Ako riešiť bitku a začínajúcu šikanu v škole?

monika123654
13. sep 2019

Ahojte,,,idem si k vam po radu ....syn ma 12 rokou a ma problemy ako v skole tak i ked je vonku...zacalo to minuly rok v skole obycajnou jednou bitkou v skole chlapci sa pobili.od vtedy sa zacal tento kolotoc.ide o to ze ze synovi neda pokoj partia 13r.chlapcov.drgaju,pluju,udru ho hoc kedy,a ked za zacne branit samazrajme skocia na neho hned styria takze nema sancu sa ubranit.dohovorila som tym chlapcom a chvilu bol pokoj poyom znova to iste ,tak som na nich nakricala a bol asi pol roka pokoj.teraz ako nastupili do skoky uz tri krat sa v skole pobili,bitka vznikla tym ze do syba stale vyrivaju a na moj podnet syn sa branil takze vznikla potycka.chcela som ist za riaditelkou lebo toto uz fakt neni normalbe no syn sa hambi aby som to zacala riesit.tak som povedala ok...znova som odchytila tych chlapcou a ala im ze ohladim na nich policajtov....trochu som ich postrasila.4 dni bol pokoj. syn zasiel za uc a povedal ze si do neho zacinaju,s strkaju do neho ucitelka na to ze ona ni. Nevidela.o chvilu sa strhla zas bitka syn sa nedal.a nakoniec dostal piznamku este syn.ako by ste to riesili.som odhodlana to uz tak nenechst.v pobdelok idem za riafitelkou nech to zacne riesnit.lrbo mne to pride ako zacinajyca sikana.

stela01
13. sep 2019

@monika123654 trvala by som na stretnutí škola + rodičovvšetkých deti zainteresovaných do tohto problému .

tajkoska
13. sep 2019

@stela01 presne môj názor

monika123654
autor
13. sep 2019

@stela01
@tajkoska no ved uz to zacnem riesit ,zajdem za riaditelkou a okamzite sa to musi zacat riesit lebo syn je s tohto celeho velmi nestastny ,co mna ako matku ubija.....uz mam toho dost,stale mat strach ci ho vonku nebiju.....

eliska13
13. sep 2019

@monika123654 ísť do školy a povedať to plus u nás pomohlo, keď muž ráno pred školou počkal na toho chalana a strašne mu vynadal a pohrozil, že pôjde za jeho otcom.Ale u nás to neboli až bitky, ale stuchance, hlúpe reči, podpichovanie viac x

joja101
13. sep 2019

Treba to riesit aj so skolou, ja by som tiez asi sla za ucitelkou, s nou za riaditelkou a normalne dohodnut stretnutie s tymi chlapcami v skole aj s ich rodicmi a tam to vyriesit

montemotherone
13. sep 2019

@monika123654 smer riaditeľka, oficiálny zápis, že to bolo oznámené triednej a tá to neriešila... urobila by som pekný bordel, že žiadam o oficiálne riešenie žiakov, oznámenie rodičom... Inak ja by som už dávno vymenila školu ... Otázka je, prečo to nechcel riešiť. Nehrá na teba chúďatko obeť, a v škole je to niečo iné? 🤔

monika123654
autor
13. sep 2019

@montemotherone ma urcite svoje muchy ako kazde dieta ale nemyslim si ze by bol nejak konfliktny typ, do vtedy ako som mu ja nepovedala aby sa nenechal otlkat a branil sa tak on bol taky ze oni ho udreli a on nic len prisiel s placom domom....dnes prisiel domov s krkom celym doskriabanim sice aj on udrel toho chlapca....skolu menit to asi nie lebo byvame na dedine a ty chlapci su tiez z nasej dediny....to by sme sa museli rovno odstahovat asi .....ale teraz sa do toho obujem a uvidim ako to pojde dalej

maminkalubka
13. sep 2019

Môj syn tiež nechcel riešiť keď mu robili v škole zle. Že potom je to ešte horšie. Ale aj tak som bola za uckou,toho konkrétneho žiaka vytiahla z triedy a sme sa s ním porozprávali na chodbe. Povedala že si ho bude viac všímať a bol pokoj

maminkalubka
13. sep 2019

@monika123654 pokiaľ ste z jednej dediny a poznáš tie deti nechces zájsť k nim a pokecať s rodičmi? Možno ani nevedia čo ich deti v škole robia

terezka1947
13. sep 2019

@monika123654 tak najprv si mala rodicov odchytit,nie deti....potom zvolat rodicko a potom riesit riaditelku.

unicornlady
13. sep 2019

Tak zase, ak sú rodičia rovnaké, ako ich deti, ešte tuna môže autorka schytať. Za riaditeľkou je lepšie ísť.

terezka1947
13. sep 2019

@unicornlady bohuzial,suhlasim....casto su.rodicia ako ich deti,resp.opacne.
No v kazdom pripade sa problemy vybavuju medzi seberovnymi.
A predsa nemoze si dospely odchytavat deti....

79viktoria79
14. sep 2019

@monika123654 uz si tam dávno mala byť

montemotherone
14. sep 2019

@monika123654 jooj, a to ste z jednej z j dnej dediny a ešte si nebola zabúchať rodičom na dvere? Veď hádam viete o koho ide. Pekne choď a povyhrážaj sa kľudne aj políciou. Ono to totiz môže skončiť aj na sociálke. Zariadenia ako kedysi polepšovne ešte stále existujú. Asi s takou informáciou by som k daným rodičom šla. Psychika dieťaťa je veľmi krehká a toto bude mať syn na celý život.