Problematický syn. Čo s ním?

maminuska
3. feb 2009

Nedávno som sa rozviedla a z prvého manželstva mám dve deti. Vôbec neviem ako sa mám momentálne chovať k synovi, pretože z tých dvoch rodičov som to práve ja čo trvá na dodržiavanie pravidiel, kvalitnú prípravu do školy, absolvovanie záujmových krúžkov a určitý režim. Nemyslím že osemročnému dieťaťu patria do ruky petardy a do žalúdka rybací šalát a tlačienka. Začal sa chovať ku mne dosť zle, odvráva, neustále ma kritizuje a všetko čo robí jeho otec je lepšie.
Nečakám že osemročné dieťa uvidí že mu periem , žehlím, chodím s ním po doktoroch , učím sa s ním a venujem mu svoj čas. Srdce mi trhá keď sa takto ku mne správa a ja neviem čo s tým. ☹ ☹.

kveta
3. feb 2009

Asi naivná rada: dohovor sa s otcom, že bude vyžadovať dodržiavanie pravidiel výchovy, na akých sa dohodnete a tým pádom odpadne problém, že ocko mu to dovolí...

jenna7082
3. feb 2009

a tiez so synom, vysvetlit mu to tak, ze ho mas rada a chces pre neho to najlepsie...neviem,ako staré je to druhe dieta...ale skus si niekedy vecer zobrat chlapca k sebe do postele, ked druhe dieta zaspi a porozpravat sa s nim, pokojne, odovodnit mu, co, ako, preco...navodit atmosferu, dat mu priestor, nech sa tiez vyjadri, urcite ho tiez trapi, ze ste sa rozisli...proste sa s nim porozpravat ako s rovnocennym. toto je dost komplikovany vek, viem, o com hovorim, mam to doma 😉

maminuska
autor
3. feb 2009

toto bohužiaľ nepôjde, tam je hlucho, on si môže v čase styku sním robiť čo chce - jeho slová. Dnes mi povedal syn že som sprostá koza ktorá nevie nič urobiť a to len preto že som chcela aby si nachystal do tašky veci keď pôjde k otcovi aby sa tam mohol učiť. Niekedy mám chuť ho riadne sfackať.

mirica
3. feb 2009

maminuska- aj tvoj syn potrebuje trocha času , aby sa s vaším rozvodom zmieril a vyrovnal.....podľa mňa ho trochu hnevá , že to nemôže zmeniť , a svoju zlosť si vylieva na tebe.....ja si mylím , že by si nemela meniť nič v správaní k nemu , rob a požaduj všetko tak ako doteraz , nech vidí , že sa u teba nič vo zťahu k nemu nezmenilo...snáď to prejde 😔

lenocka6
3. feb 2009

Samozrejme, treba sa dohovorit s otcom, ked mu on povoluje, ty s tym nic neurobis. Budes ta najhorsia. Treba sa dohodnut a mat rovnake pravidla, inak si myslim, ze aj to dieta je potom dost rozhodene. Drzim palceky, aby sa ti to podarilo.

jenna7082
3. feb 2009

ja by som mu jednoducho chlapca nedala, kym nebude ochotny sa so mnou dohodnut na pravidlach a dodrziavat ich. ved ide predovsetkym o dieta !!!

maminuska
autor
3. feb 2009

Posteľ, objatia to všetko som skúšala. Nedávno som sa druhýraz vydala, syn s terajším manželom majú dobrý vzťah, povedzme ešte lepší ako ja s ním. S bývalým manželom je to skutočne zbytočné, skúšala som a to niekoľkokrát - vždy skĺzne k hrubým urážkam a necitlivosti. Niekedy sa nemôžem doplakať.
Pritom sa maximálne snažíme, dovolenky, lyžovačky, nové oblečenie o čom niektoré iné deti môžu len snívať. To všetko berie ako samozrejmosť. Jeho biologický otec si ho aj mesiac nevšimne, Keď ho však syn potom vidí ide sa zblázniť. Druhú mám 13 ročnú dcéru a tá je v pohode.

jenna7082
3. feb 2009

ze on si s nim moze robit co chce...to je sila. neviem, za akych okolnosti ste sa rozviedli...ale isto to trapi aj manzela, ze nemoze byt so svojimi detmi stale. niekedy mozno ma pocit, ze ked nie je s nim denno-denne, tak mu to chce aspon vynahradit v case, ked je s nim. porozpravaj sa pokojne s byvalym. povedz mu, ze ho chapes, ale ze ti ide o dieta. a rozmaznane dieta nie je stastne dieta....vysvetli mu, ze nesutazite, kto bude "lepsim" rodicom, vychovavate dieta !!! ci uz ste spolu alebo nie, ste v prvom rade rodicia.

expertka8
3. feb 2009

...myslim...ze spravanie syna je demonstrativna reakcia na vas rozvod s byvalym mangelom....
....nie som ista...ze biologocky otec bude voci Tebe ustretovy....????
...a syna bude pouzivat ako "zbran" voci Tebe....

....rozhodne by si syn nemal voci Tebe /rodicovi/ dovolit vyraz "sprosta koza" 😕
....aj jeho smutok...hnev....rozcarovanie...by mali mat jasne hranice... 😔

...mam pocit...ze nadstandartne pozitky akymi su ...napr. znackove oblecenie a pod. ...berie ako "bolestne" sposobene prave rozvodom....

....v kazdom pripade......Tvoj syn nie je zly......Tvoj syn je nestastny 😔
...a na Tebe mila maminuska stoji zistenie...pravy dovod...jeho nestastia 😔

...drzim palce 😵

maminuska
autor
3. feb 2009

Nemá značkové oblečenie, má len nové oblečenie kupované v slovenských obchodoch. Rozvod bol pre nás vykúpením a myslím že aj pre deti - nastal kľud. Tento problém nastal vtedy keď som sa druhýkrát vydala,pričom podotýkam deti majú s manželom dobrý vzťah-obidvaja.

jenna7082
3. feb 2009

toš to má zrejme s tvojím novým manželstvom problém tvoj ex...a zrejme používa malého na osobnú "pomstu" - hucká ho proti vam...ja osobne by som mu chlapca nedavala v takom pripade.

expertka8
3. feb 2009

...jenna....to nie je take jednoduxe...najma...ak je vsetko dane sudnou cestou 😔

jenna7082
3. feb 2009

napadlo ma to sice....ale da sa to aj sudnou cestou zmenit, ak sa preukaze, ze na maleho zle psychicky vplyva...len to chce asi vela nervov a tahaciek...tiez by som si asi dvakrat rozmyslela ci by som do toho sla...nuz ale je to jedna z moznosti

bubba
3. feb 2009

podla mna to chce detskeho psychologa a riadnu davku trpezlivost,syna j tak raz pochopi...mozno uz velmi skoro ak jeho otec napr.prestane javit zaujem a pod....co sa velmi casto stava..hlavu hore,viem ze si vo velmi tazkej situacii a keby mne syn povie,ze som koza tak ho sfackam ze as otoci na mieste,vybavim mu brigadu na roznasanie letakov(ako trest)a este za trest bude somnou chodit do kina a na vychadzky a zarucene ho budem pred skolou pred vsetkymi spoluziakmi vzdy bozkavat aby som bola ta koza o ktorej hovori 😀

mywiel
3. feb 2009

Treba sa o tom porozpravat s tvojim byvalym manzelom, nech mu vysvetli, ze ta musi respektovat a ze suhlasi s tebou, len neviem ako spolu vychadzate... 😕 Pripadne ak si dobre rozumie s tvojim terajsim manzelom a ma ho rad moze autoritu prebrat on.

mywiel
3. feb 2009

Porozpravaj sa pripadne s tvojim synom 8 rocné dieta musi vediet pochopit, ze su urcité pravidla, povedz mu ze ho velmi lubis ale musi ta posluchat a pripadne ho potrestaj nie fyzicky samozrejme, a vzdy mu povedz ak ma nepocuvnes budes potrestany a vzdy to dodrz.

bora8
8. feb 2009

a nepomohla by ti dcéra? tá by mu to možno inak vysvetlila, popros ju o to - veď má už 13.... a rozhodne by som nepoľavovala vo svojich nárokoch a ak by mi poveda sprostá koza tak mu asi jednu strelím.... musíš mať rešpekt....

krasuliak
8. feb 2009

no ja mam pocit ze syn je rozmaznany a keby mne povedal ze sprosta koza tak chyti hned jednu ze by ho krv zaliala!!! nehaj ho tak casom ho to prejde a ked nie neech ide byvat k ockovi a uvidis ako za chvilu naklusa za tebou nama 3 alebo 5r ma 8 a to uz je na rozmyslanie dost!! kazdopadne vela stastia

alon111
9. feb 2009

moja sestra mala taky isty problem tak sla k psychologicke aj so synom ta jej dalapapier ze otec ma zly vpliv na syna sla na sud a zmenili rozhodnutie.teraz ho ma kazdu druhu sobotu od desiatej do stvrtej pod dohladom sestry.

amaretta
12. feb 2009

Neviem aka je intenzita stretavania otca so synom, ale keby to chcela obmedzit z dovodu zleho vplyvu musela by to na sude dokazat, co tiez nie je jednoduche. Chlapec ma 8 rokov a jeho nazor sa tiež bude brat do uvahy a kedze ma s otcom dobry vztah matku nepodpori. Ak nema zavazne dokazatelne argumenty na sude nepochodi

bora8
4. mar 2009

maminuska - no ako? čo ste poriešili s právničkou???