietes si na seba bic! Vela stastia 🙂

simca06022011
5. dec 2012

no jednoznacne chod von, preco by ti to mal zakazovat.. ja som nechodila a tak si na to zvykol, ze teraz mam problem sa dostat aj do obchodu... nenechaj to zajst daleko. Opytaj sa ho preco by si nemohla? Ved je to normalne🙂 By ma zaujimalo co hovori ako dovod toho ze proste nemozes ist von

skoricaxx
5. dec 2012

Dupni si, že ideš, bo čo budete robiť ked prídu k tomu deti???

No ja mám 2 a to som ich pekne v lete ked prišiel z prace tak 3 krát do týždna zavesila mu na krk a utekala sa korčulovať.....veď aj ja si potrebujem odýchnuť a nebyť v kuse iba s deťmi, (a mal to doma ťažké mladšia začala revať len čo som zavrela dvere hodku ju musel nosiť tak sa nemohol hrať so starším...)

zakial som mala iba jedno tak som chodila na anglinu maleho na 2x2hodky do týždna do jasličiek a ja šup odreagovať na anglinu....

koran
5. dec 2012

@lilly_b Ahoj, tak moj partner je to samé. Vyjasni si to s ním, ja som dlho mlčala, ked ma volal niekto von tak som sa začala vyhovárať sem tam že nejdem lebo to a to. A to je velká chyba. Nie že by ma kontroloval ani nič podobné, ale bol to taký psychycký teror akoby. Ja som vedela že mu to vadí (on mi nič na to nepovedal, ale pochopila som kedže sa so mnou nebavil...) a to nie že by neveril tebe, on sebe neverí... tak to je. už som to pochopila. Sme spolu 6 rokov a ja som sa uplne zmenila, bohužial. Som niekedy až taká zamindrákovaná, že jejda on príde z práce o tolkej a tolkej, musím byť doma. A potom si poviem, čo mi šibe šak som sobodný človek! uplne to pomätie hlavu tak si ju nenechaj tak ako ja. teraz s tým bojujem sama v sebe a čo je horšie, nemám moc kamarátov...
ešte som zabudla dodať, že on kamarátov nemá, možno jedného s ktorým ide raz za pol roka na pivo. a myslí si že ani ja ich nepotrebujem.

euka210
5. dec 2012

@lilly_b aha, tak dobre. Podla mna ked sa to tyka zabavy, tak odkedy sme manzelia tak si neviem predstavit ist sama, stale ideme spolu. Na diskoteku a pod. ja by som mojho mm na take nieco sameho nepustila. Lebo mozes byt neviem aky verny/a, ale tanec, alkohol robia svoje.
Ale ked sa jedna o pokec ci kavicka s kamoskami ci chlapi ked ide na pivo, tak je to uplne normalna potreba si pokecat s rovnakym pohlavim 🙂 A ked mu toto vadi, tak to nie je dobre.

digysa
6. dec 2012

@koran Tak toto, ked citam, tak mi je smutno..... Ty uz si v "kolotoci" a nemas ako z neho vyjst. Mala by si si najst kamaratky....chod na nejake cvicenia do posilovne alebo cokolvek.... Takyto zivot dlho nevydrzis....

@lilly_b Tie, ktore nepustia muza von a same nejdu von bez muza NECITAJ a NEPOCUVAJ (tie maju uplne odlisny zivotny styl a nikdy nepochopia, co je to ist si vyrazit von s kamaratkami aj ked su v stave manzelskom a materskom.....tie ti logicky nedokazu poradit)
Urcite chod von sama s kamaratkami na narodeniny....musis to urobit, aby si zistila jeho reakciu do buducna...Mozno budes prekvapena, ze ta pusti.........mozno bude scena............mozno ti zavola a bude chciet ist za tebou......mozno ta bude potajomky sledovat........mozno sa na druhy den pohadate a on Ti streli.....

MUSIS zistit, co to s nim urobi..........aby si si ujasnila, ci s nim chces pokracovat vo vztahu.....Ine vychodisko nie je.

nadula01
6. dec 2012

@sissy27 predsa chlapi nesmu ist nikam!!!!! ale ony mozu vsetko 😀

nadula01
6. dec 2012

@lilly_b to je chore,aby ta nemal nikam pustat.Ved sa ho ani nepytaj ,len mu oznam tyzden dopredu ,ze piatok sa ides zabavit 🙂 .Ved ste rovnocenni partneri ,existuje vo vztahu dovera ,ak on ma s tym problem ,tak nech si to riesi sam vo svojej hlave,no to by mi etse chybalo ,aby mi muz urcoval kam mam a kam nemam ist.A takisto je to uplne normalne,ak sa chce ist zabavit aj chlap bez zeny. 😅

saza007
6. dec 2012

@lilli_b prepac, ale co nie si svojpravna? To akoze ti fyzicky zabrani odist z romu, alebo ako to mam chapat? Naco potrebujes jeho povolenie? Proste sa dohodnes s kamoskami, oblecies sa, obujes a ides von. Celkovo to nevesti nic dobre, ze ta takto ovlada. Vyjasnite si to co najskor, alebo sa vrat z kratkej cesty, kym je este cas a neprerastie to do novych rozmerov.

angel31
6. dec 2012

to ja som mala s mojim ex obdobny problem... a aj preto sme sa rozisli.. nikdy so mnou nechcel ist von.. vkuse by sa len pelesil doma... hlavne ze penazenka ostane plna... zgrlos jeden!!! s takym chlapom ozaj zadne terno nemas... este ta na stare kolena zacne obmedzovat vo vsetkom... od sexu az po chladnicku... pfuj.. pliaga je to na krku... frisko sa ho zbav!!! a to ti este bude urcite sam seba predavat ako ti on len dobre chce...

koran
6. dec 2012

@digysa ale tak ja mam kamaratky a aj chodim raz za čas ked sa mi chce, tak za nimi, ale stále mám akoby zlé svedomie alebo ako to povedať, lebo viem že mu to vadí. ale má smolu. on napríklad vystrájal aj v tom prípade, ked sme spolu boli asi druhý rok a chcela som ísť na kupalisko v lete, tak sa naštval a ja krava som nakoniec nešla, aby doma nebolo dusno. no hrozna koza som bola fakt! to človeek až spätne si to uvedomí, preto to píšem zakladatelke, aby si toto vydiskutovala s priatelom!!! že ju nevlastní a nemôže ju obmedzovať. alebo napr. ked som isla cez leto brigádovať do hospody (takej slušnej) tak bolo dusno doma skoro cele tri mesiace čo som tam robila. no hrozné 😠

tacouz
1. máj 2013

Ahoj... ja mam 19 rokov s priatelom sme spolu 3 roky ........moj problem je že zo zaciatku vztahu som bola taka šalena proste robila som hluposti a on mi neveril teraz sa vždy hadame .....vyčita mi to pred nedavnom sa stala taka vec že sa mi podarrilo ootehotniet aaa šla som na interupciu ☹ a pribrala som no a kedže chcem schudnut ... mam 70 kil a pred tym som mala 55 tak chcem naspat svoju vahu a on to chape tak že sa chcem druhim a pacit a níie jemu ....ale ja to chcem aj pre seba bohužial zakazuje mi to!! :( vybera mi priatelky dokonca sa& chce snimi stretnut ak nejaku z nich nepozna on posudi a pusti ma von aj to ho musim dobre že s plačom prosit .. chcela som ist si zabehat NIE OSTANES DOMA!! nic mi nedovoli ani make up ani nic co mam dalej robit?? ako na nho?? šibe mi už z neho neviem ako dalej ... vždy ho musim klamat že idem na navstevu ku babe alebo že robim nadčasy na praxi atd len aby som ssa mohla porozpravat z kamoskou :( a este mi aj vyčita že som všetkemu na vine ja že ja som nam doripala vztah ale on nema votm žiadnu vinu :( nepripusti si ju ale za vacšina hluposti čo som spravila može on sam kedže ma neche pušat von a ak na to pride že som klamala tak mi da koniec a ja to musim žehlit je to normalne??? :(

missy97231
1. máj 2013

@tacouz vykasli sa nanho 😀 len tak nanho 😉

mima4
1. máj 2013

@tacouz
dievca a co ti brani opustit priatela? ved to nie je tvoj muz, ale len obycajny priatel, s ktorym bud ti to bude vyhovovat - vezmes si ho za manzela alebo nebude vyhovovat - posles ho do certa. Mne sa zda, ze ani ty nie si zrela osobnost na vztah a uz vobec nie do zakladania si rodiny.

@lilly_b daj mu kopacky. To nie je clovek do zivota a na zalozenie si rodiny. Cely zivot ta bude len ubijat. Si slobodna zena, a on nema pravo ti nic nariadovat... nie ste ani rodina (manzelia).

@koran ludia ako tvoj priatel, či priatelia kočiek vedla vyhladavaju zeny ako ste vy, zeny submisivne, podajne, prisposobive, bez akehokolvek sebavedomia, sebaucty... čo ma však najviac udivuje, že ani ty, ani ostatne nič s tym nerobite a pritom ste všetko slobodne zeny, nie ste vydate, neprijali ste ziadny zavazok voci vasim priatelom a takto dovolite aby vas ovladali, manipulovali s vami. Toto vyznie kruto, ja sama si to uvedomujem, ale kazda zena ma takeho partnera, aka je ona sama... elegatne sa doplnaju...jeden buzeruje, obmedzuje... druhy tancuje ako partner piska...

koran
1. máj 2013

@mima4 moja dakujem za reakciu, ale predstav si že ja som s tým už niečo urobila - som slobodnááááá maminka 😉

kikaba44
7. máj 2013

@lilly_b tiež sa mu čudujem, že ťa ešte nevyhodil 😀 😀