Prijali by ste pomoc od mami?

21. aug 2020

Ahojte,kúpili sme si domček a prerabame.Uz pomaly dokončujeme.Financne sme na tom tak že zariadenie a spotrebice som chcela kúpiť spod ruky pouzite a za lacnejšie než v obchode.Moja mama sa mi ponúkla že ona mi kupi.Nechcem ju využívať.Bo ona ma presviedča aby som to od nej priala.Co by ste robili na mojom mieste?S mamou sme nemali dobrý vzťah,no teraz ako keby sa to snažila skompenzovat.Z druhej strany svokrovci nám nepomáhajú nič.

evkano1402
21. aug 2020

Zalezi, ci tvoja mama ti chce pomoct, lebo ti chce pomoct a bodka, ale ti chce pomoct, pretoze nieco za to ocakava. To vies uz len ty sama.
Ale ja by som "pre istotu" odmietla, ale to som ja a moje zle skusenosti s "nanutenou pomocou".

eliska13
21. aug 2020

Prijala by som to budes mať nové so zárukou nikdy nevieš čo kúpiš z druhej ruky...

autor
21. aug 2020

@evkano1402 Nemusí od toho očakávať nič.Ked niečo potrebuje zariadiť alebo barsco,ja jej pomôžem vždy.Na mňa sa môže spoľahnúť.
@eliska13 To je pravda že nové bude zo zárukou.

s_a
21. aug 2020

ak jej tie peniaze nebudú chýbať, tak prečo nie.. ale ak by to mala kúpiť za posledné našetrené peniaze, tak to nie

andrea_82
21. aug 2020

Nám takýmto spôsobom rodičia pomáhajú. Tiež mi na vianoce dali peniažky na práčku do nového domu. Ale ak si nie si istá, tak si peniaze od nej iba požičaj a postupne jej to splácaj.

3009
21. aug 2020

Ak na to má, tak nech ti kúpi.

syslik81
21. aug 2020

ak ti je to blbe prijat tak sa dohodni ze jej zapatis bud tu cenu na kt mas a zvysok ako dar .. alebo jej to splacaj..ak sa chce mama vykupit za mizernu minulost prijmi to a neries .. ale ak mas surodencov tak aby ti to nezavidieli a nevycitali ...

ankare
21. aug 2020

Ak chce pomôcť, prijmi to.

autor
21. aug 2020

@syslik81 Nemám súrodencov,som jedináčik.

sardinka32
21. aug 2020

To si musis zvazit Ty. Mozno ma uplne nesebecke umysly a chce Vam pomoct...ale mozno bude v buducnosti za to nieco ocakavat. Lepsie su nove, to je jasne, minimalne pre tu zaruku a nove je nove. Hovori sa, ked davaju, ber. Treba prijat pomoc, ked to toho druheho nezruinuje a chce pomoct.

autor
21. aug 2020

@s_a
@3009 Hovorí že má na to a nebude jej to chýbať.

tncka
21. aug 2020

Prijala by som,napr.chladnicku by som spod ruky nekupila nikdy,a takisto pracku,mikrovlnku...ble,mne sa to hnusi pouzivat po niekom inom. Aj keby som si mala vziat uver,pouzite veci nemam rada a takisto nenakupujem v sekacoch a pod.

autor
21. aug 2020

@tncka Ani ja som ešte nemala spotrebiče spod ruky.Vzdy kupujem nové a najlacnejšie.

hettinka
21. aug 2020

A kto ti má pomôcť, ak nie mama?
Len či je to nezištne, slebo môžeš čakať, že ti zo raz bude vykrikovať.
Možno by som si požičala od nej na spotrebice, s tým, že časom aspoň časť vrátiš. Staré používané spotrebiče po záruke by som nekupovala. Ani najlacnejšie šunky.

simca_13
21. aug 2020

Ja by som to asi prijala ale v takom prípade ak vám do toho nekecala, že proste môže pomôcť vybrať napríklad, že čo tam pôjde ale nie štýlom, že ona ti nakáže, že tak kúpiš si túto chladničku a tento gauč, v takom prípade by som to nechala tak. Ale možno chce proste pomôcť

autor
21. aug 2020

@simca_13 Povedala že ja si mám vybrať aký chcem,ona len zaplatí.

lauriema
21. aug 2020

Prijala by som zo, kto ti ma pomôcť ak nie rodina. A keď kúpiš opotrebované tak ako dlho ti vydržia? Na nové máš záruku.

titla
21. aug 2020

Ja by som to prijala, ak viem, ze si to moze dovolit a peniaze potom nebudu chybat. Ale to som ja a moj vztah s rodicmi. Pre mna su rodiacia prvy, na koho sa obratim, ak potrebujem pomoc. Nemam problem o nu poziadat a prijat ju, ak potrebujem, ale zaroven to funguje opacne. Je pre mna samozrejmost pomoct im, ak o nieco poziadaju, potrebuju.

doty1
21. aug 2020

Ja osobne - s mamkou by som sa dohodla, že nám kúpi napr. chladničku, zbytok prijmeme ako pôžičku. Mala by som aj pocit slobody, aj pocit "toto mám od mamy", aj pocit, že som ju finančne nezaťažila. Nevravím, je to lákavá ponuka mať všetko hneď, naraz a nové, ale ja si myslím že pokazené vzťahy, stratené roky, .. sa nikdy nenapravia peniazmi. Ale ty vieš najlepšie ako fungujete.

s_a
21. aug 2020

tak by som to prijala.. ani my nemáme nejaký vrúcny vzťah plný lásky s mamou, ani si nevoláme alebo čo.. ale ked niečo treba, tak viem, že sa na ňu môžem spoľahnúť a takisto by som jej aj ja hneď pomohla, keby potrebovala

hopsadobrandejsa
21. aug 2020

Tak dobry rodic sa obvykle snazi svojim detom pomoct. Moji rodicia nam tiez pomahaju hoci od toho nie sme zavisli s bratom.

Ja osobne nerad beriem financne dary od rodicov pretoze chcem aby si uzivali z penazi dochodok, ale mozes to riesit ako ja a to tak, ze nenechas mamu zaplatit plnu sumu spotrebicov. Povedz, ze si jej pomoc vazis, ale dovolis jej zaplatit len 50% hodnoty spotrebicu. Ty zaplatis nieco zo svojho, budes mat novy spotrebic a mama bude mat dobry pocit z toho, ze ti pomohla a teba nebude trapit svedomie, ze mama minula prilis vela penazi.....win win.

thoughtfulweirdo
21. aug 2020

Ak máte s mamou dobré vzťahy a nestane sa, že ti takúto pomoc bude najbližších 10 rokov vyhadzovať na oči, tak by som prijala. Ale len ako pôžičku a postupne by som to splácala naspäť

wikisara
21. aug 2020

Tak sa s ňou dohodni tak, že ti to teraz zafinancuje ale že postupne jej to budeš splácať. Isto sú lepšie nové spotrebiče ako už z druhej ruky.

sissy27
21. aug 2020

spotrebiče sa neoplatí kúpiť z druhej ruky. Nie sú to lacné veci a nikdy nevieš ako s tým zaobchádzal predošlý majiteľ, možno budeš mať šťastie a poslúžia ti pár rokov, ale možno aj nie a týždeň alebo o mesiac sa pokazia, budeš musieť kúpiť nové a peniaze v lufte.
Na tvojom mieste prijmem pomoc od mamy a pre istotu odkladám bokom každý mesiac nejakú čiastku a šetrím - keby to náhodou v budúcnosti vypálilo nejak zle a vyhodila by ti to na oči, tak jej jednoducho vrátiš peniaze a vybavené.

katrin2015
21. aug 2020

Čo je vaše, to je vaše, a nikto ti to nikdy nevykrici.... ( Akurát jeden druhému) A ak odmietnes a povies, že už mate,... podľa mňa nikoho neurazis, ... Záleží od rodinných vzťahov.

zuzana321991
21. aug 2020

Ja by som.to brala..ak nahodou pride k tomu,ze to bude vyhadzovat na oci..zaplatis jej ich..teraz vam to pomoze..mozno chce len pomoct..

queen_mary
21. aug 2020

Zalezi aky mate vztah. Nam dali orachy pri kupe bytu rodicia aj svokrovci, bezodplatne a bezistne

mpg
21. aug 2020

Ak by vám chcela takto pomôcť, tak aj vy by ste sa mali potom snažiť jej pomôcť, keď bude niečo potrebovať, vzťahy sa môžu postupne aj zlepšovať.

zuzubb007
21. aug 2020

keď Vám chce mamina pomôcť tak to prijmi, nám napríklad svokrovci strašne veľa finančne pomohli hoci sme nechceli, že proste oni nepotrebujú, takže sme im vďační, a určite by som nechcela spotrebiče z druhej ruky to už aj tie najlacnejšie kúpiš za super ceny

autor
21. aug 2020

Ďakujem vám za komenty.Tak teda prijmem pomoc🙂