Priateľ vynadal svojej mame, ako sa zachovať?

chanel_c
14. sep 2019

Ahojte.
Priatel sa dost casto hada so svojou matkou, dokonca sa nestiti pouzit na jej adresu aj hrube vulgarizmy, pre mna je to hrozne lebo ja take nadavky nepouzivam vobec.
Na jednej strane to odsudzujem na druhej to viem z casti pochopit, lebo ona mu nadava dost casto za hluposti a vela krat mu nadava do chudakov a aj ovela horsie, ze ich vsetkych pozabija...
Uz som sa s nim o tom rozpravala, snazi sa zmenit ale vraj ved ma na to dovod ked ona sa k nemu sprava tak ako sa sprava.
Sme spolu uz 4 roky mne nikdy skaredo nepovedal. Zase je pravda ze ani ja nemu.
Co mam robit ?

chanel_c
autor
14. sep 2019

@katkati pravze postarat sa o seba vie. Sice ziju v spolocnej domacnosti ale priatel si sam vari, nakupuje, upratuje, perie. A pracuje postupne na tom aby sa odstahoval. A aj vie ju pochopit ze preco je niekedy nervozna ale ked uz mu zacne ona nadavat a urazat ho, vtedy uz to pochopenie nema

veronikaszabova
14. sep 2019

@chanel_c ako sa da "postupne na tom pracovat"? Ved zozeniem podnajom, pripadne hypo, zbalim sa a idem

nini1010
14. sep 2019

Ako sa sprava muz k svojej mame a k sestre,tak sa bude aj k tebe.Pamataj na moje slova.

chanel_c
autor
14. sep 2019

@veronikaszabova tak hypoteku nie je take lahke vybavit, tiez to potrebuje cas, a ide to postupne. a ak podnajom musi zohnat taky aky nebol problem dochadzat do prace. Byva na dedine tam je to komplikovanejsie ako v meste.

ivana11155
14. sep 2019

@chanel_c až po svadbe sa ukáže prava tvar oboch partnerov. Pokiaľ spolu chodíte, on podvedome vie, že to čo k mame, si k tebe nemôže dovoliť. Každé manželstvo prechádza aj krízami a vo vyhrotenych situáciách môže partner reagovať vzorcom správania, ktorý si nesie z rodiny. Povedala by som, že je veľká pravdepodobnosť, že tak reagovať bude. Vlastne to isté ti tu už baby popísali.

deti95060810
14. sep 2019

nestarať sa do toho...je to ich vzťah...
ale určite si daj pozor, pretože ako sa priateľ správa k matke - tak sa po čase bude správať k tebe...nie vždy je vo vzťahu len slnečno. Prídu deti, prídu starosti a vtedy sa ukáže povaha človeka...

miadi
14. sep 2019

@chanel_c ja ti neviem ked uz teraz byva v podnajme a plati vacsinu preco by mal byt problem zohnat podnajom sam pre Seba? Neplanujete spolu buducnost ? Spolocnu domacnost? Keby chcel Tak si najde aj by sa mohol prestahovat do mesta vsetko sa da. Poznala som chlapca co sa v 17 osamostatnil lebo mu zivot s rodičmi nevyhovoval mal job aj podnajom este ani nebol plnolety. Kto chce ten riesenie najde. Kto nechce ten sa nepohne.

ivanka12311
15. sep 2019

@chanel_c isto tam bude nejaký dôvod prečo majú ten vzťah taký zlý 🤔🙄 ale aj tá mama je veľmi divná keď vraví svojmu dieťaťu také mrske veci a dupľom to že ho zabije 😩 bože môj... sadnúť za stôl
vyložiť karty vyrozprávaťť si všetko v kľude a zakopať tu vojnovú sekeru

mirkaandrej
12. feb 2022

@chanel_c človek , ktorý nerešpektuje rodičov , je hlupak… nech už sú akýkoľvek , rodičia nám dali život a vychovali nás , už len preto by sme si ich mali vážiť. Podľa mňa je úbohé nadávať rodičom , veci sa dajú povedať aj slušnejšie - dokonca aj pri hádke !

lexy4411
12. feb 2022

@mirkaandrej ibazeby sa.to dieta na svet nepytalo. Dieta je zodpovednostou rodica. Aku lasku rodic dava taka sa mu vrati.

ailiba
12. feb 2022

@chanel_c nuž ťažko povedať. Ty s tým asi veľa nespravíš... Je to zrejme ich spôsob komunikácie. Dobre, že si to on uvedomuje a nepáči sa mu to, ale ty ťažko zmeníš celoživotný vzťah.

ailiba
12. feb 2022

@fokuska tak s tým úplne nesúhlasím... Môj muž má tiez veľmi zlý vzťah k mame, ale ku mne sa správa úplne inak (už sme spolu 12 rokov).

marca12
12. feb 2022

Mna by zaujimalo ako ste dopadli. Ste este spolu? Vzdy,ked chlap alebo zena nadava rodicom,nema k nim uctu,tak isto sa sprava ak k svojej polovicke. To ako sa rozprava s rodicmi,ti ukaze ako sa bude rozpravat v buducnosti s tebou.