Problémy v manželstve

matej2012
16. feb 2015

Chodili sme s manželom dlhé roky, velká láska potom sme sa rozhodli zobrať, po roku som otehotnela a porodila krásneho synčeka. Až vtedy som pochopila že môj manžel nie je vôbec taký ideálny ako som ho mala vysnívaného, zdalo sa mi že všetko je na mne, či malý či domácnosť... Dnes má malý vyše dvoch rokov, no poslednú dobu sa stále hádame, začalo sa to tým že keď som videla akú dobu venuje telefonu, chodí tam síce aj na net, lebo ja používam PC, chcela som nakuknúť čo tam robí, odmietol mi telefon dať, po "boji" som ho získala no počas" bitky "doň stále niečo ťukal tak neviem či sa mu to podarilo vymazať ale nič som nezistila. Pohádali sme sa a chcela som to vysvetliť, jeho vysvetlenie bolo že to robil náročky aby som žiarlila , no odvtedy sa to ešte asi dva krát stalo a on tvrdí že mi nemá čo vysvetlovať, že sa mu páči keď žiarlim, netvrdím že ma podvádza ale som si istá že niečo predomnou skováva, že tu niečo je a ide ma rozhodiť, už ďalej nevládzem chcem vedieť pravdu, som z toho psychicky unavená stále na to myslieť, máte niekto podobnú skúsenosť, ja neviem dnes som už rozmýšlala že si zaplatím neakú sledovačku na ňho inak sa pravdu asi nedozviem. Telefon ma zablokovaný aby som ho nemohla kontrolovať vraj sa mu stalo že v práci sa mu v ňom niekto hrabal tak kvôli tomu a keď mu náhodne poviem že ukáž s kým si píšeš tak najskôr na mňa vybehne že má toho sledovania dosť a až potom mi ho úkáže

natalym
21. mar 2015

@matej2012 Neurobí si nič. Čo sa necháš vydierať?
Čo Ti mám to povedať, takého debila chceš mať doma?
A on čo chce? Rozprávali ste sa?

matej2012
autor
21. mar 2015

@natalym on tu chce ostať vraj za každú cenu, že nechce stratiť malého, nedá sa mu vysvetliť že keď budeme rozvedený bude mať syna... ráno som mu povedala že u mňa skončil, že počkám kým sa dá psychicky dokopy a podávam žiadosť o rozvod, ale on to nechce... len stále narieka že mal všetko a stratil to... jeho chyba ... teraz som mu povedala že ak mu teda tak záleží na malom že ho tu nechám kvôli nemu, ale zoberiem mu všetko ako on zobral mne. Bude chodiť do práce, z práce domov a bude sa venovať malému a starať sa o dom.Jedine čo budeme mať spoločné je malý, Momentálne predal svoju motocrosu ,a chce si robiť papiere na velkú cestnú moto čo je jeho velký sen, ani to mu nedovolím.A že tu bude len kým si niekoho nenájdem, čoho sa nemusí báť už nikdy nikomu veriť nebudem. Neviem či to takto môže fungovať, viem že to neni dobre, ale je to jediný spôsob života s ním, na ktorý som ochotná pristúpiť, asi zájdem aj ja niekde do poradne lebo je to všetko zle... Myslím len na syna aby tým netrpel a asi som ochotná urobiť všetko

natalym
22. mar 2015

A Ty sa chceš rozviesť alebo nie?

maslenka47
22. mar 2015

@matej2012 chudak chalan, sa cudujem, ze ta nenafacka a neposle do riti on. To mu nedovolis, tamto mu nedovolis, bude ta posluchat jak sluha a este sa mu pomstis cez dieta. Asi ma to decko naozaj rad, ked ta este neutopil v lyzicke vody. A inde suka asi preto, ze z teba mu je zle.. vsak aj mne je, takto sa spravat k "partnerovi".

matej2012
autor
22. mar 2015

@maslenka47 to som nepochopila teraz čo píšeš,to by ma teda nenapadlo že takého hajzla bude niekto lutovať, ty si asi nepochopila že ja som chybu neurobila... to čo sa mám teraz tváriť že to je moja chyba v akej sme situácii? nebodaj som mu ja kázala nech si nájde milenku, alebo mu ju kludne mám dovoliť nech si za ňou behá a ja budem naďalej trpieť, je zbabelec že sa nechce teraz rozviesť, musel s tým predsa rátať že sa to môže prevaliť, keď som mu pred mesiacom plakala že už ďalej nevládzem, že som celkom utrápená lebo viem že sa niečo deje a on tvrdil že je všetko v poriadku že ma miluje a že sa všetko zmení len nech mu dám ešte poslednú šancu, a vtedy ho nenapadlo chudáčika opustiť ju?a nes možno by sa to nikdy neprevalilo... Ja som sama napísala že viem že toto nie je správne riešenie, ale nech si trpí aj on... sama neviem ako to budem riešiť a nesprávam sa tak k partnerovi, ale k neverníkovi a on sám povedal že som mu dala všetko a že si to nevedel vážiť tak skúsime to po zlom

jana_eyre
22. mar 2015

moc sa mi nechce citat diskusiu, len tolko poviem - ze ak by ta naozaj podvadzal a dohadoval by si nejake rande cez telefon, asi to nerobi pred tebou, nebude sa s tebou potom handrkovat pri bitke, nebude vymazavat smsky pocas toho ako mu trhas mobil z ruky.. skor mi to pride ako keby ti naozaj chcel robit napriek.. ludia su sice vseliaki, ale sama pises, ze ho uz poznas dlho, takze urcite vies, ci je to nejaka citova svina a cely vztah cely cas len hral, alebo ma len taky zvlastny druh humoru.. /tiez som raz mala priatela, ktory ma velmi rad vytacal/

v dnesnej dobe je velmi jednoduche partnera podvadzat, pisat si s inymi, ale myslim, ze je len malo ludi, ktori by boli tak bez chrbtovej kosti, aby to robili uplne pod nosom svojho partnera.. zas ved ani muzi nie su citove obludy, alebo sa mylim?

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matej2012
autor
23. mar 2015

@hastr ďakujem

gretocka
23. mar 2015

@hastr to vam nie je trapne robit takto reklamu vo vsetkych temach kde sa vam to len trochu hodi?

markinko
27. mar 2015

@matej2012 y mate svadbu v kostole? Poviem ti co si myslim ja v dobrom aj v zlom az kym nas smrt nerozdeli no neveru by som nedokazala ODPUSTIT tym ze clovek podvediet milovanu osobu znamena ze ju asi tak nemiloval ako si myslel clovek ma byt oporovou druhemu blizkemu a nie ze mu vrazi kudlu do chrbta no nebud nahnevana tym ze mas v sebe hnev nicis svoje vnutro oslobod sa od toho zla zi pre dieta odit stanovte si presne pravidla stretavania s dietatom a ked bude maly vecsi sam sa rozhodne🙂

matej2012
autor
30. mar 2015

@markinko áno máme svadbu v kostole a vieš čo ja som si vždy myslela že neveru nikdy neodpustím, ale keď príde na to nie je to také jednoduché, možno keby to bola tá pravá nevera že spáva s inou ženou ale tak to nie je , i keď len pán boh vie kam by to časom zašlo ale zas na druhej strane keby to chcel tak to urobí hneď... je to komplikované sama neviem ako to dopadne, riešim to u psychologa a čas ukáže

oli18
25. máj 2015

Ako to dopadlo? Sú muži bez chrbtovej kosti, herci v diplomatických službách, poznám takých. Sú schopní ísť do poradne, na psychoterapiu atď. Len milenky sa nevzdajú. Robia dojem, že zachraňujú manželstvo a v pracovnej dobe chodia za ňou. Daj si na neho pozor.

matej2012
autor
8. jún 2015

@oli18 sme stále spolu, čo k tomu napísať stále sa trápim, nemôžem sa zmieriť s tým čo mám doma, ako to mohol urobiť, viem že to mohlo byť aj horšie ale aj to málo čo medzi nimi bolo ma strašne bolí... na jednej strane som rada že malý vyrastá v rodine, že má mamu aj tatina pri sebe, na druhej strane som na seba nahnevaná že som to vtedy neustála a nerozviedla som sa lebo to by si zaslúžil...zničilo ma to , môj pohlad na lásku aj na manželstvo, a k tomu čo si napísala sa obávam že si sa trafila, síce sa mimo práce už nestretávajú "na cigaretku", nepíšu si ale viem že v práci sa rozprávajú,možno len tak v kolektíve a možno aj inak , som sklamaná z neho strašne,príde mi to že tu celý život žijem vedla niekoho koho vlastne nepoznám, uvidíme čo prinesie čas

markinko
8. jún 2015

@matej2012 drzte sa drzim prsteky viete jak sa hovori v dobrom aj v zlom az kym vas smert nerozdeli zabudnie na hnev uzivajte si plnohodnotne chvile v rodine aj s malym tazko sa vychovala dieta slobodnej mamicke a este horsie je to pre dieta.....

matej2012
autor
17. jún 2015

@jana_eyre čo mám na to napísať, robil to presne pred mojimi očami, kolkokrát mi s radosťou odpovedal že si píše s frajerkami... ja nechápem čo je to za človeka asi mu to robilo dobre, priznal sa že mu robí radosť naťahovať ma asi je fakt bez chrbtovej kosti

natalym
17. jún 2015

@matej2012 Práveže že ho to asi baví, keď vidí, že Ty sa trápiš. No čo ako, niečo nové?

lucinkaboz
17. jún 2015

je to pako,magor zakompexovany chlap

matej2012
autor
17. jún 2015

@natalym no tak čo je to potom za človeka? keď sa nad tým nezamýšlam tak to funguje, ale nemôžem preglgnúť ako sluboval že ju preradia inam a je stále tam, fakt je to zložité keď sa vidia dennodenne v práci, teraz je síce druhý týždeň niekde inde aj inú zmenu má ale to je len dočasne, a to že sa rozprávajú už fakt nepochopím, na začiatku som mu povedala že s tým nesúhlasím ale jemu je to asi jedno, tvrdí že jemu to nič nerobí tak je to v poriadku...mám pocit že mu je aj jedno čo si o ňom myslím, keď sa trochu chytíme nemá mi potrebu niečo vysvetlovať, dokonca si začínam myslieť že si stále píšu, nerobí to doma možno v práci ale zistila som že neako často nabíja kredit, keďže si odaktivoval internet v telefone musí používať mobilný ktorý je drahší, tak mi to vychádza, on tvrdí že len vela prevolá, mám znova ten pocit ako keď som si myslela že ma podvádza...

natalym
17. jún 2015

@matej2012 No dobre je to fakt. A čo ďalej? Už si nepamätám či si písala, koho je byt a pod. Skrátka teda je to fakt, že je taký aký je a treba poriešiť čo ďalej. Sadnúť si a povedať mu to ako si to teda ďalej predstavuje.

matej2012
autor
17. jún 2015

@lucinkaboz s tým súhlasím, a teraz mi povedz že či som bola 13 rokov slepá, alebo sa človek môže tak strašne zmeniť?

natalym
17. jún 2015

@matej2012 Jedno aj druhé.

matej2012
autor
17. jún 2015

máme postavený dom, peňazí máme dosť(no myslím tým že niečo máme našetrené) a keď sa s ním snažím dohodnúť čo ďalej tak tvrdí že šak on to ukončil, nestretáva sa s ňou že nás lúbi a bla bla bla , všetko sa snaží obrátiť na srandu že nech si to tak neberiem že poslúcha, keď som mu to vysvetlovala že stačilo ju vymazať zo života aby som bola kludná že načo mu to je tak mi podla neho vtipne odpovedal že si musí nechať zadné dvierka, niekedy mám pocit že si zo mňa robí prdel... ale dobre pre mňa že som pochopila že je to fakt chuj a prestala som sa trápiť, konečne spávam ako normálny človek, prestali moje nočné mory aj keď neviem ako to skončí

matej2012
autor
17. jún 2015

a zajtra si s ním skúsim sadnúť ale čo s takým magorom

natalym
17. jún 2015

@matej2012 No pozri sa keby ste mali existenčné problémy, alebo keby chlastal, tak by si to ani nevšimla. Nerieš, jednoducho sa na to na chvíľu vykašli a rob si svoje. Možno si fakt robí z Teba prdel, robí mu dobre, že sa tak hneváš. Skús aj Ty potajme si písať na mobile a pod.

ziwa1
18. jún 2015

@matej2012 na takéto hlúpe žartovanie a naťahovanie je veľmi účinná ignorácia. a ešte aj odpovede, že akú dostaneš, takú vráť.
on: "však si musím nechať zadné vrátka."
ty: "však si nechaj, budeš potrebovať." a podaj mu to s úsmevom.
ver tomu, že v tom okamihu sa situácia obráti a nebudeš z jeho hlúpych rečí v pochybnostiach ty, že čo tým chcel povedať alebo naznačiť, ale začne pochybovať on, ako si to myslela. chytí sa do vlastnej pasce.

matej2012
autor
18. jún 2015

@ziwa1 no veru to som ešte neskúšala ignorovať to a nič iné mi už skúsiť neostáva...neviem ako to vysvetliť ja som velmi hrdá osoba, beriem buď všetko alebo nič a viem že toto zmýšlanie mi v živote škodí ale pomaly zisťujem že taký chlap asi ani neexistuje, myslela som si o ňom aký je skvelý dlhé roky a čo sa z neho vyklulo ... samá neverím

natalym
18. jún 2015

@ziwa1 Súhlas. Aj my sa takto doťahujeme s mužom. 😉

lucinkaboz
18. jún 2015

@matej2012 jedno čo viem, že internet, facebook, pokoec a ine vydobytky doby...su krokom vzdad v oblasti vztahov a nie krokom vpred pre ludstvo.
Ludia miesto toho,aby o problemoch dokazali rozprávat, rozprávaju sa o tom s cudzimi ludmi, či naivkami na FB,hraju sa na machov, hraju sa na krásky a pritom vačšina mužov , ktorí vyhladávaju takuto spolocnost, svoj svet kde su niekým, su zavisly na zenách, zeny im doma peru ponožky a chystaju desiatu do práce.
Moj manžel si takto tiež písal,ale bolo to trochu ine, viacmenej som si ho nejak nevšímala.
Toto čo robi tvoj muž....to je reakcia zakomplexovaneho, totálne zakomplexovaného muža. Co najlepsie možeš urobit, ak vieš ze sa len predvazda nejakym vypisovaním, nevšímat si ho. Ak je to horšie,,tak ti neporadím, ale čo s takym chlapom?

ziwa1
18. jún 2015

@matej2012 ste spolu dlho a on ťa dobre pozná. takýmto štengrovaním sa iba ubezpečuje, že všetko je stále u vás rovnako. lebo reaguješ rovnako. takže ho uisťuješ, že si na ňom závislá a stále si posúvaš tú hranicu, čo ešte odpustíš. zmeň to a bude v strese. to máš napríklad takto - on ťa ponaťahuje, ty sa oduješ, poplačeš si alebo sa pohádaš. potom si ťa udobrí a vyznáte si, ako sa ľúbite (alebo dobrý sex). pouisťujete sa navzájom. obaja máte dobrý pocit. ty preto, lebo máš dojem, že o teba napriek všetkému stojí a to, čo robí, ťa až tak neohrozuje. on zase, že nech vyparatí čokoľvek, má spôsob, ako si ťa získať späť. ako si ťa obmäkčiť.
preto ťa z času na čas naťahuje, aby videl, že je to stále u vás rovnaké a stále na teba bude platiť to, čo vždy.
zmeň to a začnú sa diať veci.
aj u teba, lebo pomaly prestaneš byť závislá. lebo ty si závislá.
ale neviem ti povedať, ako zareaguje on. lebo niekto práve vtedy just urobí hlúposť, ktorú by inak neurobil. no ale môžeš si vybrať, či prežiješ život s tým, že budeš v nervoch ty, alebo on just asi pôjde a asi dajakú just pretiahne. to záleží od jeho povahy. ak je ako malé decko, tak bude mať pocit, že ak nedostojí svojmu hlúpemu slovu, bude baba a tak radšej just za nejakou pôjde na stretko. ale zase - chcela by si takého chlapa? čo nevie uniesť, že sa choval ako hlupák a teraz mu to žena svojím nadhľadom dokázala?

33fialka
7. jún 2019

@matej2012 presne ako môj manžel, len pride z práve hneď dá sprchu pozrie vo som varila napapka sa a sup k telke a k telefónu až kým nejde spat. Som z neho na prášky psychicky som z neho vyčerpaná a kvôli mobilu už nemám chuť sa s ním baviť lebo aj keď mu niečo poviem nevníma má. S deťmi sa taktiež nehrá ani nepomôže pri kúpaní kŕmení atd....