Psychické týranie

4. aug 2020

Dobrý vecer,
budem sa snazit byt co najstrucnejsia, ale zase aby ste pochopili mojmu problemu 😔rada by som sa s niekým nestranným poradila ohľadom správania môjho partnera. Mám 27 rokov, priatel je o 4 roky mladsi. Sme spolu cca 2 roky. Už na začiatku vzťahu sme boli k sebe otvorení a úprimní. Môjho priateľa zaujímali dosť moje predchádzajúce vzťahy, počet partnerov a dokonca aj dosť intímne veci, ktoré si bežne partneri vo vzťahu skôr nehovoria. Jeho to však zaujímalo a hoci mi to vôbec príjemné nebolo, pretože  som predchádzajúce vzťahy dávno hodila za hlavu, nakoľko mám už teda iný vzťah a partnera ktorého ľúbim, aj tak som mu na takéto rôzne jeho otázky odpovedala. Najhoršie je, že hoci mi neboli teda tieto otázky príjemné, no odpovedala som mu na ne s tým, že sa o tom viac baviť nebudeme a prestane riešiť minulosť (musím však podotknúť aby ste teda chápali, že som normálna žena, žiadna bývala spoločníčka alebo tomu podobné záležitosti, ani som nestriedala partnerov ako ponozky) on s tým neprestal a deje sa to stále, síce už po niekoľkých hádkach keď to znovu vytiahol sa to zredukovalo, ale prebieha to stále a je mi to veľmi nepríjemné, dokonca mám pocit že toto jeho správanie hraničí so psychickým týraním. Vie prísť hocikedy proste len tak s narážkami ako napríklad: “pri mne ti je lepšie ako s bývalými, keby si radšej sedela len doma a čakala kým spoznas mna” alebo “mala si lepší sex s ex? “ dokonca padla téma že naše deti by som nerodila prirodzenou cestou pretože predtým tam "bol už iný"... A najhoršie je, že keď si vypije a príde s takotou náladou to sú už tie narážky dosť nepríjemné ako napríklad: “páčilo sa ti to, keď ťa iný t*tkali? ano tebe sa to páčilo a ked si ich fajcila? “ no proste nejdem ani pokračovať...a niekedy v tom opitim stave ako vyvola hadku odidu z bytu prec niekam piť a pride rano...uz teraz mi je do placu, ked si to premietam v hlave..ja sa cítim úplne zle, ako bývalá prostitútka sa cítim, je mi to velmi nepríjemné a nie raz som už plakala za to a v pripitej nálade sú tie jeho otázky a narážky 100krát horšie...A na druhý deň sa mi ide čudovať čo sa hnevám alebo sa len proste snaží nejako ospravedlniť, že on nechcel a mrzí ho to..Ja toho už ale začínam mať vážne dosť..Velmi ho lúbim, on vie urobit aj krasne gesta ako vecera, kvety, postiska ma, povie lubim ta ale toto...neviem proste čo s tým robiť. Do poradne by on nikdy nesiel, lebo mi tvrdi, ze on mi nic zle nerobi...neviem si predstaviť, keby máme deti a on takto príde a začne takto na mňa s takýmito narážkami a podpichovačkami a este keby ma vypite a odide z domu a pride rano..nerozumiem co ma za problem kedze aj on mal tiež bývalé partnerky a ja mu to vobec nevycitam, ved je to normalne podla mna..Nechápem toto jeho správanie a neviem čo s tým robit, ci cakat, ze sa raz zmeni alebo je taka povaha a nezmeni sa nikdy? Je dost mozne, ze to ma po jeho otcovi, lebo raz som bola svedkom situacie, kedy jeho otec rozpraval o tom, ze pristelova mama mala pred nim jedneho partnera a uplne hlupe narazky na to mal jeho otec..a jeho rodicia maju dost zly vztah podla mna, vobec nie je u nich vidiet lasku, skor su spolu asi len ta deti, lebo jeho mama je vidiet ako je utrapena, dokonca nemaju ani spolocnu spalnu..Budem Vám veľmi vďačná, ak mi dáte nejakú odpoveď s Vaším názorom😕

autor
5. aug 2020

Myslite si, ze pri inej zene sa takyto clovek zmeni? Ci je to proste v nom, taka povaha a vzdy bude kazdej nieco takto vycitat?

karolinakr
5. aug 2020

Keď si vezme pannu tak nie

autor
5. aug 2020

@karolinakr lebo raz mi pri jednej hadke šplechol, ze jeho byvala bola panna, ale s niekym sa bozkavala a jemu aj toto vadilo

brna1989
5. aug 2020

Každej to bude vyčítať, nijaká žena to nezmení.

selest
5. aug 2020

Debil zostane debilom, vzdy si nieco najde...

rora
5. aug 2020

tam nie je ine rozumne vychodisko ako zbavit sa takeho cloveka. aj ked to nie je vobec jednoduche.... lebo taky psychopat to "ked mu hori pod zadkom" vie zrazu zahrat na toho najlepsieho partnera na svete,alebo aj toho najhorsieho s roznymi vyhrazkami az nasilim.... ak ta to s nim teda este bavi tahat, rob mu take sceny tiez.

0silvia0
5. aug 2020

veď nech si nájde pannu nepobozkanú, hádam mu nebudeš stáť v ceste - taká poškvrnená, nehodná žena? 😉

medeliska
5. aug 2020

Uvedom sa čo tu píšeš! Preboha čo sa nemáš rada?!! Pošli ho do riti čím skôr! Toto neni láska! Z jeho strany určite nie! Podľa mňa ma psychicky problém a robí to iste čo videl u tatka a v tomto sa nikdy nezmení, ver mi. Po svete behá milion chlapov s ktorými môžeš byť! A ma už aj vek na dieťa, no nie s ním! Nečakaj... čas beží ako voda, dopraj si šťastie. Ja mám podobný vzťah! Ale už mam s nim dieťa a to sa neda len tak zbaliť a vypadnúť. Všetky jeho výkyvy mu musím pregĺgať... je to na psychinu... Hneď by som s tebou menila. Prajem veľa šťastia, zdravia v živote 😉

ivkazostrova
5. aug 2020

Mas doma zakomplexovaneho a nesebavedomeho chudaka, ktory si tymito urazlivymi recami to sebavedomie dviha. Len raz by mal takeho otazky a taku by dostal po papuli ze od prekvapenia co som to spravila, by sa s prepacenim posral. Moze byt pomimo toho neviem aky anjel, nemala by som na nom co lubit. Rozchod jednoznacne!

anka246
5. aug 2020

Tento človek sa nezmení. Iba ak ho praštíš váľkom 🤣🤔😂 . A čím bude starší, tak bude žiarlivejší. Želám veľa síl a správne rozhodutie

janage
5. aug 2020

Necitala som cele komentare, ale vrelo Ti odporucam poriadne si pozriet dokument Zlasky nenavist. Diel tyrane zeny. Je volne dostupny. Potom sa poriadne zamysli nad sebou a nad tymi zenami.

ladyloo
5. aug 2020

Ked si najde pannu, tak si najde na nej nieco ine co jej bude vykrikovat..je to chory clovek..

tinapa
5. aug 2020

Super, že nie si natoľko zaslepená, a že si to uvedomuješ a nechceš takto žiť..prežívať. Teraz to už len dotiahnuť do konca- rozchod- možno ťažký, ale tak zvládneš to určite..len mu never, keď ti bude ťahať medové motúzy okolo nosa alebo naopak, vyhrážať sa samovraždou, či inak.. Je dospelý človek, svojprávny a aj keď ste spolu prežili dva roky, možno aj pekne občas bolo, no tieto reči a ponižovanie zabijú všetko to pekné, čo bolo.. Takže nesmúť za ním dlho, odíď a neobzeraj sa za seba. Bude dobre.

terezia1477
5. aug 2020

Tak on mal byvalu to uz je v poriadku ale ze ty si mala vztah pred nim to uz v poriadku nieje... Vodu kaze vino pije a este sa aj sprava povysenecky a bez stipky ucty k aktualneej partnerke. Toto potrebujes? Tiez som take trpela este davno a bala sa vzdat toho vztahu a teraz mam vztah akoby som v nebi, maximálne spokojna. Aj na teba caka inde nieco lepšie a bzdes šťastnejsia len sa netreba bat spravit krok prec od neho

stanulienkat
5. aug 2020

Cisty psychopat.

masha185
5. aug 2020

Je neistý, lebo si staršia a potrebuje si neviem čo dokazovať...môj partner teiž mladší mal podobné narážky a urážky a najmä výčitky..pretože som mala oveľa viac sexuálnych partnerov ako on .....jedného dnňa ma to prestalo baviť povedala som že je sopliak ktorý je zakomplexovaný a že tým len ničí vzťah a že pokiaľ sa s mojou minulosťou nevyrovná a nenaberie trochu sebavedomia tak spolu jednoducho nebudeme ...veľký krik a hádku som musela spraviť a odišla som....potom sme mali dlhý a ťažký rozhovor ale v kľude..priznal sa že sa cíti pri mne neisto a že urobí všetko preto aby s tým prestal a tak sa aj stalo...občas mu ešte ušmyklo narážku, ale teraz je to jeden sebavedomý mladý muž, ktorý vie čo chce, vie že sa nemusí hanbiť ani za mňa ani za seba a na moju minulosť si ani nespomenie.....s niekým sa dá pracovať a s niekým nie ...ale ty si uvedom že si staršie nenechaj so sebou takto mávať, dupni si....buď ťa nechá a máš svätý pokoj lebo toto je psych. týranie alebo sa napraví a bude vám lepšie.

danim
5. aug 2020

Určite sa nezmení k lepšiemu.. netyraj samu seba. Rýchlo zdrhni. Už začínaš na seba brat, že problém si asi ty 🙈 tolko takých príbehov som už tu čítala.. zeny veď si vážte samé seba ! Take povahové zle črty musí byt vidno už po 3 mes randenia.. nechapem, že ostanene dalej vo vzťahu a trpíte a veríte, že bude dobre. Nikdy s takýmito jedincami nebude dobre ! Držím palce a fakt rýchlo prec. S takým človekom budeš mat ciste peklo.

marca12
5. aug 2020

Co ti sibe???? Ber nohy na plecia a utekaj od neho. Kriste zeny,kde na takychto kktiskov chodite?????

lamar11
5. aug 2020

Kriste pane,choď od neho preč čím skôr,a dakuj Bohu ze nemáte ešte deti spolu!!! Odíď,inak si zničiť život,a to nehovorím o deťoch ktoré prídu k takemu"choremu"otcovi.

chocolatte1
5. aug 2020

Po 2 rokoch vzťahu ti robí toto ?
S mužom sme spolu 20 rokov a nedovolí si niečo take ani teraz. Vzťah je aj o vzájomnej úcte a tento človek ju nemá.
Ber nohy na plecia ak už nie je dostatočný dôvod jeho sústavne vyčítanie partnerov tak utapanie problémov v alkohole ti dúfam otvorí oči.
Neviem si predstaviť žiť s takým človekom. Poznám podobný prípad sú spolu rok a detto.
Ja sa fakt divim, čím dokáže takéto hovado očariť ženu.
Raz sa stane, no ak to robí opakovane = stratený prípad ...

miskamichalka
5. aug 2020

Nie je ti maanzel? Tak nohy na plecia a hajde prec! Urcite by som s nim nepokracovala, ver ze muzi sa nemenia..!

victory7897
6. aug 2020

Čím skôr preč, aby si si nebodaj nezačala myslieť že to je tvoja vina a ostala s nim... Lebo už sú tam stavy, že sa cítiš ako prostitútka, prečo by si sa mala? Je to choré a aj on by sa mal ísť liečiť určite..

lavender273
6. aug 2020

Nechutny zakomplexovany uchylak.asi tolko k nemu.

larisalarisa
6. aug 2020

Utekaj

prosbaopomoc
9. jan 2021

Dobrý deň potrebovala by som pomoc radu. Ja a môj priateľ sme spolu 2 roky. Na začiatku to bolo krásne, aj keď občas žiarlil. No je alkoholik aj keď on si to priznať nechce. Koľko krát vypil toľko krát prišla scéna že ho podvádzam aj keď dôkazy nato nemal. No posledné mesiace sa to vyústilo až do psychického násilia a uráža ia. Ze sa kurvym. Ze som defka a pica. Keď mu nedvihnem alebo neodpovie do par sekundu už sa niekde kurvim. Nechce si priznať ze je alkoholik. Vie mi niekto poradiť čo robiť. Ďakujem alebo sk. Ma niekto s tým skúsenosti ako postupovať

tinapa
9. jan 2021

@prosbaopomoc Rozísť sa..tak máš postupovať. Vysvetli mu, prečo sa s ním rozchádzaš, a žiadaj od neho liečenie.. To jediné mu pomôže.

ninka99865
28. apr 2022

Autorka ako to dopadlo?

petkavka
8. jún 2022

Ahoj- ja ti mozem len zagratulovat, lebo:
1. Nie si s nim vydata
2. Nemas s nim dieta
3. Nemas s nim hypo
Tak Len si daj bacha, aby si nemusela riesit to iste, ale uz s bodmi 1-3 (mas to Tu plne fora).