Prispievanie partnerov na domácnosť

vivusika
14. nov 2011

Maminy aj nemaminy, potrebujem radu. Sme štvorčlenná rodina, ja poberám RP+prídavky na dve deti a partner pracuje /ako SBS 2-3 do týždňa mu vychádza zmena/ - keď je po nočnej tak celý deň prespí, keď je doma je pri PC. Na domácnosť prispieva sumou 200€ a finito - sám si platí benzín do auta aj prípadné opravy. Ja z toho platím 160inkaso /plyn,elektrina/, 15€ internet, cca20€ mobily + strava, drogéria, lieky, oblečenie - najmä pre deti, dva krát do roka platím vodu po 85€ a raz smeti 84€, poplatky do školy a školské potreby... Ja okrem toho ešte roznášam letáky, kamarátovi vediem účtovníctvo a sem tam niečo predám na bazárikoch. A pravdaže celá domácnosť aj deti je na mne. Keď ma už prejde trpezlivosť a vyletím, tak sa ešte dozviem, že on nás živý. Ja už som z toho na nervy... Vďaka za každý názor.

viera27
16. nov 2011

@gemini2 v ten moment ako si sa vzdala svojej prace tak bolo zle rozhodnutie.

gemini2
16. nov 2011

@viera27 vedela som ze tu pracu nebudem robit vecne a uz ma ani nebavilo prebalovat starych ludi.....tesilo ma byt doma so st.synom a aj s nim.....

jolinka
16. nov 2011

@nikolca nie ON PLATI....vy platite spolocne vydavky zo spolocnych penazi, ktore mate...plat, RP, pridavky atd.... a nechapem preco na drzaka... su to vydavky ktore vies obhajit, tak aka drzost

jolinka
16. nov 2011

a inak, ten pripad co spominala maminuska, ako chlap zral v restavraci a zena s detmi nanho cakali vonku... lebo oni si na restiku nezarobili...az mi zle prislo. FUJ 😖 😠 Taky chlap si nezasluzi ani zenu ani deti....

nikolca
16. nov 2011

@jolinka tak by to aj malo byť,nie deliť ja platim to ty to,ty platiš menej ja viac a podobne,no matky na rodičovskom bohvie čo nedostanú,ale ved aj o to dieťa sa musí niekto postarať,no neznesiem to ked chlap vyhadzuje na oči že on je ten ktorý zarába a ty tá ktorá môže byť akurat tak ticho,my sme si to ujasnili hned od začiatku 🙂

viera27
16. nov 2011

@gemini2 to je fajn. Len ekonomicky si sa celkom vydala do jeho ruk. V tomto obdivujem zeny v domacnosti, ze maju taku doveru v buducnost.

maminuska
16. nov 2011

@jolinka hľadala som tu diskusiu , ale bud ju stiahli alebo neviem čo , som chcela dat sem odkaz.
Ešte tam napríklad písala aj to , že ked ju viezol s deťmi k lekárovi a tankoval a ona mu nemala za čo prispieť polovičkou na benzín tak ju aj s deťmi vysadil z auta a musela niekoľko km šľapať pešo k doktorke.
Manželova kolegyňa sa rozviedla, nemali ešte deti a dôvodom ich rozvodu bolo to že počas manželstva sa mu začalo dariť v stavebných prácach a zrazu všetko bolo moje . Keď išli na večeru , každý si musel platit sám za seba, na dovolenku si každý platil svoje , ona si zrejme uvedomila že keby zostala na materskej tak že s takýmto prístupom by asi nevyžila.

slivka3
16. nov 2011

U nás to funguje tak,že manžel mi dá celu výplatu a ja s ňou hosporárim kedže narabanie s peniazmi nie je manželová silná stránka tak sa o to staram ja.Nedokažem si predstaviť,že by mi dal len časť zo svojho prijmu a staraj sa.Veď sme manželia všetko je spoločné:deti,byt,auto a aj peniaze.

maminuska
16. nov 2011

@viera27 veru aj ja , ja som si ekonomicku nezávislosť nikdy a to ani počas materskej nepustila z rúk. Bola som poučená z mojej rodiny.

jolinka
16. nov 2011

@nikolca ale rodicovsky NIE JE tvoj plat... v style robis menej tak dostavas LEN tie 190 eur,

tak ako pisala bodka70, to je prispevok pre celu rodinu, aby mohol jeden jej clen ostat doma s dietatom ako lepsia varianta pre dieta nez ist do predskolskeho zariadenia od 6 mes. ked skonci materska {ktora je nahradou platu podobne ako nemocenske davky}

lebo ked sa RP berie ako plat zeny, tak to potom vyzera ze zeny su lemry lenive a ich praca je ohodnotena len na tu sumu. Xa to ze zena sa vzda kvoli dietatu a vlastne celej rodine zarobku, nejde do platom hodnotenej prace ale maka "neviditelne" v domacnosti a venuje sa detom... ma byt este s prepacenim partnerom a inymi kopana do zadku?
potom naco su tie kecy o "najkrajsom poslani" o tom aka je vychova dolezita... bla bla... co je hodnotnejsie, precumiet pol pracovnej doby na PC, dat si kavicku, prehodit par slov s kolegami, potom rychlo porobit nejaky diel prace, vyrobit par kusov nejakeho VELEDOLEZITEHO vyrobku, zhrabnut za to vyplatu... ja som ten KING co zaraba, zivi rodinu? Alebo vychovavat ludske bytosti, neopakovatelne krehke, cely zivot cerpajuce z toho co sa do nich vlozilo v detstve?
A varenie obeda nezivi rodinu? ked ides do restiky vysolis za obed 20 eur na rodinu len tak fukne a to som este z lacneho kraja... ked v jasliach ma ucitelka 5 deti dostane normalnu vyplatu... preco zrazu ked sa to robi doma u vlastnej rodinu u vlastnych deti... uz nema ta praca prakticky ziadnu hodnotu.

libka1
17. nov 2011

@vivusika ked nepomaha rozhovor treba to riesit inak... nema zmysel niekomu dokola nieco rozpravat ked je hluchy... tak ako to niekto napisal takyto chlap je iba obycajna vyzirka a pijavica... kazdy den o ktory sa ho skor zbavis je bod k dobru 😅 riesila by som to radikalne, a bud sa prisavnik spamata alebo nie je o co bojovat... ved o co tu ide? o falosny pocit istoty? neverim ze v takomto partnerstve moze byt nejaky cit, o ucte uz ani nehovorim... a strach ze ostanes sama? mozno ano a mozno nie... nikto nevidi do buducnosti 🙂 hlavne ze nebude davat tvojim detom zly priklad, lebo to ze teraz nechapu co sa deje neznamena ze to bude tak aj o rok o dva... a mozno by si bola prekvapena co vsetko uz 8 rocne dieta pochopi len neda na sebe znat... mas velku vyhodu oproti inym zenam ze dom v ktorom byvate je tvoj a to ze on do neho investoval ber ako bonus a kompenzaciu toho ze ti poriadne neprispieva na domacnost... to co do neho investoval uz davno prezral napr. nech si okolie mysli co chce, na tvojom mieste by som za svoje prava tvrdo bojovala... ma sancu sa spamatat, ci sa tej sance chopi je len na nom, ked nie, tak nech ide po svojom a tebe nenici zivot a nerobi z teba handru 😝