Priateľka môjho exmanžela príšerne žiarli

dazdovka
8. jan 2013

Je otrasne žiarlivá a manipuluje s exmanželom tak, že ho vydiera slzami. On ju bohužiaľ vníma ako svojho záchrancu, po našom stroskotanom vzťahu sa rok-dva túlal naprieč ženskými náručiami, až táto ho zdrapla a nepustila. Presvedčil sám seba, že je jeho záchranou, dala mu pocítiť, ako veľmi na ňom závisí, jej láska je taká ohlušujúca, že nepočúva nikoho z rodiny o tom, že jeho nová žena ho manipuluje. Ona nemá pekné slová o nikom z rodiny, exmanželovi to neprekáža, on je prispôsobivý, stačí mu jeho milá. Kamaráti exmanžela ju poznali už predtým ako sa dali dokopy, chodila s bývalým frajerom do krčmy, sedela pri ňom a vyrevúvala mu tam. Na môjho exmanžela to platí dokonale, on bol ten, kto mi chcel dať vo vzťahu okovy, pod rúškom lásky, takže jej slzy a ponosy na to, aby bol len s ňou ho len utvrdzujú, že ho miluje a milovať bude tak, ako nikto na svete.
Môj problém je v tom, že exmanžel mi kvôli nej nemôže dvíhať ani telefón, lebo by to nezniesla, strasne by kvílila a musel jej sľúbiť, že už so mnou nebude komunikovať. Takže sa nemôžem s ním vôbec porozprávať o výchove našej dcéry, všetko rieši cez ňu (dcéru). A teraz tá harpia umrnčaná začala štvať aj na naše dieťa, síce vždy si to všimla dcéra, keď je tam, tak robí hentá nána scénky, vyrevúva, lepí sa na exmanžela, keď sa rozpráva s našou dcérou, hovorí mu ňuňuňu JA SOM TVOJE DIEŤATKO, ja som tvoj zajačik (28 ročná). A začala nás osočovať, že výživné, ktoré posiela exmanžel, míňam na seba a mladšiu dcéru, že by mal to výživné znížiť, aj tak dáva priveľa (až 80€) a kradnem. Exmanžel jej v ničom neodporuje, v ničom, ona je jeho záchrana, jej jedinej ide o jeho dobro, ona vie ako to vo svete chodí... Pritom je to nána z lazov (doslova), chodí s exmanželom na dovolenky v zime, lete a naše dieťa si vezmú raz za tri mesiace na predĺžený weekend (po troch - štyroch dňoch ju už posielajú domov). Pri rozvode bola dcéra daná do výchovy mne, manželovi bolo udelené stretávanie sa s dcérou každý druhý weekend.
Čo s tým, viete mi poradiť, čo robiť, aby som nejako otvorila exmanželovi oči, že tým osočovaním ubližuje našej dcére, že ona vidí ako ňou manipuluje, že to dieťa mi doma plače, že svojho otca ľúbi, vidí že aj on ľúbi našu dcéru ale vidí, ako sa tá harpia snaží vyradiť dcéru z jeho života. Prosím, poraďte čo s tým.

tomikejt
8. okt 2013

@podvedenazivotom no len ty si musis polozit otazku, ci chces zit takyto zivot