Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Priateľ sa zmenil a chcem sa s ním rozísť

yanka239
24. apr 2016

Sme s priateľom spolu 3 roky, keď sme sa spoznali, bol milý, veselý, zábavný, tým si ma aj získal a veľmi rýchlo som sa do neho zaľúbila. On sa síce do mňa nezaľúbil hneď , trvalo to nejaký čas,ale ja som povedala, že počkám a tak som sa dočkala. Ešte donedávna bolo všetko v poriadku, ale posledné tri mesiace je veľmi negativistický voči všetkému. Keďže nebývame spolu, pretože obaja sme rozvedení a máme deti, tak sme spolu málo. To by mi až tak nevadilo, aspoň si jeden druhého viac vážime, i náš spoločne strávený čas sa snažíme využiť na maximum, teda snažili sme sa......Vrátim sa teda k jeho zmene - každý deň si telefonujeme, aj niekoľkokrát, vždy je to však len o ňom - väčšinu toho, čo rozpráva, sú nadávky na kolegov z práce, hundranie a rozčuľovanie sa nad všetkým. Povedala som mu, nech si hľadá novú prácu, tak povedal, že nemá kedy, hoci je v tejto práci nespokojný a ubíja ho. Keď mu z práce volajú večer alebo cez víkend /má pohotovosť/ , tak tresne telefón o zem, samozrejme spolu so spŕškou tých najvyberanejších výrazov. Ale práca nie je jediným dôvodom jeho nervozity. Jeho rozčuľujú aj bežné veci, nad ktorými iní ľudia neuvažujú, napríklad, že musí platiť v autobuse za deti, keď majú preukážky, že musí v škole čakať na deti, kým prídu zo školského dvora do triedy, že deti idú upratovať vrámci Dňa Zeme okolie školy a podobne......mne už niekedy z jeho reakcií zastáva rozum, všetko to hovorí s veľkým hnevom, ja by som už dostala infarkt. On si síce uzná, že je cholerik, ale začalo sa to stupňovať v poslednej dobe,ako som spomínala. Na začiatku nášho vzťahu sa buď pretvaroval alebo ešte snažil ovládať. Vrcholom je, keď začne trieskať riadom alebo čímkoľvek, čo mu príde pod ruku, až sa niekedy bojím a mám strach, čo z toho vzíde. Už som mu povedala, že sa bojím, keď búcha a trepe, on povedal, že sa nemám báť, že na mňa by ruku nedvihol. Keď mu poviem, že som si všimla,aký je negatívne naladený na všetko, tak jeho argumentom je, že je taká doba a má takú prácu a podobne.....myslím, že sa už nezmení.....mám chuť sa s ním rozísť, pretože jeho správanie sa mi jednak nepáči a oberá ma o energiu, keď stále počúvam len nadávky a sťažnosti. Už ma vlastne ani nepriťahuje. Tak neviem, či sa mám teda rozísť alebo mu dať nejaký čas, či sa zmení naspäť a bude sa pozitívnejšie pozerať na svet?

natalym
24. apr 2016

@yanka239 Utekaj............ Nezmení sa.

lintu
24. apr 2016

Upozornila si ho, že ti jeho správanie vadí a čo on urobil? Namiesto pokusu o zmenu sa v podstate pred tebou len obhájil a tým preňho skončilo. Toto nevyzerá veľmi na zmenu. Áno, možno má posledné tri mesiace naozaj dôvod na negativistický pohľad na svet, ale keď už ma niekto na niečo upozorní, tak sa aspoň snažím...

qidko
24. apr 2016

@yanka239 no myslim ze sa nezmeni a bude to len horsie....poriadne si rozmysli co od vztahu chces a ako to bude dalej si pripravena na neustale stresy? A co deti nebudu tym trpiet ties? Ja by som to ukoncila cim skor no je to na tebe ako sa rozhodnes

yanka239
autor
24. apr 2016

@qidko tak deti to nepociťujú, teda tie moje nie, pretože sa stretávame, len keď sú moje deti u exmanžela, viac ma trápi to, že jeho vlastné deti žijú v takej atmosfére, hoci len každý druhý týždeň,ale aj tak.....som naklonená rozchodu a potrebujem to od niekoho počuť, že to mám urobiť, je to možno divné,ale pomôže mi každý názor, ďakujem 🙂

mirro
24. apr 2016

Veď si predstav vašu spoločnú domácnosť. Bola by si v nej šťastná a spokojná? Počúvať všetky nespravodlivosti sveta a trééésk mobilom a švác tanierom...na dennom poriadku? Utekaj od takého chlapa...

qidko
24. apr 2016

@yanka239 vies ono je tazko radit kazda minca ma dve strany,ale je dobre pocut aj ine nazory .....verim ze sa spravne rozhodnes a najdes muza ktory ta bude lubit a tvoje deticky ties kazdy si zasluzi byt milovany....prajem ti vsetko dibre a vela sil😀

dominika6
24. apr 2016

@yanka239
Dajte si aspon mesiac pauzu...ak posunies vztah dalej a zacnete spolu zit,jeho nalady si odnesu aj vase deti a pitom je cesta spat horsia...
Ma velky problem a mala by si to z neho vytiahnut lebo vyhovarat sa na deti avsetko zlo sveta je blbost...

pes123456
24. apr 2016

potrebuje odbornú pomoc, ten hnev bude pravdepodobne zo smútku/depresie alebo z niečoho čo ho trápi, potom taký telefonát je už len poslednou kvapkou, no nie skutočným dôvodom

yanka239
autor
24. apr 2016

@dominika6 neplánujeme spolu žiť, je to nereálne a ani by nám to dlho pod jednou strechou nevydržalo

yanka239
autor
24. apr 2016

@mirro neplánujeme spoločnú domácnosť, ale mňa už aj tie telefonáty unavujú, niekedy ani nedvihnem a potom je zle, že čo nedvíham..

yanka239
autor
24. apr 2016

@qidko ďakujem za milé slová 🙂

silvia31
24. apr 2016

Inak nemôže za to aj nejaký zdravotný problém? Lebo takáto zmena, musí to aj jeho ničiť, že má tieto stavy a všetko vníma tak negatívne.. Možno by som mu v dobrom povedala, že by mal ísť na vyšetrenie k dr a povedať, čo sa s ním deje.. Asi by som mu to navrhla, veď predsalen ste spolu niečo zažili a nemyslím si, že mu praješ niečo zlé. To, že Ťa to ubíja a nemáš ďalej chuť ho vídať, to je jasné, aj kamarátov si selektujeme. Jedna vec je mať blbý deň - či týždeň, stáva sa, ale takto dlhodobo to už vyčerpáva extrémne.. Normálnd mu daj jasne najavo, že ak to nezmení, tak čau pa..

dominika6
24. apr 2016

@yanka239
Vidis...
Sama vies odpovede tak bud silna a zakroc..navrhni bud pauzu alebo rozchod...len lutujem jeho deticky ako si zliznu jeho amoky

jeennyv
24. apr 2016

@yanka239 je jasne, ze ked clovek nie je s niecim spokojny ako praca a podobne je podrazdenejsi, ale aby ho do nepricetna vytacali veci, co su da sa povedat prirodzene a s poriadkom spolocnosti ci sveta, to uz je o inom, podla mna nevie zvladat svoj hnev a frustracii, plus s jeho pohladom, ze vo vsetkom vidi problem to nie je kombinacia pre rodinu, podla mna pri tom spravani, vela napovie aj to preco jeho minule partnerstvo skoncilo...ja by som s takymto clovekom nebola...

yanka239
autor
24. apr 2016

@silvia31 k lekárovi ho nedostanem - veď je to chlap......a on si nepripustí, že mu niečo je, už ho poznám.....trápi ma, že je taký,ale čoraz menej.....to je asi znak toho, že ho už neľúbim.....a tým pádom to nemá cenu už vôbec. Plánujem sa s ním poriadne porozprávať a určite nie cez telefón to riešiť, budúci víkend máme obaja deti preč, tak uvidíme, čo poriešim.

misel0806
24. apr 2016

Radsej by som sa snim rozisla.... Nervy nema v poriadku ked mu take banalne veci vadia... Teraz sa to mozno da no neskor to moze byt horsie a ta ruka mu moze vystrelit..... Trieskat vecami..je len zaciatok ja bych ho ani k detom nepustila...smer pezinek😀

0silvia0
24. apr 2016

@yanka239 mňa ty toto nebavilo, neviem, načo je ti taký frajer, ktorý si pri tebe ventiluje jeho nervy z celého dňa... nech sa ventiluje inde 😉

mimi1237
24. apr 2016

@yanka239
utekaj prec od takeho chlapa,rychlo!

emarekova
24. apr 2016

Ked ani neplanujete spolu zit,preco to natahovat? Z toho popisu je to len strata casu. Dovidenia,kym sa vam to nejako neskomplikuje.. Alebo mozno pauza + nejaky odbornik..

silvia31
24. apr 2016

@yanka239 no chápem jasné, ale poviem Ti, že ak mu na Tebe záleží a má aj trochu zdravého mozgu, tak si bude chcieť dať pomôcť.. Ja som totiž teraz taký nervák a citlivka ako som otehotnela, som hrozná povaha, doma si vybuchnem ako sopka a inde sa držím.. Ale inak ja som sa za slobodna stretávala s jedným chalanom (27) pracoval, žil s rodičmi, alee on bol od samého začiatku strašne negatívny - nie na mňa, ale iné ako sťažovanie sa na všetko, tak to som z neho dostávala ťažko.. Vydržala som mesiac :D to sa nedalo.. Keď sme boli spolu tak ok, no a večer už písal depresívne správy, všetko bolo zlé, s ničim nevedel pohnúť, nič sa nedalo s tým robiť - z roboty neodíde inam, lebo.. Doma je to tak a tak a nič nemože, lebo.. No fakt na búdku, lebo ja taka vysmiata stále, v robote šťastná a spokojná, proste ako sa v hlave nastavíš, tak máš.. Škoda, že teraz ma všetko len rozhnevá - tie hormóny skáču ako na horskej dráhe..

jana_eyre
24. apr 2016

ak je niekto cholerik tazko sa zmeni.. to ti vravi cholerik 😀

/nie kazdy s takym typom dokaze zit a hlavne nie kazdy cholerik je ako ja, ze rychlo vzplanie a zhasne.. myslim, ze keby ma moj hnev drzal dlhsie, mala by som vo vztahoch problem aj ja, ja som nastastie "len" par sekundova zapalka../

tak ci tak - vravis, ze uz ta ani nepritahuje, iba ta obera o energiu - takze nie je o com.. cakat od cholerika zmenu v mysleni je utopia, je to proste typ povahy, to sa neda zmenit ako napr. nezmenis flegmatika aby ho zacali urcite veci viac vytacat..

yanka239
autor
24. apr 2016

@jeennyv k tomu minulému partnerstvu resp. manželstvu - on tvrdil, že žena si našla iného bezdôvodne,ale teraz sa mi to nezdá.....

stardust
24. apr 2016

no rozist sa...ked mi niekto nevyhovuje a obera ma o energiu, tak nema vyznam sa do takeho vztahu silit.

stardust
24. apr 2016

kazdy rozvedeny ma nejaky dovod, preco sa jeho cesty rozisli.

yanka239
autor
24. apr 2016

@stardust chcela som nám dať ešte šancu,ale musel by sa zmeniť....a neviem, či by tá zmena bola dlhodobá,alebo len na istý čas a potom by zas spadol do svojej klasiky, keďže je to povaha,aká je

stardust
24. apr 2016

@yanka239 poznas to stare zname slovenske: ohybaj ma mamko, pokial som ja Janko...bo ked budem Jano, neohnes ma mamo.

majka99999
24. apr 2016

@yanka239 maloktora zena, co ma manzela a deti, si najde niekoho bezdovodne. Je to urcity stereotyp, ale zeny viac beru ohlad na zachovanie rodiny a ak si ta jeho niekoho nasla... Mozno jej tiez vadilo trieskanie riadmi, mozno hodil telefon o stenu, mozno nechcela cakat, ked hodi o stenu aj ju, lebo zabudne doma trebars flasu s vodou pre deti na vylet - kedze ho vytacaju uplne malickosti casom.

jeennyv
24. apr 2016

@yanka239 kazdy rozchod ma dve mince respektive, prameni z oboch stran.. teraz vo vasom pripade, on nevie kontrolovat svoje spravanie a ty nemozes v takomto prostredi zit...cize urcite tam bolo tiez nieco...ale jasne rozhodnutie je na tebe, pokym nezijete spolu a netahas do toho deti tu sancu mu mozes dat, len neviem ci to pomoze...

yanka239
autor
24. apr 2016

@jeennyv skúsim to, dať mu ešte šancu a uvidíme......

mimi1237
24. apr 2016

@yanka239 najdi si partnera s ktorym budes spokojna,hlavne ked uz mas deti,nestracaj cas s takym negativnym clovekom,neverim,ze je taky len posled.tri mesiace.taky co furt nadava ,bude nadavat aj tebe,to je len otazka casu podla mna.toto nie je len o povahe..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli