Problém so susedkou v bytovke

19ninka27
30. jan 2013

Baby bývame v podnajme v bytovke,máme to tu zariadene atd..Problem je však zo susedkou pod nami,nepači sa jej absolutne nič,ani to že sa malí hra,že vraj všetko počuť..Pred mesiacom to už narastlo do takého stavu že nám po nociach ked sme prešli len na wc,alebo mali sa išiel vycikať,tak nám začala buchať na radiatorovu ruru..a malí sa bojí sám v izbe zaspávať,už som ju nato upozornila a ona mi nato,že večer chce mať pokoj,Tak som sa maleho snažila davať spinkať o 20 hodine,aby už bol vposteli...chvilu bol pokoj,...Dnes ma nehorazne nastvala,prišla ,zaklopala,len co som otvorila dvere začala vrieskať že kedy bude mať ona pokoj,a to bolo 14:00 hod...a malí sa hral v byte na motorke detskej,jazdil na nej..a nazala ho že mala žaba koli nemu nebudem mať pokoj..Tak ma tak vytočila že som jej povedala nieje non klud a cez den si budem robiť čo len a a malí budeme chcie,ona nato že da stažnosť an bytové družstvo..tak kričala že sa malí bal,a pocikal sa...To ma vytočilo ešte viac,zabuchla som dvere nechcela som sa pred malím viac snou hadať.:-/ kto ma znas pravud??? nemožem s malím byte už robiť vobec nič?..a ked dala tu stažnosť,tak ako sa to bude dalej vyvijať?..nerozumiem,kto nas pride upozorniť či ako ?...Byvam prvy krat v bytovke...ale už asi nikdy via.:-/...a som sa dozvedela že ona je chora liecči sa a leukemiu....Ja nemožem v kuse upozornovať malého ab ysa nehral,aby sedel na gauči celý den,:-/ som stoho taka vytočena že sama neviem čo mám robiť..:-//

tomiholjubavi
17. feb 2013

@sorciera24 ja som predsa nekritizovala matku tych dvoch malych satanašov....ja som sa len zastala starej panej s rakovinou v tom zmysle, ze aj ked do desiatej vecer nie je este nocny klud, niekolkohodinovy ramus vie poriadne otravovat aj cez den. sama som bola zdrava ked som byvala vedla tych ludi a musela som sa odstahovat, lebo som uz na to nemala nervy. tiez sme so sestrou neboli poslusne a tiche deti, ale moja mama vedela presne tak dobre vychovavat cudzie deti v skole, ako doma nas. nikdy sa nestalo, ze by plakala, lebo nas nevedela zvladnut. ak mi Boh niekedy da vlastne dieta, urcite mi nebude skakat po hlave. to som si 100%tne ista. nikdy nepochopim ludi co si nechaju rozkazovat od batoliat. dieta treba milovat a viest. oboje je rovnako dolezite.

monikajaco
17. feb 2013

@tomiholjubavi je fakt vidiet ze nemas vlastne deti ....

tomiholjubavi
17. feb 2013

@monikajaco mozno ani nebudem nikdy mat ☹ takze nebudem nikdy moct ukazat, ze nie som tak skvela matka ako vy vazene kolegynky 😠 mozete si gratulovat a pokojne si utierat do mna dalej huby, lebo "nemam vlastne deti" a napriek tomu si dovolim povedat, ze nie je akceptovalne pre zivot v panelaku, kde su tenke steny, aby niekto vedla vas vkuse robil ramus a ze to moze susedom liezt na nervy.

tomiholjubavi
17. feb 2013

ps. nechapem ako sa mozem vobec vyjadrovat k niecomu co sa tyka obcianskeho spolunazivania ked nemam vlastne deti... 😠 fakt logika

monikajaco
17. feb 2013

@tomiholjubavi ja len konstatujem co je viditelne ... ja tiez zijem v panelaku kde pocujem aj ked sused cura 🙂 a nie to este deti ... vsetko co sa tu pise je pravda ale to ze decka sa fakt niekedy nedaju zvladnut tak ako si to my matky predstavujeme je tiez jedna velka pravda ... ja mam nastastie uzasnu slecnu ktora sa ale taka aj narodila ... nikdy neplakala bola zlata poslusna atd ...dufam ze aj druha sa taka narodi ...a mam svagrinu ktora ma 3 deti a kebyze byvam pod nimi tak ma asi slak trafi ... deti urevane a ukricane saleny dom .... nie vzdy ti vyjde vsetko tak ako si predstavujes a preto pisem ze vidno ze nemas vlastne deti pretoze inak by si nepisala tak jednoznacne " ze tebe sa to nemoze stat " .....

sorciera24
17. feb 2013

@tomiholjubavi ano a kazdy psycholog ti povie, ze dnesne deti si ine ako boli kedysi (ako sme boli my...vo vsetkom)....a naozaj by som nehovorila hop, kym si nepreskocila....ano, ramus otravuje, bohuzial, s tym msuis v panelaku ratat (kym to nie je vcase nocneho kludu, ludia si mozu robit , co chcu 😒 )...mna skor zaraza to, ze tu deti su "tym hlukom"....co im maju zalepit usta a povesit na klinec?.....skor ma vedia nastvat ti, co robia hluk naschval, aj ked ich poprosite, ci by sa nedalo tichsie alebo inokedy.....a oni naschal a do oci sa vysmeju, ze nie a zacnu tlct nonstop do teny (napr.).....ale to, ze niekomu dieta stale npar. place?...ako sorry.....myslis, ze ti rodicia chcu, aby im to dieta stale plakalo? a ze chcu otravovat tymto naschval susedov?

luisiana12
17. feb 2013

ja chapem staru pani, ze ju hluk obtazuje, ale na druhej strane ona musi pochopit mamicku, ktora ma dve male deti, ze sa hraju...dieta sa musi hrat, potrebuje to k svojmu zdravemu rozvoju a to, ze je pri tom trochu hluku, no bohuzial, to k tomu patri....my byvame v bytovke a tiez vsetko pocujeme, ako sa susedov maly premava na motorke, susedova dalsia mala place atd..a predsa sa im nejdem stazovat...nasa mala napr. chodi spavat az o 22 hod. ale hra sa kludne, aj ked vymysla samozrejme, ale nie az tak ako chlapci, ti maju svojski sposob hry, su divokejsi...a suseda moze byt rada, ze si mamicka s dvoma detmi, ak by jej tam byvali nejaki vysokoskolaci, to by len videla, co je to hluk a nedodrziavanie nocneho poriadku...

vianne
17. feb 2013

@19ninka27 ako keby si opisovala nasich susedov. mame 1,5 syna, uplne nrmalne dieta, kludnejsi typ. ale nasi susedia pod nami nam chodia nadavat, trieskaju do strpu, ze sa to neda vydrzat, ze robime neskutocny bordel a pod. pritom malemu nedovoli hrat s napr. s kockami mimo koberca, ani buchat o podlahu a pod. to ze oni sa hadaju a trieskaju do dveri do noci, ich pes steka a zavija od skoreho rana a do 1v noci je v pohode. susedia pod nimi sa s nuimu ani nebavia, lebo ze boli tak hlucni a drzi. a teraz si oni narokuju na hrobove ticho pocas dna. susedina 18 rocna dcera mi tu prisla nadavat, ze si mam s dietatom "nieco urobit" a pod. ked som jej povedala ze sa s nou nemam o com bavii a zavrela som dvere, tak zacala vrieskat, tykat mi a kopla do dveri. vyhrazane sa policajtami o druhej na obed a ze si to nahravaju...no nervy v kybli. pritom naozaj nemam pocit, ze by sme boli neja hlucny, chodime v papuciach, neprerabame, nebuchame, nepusatme nahlas hudbu ani nic podobne. asi sa s niektorymi ludmi neda normalne vychadzat.

kacena4
17. feb 2013

@19ninka27 necitala som to tu cele ale ide o to ako sa dohodnes so susedou, bud si budete robit prieky, alebo si sadnete na kavu a vysvetlite si situaci aka je a dohodnete sa co jej vadi najviac a co by dokazala tolerovat + kedy ma zly den (napr. po chemo) tak jej treba vyjst v ustrety.... vies na druhej strane motorka je motorka na parketach to FAKT RIADNE huci az sa trasie luster - chod si to niekedy k nej pocuvnut 😅 😅 😕 😕 😕 skus detom vyselektovat hracky ktores u hlucne napr. tlcenie drevenym kladivkom na parkety 😝 motorku a dat im to len na koberci ci vonku my ssme to riesili kobercom lebo sme zistili ze fakt parkety su hlucne, alebo jej porad nech si da tatransky profil na strop ze to odhlucnuje strop 😀 😀 😀 ten koberec je fakt dobry a mozu sa ajdeti hrat v klude a neprechladnu od parkiet 😨
ale hlavne treba spravit kompromis lebo najviac tym budu trpiet tvoje deti. poznam to treiskanie naradiatorove rurky hoci o 2 v noci som krmila 3 mesacne placuce dieta - no vysvetli to susedovcom ze chcelo jest a tak plakalo kym som prichystala mlieko
aby sa ti maly nepocikaval pri buchode aj ako 6-7 rocny - ries to s nou snad aj ona mala deti a hoci ich v roku pichla do jasiel ty si si nim doma a nie vzdy sa da byt nonstop vonku
sorry chyby

tomiholjubavi
17. feb 2013

@sorciera24 keby si tie deti a hluk co dokazali vyprodukovat pocula, vobec by si sa nad tym nepozastavovala. to neboli babatka co placu, lebo ich nieco boli alebo sa boja...obidve uz vedeli rozpravat a neplakali, ale kricali z celeho hrdla a revali ako by ich z koze drali. to neboli normalne hry, ktore narobia prijatelny hluk. len pred dvoma rokmi som skoncila vysoku skolu a spavala som na internate,este k tomu vychodniarskom, kde o opilostne vyjavy nebola nudza, mm pocuva metal a na hluk som dostatocne tolerantna, ale toto bolo fakt nieco neludske. hoci nemam deti a neviem "nic" o modernom materstve, neverim, ze zena, ktora kazdy den place a berie prasky na upokojenie lebo absolutne nezvlada svoje deti je prirodzena súčast bytia matkou. poznam kopu ludi, ktori maju deti, kazda druha moja kamaratka uz ma minimalne jedno...ale to co predvadzali nase susedčatá nerobi ani jedno z nich a taktiez ani jedna z nich neni taka zufala ako tato pani. nikdy som sa jej nebola stazovat, lebo som videla, ze aj tak toho ma vyse hlavy. jednoducho som sa odstahovala a z podnajmu odisla, ale keby som tam mala byvat natrvalo, to by uz bola uplne ina kava...

lilitela
18. feb 2013

@tomiholjubavi nikto si o teba usta neotiera ze nemas vlastne deti, a mozes mat vlastny nazor. Mna si iba pobavila lebo si mi pripomenula mna pred tym nez som mala ja vlastne deti. Moje dieta je celkom poslusne ale tiez ma svoje chvile ked sa to neda a nezvitazis nad nou. Opisujes deti predskolskeho veku v obdobi vzdoru. Matku chapem ze ide radsej na chodbu. Je lepsie si ukludnit nervy mimo ako ich stratit a deti strieskat. A ze si poplace? Aj ona je len clovek. Ty sa v skole stretavas uz so starsimi detmi aj seba v spomienkach s mamou opisujes evidentne uz ako starsie dieta ked si na to pamatas. Ja ti zelam aby sa ti podarilo mat svoje deticky zda sa ze po nich tuzis.

lucijag
18. feb 2013

@19ninka27 nocny klud zacina o 22.00 dovtedy si mozte robit co chcete a ako baby vraveli ked sa inka neda na policiu ,ved dieta sa musi hrat nemoze byt koli nejakej babe tichucko zavrete

grettka
18. feb 2013

ja sa tiez trosku zastanem susedy, aj ked viem, ake vedia byt neprijemne. Ale rovnako aj ja zazivam hluk od susedov, pretoze pan sused rad chodi bosy a dupe ako slon, beriem to uz ako tradicnu vecernu zvukovu kulisu

Treba si uvedomit, ze dieta sa ma hra, ma pravo sa hrat, ale naozaj, spominana motorka do bytu nepatri. Okrem toho dnes tolko moderne a oblubene "plavajuce parkety" su hrozne, strasne sa znasobuje zvuk, chodenie po nich znie ako klopanie podpatkov. Kedysi, ked sa pouzivali vsade koberce, tak sa to trochu tlmilo. Nemozte kupit aspon nejaky kusovy koberec na hrane?

radusiq
18. feb 2013

Necitala dom celu diskusiu, tak len moj postreh. Mate plavajuce podlahy? Lebo ak ano susedke sa necudujem. Susedia nad nami maju a zobudi ma aj ked im padne minca na zem (ano viem rozoznat ze minca podla zvuku ako sa este toci na zemi 😀), pocujeme ked macka brzdi pazurikmi o podlahu, prosto akykolvek zvuk pokial je v priamom kontakte so zemou sa neskutocne ozyva. Co tak dat malemu na hranie koberec? Podla mna by to mohlo vela vyriesit...

oktobermimi
23. aug 2014

Baby a ak mam takýto problem : malá ma 10mes. a mame susedov vedla ktorý celé dne len kriča buchaju dverama večer stale hlučna hudba od nich...a k jádru včil :
malu davam spat o tej8/9večer cez den snu musim it ven aby spala lebo vedla susedi ohled bod mrazu, ale večer je to problem mala nevý zaspat je nervozna stale sa budí a ked ich slušne poprosím aby trochu sa stíšili ma pošlu hluboko do (domyslite si) a zavru dvera alebo povedá ešte není deset mna váše decko nezajíma...další bod: chlap robý na 3smeny a toto je pravydelne ked je v praci na nočnej a cez den je hluk zas ked spí po nočnej a dojde my to jak cílené voči nám (pretože som ich synátorovy vynadala ked ma z malu skoro zhodil zo chodiska ked utekal dole) a zasa ked prídem poprosím susedov aby aspon do 2 bilo ticho aebo aby aspon nebúchali dverama zas to iste jak večer pri malej ☹
podotýkam mala je kludná, vobec neplače (max pár sekund ked s udrie) doma z ničím nebuchame hudba nam nehra na plno, max ju mam ja v sluchátkach ked moj je po nočnej a mala ráno ešte spí , telka nam nehučí, perem len poobede nikdy nie skoro rano ani neskoro večer dokonca malu kúpem o 4/5odpoledna a my zmojím sa sprchujeme max o 8večer...
Jako to mame rešit?? ... šak sa nevyspím poradne malu obudá kvuli dr*utí dverí aj o 3rano a ona chudatko sa strhne ze spana a je hore aj do 4 / 5h rána ☹ ....bývaju tu 2apul mes. a za celu dobu sem sa nevispala a o chlapovy nehovorim...
pardon za gramatiku....

katarinka2010
23. aug 2014

@oktobermimi odstauj sa... my sme tak žili v takom činžiaku...bud buchoty, alebo trieskanie s vytahom, alebo hadky, muzika, prerabky..... išli sme po 3 rokoch preč inak by som sa zblaznila...

oktobermimi
23. aug 2014

@katarinka2010 ešte rok a trištvrte nemožme....
oni su v podnajme a toto je náš byt mame hipo + čosi od štatu a to nas zavazuje 5roky tu bývat....

katarinka2010
23. aug 2014

@oktobermimi no tak potom jedine riešit to s policiou popripade bytovym družstvom....alebo ich dajte na sud.... Inak tažko dohovarat ak si nedaju povedat..... My sme mali tiež hypo....išli sme preč...

vreckovka2
23. aug 2014

@oktobermimi ja by som sa obratila na majitela bytu s tym, ze by som im povedala, ze to neide po dobrom a ked neprestanu, tak budes volat policajtov. Cez den mestkych. Nemozu robit hluk ani do tej 22hej. Neviem teda, ci maju vsetko papierovo ok, ti co im byt prenajimaju, ale ak nahodou nie, tak nebudu chciet mat opletacky s policajtmi....

tykat
23. aug 2014

@oktobermimi v podnájme? Akože byt majú prenajatý? Tak to je ešte celkom dobre, zisti si kto je majiteľ a sťažuj sa u neho. Môže ich vyraziť alebo upozorniť ak sa nebudú správať slušne ze im ukončí nájom. Ak nepomôže tak sa sťažuj na mestskom úrade. Nie je dovod aby si mala deň-noc počúvať vo vlastnom byte trieskanie dverí, nadávky a hlasnú hudbu.

oktobermimi
23. aug 2014

@tykat dakujem.. je to fakt neunosné... :((

tajka1986
23. aug 2014

@oktobermimi stazujte sa u spravcu bytoveho domu,budu kontaktovat majitelov bytu,tym by malo zalezat na tom aby najomnici nerobili bordel. Ked nerusia nocny klud policia asi nic nezmoze,ale za pokus to stoji. A tiez teda navrhna sud kazdy byvajuci je povinny zdrzat sa cinnosti,s ktorymi by obtazoval inyvh majitelov bytov.

valyka
1. feb 2015

@19ninka27
Ja len, ze leukemia je vazne onemocnenie. Velmi vycerpava cloveka. To nie je psychicka porucha! Ta pani si urcite potrebuje cez den aj pospat. Dieta sa moze hrat aj potichu. Alebo taky starsi koberec, ktory dobre nalepime na podlahu dokazu divy. Urcite sa to uz vyriesilo, ale predsa som to este napisala, lebo diskusiu ludia citaju. My sme mali susedov s tromi malymi detmi. Nad nami. Osem rokov som sice pocula ako placu, ako ide pracka, ako sa sprchuju. Ale v norme.
Mali koberce, kupelna bola nad nasou kupelnou pat metrov od spalne.
Drobce sa hrali na zemi. Potom si dali laminatovu podlahu bez izolacie a presunuli kupelnu nad nasu spalnu. Idem zdiviet. Pocujem vsetko - ked im spadne spendlik, ked ohovaraju susedov, ked pani krici pri milovani. Je to akoby sme byvali s nimi. Ale mi nie sme rodina predsa. Myslim si, ze tie dispocne riesenia by sa v panelakoch nemali menit, lebo to vyrazne zmeni akustiku. Najlepsie je nechat to, co navrhol architekt, ktory zohladnoval aj normu pre hluk. Inac sa aj poskodzuje podlaha, ked sa prekladaju rurky na vodu a kurenie. Nam z plafonu doslova padali kamienky a vypadaval nam elektricky prud. Bytovy dom ma ine pravidla.

mayamibee
1. feb 2015

Tetuška može byt rada, že nema za susedou nás :D to by videla čo je to hluk. Naštastie sme sa rychlos pametali a odstahovali do domu lebo nas maly je extra hlučný, ja mam problem to cely den vydržat a to je moj 🙂) neviem čo by na to povedali susedia. Držím palce 🙂

alexk12
1. apr 2020

@19ninka27 nemôže sa voziť na motorke vonku akože dosť ju "chápem" tie detské blbosti dosť trieskaju😁 sa od sťahuj keď ti vadí a hotovo

norikaro
1. apr 2020

bohuzial, ako byva v byte a tam je pocut vsetko, ked chce mat klud, tak nech sa prestahuje niekam na samotu do lesa. je to teraz tezke, kedze clovek nemoze nikam it a musi byt doma. pokial dodrzujete nocny klud, tak budz v pohode

silvia2013
4. okt 2023

@tintinka u nas nad nami behaju na korčuliach , kolobezke.Nastastie uz mame aj dom a tam trávime viac casu.