Dcérka bude mať 3 mesiace, priateľ sa nevenuje mne ani maličkej

ruzicka11
14. feb 2020

O pár dni naša dcérka bude mať 3 mesiace.

Po dobu tých 3 mesiacov o chvíľku ,nemám pocit že by mi nejako pomáhal. Buď je v robote a nemá čas nevenuje sa mne ani maličkej alebo je doma a tiež nemá čas. Do roboty chody podla rozpisu čo jeho kolegyňa vypracuje. V podstate robí na 3 smeny - od rána 9 tej do 18 tej ,od 18 tej do 3 tej alebo od 9 tej do 3 tej. Ťažkú robotu nemá. Keď napr. príde po 18cke domou tak autobus mu ide o 4 tej ráno okúpe sa a hrá sa na notebooku do rána do 9 tej vtedy už vstávame a on ide spať. Potom ho budím na obed,no on je unavení vstane až o 15-16 naobeduje sa a ide buď spať alebo relaxovať (na notebook), keď poprosím poď mi pomôcť "prečo?, prečo ja? ". Musím si pomôcť sama alebo poprosiť rodičov o pomoc. Od 10.2 nebol u nás,spal u rodičov. Nezaujíma ho malá,ja no nič. Musím mu poslať fotku aby sa opýtal. Nepamätám kedy mi naposledy povedal že ma má rád,kedy pre mňa urobil niečo pekné (nejako ma pekne prekvapil). Keď som mala 18 rokov nezablahoželal mi poslal ma kade lahšie, popodával mi tituly,no ja som ho milovala a stále je to tak. Mám taký pocit že je viacej tých škaredších vecí na ktoré si pamätám.Nechcem aby maličká sa trápila a vyrastala v hádke strese. No bojím sa ako by to bolo či by mi to časom nevyčítala ? čo mám robiť máte niekto s tím skúsenosti?

oli18
15. feb 2020

@kittykat22 má to, čo som uviedla, prečítaj si. Zodpovedná mala byť aj vtedy, dnes by tu pravdepodobne nemusela písať. Napísala som jej, čo má urobiť. Aj mnoho iných žien. Je na nej, čo si vyberie.

kittykat22
15. feb 2020

@oli18 a preco by nenapisala? Ved od toho su diskusie na modrom konikovi - poziadat o radu/nazor. Keby si si pozrela jej profil, tak by si videla ze sa na dieta tesila a pripravovala. Byt mamou a ukocirovat vztah nie je jednoduche po narodeni miminka v mnohych rodinach. A tvoja veta - napisala som jej, co ma urobit 😀 Este jej rozkazuj 👍 Sa spravas akoby si ty nikdy nespravila rozhodnutie, ktore neskor nabralo trosku iny spad.

amelie2017
15. feb 2020

Akeho otca chres brat dietatu, ked ono uz teraz otca nema. Citala som len par prvych prispevkov a sol znechutena. Ze on sa potrebuje vyspat? Ze on nevie, co s malym? On v prvom rade nevie, co so sebou, ked uz je 5 dni mimo domu.

ruzicka11
autor
16. feb 2020

@perdulka7 Lebo ked som maličku čakala spraval sa milo,tešil sa kupoval jej veci. Nie 14 ale 15 a je jedno koľko rokov som mala. Tu nejde o vek ale spravanie.

@ukulela diskutovať sme diskutovali,preto sa potom inač spraval.

@mogaa s tim že s takim malim babom nevie čo ma robiť nesuhlasim,može sa s nim kludne hrať,rozpravať,isť na prechadzku s kočíkom. Mne to skor tak pripadalo že nie že by nevedel ale že nechce. Ja som mala 39,5 a musela som robit. Pomohli my rodičia ktory boli s malou a on sa hral. Ked on mal teraz sopliky 5dni sa neukazal, no po navstevach behal,obchodoch...
Presne keby ho jeho mama tak nenaucila a potom my povie prevychovaj si ho. Fotenie som prekusla ale aby mal niekto problem kocikovat dieta je uz trosku moc,alebo utriet riad,spratat vanicku,viniest plienku

ruzicka11
autor
16. feb 2020

@karolinakr ja nechcem od neho zazraky. Chcem aby sa opital ako sa máme nie len robota robota.... To s tou robotou som myslela momentalne tak ( toto sa stalo v robote,tí hraci boli taky atd...) keby mal snahu ju prebalit. Miskin starky s nou travi viac casu ako jej biol. otec( moj priatel).

@lucyluv 100 krat som mu povedala ze s malou sa da pekne hrat lebo sa jej paci babika Emili ktora hrka,hrazdicka ktora hra. No to by sa musel postavit a zobrat a tocit alebo hrkat tim. Veta daj pozor na Mišku potrebujem ist na WC.... ako by som hrach o stenu hadzala,nestihnem ani z izby vyst a rev na celu izbu. Chcem aby sa nsm venoval prisiel obimol nas. Nie ze v noci ked mala mi horko tazko zaspi tak pride a vtedy ju chce natahovat na ruky,dat pusu,obijmut ju 😂

@kitycat ved nad tim sa zamyslam ci by nebolo lepsie ho poslat do kelu a ked chce nech sa s Miskou stretava ked si aj tak vacsinou robim sama. Ja som tiez vyrastala v rozvedenej rodine. No vzdy som sa mamini pitala preco s nami otec nebyval no teraz ako som starsia som to uz pochopila. Nechcem aby my to bolo vicitane tak ako to bolo vicitane mojej mame odomna aj ked viem ze toto nema vyznam.

ruzicka11
autor
16. feb 2020

@maria1989 trosku ste sa netrafila som 2001 on 1991 to znamena ze momentalne mam 18 budem mat 19 on 28 bude mat 29 a spolu sme od roku 2016 co znsmena 4 roky.

@dopolbokaodrata ano pisala vacsina mamiciek si do mna kopla a hned na zaciatku ma odsudila aj ked ma nepozna. Najlepsie je kritizovat mladu mamicku ktora sa stara o dieta. No dovolim si povedat ze keby som mala 25 tak by to bolo o inom. Mozno som mlada mamicka no ani na sekundu som nezavahala a aj ked som vedela ze to bude velmi tazke malu som chcela aj tak. Je to moje male zlaticko ktore by som za nic nedala. Som rada ze mam aspon rodinu ktora mi pomaha. A verim v to ze je tu kopec mamiciek ktore su tak mlade ako ja,studentky a mozno aj mladsie. Skoda ze v dnesnej dobe nic ine clovek nedostane len kopec kritiky. A dovolim si povedat ze mala sa ma pri mne rovnako dobre ako u vacsini mamiciek. Odsudzuje ma vacsina mamiciek ako by som sa vzdala svojeho pekneho dievcatka a pri tom ja som sa jej nevzdala,nevzdam a budem ju vychovavat najlepsie ako budem vediet ci uz sama alebo s priatelovou pomocou.
@oli18 v tom pravdu nemate,mala som15 a dalsia vec zobrali ma na zdravotnu skolu som v 3tom rocniku ktoru si dokoncim. Nevzdavam to. Hovorim plna predsudkov.

@kittykat22 dakujem za podporu,radu aspon niekto nebol plny predsudkov.

dopolbokaodrata
16. feb 2020

@ruzicka11 na tie reči sa vyprdni. Školu dokončíš, to už bude mala zase samostatnejšia, pojde do škôlky, nájdeš si prácu, život ide ďalej.. Podstatné je určiť si priority a dohodnúť sa s tým tvojim, ako si to predstavuje, či chce byť pri tom aj on alebo nie, asi to skôr vyzerá že nie. Dobre je, že máš rodinu, ktorá ti v prípade potreby pomôže.

ruzicka11
autor
16. feb 2020

@dopolbokaodrata ja som toho isteho nazoru. Asi to tak aj spravim dakujem pekne za rady. Pomoze lebo rodina by si mala pomahat 🙂 tak ako pomahaju ani mne ja pomaham im a samozrejme nic nechcem zadarmo od nikoho

matapo
16. feb 2020

...je vela veci medzi zemou a nebom ktore sa deju tak ako sa deju, nie vzdy je to nasa chyba. To ze nemas vyzreteho chlapa po svojom boku, no zial to nie je ani o veku ani o skusenostiach. Pisala som Ti ja mam 40, prve dieta v 30ke - vek v tom nezohral ziadnu rolu, moj muz sa v otcovstve tiez nenasiel, manzelmi sme boli uz 10 rokov ked sa nam narodilo prve dieta, poznali sme sa velmi dobre, zili sme spolu, postavili sme spolu dom, na dieta ma doslova ukecal a veeelmi sa tesil, zial ale v reali ho dieta nenaplnilo. Takze ci sa poznate rok, dva, pat, desat,....je v podstate jedno, lebo pride situacia v kt. sa kazdy z nas moze zachovat nepredvidatelne a to iste plati ci mame 15, 20, 30,...rokov. Nerob unahlene zavery, daj mu sancu, kym si na materskej vela moznosti aj tak nemas, nech sa aspon financne o vas stara, potom uvidis a mozno medzicasom si najde aj on cestu k babatku a opat aj k tebe. Snaz sa vyhybat konfliktom a zbytocnym hadkam, ber to tak ako to je povedz mu ze ta to trapi ale zas bez kriku a vycitiek, tie zbytocne oberu o energiu teba a upriam svoju energiu na vsetko pozitivne co je okolo teba. Uzivaj si cas s dcerkou, ten cas na materskej a rodicovskej dovolenke je ozaj nadherny (aj ked na to prideme az ked sme opat v pracovnom kolotoci). Nezaobarej sa stale negativnymi myslienkami, viem poznam to, ked som nahnevana na svojho muza a v duchu nan nadavam, kolko ma to stoji zbytocne vela energie a ako ma to vie celkovo negativne naladit. Neries stale ci odist neodist, ci sa rozist ci nerozist, nechaj veci zatial ako su, daj tomu cas, budes navyse aj ty spokojnejsia. Co sa tyka dalsich deti, vela zien ti pisalo hlavne nech nemate dalsie. To je vlastne tiez na tebe. Ja mam deti rada a su moje vsetko, a deti som chcela aj ked som v podstate na ne sama, chcela som aj najmensie, na to som uz muza doslova ukecala ale bolo to moje rozhodnutie, deti som chcela a hoc aj nemaju idealneho otca kt. by sa im ukazkovo venoval, myslim ze im nic nechyba, financne su zabezpecene, len ja mam s nimi viac roboty, ja nemam ziaden volny cas, ja s nimi travim 24 hodin kazdy den, ale bola to moja volba, chcela som ich aj ked som vedela ze na ne budem sama. Mate este malinke babatko takze dalsie dietatko urcite riesit tak skoro nebudete, ale ak by nahodou raz tak nech je to tvoja volba. Pre mna deti nie su pritazou, ale neskutocnym potesenim, stastim, energiou, spokojnostou a vsetko co s nimi robim ma naplna. Ja si zivot bez deti neviem predstavit, bez muza ano.

ruzicka11
autor
17. feb 2020

@matapo dakujem,pekne ste to napísali.