Problémy s otcom - klame. Prosím poraďte

kittike
9. nov 2007

Poprosila by som o radu.
S byvalym manzelom som sa rozviedla mame spolu 2,5 rocne dieta.
Nie som s nim v kontakte, ale ked nieco dieta potrebuje poviem mu to ale on reaguje tak, že hrach hadžem na stenu. – ako keby ani nepocul.
Teraz dieta nechcelo s otcom ist.
On isiel na urad prace soc veci a rodiny, a zacal klamať, že ja dieťaťu do hlavy tlčiem klamstvá, že vychovavám oproti otcovi.
To vlastne nie je pravda, a povedal že sa bojí o dieta, ako sa vyvíja a dieťa hovorí otcovi že je zlý atd.
Ja s detskom o otcovi ani nerozpravam, nehovorimmu ze otecko je zly, teda nič.
Chce požiadať na súde o úpravu styku s otcom, aby on sa staral o dieťa.
Ale na toto žiadne práva nemá, ved dieťa sa vychovavá v úplnej rodine bez problémov, len on si vymýšla klamstvá. Može od matky zobrať dieťa?
Vždy ked mám problém obraciam sa na upsv a rodiny ale tam mi nepomôžu.
Poradte mi co mám robiť, a kde sa mám obrátiť.
Rozsudok je parna sobota 9-17.00 hod a neparna nedela od 9-17.00 hod.
Tak ho bere, zo skúsenosti mamičky, doktorky právničky poradte prosím....
Dakujem velmi pekne dopredu.
na com mám práva ako matka

sue
9. nov 2007

Kittike, nemusíš zakladať rôzne témy o tom istom na jednej stránke 😉

expertka8
9. nov 2007

...je to krute ale taka je reality..dieta bude "musiet" xodit s "ocinkom"....existuju vynimky zo zdravotneho hladiska a pod.
...uz tu bolo spominane viackrat....kym sa patricne staras o dieta...nikto Ti ho nevezme 😉 ...to je z jeho strany len zastrasovanie....
...mimoxodom..keby prislo "na lamanie xleba"...dieta by si natrvalo nevzal..ved to su z pohladu muza-platica vyzivneho..len financne vydavky..starosti...problemy.......

poleva
9. nov 2007

kittike ak sa staráš tak ako máš nemá šancu
súdy si myslím sú trošku viac naklonené k ženám

kittike
autor
9. nov 2007

🙂
ale sud podla mna by sa nemal nachadzat tak v dun. strede.
dufam , že budem mat sancu.
dakujem. za odpoved každej maminke, a ktore este nenapisali napiste prosim z zivotnych skusenosti.
dakujem.

adamko05
9. nov 2007

kittike...
ahoj..
sem tam troška nerozumiem tomu textu... ako rozviedli ste sa, ale píšeš, že nemá žiadne práva, lebo dieťa vyrastá v úplnej rodine... si sa ako vydala??? a tvoj terajší manžel si dieťa nezrušiteľne osvojil??? to by potom nemal práva, ale podľa toho, že má upravený styk s dieťatom, je otcom stále tvoj ex-manžel a práva na dieťa má...
ale ako písali dievčatá vyššie, pokiaľ sa o dieťa staráš, ako sa patrí, nebyješ, nechodí špinavé, hladné... nie je o čom.... súdy - sudcovia, sú le ľudia a vedia, že predsa len matka (sú aj vínimky, ale je ich mááálo) má bližší vzťah k dieťatu a ešte vzhľadom na to, že má 2 a pol a nie napr. 12 a pol, to by už bolo o inom 😉
tak sa držte!!

noc25
10. nov 2007

ahoj
aj ja mam podobny problem.ja som vydata,otec dcery-byvaly PARTNER,nie manzel je ozran lieceny na protialk.si vydobija svoje prava len aby nieco robil a zneprijemnoval a ja po kazdom pojednavani na sude mam stale mensiu nadej ze raz bude pokoj,pretoze som skoro odpadla ked mi sudkyna povedala ze dcera o ktoru sa s mojim manzelom riadne starame moze skoncit vo vychove svojho otca ak sa mi co i len raz nepodari prist na miesto,kde sa maju stretnut.Pretoze somm si dala podmienku styk len pod mojim dohladom a kedze som tehotna tak to bude asi narocnejsie ale prava nemame ziadne.jednoducho musis byt tam kedy ti sud urci ci sa ti da alebo nie,ich to nebude zaujimat ak nebudes moze sa stat ze o dieta prides.a to ta nechcem strasit mne to takto povadala pani sudkyna.

luminkasp
10. nov 2007

kittike,
dieta poslu k psychologovi, ak naozaj s dietatom o otcovi nerozpravas, psycholog na to pride, aj preco si dieta o otcovi mysli, ze je zly. Len tak ti ho nevezmu

kittike
autor
12. nov 2007

noc25
tie sudkyne - keby boli v nasich pripadoch nehovorili by tak,,
bodaj by boli.
podobne ako sudkyne v ds.
no nevadi, čas všetko vyrieši, oni to dosatnu naspať. ja v tomu verim.
možno nie dnes ale časom...
aj od našich dietoch.
dakujem. majte sa .

sweetberry
12. nov 2007

ahojte tak to riesote tu asi co ja zajtra mam pojednavanie

sweetberry
12. nov 2007

☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sweetberry
12. nov 2007

drzte aspon palce dakujem paaa

maruschka
13. nov 2007

kittike,nebolo by lepšie,keby si išla za právnikom a porozprávala sa s ním?Predsa len je to jednoduchšia cesta,ako keď mi tu budeme dávať síce múdre,no právne nepodložené a neoverené rady.S tým si veľmi nepomôžeš.A takto by si už možno aj niečo rozhýbala a pohlo by sa to nejakým želatelným smerom,nie? 😉

wladka
13. nov 2007

sweet,ako??

kittike, mozno by to chcelo psychologa,a jeho posudok, a to predlozit na sude, ze dietatu neprospieva styk s otcom atd.. a poradit sa s pravnikom,ako radi maruschka, bo my darmo - sme laicky.. radsej sa na odbornika obrat..

a dalsia vec..myslim, ze sudy zveruju deti do starostlivosti matky viac..ako do opatery otca, to su uz ine pripady.. 😉 ja pevne dufam, ze sa to nejako vyriesi 😉 ..

ja som tiez v takej situacii, ze sa rozchadzame.. ale nastastie druha strana nemala zaujem o prisvojenie, lebo by dosiel o slobodu 😒 .. uz mam podane rozvodove, aj urceny datum, je to az v januari 😠 ..neviem naco to natahuju, alebo je tam asi naval 😕 😅 ..

daniela1983
15. nov 2007

no ja teda neviem ako je to teraz, ale moji rodicia sa rozviedli a hoci styk upraveny bol, mamina povedala, ze nie a nestretli sme sa do mojich 18tich narodenin, pravdupovediac bolo to tak ovela lepsie!

leoni.d
21. apr 2008

My sme tiez v podobnej situacii. S otcom dietata som sa pred dvomi rokmi rozisla. Nezili sme vsak ako manzelia. Na dieta platil nepravidelne, potom rok vobec, a teraz zacal platit, nakolko sa chce stretavat so synom.
Syn ho vsak odmieta, a preto urady navrhli, ze dieta bude vypocute psychologom. Ak by sa to potvrdilo, ze navstevy otca su pre dieta nezelane, urady rozhodnu a vzdy musia rozhodnut v zaujme dietata.
Z toho vyplyva, ze ak dieta duheho rodica odmieta, treba to dat posudit psychologom.Na zaklade tohto posudenia od psychologa moze sud alebo urady obmedzit alebo celkom pozastavit styk s otcom.

jankita
21. apr 2008

Ahojte dievcata, co ja viem zo skoly, tak ak sa dieta chce stretavat s otcom a matka mu v tom brani, tak je mozne dieta matke odobrat a zverit ho do vychovy otca. Ak sa dieta s otcom stretavat nechce, musi podstupit psychologicke vysetrenie na zistenie priciny toho, preco sa s nim nechce stretavat. Ak sa zisti, ze matka ohovara otca, tiez ho moze matke odobrat. Inak zakazat styk otca s dietatom mozno len z vaznych dovodov, ako je alkohol, narkomania a pod.

ivca82
21. apr 2008

Ahoj, tak ja žijem s rozvedeným otcom dvoch detí s ktorými sa stretáva a deti ho majú radi a prídu za ním aj sami. Už sú starší, syn 14 a dcéra 16 no je rozvedený 11 rokov. Ak ťa mám upokojiť, tak soc. pracovníčka, ktorá mala posúdiť, či je vhodnejšie prostredie na život detí u otca alebo u matky sa "zabudla zastaviť" u otca dieťata a automaticky udala, že pre dieťa astmatika, je lepšie bývať na sídlisku v paneláku v 3-izbovom byte 6-tim ľudom(aj dvom psom) ako rodinný dom na dedine. A podmienky u otca sú nevyhovujúce, len preto, že by nežil s deťmi v úplnej rodine!!! Súd prisúdil deti bez ďalších peripetií matke.

aadula
1. máj 2008

zaujali ma vaše príspevky, tak chcem tiež zareagovať.
Ja osobne si myslím, že každý rodič má právo stretávať sa so svojim dieťaťom, iná vec je keď si jeden z rodičov vymýšľa len aby tomu druhému zavaril. Malé dieťa do troch rokov je možné upraviť styk tak, že matka požiada aby bola prítomná keď sa otec s dieťaťom stretne, nie je to nevyhnutné, ale môže požiadať... Pokiaľ otec platí výživné, má nárok sa so svojim dieťatkom stretávať..ak nie je alkoholik a podobne ako už písala jankita. Myslím, že niekedy psychologické vyšetrenie môže aj ublížiť, ale zas keď je to nevyhnutné a rodičia sa naozaj nevedia dohodnúť... Nechcem obhajovať sudcov, ale osobne si myslím, že sa snažia rozhodnúť čo najlepšie ..teda aby dieťatku bolo čo najlepšie..., pokiaľ cítite zaujatosť, niečo sa Vám nezdá môžete kľudne podať námietku zaujatosti voči sudcovi, ktorú však musíte odôvodniť.
Soc. pracovníčka by mala objektívne zhodnotiť rodinnú situáciu, v našom meste sú myslím šikovné kolízne opatrovníčky, neviem ako je to inde...
Hm..jedno je isté..pri takýchto dôležitých rozhodnutiach ohľadne detí, je to veľmi ťažké, držím Vám všetkým palce, nech to pre Vaše detičky dopadne čo najlepšie.

bibula
5. máj 2008

😉 ja som prezivala to iste,nastastie len hrozil sudom,ze si necha presne stanovit terminy a bude sa ich dodrziavat,inac pri rozvode sme si sami stanovili,s ktorymi suhlasil,potom zacal volat,ze nabuduci vikend,lebo teraz nemoze,to som nedovolila,lebo nebol jeho tyzden a tak.dcerka mala tiez okolo 2rockov.nechcela snim chodit,lebo ked som aj pozerala von oknom,tka sa snou nehralk,len pozeral ako si chuda beha a vala sa v piesku a on fajcil.
potom zase,ze ma da na sud,ze malu nahovaram proti nemu,bola som tvoj pripad-nehovorili sme o nom.
potom sme prisli do stadia,ze mala si len stupla medzi dvere a zazerala na neho,ale nechcela ist von a ja so ho nepustila dnu-inac by som zavolala policiu.
potom prestal chodit,plati na nu 1500sk uz 10 rokov,sumu nezdviham ,jednoducho ho ignorujeme,akoby nebol,

nemusis sa bat,ze ti malu zoberu,budu si volat svedkov-susedov,kamosky,rodinu,ze ako sa staras o malu a tak.v kazdom pripade trvaj na to,aby na stretnuti byvala snim stale socialne kuratorka-mas na to pravo.
keby nieco,napis,pa

bibula
5. máj 2008

a teraz som si vsimla,kde mas sud,u nas to bolo takto byvali sme v bratislave,ale v inych obvodoch,on v3,ja v 5 a predtym u mojich rodicov na 2.obvode,sud bol na 3.obvode,som sa na zaciatku postavila a sudkini som povedala,ze sa mi to nepozdava,ze sme v jeho obvode a on,ze hrozil,ze ma znamosti,oma sa tiez postavila a prisahala,ze ho nepozna a nie je ovplyvniteplna,ci nieco take.vlastne,ci mi to staci,inac by som musela cakat dalsie mesiace na rozvod-takze stacilo mi to a som rada 🙂

ma_se
5. máj 2008

ja ked som sa rovvadzala s ex,tak mal take sladke reci pred sudom atd.dokonca sme mali syna v sudnej sieni,lebo som ho nemala kde dat...bola som sama v tom kraji...sice mala som vela znamich,ale nejak to nevyslo a ako na potvoru,este v den nasho stania na sude mal maly aj ockovanie...tak som ho mala pri sebe...a ex sa ponukol,ze si ho zoberie k sebe,takeho vzorneho otca struhal....a po rozvode,ked uz bolo po vsetkom,tak bolo po vzornom otcovi...a tie klamstva,co sa popisali do rozv.listu ☹ no je to hrozne....cele roky si na neho nespomenul,ked som podala na zvysenie,tak stale si vymyslal a klamal,ze mu ho nechcem dat a zakazujem mu....a pritom sam nemal zaujem...dostal o syna zaujem tesne pred 18-nastkou... 😢 i to ked sa syn ozval on sa mu uz neozval...a mne povedal,ze mi chce pomoct,teraz ked uz je syn dospely mi nukal pomoc...pekne od neho,ze?odrazu by pomahal...pre mna je zabudnuty a neexistuje a syn mi povedal,ze je pre neho cudzi clovek...klamstvom mi znicil povest a tym aj dalsi zivot... 😢 ....no co uz narobim...zivot ide dalej... 🙂 prajem vsetkym zenam,ked sa budu rozvadzat,aby im to dopadlo vzdy len ok... 🙂

lussy211
30. aug 2016

@ma_se no to presne ako môj ex,tie klamstvá čo dal do rozvodových papierov a aj to hranie sa na otecka pred známymi, a tiež že mu ho nechcem dávať a podobne a pritom mu zavolá max 2 x do týždňa.