Prijali by ste od matky pomoc kúpou nábytku do domácnosti?

21. dec 2021

A mamou nemáme moc dobrý vzťah,vychovávala má sama a nenašli sme si nikdy k sebe cestu.Ked sa mi narodili deti tak začala sa meniť.Mozno došla na to že má len mňa a vnúčence.Samozrejme keď treba jej pomôžem so všetkým.Prednedavnom sme si kúpili s manželom starsi rodinný dom a prerabame.Zhltlo to všetky naše úspory.Mama sa ponúkla žeby nám nakúpila na útok a veci do domácnosti čo nám ešte chyba.A keď budeme mať toľko eur tak by sme jej peniaze vrátili.Isli by ste do toho?Mne to príde také blbé,neviem,nechcem ju uraziť že poviem nie,ale neviem čo spraviť.

zuzanaokasova
21. dec 2021

Keď sa vám pomôcť zíde, neodmietaj pomocnú ruku...ved peniaze jej vrátite.. my tak splácame svokrovcom staršie auto. Nechceli, aby sme sa zadlzili. Časť sme mali a menšiu časť nám požičali.

lukina20
21. dec 2021

ano...je to tvoja mama, chce vam pomoct... vsak jej to peniaze neskor vratite 🙂
a veci do domacnosti aspon zakladne potrebujete 🙂

janinah
21. dec 2021

Mama ma len teba.Predpoklada.ze ty predpokladáš.ze sa o ňu postarás v starobe.Chce vám teraz pomôcť raz pomôžete vy jej.nspokon kto iný.Neodmietala by som pomoc.od mamy určite nie.

pribinak
21. dec 2021

Nie. Kebyže máte dobre vzťahy tak je to iné, ale takto ak necitis istotu tak nie.
Povedala by som, že si chceme dom zariadiť svojpomocne, nábytok nie je až tak ultra dôležitá vec. To si dokážete aj sami zakúpiť postupne pomaly

buzz5
21. dec 2021

Lepšie požičať si od rodiny ako niekde v banke, ak je to niečo bez čoho neviete žiť alebo je to nutné tak je to OK. My sme na začiatok mali iba staré skrine co mali vyše 30rokov, peniaze sme investovali skor do prerabky okná strecha a tak, keď už bolo všetko hotové až potom sme začali kupovať novy nábytok, a gauč mam doteraz z bazáru

kittykat22
21. dec 2021

to co si pisala v texte "na útok" nema byt nahodou na urok? Dufam, ze si nechce tvoja mama pozicat peniaze aby vam zariadila dom.

naobedbuduspagety
21. dec 2021

@kittykat22 skôr to malo byť nábytok.

kittykat22
21. dec 2021

@naobedbuduspagety aj to je mozne!

elizabet173
21. dec 2021

nie, v takom prípade by som radšej použila nábytok z bazošu, veľa krát je len za odvoz, postupne dokúpite nový

autor
21. dec 2021

@kittykat22 To malo byť nábytok, len mobil mi to zle napísal.

autor
21. dec 2021

Ja skôr rozmýšľam že radšej pomaly nasporime a kúpime.Len nechcem aby sa mama urazila keď jej poviem nie.

matqa411211
21. dec 2021

Ja osobne by som si poziciavala fakt v nevyhnutnych pripadoch, ak by som na nieco nemala, nezaobstaravala by som si to, alebo pockala kym si na to nasetrim resp. budem na to mat sama

kittykat22
21. dec 2021

ved nemusis zobrat nabytku za 3000e. Sprav mame radost a kup jednu, dve veci ktore nutne potrebujes a zvysok si kup. Mama sa zjavne snazi, ale bola by som opatrna, ako ste mali v minulosti kompikovane vztahy.

autor
21. dec 2021

@kittykat22 V minulosti sme mali komplikované vztahy

irusa
22. dec 2021

nie

vilma7
22. dec 2021

Ak chceš vezmi nejakú čiastku (aby sa mama neurazili) na niečo, čo potrebujete nevyhnutne. Ale spíšte si o tom aspoň pre seba papiere.
Ostatné si zaobstaráte keď budete mať na to.
Ale ak si myslíš, že by mama pýtala alebo vykrikovala peniaze hneď pri prvej nezhode, tak to určite nerob.
Ja som takto mala od mami požičané a pekne mesiac po mesiaci vracala. Nie na nábytok, ale na auto (moje prvé).