Problémy so svokrou

sarka587
29. feb 2016

Ahojte uz som zufala, som tehotna a som na rizikovom tehotenstve. Jeste k tomu moj priatel robi v zahranici a jeho mamina je ako nooo... Ako to povedat proste svokra. Mosim lezat nic nerobit iba na vecko, najest a do sprchy to je vsetko co mozem robit. Ibaze svokra me pride, ze to nejako nechape. V noci nemozem spavat tak spim klidne aj do obeda. Ked vstanem idem do kuchyne nieco ziest. Potom si ide svokra lahnut a ja zatial mosim pozametat, poumivat zem, oprat a jeste ktomu byvame v malej dedinke kde sa kuri iba drevom , takze mosim chodit jeste prikladat. Noo proste sa to neda. Ked si idem lahnut ja, je zle ze nic nerobim pritom som jej vsetko vysvetlila ako to je. Priatel tiez je nerad ked nieco robim lebo som trikrat za tri mesace skoncila v nemocnici. Ako jej to jeste vysvetlit? skorej som sa sem isla vypovedat lebo ked to poviem priatelovy on jej povie , ale aj tak to vydrzi mozno den dva a zasa je vsetko pri starom. Vobec sa mi to nepaci. Uz toho mam dost lebo je toho vazne na mna vela. A ked pride navsteva moje kamaratky tak sa jej to nepaci , stale sedi pri nas aby vsetko vedela a abych nemohla nic povedat. Kazdy den svokre vola jej sestra a to je vzdy na pol hodinu a nieco zapocujem ked sa rozpravaju. Poslednu dobu hrozne rozpravaju o mne jaka som neschopna a ze si vymyslam ze som na rizikovom tehotenstve. Uz ma to rozculuje vsetko prosim nemate niekto nejaky napad ako jej to jeste vysvetlyt..... Dakujem 🙂

sirinka
1. mar 2016

@timea7 co znamena nechat dospele dieta napospas osudu?

katre
1. mar 2016

@sirinka @timea7 moje tety nenechali svojich 30 -40 rocnych synov napospas osudu a stale byvaju v detskej izbe🙂

timea7
1. mar 2016

@sirinka už sa opakujem, ako matke by mi nebolo fuk, ak by moja dcéra s problémovým tehotenstvom žila u priateľovej matky v takých podmienkach, aké opísala. Jej priateľ celý týždeň preč a ona sa obáva, či by finančne zvládla podnájom.

timea7
1. mar 2016

@katre
@sirinka kľudne ma môžete chytať za slovíčka, mňa to nerozhodí, som flegmatik. 😉 😉 😉 😉 Nikde nepíšem o vodení za ručičku, ale sú v živote situácie, keď pomoc potrebuje aj dospelý.

sirinka
1. mar 2016

@timea7 samozrejme, ze ani mne by to jedno nebolo, na druhej strane, my tu predsa nevieme, ako to vidi jej matka a ake ma moznosti dcere pomahat.

timea7
1. mar 2016

@sirinka to je pravda, často sa stáva, že mama hučí do dcéry, aby sa nehrnula do rodičovstva za takých podmienok, aké má, ale dcéra si ide po svojom - veď nejako bude a keď sa mamine predpoklady splnia, dcére je trápne prísť so zvesenou hlavou a povedať jej, že mala pravdu.

katre
1. mar 2016

@timea7 ...ano chapem, a mne ako matke tiez samozrejme nie je jedno ako skonci moje dieta. ale ona je dospela a ocividne sa to snazi riesit. uz len tym, ze je tu a pyta si radu.

helenapx
1. mar 2016

Ahoj zakladatelka temy, chcem ti poradit len tolko ak mozes zoberte si s chlapom podnajom aj jednoizbovy len nech si sama, kym je on v praci, predpokladam , ze svokra je uz dost stara a on poriesil to ze ty sa postaras o nu a ona akoze o teba, kaslala by som na jej dom, kde nemam ziadne slovo.Inak pevne nervy, viem o com pisem, som za nevestu. ☹

alicka850
1. mar 2016

@timea7 mas pravdu,ak je zena na MD a muz zarobi 400e, byt si nekupia. Ja pisem o normalnej situacii,ze ludia sa spoznaju,zamestnaju, mozno bezdetni nieco odlozia (co bez deti nemoze byt problem) a na zvysok vezmu hypoteku. Ano,ked ma niekto predstavu,ze hned pojde byvat do domu a popritom bude zena 9r.na materskej,asi je to nerealne.

mima4
1. mar 2016

@alicka850 no ono nie je ani take jednoduche si nieco odlozit. Ked sa zamestnas, najdes si privat, uz je beznym standardom platit za izbu cca 200 EUR. Ak zarabas 500 v cistom, z toho 200 na najom, niečo doprava, strava...a ani nevies ako si rada, ked si odlozis pre pripad nudze 50 eur...
Takto funguje dost mladych ludi.

Vela zavisi od moznosti a schopnosti cloveka, taktiez aj od veci, ktore sa nedaju predvidat v zivote....

@timea7 myslim si, ze babam ako zakladatelke temy niet pomoci... a je to blbe aj napisat, ale vzdy bude skupina ludi, ktori budu cupkat z jednej stracky do druhej...

123mamca
2. mar 2016

Aj mnepovedala keď som mala kiahne natri si to a chod do roboty. ."to je cudzia žena ,nič vás nespája citovo to je už raz tak noo

alicka850
2. mar 2016

@mima4 moja zlata,ja som z 500 zaplatila najom bytu ,stravu pre seba a dceru,splatku 50e co som dlzila rodicom kazdy mesiac,doplatila zvysok jasle co mi nepokryl rodicak a este som si odlozila. A ked som mala malo,zdvihla som rit a isla som makat cely vikend,co bola mala u ex manzela. Takze mi nehovor ze sa neda.

alicka850
2. mar 2016

@mima4 a este k tomu- z 300e podla teba nevyzije jeden clovek????My z toho vyzijeme 4 teraz na RD /myslim bezne vydavky strava a drogeria v domacnosti, nieco detom/. Tak potom sa necudujem,ze niektori ludia placu,ze nemaju na byt.

natalym
2. mar 2016

@alicka850 My tiež, čosi vyše 300 €.

mima4
2. mar 2016

@alicka850
no z 300 eur uhradit na seba dopravu, stravu, oblecenie, ine naklady, nejake poplatky atd..tak fakt clovek moze byt rad, ze si odlozi 50 eur, aj to je vykon

sardinka335
2. mar 2016

v BA z 300 eur neviem neviem - ako všetko - jedlo, drogeria, ak niekto potrebuje niečo do školy - ide jar bude treba topanky...ja fakt dakujem bohu, ze ak zistime ze niečo potrebujeme - napr. teraz syn potreboval na lyze kombinezu tak sme sa dvihli a išli ju kupit...a neriešili, stala 40 eur. A snazim sa to mat stale na zreteli a hovorim aj detom, ze nie je všetko samozrejmost ako si oni niekedy myslia.

alicka850
2. mar 2016

@sardinka335 my nezijeme v Ba,tak tam asi nie. Ale tam sa asi nezaraba 500e,ci? My tiez mame k dispozicii viac,ked nieco potrebujeme.kupime,ja si privyrabam aj na rodicaku aj muz zarobi fajn,ale chceme stavat dom,tak sme si to takto nastavili a staci nam to. Zvysok sa odlozi. Ked je nieco treba navyse, nemusime potom riesit z coho. Neviem,ci je take takze jednemu cloveku vyzit z 300e aj v BA (ak zaplati byt predtym).

meusicka
2. mar 2016

@cervenaruza123 si to vystihla, proste niekedy to neda uz len kvoli generacnym rozdielom. a uz len preto ze ona je starsia tak musi mat pravdu. ja mam napr. strasne neprakticku svokru, co uz, ale aj tak ked jej nieco poviem tak sa tvari ako keby som ja bola blba. no a pootm pride na moje a slova a ja si hovorim tak vam treba, komu niet rady tomu niet pomoci. ale ja nastastie s nou uz nezijem. 😉