Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prosím o radu

zuzanka1035
9. sep 2019

Dobrý deň,
Mám problém a prosím o radu. Po 3,5 roku samoty som stretla muža, ktorý mi je veľmi sympatický. Problém je v tom, že je róm. Pracujúci, športujúci, sympatický chalan, ktorý bol 2 roky tiež sám a teraz našiel mňa. Keď sme spolu, je nám fajn.
Vieme sa hodiny rozprávať, bozkávať, hladkať, máme podobné názory, obaja športujeme. On je veľmi pekný a mňa oslovuje princezná.
Môj problém je ten, že moja rodina, moja práca a moje okolie, ale najmä tá rodina, ho nikdy v živote neakceptuje. Moja mama je ako zo 17. storočia názorovo. Zatrpknutá, obmedzená, prvý muž ju podvádzal, druhý bil. Nič pre ňu nemá hodnotu len peniaze. Stále plače koľko čo stojí. Ja s ňou ešte aj bývam, prežívame spolu tak, že komunikujem len to najnutnejšie, pretože ona kvôli našim názorovým rozdielom z každej komunikácie urobí hádku.
Ja neviem, či by som dokázala byť konfrontovaná s tým, keby sa to dozvedela. Dosť mi už v živote poubližovala, v podstate ma potrebuje pri sebe iba, aby nezostala sama.
Iba ma potrebuje aby na starobu, keď bude nevládna, aby nebola v dome sama, lebo sa bojí. Inak ma nemá za nič, ku všetkým ostatným sa správa lepšie ako ku mne.
Pred návštevami hrá stále divadlo, ako si rozumieme, aby nikto nevedel.
Že ma za nič nemá mi otvorene povedala pred pár rokmi prirovnaním, ktoré by som tu iba veľmi nerada uvádzala a bolo to viac krát.
Teraz sa možno pýtate, že tak kde je problém, že si teda môžem zariadiť život po svojom.
Ale ona v skutočnosti aj keď ma má za ho..o, ma stále sleduje, stále opomína, ohovára pred sestrou, keď jej niečo poviem, ešte si to ide 4 krát overiť, ako keby som bola debilko, ktorého treba kontrolovať.
Neznáša, keď niečo uvarím, lebo nevie prežiť, že aj niekto druhý vie variť a neznáša, keď sa mi podarí niečo dobré upiecť. To žiarli rovnako.

Je to veľmi ťažká situácia, lebo ona by ho pohnala od nás aj s nadávkami, určite áno.
Prosím Vás, mali ste niekto niekedy doma takýto stav, alebo máte prosím niekto skúsenosti s tým?

Ja by som pritom chcela mať veľkú rodinu, tak by som sa o všetkých starala.
On ma 38, ja 35
Prosím, ak ste niekto mali doma takúto situáciu, ako to nakoniec dopadlo? Bojím sa, že to nebude o.k. a niekto sa ma nezastane, nikto si ani nespomenie na to, koľko krát som ja pomohla. Nikto sa nepostaví na moju stranu.
Nakoniec z toho bude škandál.

sofiia87
9. sep 2019

Ja na tvojom mieste by som sa odstahovala. Uz mas dost vela rokov na to, aby si zila svoj zivot, obzvlast ak mate s mamou taky vztah aky pises nevidim dovod tam zostavat a trapit sa

pribinak
9. sep 2019

Preco este stale byvas s mamou? To je tvoj základný problem, nepohla si sa od maminej sukne

rajona
9. sep 2019

Neváhaj dlhšie, odid a bud šťastná!

alexandraalexandrova
9. sep 2019

V prvom rade si uvedom ze si dospela a svojpravna. Tvoja matka ta nemoze nijako obmedzovat a zasahovat ti do zivota pokial jej to ty sama nedovolis. Takze si zbal veci a odchod. Mas uz dost rokov na to aby si konecne zacala zit svoj zivot bez matka za chrbtom a aby si konecne bola stastna...

lady083
9. sep 2019

Bud rada, ze si nasla spriaznenu dusu... Osamostatni sa a uzivaj si svoje stastie. Ked sa bojis reakcii a nevies to spracovat, odidte niekde dalej a zite si svoj zivot.

seva22
9. sep 2019

Máš dve možnosti: 1.Preč z domu! Zariad si vlastný život,kde budeš šťastná,milovaná, akceptovaná,mať rodinu a ak budete šikovní, tak aj detičky 😉Kde nebudeš musieť znášať nikoho urážky! Kde si budeš môcť uvariť a napiecť čo budeš chcieť a kde ťa ten druhy, pochváli, ocení. 2.Ostan zit s mamou a tvoj život bude s najvacsou pravdepodobnostou smutný a osamelý,bez pohladenia či vľúdneho slova😣Drzim palce.Nech sa rozhodneš akokoľvek,aby si to zvládla 👍

luuubik
9. sep 2019

Vies, ono aj v tvojom pripade plati, ze ludia sa k nam spravaju len tak, ako im my sami dovolime. Je chyba, ze si si dotetaz nenastavila hranice spolunazivania s mamou tak, aby si aj ty bola spokojna. Mame normalne povedz o proatelovi a hoci je viac nez jasne, ze reakcia bude negativna, ty zachovaj chladnu hlavu. Ak mama bude vystrajat, oznam jej, ze ak nebude akceptovat tvoj sukromny zivot a vztah, nebudes s nou dalej byvat. To je jedina moznost. Pises, ze mama sa boji zostat sama, tak mozno sa bude krotit, aby si ozaj neodisla. Je to sice take trochu vydieranie, avsak je to zial nevyhnutne, ked je mama zatvrdnuta a despoticka voci tebe. Aj ty musis nabrat silu a bez ohladu ma to, ako vztah dopadne ozaj uvazovat o osamostatneni, cudujem sa, ze si to doteraz neurobila... Ono je asi niekedy pohodlnejsie strpiet to zle, lebo sme uz na to zvyknuti, ako celit strachu z niecoho noveho, neznameho, z vyzvy... Ale ako sa vravi, priepast nepreskocis dvomi malymi skokmi, musis urobit jeden velky... A to nielen v praktickom fungovani, teda v samostatnom byvani, ale najma v pristupe k sebe samej, k tomu co ludom dovolis, aby ti robili, ake sebavedomie mas.

77daniela77
9. sep 2019

Tvoja mama sa urcite nezmeni ak s nou zostanes,je si ista ze neodides a vo vasej domacnosti chce byt dominantna.Mala by si odist,ale tak aby si bola samostatna,ale nie k tomu muzovi co tu o nom pises.Ak ti ten vztah teraz vyhovuje,neunahli sa.....

anitka_4
9. sep 2019

No v príspevku píšeš,že problémom je to,že priateľ je róm. Lenže tvojim problémom je tvoja mama. Musíš si urovnať tieto veci, osamostatniť sa a zamávať 🙂 a bude dobre. Aj keby si mala za muža tatka šmolka, iných do toho nič

cacianka
9. sep 2019

Osamostatni sa.odstrihni sa od matky co si mala urobit už daaaaavno.priatela prelustruj bez ohladu rom /nerom aky ma pristup k rodine, k ludom, praci.ak casom zistis ze je to naozaj hodnotny človek tak nevahaj.nedaj sa odratit.ani blizka ani vzdialena rodina s tebou neprekeca hodiny, neprituli ta ako on, ani si s tebou neurobi dieťa...
Ak bude mama potrebovat pomoc v starobe ci chorobe môžeš jej ju poskytnut aj keby si bola 100km daleko.

erikavesela
9. sep 2019

Ja som mala doma to iste s matkou a este k tomu brutalne uprednostnovala moju sestru...mojim jedinym riesenim bolo odist z domu...az potom sa moj zivot dostal do normalu...takze, zacni zit tvoj zivot, odstahuj sa a vykasli na matku...ine riesenie neexistuje...

marca12
9. sep 2019

V prvom rade by ma zaujimalo,preco je 38 rocny chlap sam. Rom,nerom opatrna musis byt. To,ze ta oslovuje princezna je meritko uzasnosti? U mna je to skor stopka. Dalsia vec tvoj vztah s mamou. Ak je taka strasna,preco ju trpis a zijes jej zivot? Viem,ze sa neda odstrihnut od rodicov,mam nieco podobne s mojou mamou,ale hned ako to bolo mozne po skole som odisla z domu. Byvame sice blizko,ale viem,ze mozem zavriet dvere a ist si po svojom. Mozte zacat buducnost s priatelom,ist spolu byvat a ak sa mame nepaci,ze je rom,je to jej problem.

evinkakub
9. sep 2019

nebudem pisat k rodinnym problemom, to si musis vyriesit sama,,, ale,... napisem ti, ze ak je 38 rocny chlap sam, niekde je problem.. na zaciatku su vsetci dokonalí... no a potom, je to ROM.... cize: vela deti, ciganska rodina, ciganska svadba, ciganske oslavy, ty ovesana 5 detmi na krku, budes poberat davky, lebo do roboty tazko pri piatich detoch,,,, a ty sa im branit nebudes, ako pises, chces velku rodinu....cigan ostane vzdy ciganom, tie geny a cigansku krv ma v sebe,,,, ak je to aj cista vynimka, tak si predstav, ze sa ti narodia ciganske deti, a to teraz nehovorim len o vyzore,,, ale geny mozu pobrat aj z ovela vzdialenejsich pribuznych, napr. po starych rodicoch,,,,
aby sa ten tvoj dokonaly rom raz nezmenil na PRAVEHO ROMA, a u ciganov je to vies ako.... cim viac ta udrie, tym viac ta miluje,,,, a spavat moze s hocikym ale vzdy sa musi vratit k rodine,,, no takze tolko moj pohlad na ciganov...

janinah
9. sep 2019

Kde ten rom býva,? bola si u jeho rodiny? genetika nepustí,môže byť pekný,môže športovať,ale gény má romske... a ak 38ročný rom nemá deti,/nemá?/ tak ich asi mať nemôže....aby si sa nesklamala.Bývať s rodičmi v tvojom veku je nemúdre,to vieš aj sama,mne tak dlho visieť dieťa na krku,tak ho sama pošlem preč,v jeho záujme.Čiže ťa čakajú dve veci,ak chceš byť spokojná- odsťahovať sa a preveriť svojho roma čo je ozaj zač.

majlo1234
9. sep 2019

@evinkakub mna by len tak offtopi zaujimalo, ci sa tie vase pohlady na ciganov zakladuju aj na nejakych faktoch, alebo su to len vase predstavy ;)

lapalma
9. sep 2019

@zuzanka1035 ---- pridaj sa do uzavretej skupiny tu na MK - Budem niekedy dosť dobrá/ý? (Obete Narcizmu) - prečítaj si o podobných rodičoch a veľa pochopíš
Tvoj problém nie je priateľ Róm - ale tvoja "drahá mamička" - a váš spoločný chorý vzťah. Vylieč si myseľ a potom prelustruj priateľa, nevrhaj sa do náručia mužovi, aby si ušla pred matkou, lebo ľahko prehliadneš jeho nedostatky. Veľa šťastia ! 🙂

cacianka
9. sep 2019

@lapalma 👍

mondolina
9. sep 2019

@evinkakub
Keby bol " pravý" Róm tak už má dávno aspoň 5 detí v jeho veku.
Dosť obmedzený názor.

katkabg
9. sep 2019

Preboha ved odid a zi si SVOJ ZIVOT ❤ Ja ma 1 dcerku ma sice len 9 rokov ale dopriala by som jej najviac lasky a stastia na svete....je moje vsetko ❤

lenpi
9. sep 2019

Nehnevajte sa na mna, ale tolko prvoplanovych rasistickych odpovedi je fakt smutne... preco by musel niekoho mat inac je divny? Poznam muzov, ktori ostali slobodni alebo sa zenili po 40...su to normalni chlapi, akurat radsej pockali, nez sa vrhnut do vztahu len aby neboli sami. Preco by nemohol mat deti? Odkial viete, aku ma rodinu? Ano, jasne, treba si davat pozor, jasne, nevrhnut sa do vztaju bezhlavo a lutovat...ale to plati u kazdeho vztahu, nie len rasovo zmiesaneho

evinkakub
9. sep 2019

@mondolina obmedzene je to, ze autorka byva stale doma....nevieme, ci tie deti nema, ,, a ak nie, tak ze PRECO ich nema, a ci vobec moze,..

evinkakub
9. sep 2019

@majlo1234 a vy mate o ciganoch ake predstavy?? o tom ze netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca??? vsak ano, napisala som, ak je on cista vynimka, potom ok.. ale jej deti uz vynimka byt nemusia.

mondolina
9. sep 2019

@evinkakub
Tak ale autorka tu nerieši jeho" deti" či ich má alebo nemá. Ani autorka nemá deti a nevie či ich môže mať.
To tu ona nerieši, ale iné veci.

jankapepe
9. sep 2019

@zuzanka1035 si už 17 rokov dospelá. Prečo ešte stále bývaš u mamy?

lavender273
9. sep 2019

@zuzanka1035

Toto uz co je ? Nie je to tazka situacia, je to neprijemne ale da sa to poriesit odstahovanim a obmedzenim kontaktu. Ci kde je problem ze mas 35r a toto znasas?

vilma7
9. sep 2019

Poznám x chlapov ako aj x žien ktoré majú 40+ a sú slobodní, bezdetní, žiaľ mnohí aj sami a nemajú žiadnu vadu, jednoducho nenašli, nestretli partnera s ktorým by si chceli založiť rodinu. Ja som donedávna patrila k nim.

Ale ako tu už žienky spomínajú, v prvom rade by som sa osamostatnila a až potom riešila niečo ďalšie. Je možné že tvoja rodina tvojho partnera neprijme, ale na druhej strane aj možné keď ho spoznajú, že ho budú aspoň akceptovať. A všetko sa žiaľ ukáže až časom, čo samozrejme nie je výnimka ani v iných vzťahoch, nielen s rómskym partnerom.

katarinka89
9. sep 2019

@zuzanka1035 ja som si niečim vedelmi podobným presla- 4 roky dozadu som si našla super chlapa,z vedľajšej dediny,mama ho samozrejme ,,poznala z rozprávania,, iných ľudí z jeho obce a urobila mi také peklo že som už nemala silu ten vzťah riešiť.Lenze po pol roku bez neho som si uvädomila,že hoci budem robiť čo mi mama nákaze,aby bolo dobré,nebudem ja šťastná.zacali sme spolu znovu chodit- keď som jej to povedala,robila ako zmyslov zbavena- že on je taký,onaký.....začala ma tak psychicky deptat,aj keď sme mali stretko,že každé stretnutie pred vrieskala a keď som sa vrátila tak zasa.az som sa nakoniec odsťahovala od nej,skoro rok sme sa nerozprávali, narátala pred celou mojou rodinou namna zlé veci,dokonca keď som si k nej išla po nejaké handry,.ma zvozila ešte aj jej sesternica, co som to ja za dceru- že som mamu tak nechala ( mala pri mne full servis- upratané,uvarené,pokosene,záhrada tip top...) . A v práci sa mama sťažovala,kto jej teraz bude robiť.....no tým že som odišla,zariadila som si svoj život,otehotnela som do 2 mesiacov a teraz čakáme 4 bábo 😄😄😄 je to super- tými deťmi sa to nejak ukludnilo - a to mala reči vseliakeho typu ohľadne deti.teraz sme ok,pomáhame si .,..nezabudli sme NATO obdobie ale šťastie ti nepadne z neba!!!! Treba priložiť ruku k dielu

lana11
9. sep 2019

Csc? Celkom slusny cigan ? Taky neexistuje;) nie, nie som rasista,len realista.

marseillefan
9. sep 2019

@lana11 no to dúfam, že žartuješ... je kopec slušných rómov, vzdelanejších ako ja alebo ty...

dadka555
10. sep 2019
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

@zuzanka1035 máš to ťažké 🤔 podľa toho ako si to opísala je tvoja mama nevyzretá osoba. Zmeniť sa nezmení nikdy. Život musíš zobrať do rúk ty sama, s priateľom alebo bez. Ak je to správny chlap bude ti oporou.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli