Problém s priateľovou mamou, chodí do bytu, kým tam nie sme.

Ahojte, prosím mám taký pre mňa problém, pre iných možno nie, neviem...
S priateľom spolu bývame v byte od začiatku roka. Byt patrí jeho mame a my jej platíme 200€ mesačne.
Priateľ vlastní starší dom cca 50 km od bytu a so svojou mamou sa slovne dohodli, že si medzi sebou vymenia dom za byt. čiže my v byte a ona so svojím priateľom budú v dome ktorý sa momentálne pomaly prerába zatiaľ oni bývajú v dome u jej priateľa (mimochodom momentálne všetko čo sa dáva do domu ktorý má byť JEJ platí môj priateľ) .
Keď je jej priateľ v robote ona tvrdí, že sa nudí u nich doma tak chodí ku nám do bytu a je tam. Ja si nemôžem pomôcť ale mne neskutočne vadí keď si len predstavím, že tam je keď tam my nie sme. Ja prídem z roboty a ona je tam. Nemám žiadny pocit súkromia...
Keď to poviem priateľovi tak mi povie, že jemu to nevadí, že je to jeho mama. Ja to beriem tak, že sme v nájme (polovicu platím aj ja) a je mi to dosť nepríjemné... no nechcem sa s ním stále hádať kvôli jeho mame... Prosím vás ak ste sa niektorá stretli apo s podobným problémom ako ste to riešili? Ďakujem za všetky rady ...
whistler
29. okt 2018
@spetka358 dievča, si naivne optimistická. Vyriešte si toto pred svatbou, pretože ak po svatbe zistíš že to vyriešiť nevieš, bude sa ti o to ťažšie odchádzať. Jeho mama musí pochopiť že je to vaša domácnosť, v ktorej máte mať pocit súkromia a neobávať sa že kým vy ste v robote, tak jeho mama snorí u vás doma vo vašich veciach. Nech je to z jej strany akokoľvek dobre myslené, musí to akceptovať.

Ale ak myslíš že je to ok, tak sa teším za pár rokov na ďalšiu diskusii z rady - pomoc, svokra mi ničí život.
spetka358autor
29. okt 2018
@whistler možno áno nehádam sa. Ale ako som napísala vyššie v prípade pôrodu/sobášu určite nič také fungovať nebude. A máme sa dobre čo sa financi týka vzhľadom na to že obaja pracujeme aj podnikáme aj máme našetrené tak sa nebojím toho, že by som sa mala dnes večer zbaliť a zajtra odísť do podnájmu pokiaľ by taká situácia nastala, že by to pochopiť naozaj nechcela tak som na to pripravená. Ale ďakujem vám za každú radu. Veľmi mi to pomohlo lebo bohužiaľ som sa s takouto situáciou ešte nestretla ani nikto z mojich blízkych tak som nevedela ako to riešiť a ako sa z toho dostať... niekedy človek potrebuje nakopnúť. S priateľom sme sa porozprávali a budeme to riešiť. Myslím, že ona určite nebude hneď rešpektovať a ja jej ani kľúče nemôžem zobrať samozrejme ale myslím si, že postupne to aj ju prestane baviť...
alerka
30. okt 2018
@spetka358 no neviem. Tu ide o jej postoj voči Vám. Prestane ju baviť.. Začne ju 'baviť' niečo iné..
euka210
8. nov 2018
kupte jej psa, nech sa doma sama nenudi

Začni písať odpoveď...

Odošli