Problémy s manželom v tehotenstve. Čo s tým?

ladybird1l
5. feb 2009

Dlho som uvazovala, ci zverejnit moj problem. Po poldnovom placi som si lahla, ze idem spat, ale moj problem mi vobec neda spavat, uz som na konci s nervami, a bojim sa, ze budem rodit na psychiatrii, preto som este vstala a musim napisat, aby som aspon co to pospala:
Som druhy krat tehotna, v 36 tt., doma mam dvojrocne krasne dievcatko. Ked som bola prvy krat tehu, tiez som doma prezivala velke stresy, aj som to sem do forumu pisala, ale nevedela som to uz najst. To som nevedela, ze sa mi to zopakuje v druhom tehu.
Skoro cele tehotenstvo mam stresove kvoli manzelovi. Min. dva krat za tyzden mi chodi na opias party a domov mi pride az rano s vysvetlenim, ze spal u kamarata. Neunuva sa mi ani oznamit, ze nepride domov a kde a dokedy bude. Uz som pocula o nom hlasky, ze v tom bude asi druha zena. Ked mu volam ja, tak ma ignoruje, nedviha, na sms neodpoveda, o malu sa nezaujima. Na druhy den pride, ako by nic. Doma sa malej minimalne venuje, stale sedi pred tv, malokedy mi cosi pomoze. Je klud take dva-tri dni, a potom zase to pokazi tym, ze sa neukaze cely den a pride az rano. Ked je doma, tak ma skusa, a vycita mi , ze som frigidna, a nemam chut na sex, ale ktora by mala chut pri takomto jeho spravani.
Bojim sa, ze pridu na mna bolesti akurat vecer alebo v noci, ked jeho doma nebude, budem mu volat a bude ma ignorovat. Uz som sa aj rozhodla, ze mu z trucu ani volat nebudem, ale mam strach o moju babulku, kde ju v noci dam. Jeho rodicia byvaju v martine, moji su "nezodpovedni", susedia su taki, ze vacsinou nie su doma, kamaratky blizko mna nemam ☹ Uz som zufala, cele noci premyslam nad tym,co spravim, ked to na mna pride a budem doma sama so spiacou dcerkou Nikolkou....trosku mi odlahlo....dakujem za priestor..

jaduska
5. feb 2009

ditka1
5. feb 2009

ladybird...fuuuha moja zlata toto ti teda nezavidim,mas to tazke ak sa mozem spytat bolo to take medzi vami aj pred tym ako si otehotnela alebo to je len teraz?Tazko sa na toto pise nieco,ale aspon slova utechy snad troska zmiernia bolest...je uplne normalne,ze teraz v takomto pokrocilom stadiu ani nemas pomyslenia na nejake intimnosti a obzvlast ked sa tak sprava ☹ je mi fakt luto,ze co s malou bude ked to na teba pride,hm...a absolutne teda nikto tam v okoli nie je?skusala si sa o tom s manzelom porozpravat,ze kto s tebou pojde do nemocky a co s malou?ci sa s nim absolutne neda?to je neuveritelne,ze niektori chlapi su takyto chrapuni-prepac za vyraz ale strasne ma to mrzi,aj ked ta nepoznam lebo ja si neviem predstavit toto lebo tiez rodim o chvilu,zeby bol moj muz ku mne taky. 😠
velmi rada by som ti pomohla,skus sa opytat ale asi je to blbost,ze ci by mala nemohla ist s tebou do porodnice ak by ste mali tu nadstandardnu izbietku,tak tam aj rodina moze byt ubytovana.

luckamis
5. feb 2009

ako možu byť niektorí muži takí ☹???
neplač, tvoj chlap si nezaslúži ani jednu tvoju slzičku..!!
aj mne je to ľúto.. 🙂
ladybird, keby si bývala bližšie, rada by som ti malú postrážila, je veľmi zlatá 🙂
a netráp sa prosim, mysli na detičky
držim ti palce

stanka_s
5. feb 2009

ahoj, no si ozaj v zlozitej situacii, keby som bola z Ba, hned sa ti o malu postaram, je mi ta veeeelmi luto. No co narobis, teraz netreba lamentovat, ale riesit zlozitu situaciu. Tu nevidim ine riesenie, len si s nim otvorene pohovorit o vsetkom, lebo ako som pochopila, nevies na com si. Inak neviem ako vychadzas so svokrovcami, ale asi by som ich do toho zapojila, aby vedeli akeho syna maju. To ste mali take problemy aj pri prvom tehu? Snaz sa to vyriesit co najskor, lebo predlzovanie takehoto stavu neistoty ti teraz dvojnasobne skodi.

katka2808
5. feb 2009

ahoj ladybird. pri citani tvojho odkazu o tvojom muzovi ma postupne ovladol hnev. nechapem ze sa takto sprava, ked ma doma male dietatko a manzelku pred porodom... nechapem, ze je taky apaticky, ako by mu bolo jedno, ci ma teba a dcerku alebo nema... dokonca z fotky vidiet, ze si aj pekna.
ako je to s tvojimi rodicmi? teda moji byvaju 400 km cez celu republiku, ale keby mi toto ten moj robil, asi sa nastahujem k nim, hoci aj zmenim gynekologa a porodim tam...
je mozne, ze kym sem budes chodit, najdes tu nejake kamosky, alebo aspon jednu kamosku, ktora bude z BA 😉
velmi vam drzim palceky a zelam vela sily...
inac sa mi velmi paci meno tvojej dcerky 😉

ludik
5. feb 2009

Ladybird - tak to je fakt sila ☹
A co krstna mama malej?Drzim Ti palce aby vsetko dobre dopadlo,posielam vela sil,Nikolka je nadherna netrap sa,malinka v brusku to citi,ze sa trapis,musis vydrzat a ked bude mala na svete tak sa skuste porozpravat.A co kocky co chodia na konika a su z toho isteho mesta ako ty?Aj ja by som ti malu velmi rada postrazila,my sme v zahranici ☹
Drzte sa 😵 😵 😵

majkajahoda
5. feb 2009

Ahoj ladybird,

precitala som si o tom, co ta trapi. A napadolo ma nieco, aj ked som si nie ista ci sa ti bude dat realizovat.

Neviem, ake vztahy mas so svokrovcami - teda so svokrou, ale ak dobre, tak ja by som jej zavolala a poprosila ju o pomoc ci by nemohla prist. Ze si si vybrala ju ako zienku, ktora si tiez presla porodom a starostami okolo toho, ze ci by ti nepomohla, nepostrazila malu. Zaroven by ako prva videla druheho drobca.

Byt tebou tak to skusim, pretoze by aj muzik skrotol pri mamicke. Len jej nemozes povedat, ze je zle, len ze ju prosis o pomoc ako o zenu, ktora je zodpovedna.

Alebo skus to co ti radi ludik, ze sa spojis s niekym s toho isteho mesta s kym si si pisala pocas tehu. Ale myslim si, ze to by sa muzik nastval.

Prajem Ti vela sil a skus sa netrapit, kvoli drobcovi, lebo ti to naozaj moze vyvolat porod v najmenej vhodny cas.

wali
6. feb 2009

ladybird, strasne zle sa to cita a je mi to velmi luto! naozaj, keby som bola z BA, hned by sme sa dohodli a hoci aj v noci by som ti malu postrazila, keby bolo treba. takto ma napada uz len jedina vec - ak to nevyjde s rodinou, ako ti niektore holky tu radili, tak potom skusit najst niekoho cez modreho konika, co by bol z BA a riesit to touto cestou. myslim, ze takmer kazda zena to pochopi a najde sa niekto, kto ti pomoze! drzim palce

ditka1
6. feb 2009

ladybird...ten moj napad asi nebol moc dobry,ze do porodnice s malou ako tak tu citam,baby radia niekoho najst dovtedy cez net,no je pravda,ze budes strasne unavena po porode a nezvladla by si asi aj o malu sa tam starat...rozhodne tych svokrovcov by som zapojila tiez,urcite ta neodmietnu aj ked je to daleko,to by boli co za rodicia ak by odmietli. ☹ Drzim ti palce.

caruzo19
6. feb 2009

fuha,ladybird,tak to ti teda nezavidim.neponuknem ti pomoc,lebo mame priblizne rovnaky termin 😒
naozaj,skus bud tu svokru,alebo postupne ucit malu na nejaku opatrovatelku,ak si to mozes dovolit,alebo nenajde sa nejaka mamina od vas z ihriska?pripadne skus dat inzerat do materskeho centra niekde blizko vas.
velmi ti drzim palceky,aby sa ten tvoj chlap prestal chovat ako egocentricke decko

zucha
6. feb 2009

no ja by som tiez asi zavolala k sebe na pomoc svokru, vzhladom na to, v akej situacii si. Nastastie, lekari uz dnes vedia skoro presne povedat, kedy bude porod, takze si to asi budes musiet s doktorom dobre naplanovat, aby zas u vas nebola zbytocne

expertka8
6. feb 2009

...lady...mas to tazke...uznavam 😔
...pamatam si Ta...ked ste mali este pred svadbou....brali ste sa v MT...ze???
...potom ste sa prestahovali do BA....trapili ste sa s ubytovanim...s mangelovou pracou....s financiami....prislo 1.babatko....problemy s mangelom....teraz cakate 2.poklad...opat zijes v strese....ax jaaaaaaaaaaaj..... 😒
....keby som mohla...a pomohlo by to...nacapala by som Tvojmu mangelovi 50 na holu 😠
....ma taku krasnu rodinu...a takto nezodpovedne hazarduje so stastim.....
...najma...ked uz asi vie...ake to je...stratit rodinnu pohodu....

....je to kus nezodpovedneho xlapa....

...nexcem Ti robit idealy...ani nexcem byt zlym prorokom....ale....................................... 😔

....drzim palce

mufo
6. feb 2009

Ladybird uprimne povedane Tvoj manzel je debil. Ak sa takto chova stale, trosku sa divim ze cakate druhe babetko, prepac nemyslim to v zlom ale on si nezasluzi dieta ...ani jedno.Muz sa ma postarat o rodinu aj keby sa plazil po styroch ale on sa plazi v bare a to dost casto a rad.Nechapem co je to za chlapa.
Odkial z BA si? tiez sa mi celkom pozdava ten napad so svokrou...len TY vies ake mate vztahy...
Drzim palce, na vsetko sa najde riesenie.Ty sa skor upni na deticky a odputaj sa trocha od manzela lebo to budes znasat tazko.....ja by som mu taku slahla..

lante
6. feb 2009

Dúfam, že Ladybird z toho stresu neporodila predčasne 😨

ladybird1l
autor
7. feb 2009

ahojte, dakujem vam vsetkym za povzbudive slova, velmi mi pomahaju. Potesilo ma, ze ste ma utvrdili v tom, ze co on robi, tak to nie je normalne...lebo uz som mala vycitky, ci som si na neho velmi "nesadla". Uz sa mi aj ospravedlnil, ale dnes som uz bola pani dokonala a nepriamo to akoby vzal spat... a ze naco som s nim, ked mam dojem, ze mi pokazil zivot....a fakt mi ho kazi niekolko krat rocne...
To co som tu napisala, je este malo z toho, co vsetko mi vyviedol, a tiez sa divim, ze som pri nom...mozno je to tym , ze stale cakam na zazrak....

amatula
7. feb 2009

ahoj ladybird 😒
som normalne smutna za teba aj nasrana na tvojho muza 😠
skusala si si to snim normalka vydiskutovat....to proste nemoze robit....ked sa raz rozhodol mat zenu a hlavne deti..

aspinka
7. feb 2009

ladybird jedina normalna z vas dvoch si asi ty. Prepac ale budem uprimna tvoj manzel je neskutocny sebec. Staras sa o rodinu cakas jeho druhe dieta a on najvacsi problem ze nechces sex no dopriala by som mu byt v 36tt! Je mi to luto co musis s nim prezivat kde je laska podpora porozumenie vzajomne prezivanie.
Zial ale aj mna napadla druha zena ved on ma to svoje ukojenie nejako vysoko co sa potrieb tyka je uplne normalne ze zena vo vysokom stadiu tehotenstva a po porode nema velku chut na sex a je zase uplne normalne ak to manzel chape a trosicku sa zdrzi.
Neviem si to ani predstavit ze by som mala taketo veci riesit s niekym s kym cakam druhe vytuzenie dietatko.

amatula
7. feb 2009

ja si tiez myslim ze je v tom druha zena....problem je ze muzi nerozmyslaju v tomto mozgom.....ich nezaujma ze zena nema chut na sex alebo ze teraz nemoze.......on proste potrebuje a jeho ine nezaujma 😠

lienocka235
7. feb 2009

mozno tu budem za divnu ale ja by som svojmu muzovi netolerovala.. celonocne opias party minimlane 2 krat do tyzdna.
a to ze nemas chut na sex v tak vysokom stadiu tehotenstva.. a este s tak malou dcerkou je predsa upne normalne.. ved je plno zien, ktore nemozu mat sex .. takmer pocas celeho tehu.. tak co... ved on to dietatko chcel.. tak teda .. no proste ho nechapem.. a pravdu pradvdu povediac. nechapem aj to preco ste sa pustali do druheho babetka ked tato situacia bola ja predtym... ale to je mimo...

tiez si myslim ze za tym bude druha zena... ono otazka stoji kolko si ochotna trpiet ty a kolko si ochotna trpiet ty a ako to zasahuje tvoje deti...

nie je to tak ze vsetci muzi su takyto su aj muzi manzelia a otcovia ktori ziju pre svoju rodinu manzelku a deti... neda sa pausalizovat...

lenocka6
7. feb 2009

Boze, ked to citam, je mi normalne do placu. Vobec ti nezavidim a najradsej by som ti malinku postrazila ja, ale ja som z TT, takze to nebude asi mozne. Budete mat dve deticky a tvoj manzel sa sprava velmi nedostojne a urazlivo nielen voci tebe, ale aj voci vasim detom, aj ked druhe este nie je na svete. Naozaj neviem, ci druhe dietatko sa vam podarilo, alebo ste na nom pracovali, pretoze pri tomto jeho postoji si to neviem vysvetlit. Ked to dietatko robil, na co myslel. Ved aj zena si potrebuje oddychnut, my vsetko nezvladneme, aj ked sme urcite velmi silne. Ty si silna az nad mieru, pretoze znasat taketo veci, to nedokaze kazdy. Mala by si sa s nim otvorene porozpravat, co je prenho dolezitejsie, ci vy ako rodina, alebo nejake bary a ci v tom naozaj nie je ina zena. Taketo vykyvy by som mu netolerovala. Drzim ti palceky, aby sa to do narodenia dietatka trosku upokojilo a aspon si vyriesila problem s malinkou. Drzte sa Lenka

lucinda251
7. feb 2009

Ahojky.. S podobnym problemom sme sa my potykali kym sa nam nenarodil malinky.. KYm sme nemali slniecko, bolo to strasne.. Potom ked sa maly narodil, prisla k nam svokra, a narobil este horsie.. Tak som si povedala dost, zobrala som manzela na prechadzku, a povedala som mu, nech si vyberie co je pre neho dolezitejsie, ci rodina /ja s malym/, alebo vsetko ostatne comu dava prednost. Najprv ostal zhaceny, a koktal nieco o tom, ze o co mi ide, ved je s nami a bla bla bla.. CHlapsek silacke reci. Tak som povedala, ze ak neuvidim, ze sa zmenil, koncim a odchadzam /aj ked som ani nemala kam/. A nech si teda rozmysli. Lebo dieta nie je hracka, a ja takisto potrebujem citit ze som pre niekoho dolezita. No. Nieco sa zmenilo, musim poklopat, ze uz je to troska lepsie, aj ked na povrch vyplavali ovela horsie problemy, ale co sa tyka tych "vyletov", umudril sa, a snad aj zistil, ze rodina je dolezita.
Nechcem ti radit, ale z vlastnej skusenosti, vsetci chlapi su rovnaki, a ked uz im ako sa ludovo povie "hori pri riti", sa vascinou spamataju.
Maly mal 3 tyzdne ked sa toto odohralo, ja viem,ze ti je teraz tazko nieco taketo riesit, odchod a podobne, ale ked bude mat lepsiu chvilku, skus mu to s kludom povedat, a naznacit, ze to zvladnes aj sama. Aj ked mozno je realita je ina, som si ista, ze teba a vase deticky lubi, len sa sprava ako obycajny debil, lebo je to proste chlap...
Drzim ti palceky aj s malinkou, a hlavne, nech vam vsetko dobre dopadne..
Pevne dufam, kvoli tebe, ze sa tvoj chlap zmeni.. Snad narodenie druheho babatka mu konecne otvori oci..
Tolko odo mna.. Pevne nervy prajem..

ladybird1l
autor
7. feb 2009

... s nim je velmi tazko sa bavit o jeho chybach, lebo si nemysli, ze robi nieco zle...obcas sa stane, ze si vstupi do svedomia, a ospravedlni sa. Bolo aj dlhe obdobie, ked bol klud, ale potom zas urobi nejaky kiks, ktory mi ublizi.
Ked je klud, tak je fajn, pozorny, mily, ale ked ma "svoje" dni, tak aj to dobre, co predtym urobi, dokaze vykricat. Takze obcas sama z neho nechapem, ake zlo sa v nom skryva. Dnes som sa s nim snazila porozpravat, ale zial, to bral ako kazen, ze co si dovolujem mu ju davat...samej mi je luto, ze si vsetko inac vysvetluje, ako to ozaj myslim...som u neho pani dokonala, ktora nema chyby a ktora chyby hlada stale na nom, takto sa lutuje.
Asi mi fakt neostava ine, len pretrpiet dalsiu velku zivotnut krizu a cakat co da buducnost...
Vsetkym vam este raz moc dakujem, vsetky prispevky mi az srdce trhaju, ked vidim, ze nie ja som ta zla v tom nasom vztahu, ze by mu to nepardonovala ziadna zena...

ditka1
8. feb 2009

ladybird...ako ta mohlo napadnut,zeby si mohla aj ty byt ta zla vo vasom vztahu ☹ to absolutne nie!Ty si este navyse okrem toho,ze si uzasna,pekna,dobra,este si aj veeelmi tolerantna k muzovi,lebo byt tebou ja by som sa dala rozviest a hned teraz by som si zbalila kufre a odisla prec.Mozno si v takej situacii,ze nemozes alebo nemas kam ist-neviem,ale s nim by som nezostala. 😒 Tazko mi je posudzovat tvoju situaciu,ale vravim za seba co by som urobila ja,tak ti zelam hlavne vela zivotnej sily nech to cele nejako zvladnes a nech usudis mudro co dalej,hlavne nech su obidve deticky zdrave,ty tiez a nenechaj sa takto dalej tyrat a ponizovat.
Drzte sa. 😔

celine
8. feb 2009

Ladybird, ja viem, ze my, zeny, sme neustale cakatelky zazrakov, ale treba si niekedy uvedomit, ze zazrak sa konat nebude. Podla toho, co si tu pisala, od neho nejake extrazmeny v spravani cakat nemozes. To by si musel veeelmi vstupit do svedomia a uvedomit si, co robi, aby to uplne prestalo. A ked to nedokaze kvoli tebe v tvojom terajsom stave, ked ho potrebujes najviac, kedy sa odhodla...? A potom, mate spolu dietatko a druhe je tu o chvilu, aj Nikolka uz zacne coskoro vnimat situaciu vo vasej rodine. Deti dokazu velmi vnimat, co sa deje medzi rodicmi. Sama som z rozvedenej rodiny, tak z vlastnej skusenosti viem, ako som sa citila, ked sa nasi hadali. Ked sa rozviedli, konecne sa u nas zacalo volne dychat. Velmi si rozmysli, co do buducnosti. Myslim, ze cakanie, co bude, je zbytocne. Urcite si najviac zelas stastne usmevy na tvarach svojich deti...Ale ty ho poznas najlepsie a vies, co mozes od neho cakat a co nie. Tak ti prajem, aby si to vyriesila co najlepsie, ako sa vo vasom sucasnom stave da.

snezienka07
15. nov 2012

Pre matku by malo byt stastie, kludne detstvo dietata prvorade...ako muz, ktory si to nezasluzi... ☹