Psychické týranie

patricia15041993
8. dec 2017

Ahoj. Som matka 1 a pol ročného syna. Otec nieje moj manzel, psychicky ma tyra. Uz to nezvladam. Som v Anglicku a udal ma tu na socialke ze som alkoholicka a agresivna na dieta.pri tom on pije a ma stym problem.o dieta sa vobec nezaujima! Za par dni letim na svk ale ukradol mi rodny list.vyhraza sa mi ze maleho v zivote neuvidim.nechcem sa sem vratit! Kde sa na svk mozem obratit s pomocou??

radkamikic
8. dec 2017

http://www.cipc.sk
komunikovat s anglickymi uradmi a dietatu vybavit slovenske doklady...to je zaklad

katharines
8. dec 2017

On je anglican?

mimac
8. dec 2017

@patricia15041993 no moja, bez rodného listu si v r - - i. ja som kvôli nemu stála v kabínke a strašne to riešili, že prečo nemám súhlas otca ešte, u nás je však všetko ok, súhlas poslal fotkou z mobilu,s pohrozením od chlapíkov, že vždy mať pri sebe RL dieťaťa keďže má iné priezvisko ako ja keď pôjdem na dovolenku zasa,ale inak by ma asi cez kontrolu nepustili...neviem...možno preháňam... môže sa to považovať za únos ak s dieťaťom odletíš z tej krajiny, načo si myslela keď si bola tehotná? dieťa malo mať po tebe meno, list a všetko aby si bola krytá, človek nikdy nevie pri týchto cudzincoch, čo sa z nich vykľuje...

babulkomale
8. dec 2017

@katharines tak urciteeeeeee...😉

bluka2
8. dec 2017

A kto ma custody, len ty, ci obaja?
Ake su v Anglicku pravidla o odstahovani sa s dietatom v oboch pripadoch?
Precitaj si: The Hague Convention on the Civil Aspects of International Child Abduction
Bez toho, aby si sa poradila s anglickym pravnikom / prislusnym uradom v UK, urcite na SVK neodlet. good luck

bluka2
8. dec 2017

@mimac Mas pravdu, prehanas. Ak ide o dovolenku, v 9/10 pripadov - aj UK - ti daju len 1-2 kontrolne otazky tipu kedy sa narodilo dieta a kde je otec, ktore ked normalne zodpovies, nic nechcu vidiet, ani rodny list.

bluka2
8. dec 2017

Opravujem sa, ked rozmyslam, zo skusenosti tak v 19/20 pripadov staci pas. Jediny krat rodny list z mojej skusenosti chceli vidiet v juhoafrickej rep.