Priateľ nechce svadbu

avoline
2. sep 2013

ahojte mam mensi problem s priatelom zijem vyse 6 rokov pocas toho sa nam narodila dcerka ma 1,5 roka a v januari sa mi ma narodit druhe dieta ale priatel absolutne nechce ani svatbu a ani o nej nechce ani pocut mne sa takyto zivot nepaci bez svatby dcerka ma priezvisko po nom v rodnom liste .. prosim o niake rady skusenosti ? dakujem

seraa
4. okt 2013

mala som zname co mali takychto priatelov ze "ano milujem ta ale si ta nikdy nevezmem,
lebo ja sa nikdy nechcem zenit alebo uz nechcem" (ak bol rozvedeny)
a cudujte sa svete nakoniec sa po rokoch rozisli a chlap sa do roka ozenil s novou laskou
verte mi , pre muza niekedy ta svadba znamena viac nez pre zenu !

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seraa
4. okt 2013

@tanapeta

cakaju spolu dieta ako do kedy ma cakat ? co este muz potrebuje? nechapem tento nazor
mozno teda k dochodku si ju vezme ,ci?
ale tak vyzera cela nasa nova slovenska spolocnost ..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadaba
4. okt 2013

@tanapeta vsak aj prebratie diplomu po ukonceni VS studia je len tazka formalita. Vsak si studovana, to staci. Naco nejaky car papiera akoze diplom? A promocia ako taka tak to uz je naozaj cista formalita. Prazdna ceremonia. Hm? Mozme sa na to divat aj takto, co povies? Analogia by tu bola.

jabadaba
4. okt 2013

@tanapeta rada by som pocula argumenty toho chlapa preco si dotycnu nechce vziat. Zato splodit dieta to mu problem nerobi. Zaujimave. Prave tejto zmeny by sa mal bat. Ci aj do dietata bol dotlaceny? Aj to je mozne.

Tu vidim zasadnu chybu vo vybere partnera. Jeden je zastancom svadby, druhy sa jej strani jak cert kriza. Tazka nekompatibilita! Vzdy ma udivuje, ze do takychto vztahov lezie niekto kto ma uplne ine ocakavania a naivne dufa v zmenu postoja partnera. 😝

seraa
4. okt 2013

@jabadaba

mna prekvapuje aj to, ze dieta tak neriesili a svadbu teraz ano
ale ako pises chyba bude v oboch partneroch
lebo ak idem mat s niekym dieta tak uz takuto vec ci si ma zoberie ci nie by som mala vediet

@tanapeta

prepac ale "volne vztahy" to uz dost blbo znie
tak rodina ci volne vztahy, clovek by si mal vybrat
ale muzom sa lahsie odchadza od priateliek a potom maju dasiu a dalsiu
sak to dnes pekne vidime
a ano jasne kriza je aj v manzelstve aj rozvd len tam to uz nie je take lahke odist si kedy chces
a vela krat sa zapracuje a vyriesia sa veci a ak nie ale aspon vies ze to iank neslo
na to je manzelstvo aby sme si niektore veci lepsie premysleli a zobrali ich zodpovednejsie
a potom jasne su a su ale my sa bavime o prave tych inych pripadoch

matkamirko
4. okt 2013

momentalne je moderne zit len tak, "na divoko" 🙂 A ono to aj tak potom vyzera.
Zakladom rodiny ma byt manzelstvo, a zakladom vztahu jeho planovanie od urciteho momentu, mozno aj od toho, kedy spolu chceme mat deti 🙂 Skoda, ze sa nazory, co sa tyka manzelstva, u nas za posledne desatrocia radikalne zmenili. Nie je to dobry vzor pre nase deti, zial.

jabadaba
4. okt 2013

@seraa no presne. Splodenie potomka neriesia ako vaznu dilemu zato jeden (s prepacenim) potentovany, jednoduchy obrad ako by malo ist o popravu gilotinou.

Ale je to vcelku zabavne ako sa siria reci o svadbe - gula na nohe, chomut pre chlapa divokeho zrebca (uboziatko uhnane 😀 ), strata slobody a pod. Ako keby vo vztahu bez sobasa zena nestriehla na chlapa ci ma alebo nema bokovku...jasneee...tu gula na nohe neni..... 😀 jezisi tomu snad nie je ani mozne uverit. A tie zalospevy maticiek ako sa ich synacik chudatenko malinkate musi zenit a on taaaaak nechce.... 😀 Potom perly ducha, ked uz sa niekto berie, ci sa MUSIA lebo nevesta je zaiste v jinaci. 😀 To je prva otazka po oznameni o rozhodnuti o svadbe.

jabadaba
4. okt 2013

@matkamirko jo jo, teraz je to obzvlast v mode.

Mna vie este udivit to, ze dobrovolne slobodne matky, zijuce v partnerstve, budu nasledne pidit info co kde maju vyhodnejsie na materskej. Lenze pokial sa nemylim tak ulavy a vyhody boli myslene pre matky slobodne vo vyzname OPUSTENE! Zijuce samostatne bez partnera! Cize to oznacenie slobodna matka je dnes pekne zavadzajuca!

seraa
4. okt 2013

@jabadaba

😀
tu otazku ze ci je nevesta v tom aj pochopim kedze 80 percent zien na slovensku prvej plodi
ja si myslim ze zeny sa hraju na hrdinky a nazyvaju svoj vztah "volny" ale je to len to ze chlapi dosiahli co chceli
a zeny sa stym za cenu mat niekoho zmierili
nemusia sa zenit lebo najdu take co sa s tym uspokoja a dokonca im prv porodia ako sa vydat
a problem ej aj vtom ze dnesna spolocnost propaguje, ze sobas je len formalita
ale nie je
a za 20 rokov alebo 50 na generaciach ttychto deti sa to uvidi ..
preto ine krajny sa uz poucili a vraciaju sa spat k hodnotam

seraa
4. okt 2013

@matkamirko
uplne suhlasim

jabadaba
4. okt 2013

@seraa no ale povedz, nie je to nevhodna otazka? Ja si vtedy len potukam po cele.

barcelona94901
4. okt 2013

@seraa nesuhlasím s tebou
ja som dieťa z manželského zvazku,komunistické dieťatko ,iskrička,pionierka ,žiadná moderna..
veriaca rodina
,babka sa do dnes za mna modlí a pán farár by si za jej príspevky mohol kľudne užiť rok na Bora -Bora
a napriek tomu ,už ako malé dievčatko som vedela,že ja sa vydávať nechcem ,pre moju matku v tej dobe to bol šoking..ved všetky dievčatká chceli byť princeznami..a ja som chcela byť požiarník Dráčik
vyhodili ma aj z náboženstva,pretože som mala "blbé" otázky..na ktoré som do dnes nedostala odpoved a napriek tomu,že nesmieš..lebo ty si dievča a to sa nepatrí ,splnila som si vačšinu mojich snov,vrátane motorky ,
kým v nedeľu bolo v každej rodine ,aj v tej našej bežné,že sa jedol nedeľný obed ,polievka,reznisko ..ja som si čítala prvu dostupnu vegetariansku knižku.a robila som si soju ,ktorá stála 3,50,-kčs ,,.hoci ja jem maso..a nie,nie som lesba,nie ,nie som chlapčenský typ ..proste ber na vedomie ,že nie všetci maju na všetko jeden názor,nie všetci idu s davom,len preto,že všetci plávaju prsia ,nikde nie je napísane,že ty sa nesmieš jašiť na vodných lyžiach..
o ruku som bola požiadaná nie jedným chlapom a nielen raz 😉 ,jasné,že som zažila aj tlak z rodín,jednej,druhej..a to nehovorím o tlaku zo samotných uradov,ktoré som zažila ako tehotná!tie reči o tom,že chuda dieťa sa narodí do nefunkčnej rodiny...je to ubohe..mať meno niekoho ,hoci je to chrapač čo sa nestará o svoju rodinu a ženu podvádza kade chodí ,,,je funkčnou rodinou podľa uradníčok viac než žena bez chlapovho mena,bez pečiatky vydatá..hoci je šťastná a žije v láske..chápeš.tá hanba ,tehotná a bez sobáša ,,to je touto spoločnosťou niečo aj v tejto dobe neakceptovateľné...možem sem dať xy príkladov z nášho okolia ,kde sa handrkuju o deti,majetky,výživne,hlavná vec ,že si sľubili v dobrom aj zlom..ja nehovorím,že sa nikdy nevydám ,možno áno,možno nie ,možno že niekto sa skutočne nikdy neožení.z vlastného presvedčenia ,nie preto,čo diktuje spoločnosť .ale tvoj názor na vzťah bez papieru ,,je taký..ako keby som ja napísala,že každá svadba skončí rozvodom,..vidíš čierné -bielé a nič medzi tým..

seraa
4. okt 2013

@barcelona94901

pises ze kadzy ma svoj nazor tak mi neber ten moj ..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barcelona94901
4. okt 2013

@seraa ja ti ho neberiem,iba ti oponujem 😉

seraa
5. okt 2013

@tanapeta

napisala si to iste co ja len inymi slovami
ved to vravim ze tam je problem v oboch a ze teraz je uz trosku neskoro
a ze ked ja viem ze chcem raz sa vydat a mat dieta tak si vyberieem partnera ktory ma rovnaky gol ci hodnoty
as nie prvej mam dieta a potom zistim tieto veci

4sisa4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka1441
11. feb 2018

@mamavera presne tak kompromisy vzdy musia byt. vo vztahu nemoze jeden donekonecna cakat.

gabika53
11. feb 2018

@barcelona94901 ja myslím zase, že manželstvo je lepšie ako nezosobášenie...samozrejme, keď si ľudia nerozumejú, rozvádzajú sa. Ale teraz podľa mňa:
spoločné priezvisko rodičov a detí, BSM, dedenie, vzájomná vyživovacia povinnosť manželov, daňové výhody v práci-nezdaniteľná časť.., vdovecký dôchodok, zastupovanie pri bežných úkonoch, priateľ bude potrebovať zakaždým splnomocnenie, sprevadzanie rodinného príslušníka do zdtravotného zariadenia či očr( myslím partnerku), ľahšia hypotéka..atď...my sme tiež boli spolu ako partneri, ale ako roky idú, človek musí myslieť aj na veci, čo sa môžu prihodiť(nemusia)...tak či onak, skúste to doma prediskutovať, sami sa rozhodnite, želám všetko dobré😉