Problémy s rodinou manžela. Ako ich riešiť?

vrbicka
19. nov 2009

Ahojte, mám taký problém a už fakt neviem čo s ním. Nevládzem. Skrátka...s manželom sme si kúpili byt. To je všetko ok, zariaďujeme sa pomaličky. Ide o jeho rodinu. Už predtým, keď sme bývali ešte v podnájme, chodili ku nám (myslím jeho matku a ostatných súrodencov) bez toho, aby nám dopredu zavolali. Zdržiavali sa u nás a nikto z nás - ani manžel, ani ja sme nevedeli dokedy sa zdržia. Problém je v tom, že to robia aj teraz, keď máme vlastný byt. Z ničoho nič sa ráno objavia vo dverách, tým myslím skoro ráno alebo sa stáva, že aj neskoro večer. Stáva sa aj to, že manžel je v práci a oni sú u nás, ja prídem z práce, kľúče vo dverách, neviem sa dostať do vlastného bytu. A keď sa dostanem, tak si z toho nič nerobia, že ja som doma, kľudne spia ďalej (cez deň) alebo kľudne pozerajú telku a ja sedím napríklad v kuchyni. Manželovi, keď poviem, že to treba riešiť a že nech to rieši on, pretože je to jeho rodina, tak je z toho nervózny. Neviem čo mám robiť a už fakt nevládzem... ☹ ďakujem za rady ☹

janette4
19. nov 2009

Tak ju zase zobuť,povedz jej nech ide domov,a hotovo.a podaj jej aj kabát,aj topánky a otvor dvere.a čakaj pri nich,nech ide domov.a keď nič,spusti na ňu riadny rev,nech to konečne pochopí.
júúúúj, toto by som nezniesla,ja už by som ju asi aj cez zavreté okno vyrazila.

vrbicka
autor
19. nov 2009

Janette...lenže žijem s jej bratom, vieš...keby to nebola jeho rodina, tak to urobím...bez váhania....takto mi nie je jedno čo povie manžel...

jituskak
19. nov 2009

čtu to a nechápu. já jsem docela huba a nervák. tohle by nebylo na mě. asi bych s ní vyrazila dveře.
Vrbička a co takhle zavolat jejímu manželovi, jeslti mu jako doma nechybí manželka a dětem máma. Ale asi mu to nevadí, když to není poprvé, co? Jak vyhodit slušně člověka, co tě už totálně vytáčí teda nevím. přeju hodně síly.

mirka414
19. nov 2009

rimmel ospravedlnujem sa za tu hrubku je to z dvoch dovodov,momentalne zijem vo Svajciarsku a ked cely den musis mysliet po nemecky a popri tom mas v dome tri deti (som opatrovatelka)a popri tom sa staram o svokra (90rocneho) a po dalsie ma to tak napalilo co si niekto dovoluje a nepozna sukromie,ze som ani nemyslela na gramatiku.ja som tak nenazvala ani autorku (to by som si nikdy nedovolila)a ani tych votrelcov to som myslela obrazne povedane,ze co si to niekto dovolluje takto sa nastahovat na par dni a nevidiet,ze to prekaza sukromiu.
Libka1 dakujem za kompliment si mila 😵 rimmel aj ty si mila,neboj 😉 Vrbicka supeer ze si sa o to pokusila a este si ju aj vypocula a bola si ochotna pomoct 😉 .

vrbicka
autor
19. nov 2009

Baby informujem vás o novej skutočnosti 😅 Volala som s manželom, s ktorým som sa bavila o nej bez okolkov, aj keby ma mala počuť, čo zrejme aj počula, pretože prišla za mnou, že aká tu je adresa /!!!!/ a ide si zrejme volať taxík 😵 nechcem to zakríknuť, ale je to asi tak... 🙂

andrea.m
19. nov 2009

ja by som podobne ako jituskak zavolala jej manželovi že je u vás a kľudne by som zavolala aj svokre jej mame že sa nestará o rodinu ale celý deň spí u vás na gauči nech s ňou niečo robia...a ked by si už po ňu prišli tak by som im rovno povedala že to bolo naposledy že vymieňam zámky...a manželovi by som dala ultimátum bud ja alebo rodina...ich si nevybral ale teba ano a predpokladám že dobrovoľne takže by mal byť jednoznačne na tvojej strane...držím palce

mirka414
19. nov 2009

😵 Super snad si uz oddychnes vo svojom vlastnom dome.

andrea.m
19. nov 2009

ona ani nevie na akej adrese bývaš? no ja by som jej skôr zavolala sanitku....môže to byť aj vážnejšie

rimmel
19. nov 2009

mirkaaaaaaaaaaa 😀 ja by som normalne na tu hrubku vobec nereagovala len som si myslela ze to reagujes na autorku prispevku 😉ale mylila som sa jak vzdy haha ja tiez robim dakedy hlupe chyby ked su moje myslienky rychlejsie ako moje prsty 😉 x

vrbicka
autor
19. nov 2009

ľudkovia moji zlatí odišlaaaaaaaaa 😀

vrbicka
autor
19. nov 2009

baby fakt vám ďakujem 🙂

janette4
19. nov 2009

vrbička, práve preto,že žiješ s jej bratom.ja by som cez zavreté okno moju švagrinú kľudne vyrazila,keby sa takto chovala.práve preto si tvoj manžel musí uvedomiť,že teraz si jeho rodina predovšetkým ty,s tebou žije v jednej domácnosti a nie so sestrou.sestra má svoju rodinu,aj rodičov,nech vyspáva tam a neotravuje život vám.
nechcela som ťa uraziť,napísala som svoj názor,ako by som to riešila

mirka414
19. nov 2009

rimmel a hlavne ak nas niekto napali tak ako necakana navsteva na cely den,potom su tie prsty na tej klavesnici rychlejsie ako myslienky na gramatiku 😀 😀 .
vrbicka podme to zapit.rimmel pozyvam aj teba..boze teraz kontrolujem kazde pismenko ci to pisem spravne,ach ta nemcina cely den,to ma raz zabije..

rimmel
19. nov 2009

haha ser na gramatiku! ja som si vzdy tak potrpela a naozaj ked to dlho nepouzivas zabudes..dokonca raz som si nevedela spomenut na slovo tucniak...a ked som si konecne spomenula a parkrat za sebou vyslovila, uz som si ani nebola ista ze to je naozaj spravne 😖 😀

dajte si aj za mna ja idem veceraat oblubene francuzaky mnam 😝
papa

jabber
19. nov 2009

To je fakt neuvěřitelný - jako když pominu všechno to ostatní, tak už jen chodit k někomu na návštěvu v 6 ráno?!? 😅 🙄 Zůstává mi nad tím rozum stát 😅

jabber
19. nov 2009

Možná by neškodilo u nich v 6 ráno taky zazvonit a přijít na návštěvu 😀 😎

sofik
20. nov 2009

vrbička tak to je opovážlivost nahrubšieho zrna 😠 ja by som im už pri prvej návšteve určila podmienky 😉 ved je to narúšanie súkromia a manžel by to mal riešit - rodina, nerodina 😉

jaspina
20. nov 2009

Narazila jsem na tohle téma a musím říct, že by mi asi hráblo. A klobouk dol§ před vrbičkou, jak s nima jedná slušně - to bych nedokázala! Taky to mám zavedeno tak, že návštěvy první zavolají a domluvíme se. Nemám ráda, když někdo přijde bez ohlášení - člověk má třeba už něco v plánu atd.
Vrbicka - já bych brzo ráno, kdyby mi tam někdo bušil mu za 1) nadala proč otravuje tak brzo a za 2) bych řekla. Promiň, ale já musím do práce ,takže tě ani nepozvu dál.. Když tak třeba zavolej a domluvíme se na jindy..
A zrovna tak, kdyby u nás smrděly už dloho, tak bych řekla, že mě to mrzí, ale že už musí jít - že třeba máš v plánu jít za kámoškou, tak potřebuješ zamknout. A když by se to nechytalo, tak bych jim prostě řekla, že mám různé plány, tak potřebuju, když chtějí přijít, aby daly dopředu vědět! A nebo jim navrhni, ať přijdou třeba každou středu na určitou dobu (nebo každou druhou středu, 1x ve středu za měsíc.. za rok 😀 )
Tý jo, když si představím jak tě musí točit ve vlastím bytě 😠 JSou vlezlé jak Pitralon. Divím se, že se nestydí. Neber si ani ty servítky a trvej na svém 😉

aleachim
20. nov 2009

vrbička, gratuluji, hlavně, aby dnes zas nedorazila ona nebo proro změnu třeba tchán 😖 . Dej vědět jak to pokračuje.

ianitka
20. nov 2009

vrbicka dobre a slusne is to vyriesila... fakt Ta obdivujem
mne by hrablo 😉

my tiez poziciavame kluce rodine, mame aj jedny nahradne, ktore si aj beru so sebou, ale to vtedy ked niekto u nas prespava (segra, svagrina) a my rano ideme do prace a oni az neskor, ale to su zelane navstevy 🙂

vrbicka daj vediet, keby si mala este nejaku navstevu, je to fakt ako telenovela

jonatanka
20. nov 2009

Vrbicka okamzite volaj zamocnika a nechaj si vymenit zamku do dveri, vsak toto je chore, co oni robia, moji svokrovci sice maju kluce od nasho bytu ale ze by len tak prisli si pospat to nehrozi, oni k nam nepridu tak max. tri krat do roka, my chodime na navstevy k nim

rimmel
20. nov 2009

jonatanka oni nemaju kluce 😉

jonatanka
20. nov 2009

rimmel v to pripade odporucam vitat nastevu s valcekom na cesto v ruke,vitana je vyrazna gestikulacia, a cim vacsi rozmach ruk, tym lepsie

janette4
20. nov 2009

jonatanka 😀 😀 😀

janette4
20. nov 2009

u nsá tiež majú kľúče aj svokrovci aj moji rodičia,ale to len pre prípad,že by sa niečo stalo,alebo sme preč a potrebujeme trochu postrážiť byt,nakŕmiť zvierence a tak.ale ani jedny si nedovolia otvoriť sami,keď k nám idú.

janette4
21. nov 2009

vrbicka, no ako sa to u vás vyriešilo?

vrbicka
autor
21. nov 2009

No u nás sa to vyriešilo tak, že odišla, odvtedy sa ani neozvala ani nič...a svokra mi odkázala, že som urobila dobre 🙂 ona ešte nevie, že ten rozhovor čaká aj ju 😀 a aj ostatných členov 🙂 a inak, oni kľúče od nás nemajú....

pepibubu
22. nov 2009

Teda holky, to by mi hráblo taky.... Jako já vydržím hodně ale tohle bych se asi už asi neudržela. Ze všech sil bych se snažila nebýt hrubá, ale být velmi důrazná - nějak mám pocit, že v takto vyhrocených případech je hrubost a vulgarita na škodu. Ale když je neposíláte do pr.... a nečastujete názvy jako kráva debil, tak hned má to co říkáte větší váhu... Asi bych byla hlasitá, důrazná, mluvila rychle - to proto aby mi nemohli skočit do řeči 😀 a kdyby skočili tak bych je usekla "když dovolíte, ještě jsem neskončila..." a pokračovala bych dál, dokud bych neřekla všechno.

lucky222
24. nov 2009

Ja by som sa s nimi skusila otvorene a bez emocii porozpravat a vysvetlit im, ze ich sustavna pritomnost v mojom byte mi nie je prijemna a ze s manzelom chcete mat svoje sukromie a priestor pre seba, ved predsa kvoli tomu ste si kupovali vlastny byt, alebo sa mylim? Ja by som jednoducho rano povedala, ze dnes budeme obaja dlhsie v praci a nenechame cely den odomknuty byt a slusne by som ich poprosila, aby opustili moj byt, pretoze chcem zamknut a nemienim doma nechavat kluce.

A uprimne, ak by som sa nevedela dostat do mojho bytu, pretoze "niekto cudzi" nechal kluce vo dverach, tak by som tych ludi asi pretrhla a povyhadzovala von oknom!!!!

claudinka
12. dec 2009

tu len jedine, drzim ti silno palceky.. toto je dost silna kava 😠 😠